Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

C0r0ner

Jednička je geniální, dvojka ještě ušla, ale už bylo vidět, že ztrácí dech. Trojka už je jenom stupidní vývar z dobrého jména, který vlastně nemá nic, co by člověk od filmu chtěl. Jsou tam dinosauři, ti se objeví málokde, ale jinak je to slátanina bez většího smyslu. 35% ()

ic

Musím přiznat, že od začátku jesem čekal něco jiného, možná lepšího. Myslím, že změna režije je v této sérii hodně patrná, 3 díl má oproti předchozím dvěma úplně jinou koncepci, připadá mě, že jediné, co zůstalo stejné jsou tu dinosauři. Každopádně celek není nic zvláštního, hodnotil bych ho pod hranicí 50%. ()

Wormboy

Remeselne slusne, avsak myslienkovo a dejovo prazdne. Premyslajuci a dorozumievajuci sa raptory, to je uz naozaj silna kava, nechcem vsak podcenovat ich inteligenciu :) Dufam, ze ziady stvrty odvar nas uz necaka. ()

Juto

Proste to nie je až tak dobre ako prvá či druhá časť. Ale vôbec to nevadí. Dať si popcorn a zabaviť sa dá pri tomto filme. Vizuálne spravovanie nie je až tak dobre i keď mal režisér vyšší rozpočet. Režisér je veľmi dôležitý a Joe Johnston nie je Steven Spielberg. Herecký mi nesedela Téa Leoni bola veľmi upištaná stále, len kričala ako zmyslu zbavená. Všetko to zachránil William H.Macy, ktorého zbožňujem. 6/10 ()

zette

Ale jo, na takove dopoledni televizni vysilani pohodovy film. Na me dinosauri moc neplatili ani v tom, pro ne slavnem roce 1993..., tak jsem to videl a tim to pro me konci. ()

emo

Skvelý v podstate čisto akčný snímok, ktorý predčil všetky moje očakávania. Johnston vie, že nie je Spielberg a to je dobre! ()

BoXBe

Hodnotím tento film jako odrostlý nadšenec, který četl Crinchtonovy knihy, vydechoval úžasem při pohledu na brachiosaura v kině, listoval Burianovými ilustracemi a v knihovně si půjčoval knížky o dinosaurech. Hodnotím ale také jako odrostlý filmový nadšenec, který nemá rád, když jediným tématem dobrodružného filmu je běh a těžko uvěřitelné shody náhod a okolností. Nadto mi vadí v některých Spielbergem produkovaných i režírovaných filmech hudba. A opět v Jurském parku jako by skladatel neznal míru a hudbou, která zní v každém druhém americkém filmu podkresluje každý pohyb očního víčka a zachvění listu. Mě to prostě ruší. Ale abyste mi rozuměli. Třeba ten pterodaktyl nebo brontosaurus......:-) No, jsem rád, že jsem zas své staré známé mohl vidět, ale o nic bych nepřišel, kdybych do mechaniky strčil cokoliv jiného... ()

WolfR

A je tu završení trilogie Jurský park. Od filmu jsem nic po pokažené dvojce nečekal. Dokonce jsem si myslel, že to bude ještě horší. Ale byl jsem překvapen. Příběh je sice opět sice takový prostý, ale do herecké sestavy se vrátil Sam Neill a to mě velmi potěšilo. Protože on táhne film jako hlavní hvězda a k němu se přidává pár dalších skvělých postav v podání v celku dobrých herců. Akční scény jsou tentokrát takové svěží, perfektně vymyšlené a dobře natočené! Navíc se při nich objeví nové druhy dinosaurů, což je jen dobře. A pak ještě scény na přírodu a volná stáda dinosaurů jsou opět skvělá. A k tomu je tu pár skvělých hlášek a scének. Navíc kamera a střih už nejsou takové zmatené jako ve dvojce. Je to sice takový oddechový snímeček bez větších ambicí, ale do trilogie Jurský park se hodí. Rozhodně překonává slabý druhý díl. Navíc je dobře, že to nerežíroval Spielberg, ikdyž je to výborný režisér, ale on už by této sérii nic nedal. Pro mě rozhodně překvapivě dobrý film s opět výbornou hudbou jako v předchozích částech. Já jsem se bavil. Prostě “popcornovka“. 3 hvězdy. ()

V_erus_h

Dobrý.. Mě se to líbilo.. Pár vtípků není nikdy na škodu.. Nebýt stupidního konce, byla by to ještě hvězda navíc, ale takhle opravdu těch 70% max.. ()

dr.fish

Trochu návrat k celistvosti prvního dílu. Sam Neill je zkrátka tahoun a ostaní mu patřičně pomáhají. Navíc ten boj o pouhé přežití bez ideálů a velkých gest mi přijde mnohem sympatičtější. Takže i třetí díl přesně mezi první a druhý. 75% ()

KajusaK

Pro mne to bylo nedokoukatelné..Porovnávat s prvním dílem asi nemá vůbec cenu, to si každý obrázek udělá..Nezajímavé, efektově slabé, žádné extra herecké výkony...Na rok výroby docela dost slabota.. ()

mortak

Trapné přirovnávání doktora Granta k Indianu Jonesovi ukazuje na béčkovost trojky. Indy je vždy nad věcí, Grant je pod věcí a jenom utíká, u Indyho najdeme švih a nadsázku, tady jen tupost a kliše bez záchvěvu humoru (na ten ostrov by mě nikdy nikdo už nedostal apod). Ale díky tomu, že se scénář musel zkrátit kvůli zranění Goldbluma, je ta hodina dvacet bez titulků přijatelně oddychová. ()

Thorn

V roce 2001 jsme se konečně dočkali třetího pokračování legendární dinosauří série Jurský park. Já osobně jsem měl z tohoto filmu docela obavy, protože jsem si nedokázal představit, že by byl nový režisér schopen překonat úžasný druhý díl, který sérii vytáhl na absolutní vrchol. Jak to tak vypadá, režisér Joe Johnston měl zřejmě úplně stejné obavy, protože se o překonání mistrovského druhého dílu nakonec ani nepokusil. Ano, bohužel je to tak. Jurský park 3 je filmem, který zcela postrádá jakékoliv ambice. Na tomto snímku můžete jasně vidět, jak moc se scénáristé i režisér báli případného neúspěchu, a proto se neodvážili přijít s čímkoliv novým a nápaditým. V tomto ohledu je třetí díl série vlastně přímým opakem toho druhého. Tam, kde se dvojka nebála zariskovat a prozkoumat úplně nové neznámé vody, se třetí díl poněkud nedůstojně drží při zdi. A je to opravdu velká škoda, protože s tím, co tu měl režisér k dispozici, z toho mohl vytvořit něco daleko působivějšího. Místo toho se však raději rozhodl nepouštět se na neprobádané území tvůrčí kreativity a jednoduše to zahrál na jistotu. Toto naprosto zbytečné držení se při zemi je však zároveň tím zdaleka největším problémem, jímž třetí díl Jurského parku trpí. Zatímco u druhého dílu divák neměl šanci odhadnout, jakým směrem se příběh vyvine a ke konci nás pak ještě čekalo jedno naprosto šokující překvapení, v případě trojky je děj od začátku úplně jasný a stejně tak je jasné i to, jak celý film skončí. Mimořádně nízké tvůrčí ambice pak pochopitelně dokládá také absurdní stopáž 92 minut, což v podstatě odpovídá hození ručníku do ringu. Je to skutečně nesmírná škoda, protože s výjimkou nebohého scénáře je všechno ostatní naprosto perfektní. Ano, čtete správně, teď se dostáváme přesně k té části recenze, kdy začnu film chválit. Jurský park 3 má totiž kromě žalostně nenápaditého příběhu také celou řadu nesporných kvalit. Zaprvé, zápletka je sice triviální, ale zároveň také velmi dobře zpracovaná. Máme tu dramatické pátrání dvou zoufalých rodičů po jejich ztraceném synovi. Tito rodiče jsou přitom velmi dobře napsáni i obsazeni. William H. Macy a Téa Leoni působí ve svých rolích velmi přesvědčivě a dodávají filmu ten správný říz. K tomu se pak navíc vrací dr. Alan Grant v podání vynikajícího Sama Neilla. Jeho parťákem je tentokrát mladý Billy, jehož hraje charismatický Alessandro Nivola. Hlavním postavám a jejich obsazení tedy nemám co vytknout. Zadruhé, jakkoliv je děj filmu jednoduchý a přímočarý, dává dokonalý smysl a má hlavu a patu. To je samozřejmě velká devíza oproti celé trilogii Jurský svět, kde nedává smysl absolutně nic. Film si po celou dobu udržuje velice seriózní tón a některé scény tu působí skoro až hororově. Obávaní raptoři jsou tu děsivější než kdy dřív. Ještě větší pozornost však na sebe poutá hlavní atrakce tohoto dílu. Spinosaurus. Pokud se na třetím Jurském parku něco opravdu povedlo, pak je to tento hrůzostrašný netvor, proti kterému působí starý dobrý T-Rex jako takový hodný strejda. Spinosaurus je doposud tím nejlepším výtvorem celé série a jednoznačně nejhrozivějším protivníkem, s jakým se hlavní hrdinové utkali. Směšné fantasmagorie typu Indominus Rex, Indominus Raptor a Indominus bůhvíkdo se proti tomuto mohou jít zahrabat. Celý příběh má navíc celkem zajímavý vývoj, kdy sledujeme, jak se odloučení rodiče ztraceného chlapce postupně opět sbližují a znovu k sobě nacházejí cestu. Kromě toho tu máme dvě hlavní dějové linie, které filmem průběžně prostupují. Jedna se týká Spinosaura, ta druhá raptorů. Zatímco linie se Spinosaurem nemá tak docela uspokojivý závěr, ta s raptory skončí velmi překvapivě a pozoruhodně. Jako zajímavou vložku tu pak máme ještě jednu epizodu s pterodaktyly. Když to celé shrnu dohromady, řekl bych to tak, že tu máme velmi kvalitně natočený film, který se však bohužel bojí překročit vlastní stín. Kdyby si tvůrci víc věřili, mohli jsme dostat něco skutečně mimořádného. Takto jsme dostali jen hodinu a půl prvotřídní napínavé zábavy. Ani to však není zrovna málo. () (méně) (více)

otík

Oproti dvojce daleko lepší, nápaditější a zajímavější. Důstojné pokračování, u kterého se člověk i párkrát lekne a sem tam i slušně zasměje a pobaví. Jsem spokojen s tímto pokračováním. ()

tomeek

Totální nálož. Byl jsem na tom roku 2001 v kině a během bitky tyranosaura a spinosaura jsem myslel, že umřeme v troskách kina. Takový hukot jsem zažil jenom u Matrix:Revolutions... Film, na který se musíte dívat s kvalitním zvukem, jinak je to o polovinu slabší zážitek. Skvělá zábava, návrat Sama Neilla, Laury Dern a pterodaktylové. ()

Nivenx

Už to není originální Spielberg, který vymýšlí vždy něco nového, tady už to je více ohranné téma. Jinak stále dobře zvládnuté. 60% ()

SeanLSD

Byť režisérom pokračovania jedného z najväčších hitov kráľa Hollywoodu je poriadne nevďačná úloha, no Johnston sa toho zhostil priamočiaro a s vervou. Ale hoci JURSKÝ PARK III nebol zlá zábava, nezbavil som sa dojmu, že najlepší na ňom zostal reklamný slogan ( ktorým sa film bohužiaľ neriadil ) : "Prežijú len tí, čo vedia o dinosauroch všetko alebo vôbec nič." ()

Radiq odpad!

Další z dinosauřích sraček. Digitální efekty horší než v jedničce, která je o 8 let starší - tady toho chtěli nacpat co nejvíc dinosauřího, ale na kvalitu hodili dinosauří bobek. A k tomu použití gumovejch dinosauřích hlav - gumová hlava, která je ale tak gumová, že ji asi vyráběli jako zvětšeninu hračky dinosaura pro děti nebo co. Když jsme u těch dinosaurů, tak nesmím opomenout to, že ti dinosauři jsou chytří jak lidi, pomáhaj si rukama (prackama) a nohama (tlapama) jak lidi, chovaj se jak lidi... už jsem jenom čekal, až si udělaj čaj a upečou si sušenky a zahrajou pexeso. A nejhorší je, že i ti lidi se k těm dinosaurům chovaj taky jak k lidem, chcou s nima vyjednávat při únosu vajec a při poslední scéně jsem si říkal, že se ti dinosauři chovaj jak afričtí únosci, co je všechny chcou znásilnit a pak zabít. Většina dinosaurů je navíc pravděpodobně vymyšlenejch, barvy očí a kůže jsou jak z omalovánek. Ten hlavní agresivní dinosaurus je taky jak člověk, kterej se ale lehce nasere - asi měl popito nebo co. Agresivně rozbije zeď, ale dveře na závoru nedá. Navíc plave potopenej jak žralok, i tu ploutev ven, no neskutečny pičoviny. Ti létající dinosauři by to mohli klidně nějak obohatit... ale obohatili to maximálně tak o další hromadu špatnejch digitálních efektů. Taky ti lidi jsou úplní tupci, děj tupej, všechno je tupy. Utíkání před dinosaurama je už jenom taková rutina a přežít setkání s nimi ani nestojí za odflusnutí. Samozřejmě tam nesmí chybět vychytralej harant, ale ne jen tak ledajakej harant, ale jakejsi lesní sabotér - odboj proti dinosauří nadvládě. Kravina za kravinou nám ukrajuje čas, kterej plyne nesnesitelně pomalu. Návrat Sama Neilla vubec nic neznamenal, protože to nikdy nebyl dobrej herec. Téa Leoni teda taky nic moc, ale na pohled aspoň moc, když už né nic. Ještě nikdy jsem nepoužil v komentáři slovo dinosaurus tolikrát. Asi proto, že to byl film o dinosaurech. Tím jsem myslel, jak jsem začal, tak taky skončím. Další z dinosauřích sraček. ()

Problémové filmy

Problémové filmy