Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

CinemaRanger

Spielberg to není, ale je to fajn. Napětí to moc nemá, je to spíš takový dobrodružný film. Ale na tu kratší stopáž se to dá, takže se na film mile rád kouknu kdykoliv znovu. ()

Columbus

Tentokrat pruser zvany trojka nechal sef na celedinovi: potrebuju z toho neco vytriskat, ale kdyz to poseres, neznam se k tomu, zapru i babicku. No vida, ono to vyslo. Se cti vypracovana kratka trojka..... mozna by byl sef rad, kdyby mu takto vysla dvojka.... ale pozde bycha honiti..... ()

Decker

Ztraceny svet jsem jeste zkousl ikdyz to povazuji za velky Spielberguv omyl, ale dvakrat nastavovana kase je prilis. Bohuzel kasovni uspech a znacka je to co tahne masovy filmovy prumysl a proto se od techto filmu neda prilis ocekavat (samozrejme vyjimky existuji). Jednoduse podprumerna popcornovka, ktera nema krome nazvu s puvodnim velmi dobrym filmem nic spolecneho. ()

AntonG. odpad!

Neuvěřitelně stupidní pokračování mých milovaných dílů od Spielberga. Na tento film jsem se těšil asi půl roku, nicméně ta hrůza co jsem zažil v kině. No, můj zatím největší filmový omyl. O "příběhu" je škoda mluvit. Herci působí unaveně, jakoby točili bez zájmu (hlavně Sam Neill). Je zde další otravné děcko (zřejmě po dinosaurech další nezbytná věc, která nesmí v této sérii chybět).Efekty sice slušné, ale na zadek vás neposadí. A hlavní hvězda filmu Spinosaurus? Z mého pohledu bych radši zpátky Tyrannosaura. Spinosaurus si mě zkrátka nezískal a občas vypadal spíše jako nějaká velká obluda z japonských horrorů. Kdepak zůstal onen dynamičtější a hlavně o hodně uvěřitelnější T-Rex? :-( A co to proboha udělali z raptory!!!!!! Dříve zvířata ze kterých šel strach a respekt, ve trojce se z nich stali pštrosi s ocasem!!!!!! Dále mi vadilo, že naprosta většina hereckého ansámblu ( ta, která se měla stát kořistí) je pobita prakticky hned po přistání v prvních minutách filmu. No je to normální?? Jak může být ten film alespoň trochu napínavý, když přibližně od 15 minuty zůstávají ve hře jen postavy, kterým se, podle zažitých regulí Hollywoodu, nemůže nic stát??? Obecně bývá Jurský park 3 hodnocen lépe než Ztracený svět (hlavně filmovými kritiky). Já se však tady musím Ztraceného světa zastat. ZS byl prostě vytvořen jako popcornová zábava, zkrátka oddychovka. Navíc mi přišlo, že se při jeho vzniku tvůrci náramně bavili (tento pocit nemívám u filmu až tak často) a dělali ho z láskou. Když tedy k tomuto filmu tak přistoupíte, určitě se budete dobře bavit. Bohužel u Jurského parku 3 jsem se nebavil ani na chvíli, a ve chvilkách, kdy jsem náhodou netrpěl tím co se děje na plátně, tak jsem se pro změnu strašně nudil. ()

filmmovier

Lepší než dvojka, ale horší než jednička. Návrat Sama Neilla určitě potěší. Začátek je velice dobrý a ve stejném duchu se nese i zbytek filmu. Dobrá akce a dobrodružství fungují i tady. ()

ing.Frosty

Neskutečně rutinní přístup, akční scény bez šťávy, stupidní námět a záminka cesty na ostrov a zpatlaný scénář obecně. Postavy jsou nesympatické a dost často se chovají jako úplný idioti, k tomu navíc degradace T-rexe a nechutná dávka klišé. Vlastně ani nevím proč dávám ty 2*. ()

Doudis19

Po všech stránkách perfektní úprk světem obřích ještěrů s nejoblíbenější postavou všech Jurských dobrodružstvích (Dr.Grant). Speciální efekty v kombinaci s dokonalými "loutkami" mistra! Winstona snad už nemůžou být lepší. Proto obavy z nových postupů před nadcházející premiérou Jurského Světa (2015) zůstávají značné. Ale doufejme, že by nikdo nedopustil hanobení této nesmrtelné značky. ()

Honzíno

Já osobně jsem se u trojky bavil mnohem víc než u Spierlbergovi předlouhé, natahované a tupě hrající si na velkolepost dvojky. Jurský park 3 mně ohromně překvapil. Změna režiséra se vyloženě povedla a bez debat trilogii prospěla. Johnston jen baví a to se mu daří skvěle, ustojí několik vyloženě komických situací, které napsal sám scénář a poté pomocí několika vychytávek navede i pořádné napětí (ptačí klec, nový velký ještěr-masožrout, kterého se bojí i T-Rex - to se podle mě opravdu povedlo). Sérii napomohl i plnohodnotný návrat Sama Neilla a kratičký štěk Laury Dern. Rozhodně za velký klad považuji scénu ztroskotání letadla a následný souboj dvou ješťerů. Vůbec snímek obsahuje spoustu osvěžujících novinek, k tomu si Jurassic Park 3 na nic nehraje a poctivě odvádí filmařské dobrodružné řemeslo. Ani chvilku mě to nenudilo. Proč ne? Pěkných 75% ()

Mirokukii

Spinosarus vs. T-Rex. Famózní fantazie. Jen kvůli tomuhle to stojí za to vidět. Bohužel pro mě, já fandil tomu druhému. Opět přibyla nová zvířátka, a vrací se i staří známí. S dějem už je to poněkud slabší. ()

Ryuuhei

Bylo mi 10 let, když mě právě tento díl Jurského parku přivedl k zájmu jak o samotné dinosaury, tak i o další díly ze série. Sice to není Spielbergova jednička, která stále zůstává i metaforickou jedničkou, nicméně jako nenásilný návrat (tedy, jak pro kterou postavu) na jeden z ostrovů s volně pobíhajícími dinosaury si myslím, že absolutně nepohořel, naopak. Co se mi líbí, že se dostává jak na velkolepé, zábavné dobrodružství, tak i na hromadu typů dinosaurů, což jen přidává body k dobru. Postavy by vesměs taky šly, jen kdyby nejednaly v mnoha případech tak tupě (ano, opravdu je chytré vřískat a volat na sebe, když z křoví může leccos vyskočit). Ale jinak paráda, tento díl jen tak nezapomenu a vždy si jej rád připomenu znova. 85% ()

Lachtaan

Trojka je sice už o poznání menším filmem, jsme ovšem zpátky v divočině a máme zpět pana Neilla. Tenhle díl mám rád hlavně kvůli Spinosaurovi, jednomu z nejpozoruhodnějších veleješěrů vůbec. ()

Johnny.ARN

Trojka stratila dych. Mladá Vlhová v survivor móde, síce s veľa dinosaurami, ale prakticky bez hlbšieho deja, myšlienky. Nebavilo ma to, nebolo to dostatočne dramatické, napínavé. Skôr to pôsobilo, že podme zarobiť na značke, kým to sype. Asi aj preto to bol na dlhú dobu posledný film. Slabé 3 z 5 ()

lennyd

Dr. Grant (Sam Neill) díky klonování dinosaurů na ostrovech Isla Sorna a Isla Numbar pomalu přichází o práci (kdo by měl zájem o nějaké vykopávky, když může zkoumat téměř živé dinosaury), takže musí otáčet každou korunu (dolar). Proto moc neváhá, když jej kontaktují manželé Kirbyovi, aby je provázel při přeletu nad Isla Sorna a něco jim o dinosaurech pověděl. Ale (samozřejmě) na ostrově havarují, a až zde se Dr.Grant dozvídá, že Kirbyovi sem přijeli hledat jejich ztraceného dvanáctiletého syna .. Musím souhlasit s Limou, že mi přišel třetí díl nejzábavnější - člověk neměl moc času rozmítat, jestli je scénář naivní nebo není, protože od prvních minut do posledních se neustále něco děje. Pár scén mi sice moc nesedlo - proč dinosaur rozmlátí super betonovou ochranou zeď a rozkouše letadlo, a pak se před ním schovají do obyčejného baráku? Ale vše vynahrazuje skvělá scéna v ptačí kleci (řekl bych, že je to to jediné, co z celé série stojí za zapamatování)... ()

anli

Třetí film a na režisérskou stoličku usedl Joe Johnston pod produkčním vedením Stevena Spielberga.Návrat zpět k hororově-thrillerové atmosféře,kterou dvojka(trochu k vlastní škoě) opustila,návrat Sama Neiila,který ve dvojce prostě chyběl a konečně se setkáváme se(skvěle udělanými) pterodaktyly.Svižný(místy opravdu velmi akční) scénář,velmi slušné tempo,trikům opět není co vytknout,noví dinosauři k tomu-prostě velmi slušná podívaná s několika opravdu vydařenými scénami,jak pro uleknutí či ustrnutí,tak pro pobavení..Spielberg je tu cítit všude,stejně jako radost z filmařiny a je to na filmu znát.V několika ohledech se mu daří překonat druhý film a protože tady každý čekal sestupnou tendenci,myslím,že většina diváků bude spokojena.Osobně jsem byl příjemně překvapen a i když scénář a režie neoplývá žádnými extra nápady,je to velmi slušná a zábavná podívaná se vším všudy.Takže dávám příjemných a jurských 70% a budu s napětím očekávat díl čtvrtý(o čem asi bude?)Že bychom se konečně podívali do otevřeného parku? ()

tnp101

Lepší než dvojka. Film si nehraje na nic jiného, než zábavný „blockbuster“ plný akce. Napětí se sice kupříkladu oproti jedničce (ale i dvojce) víceméně zcela vytratilo, atmosféra však funguje na jedničku a sympatické postavy se pro potřeby snímku v porovnání s „pomalejšími“ hrdiny v předchozím dílu chovají relativně normálně, přesto se vyplatí nepřemýšlet. O to lépe trojka funguje díky své stopáži. Na přemýšlení ani nudu tu v té záplavě akce jednoduše není čas. 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Zhodnocení české Blu-ray trilogie v rámci komentáře Jurský Park. ()

Problémové filmy

Problémové filmy