Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

elanius

(72/2015) / Tak trojka je veru už citelne slabšia. Nič film nedrží po kope, mla som pocit, že len rýchlo rýchlo si toto pokračovanie odbyť. Nie je to katastrofálny film, ako samostatný by som asi šiel s hodnotením trošku vyššie, v tejto sérii ale kvalitatívne proste nestačí. (5/10) ()

neoBlast

Ok, Joe Johnston je hrozný béčkař, ale pokud mu něco jde, je to napodobování Mistra. Jurský park 3 nemá tak kvalitní scénář jako původní díl série, nemá sítnice trhající vizuály, sympatické postavy ani hudbu. Ale... Ale je víc "spielbergovským" pokračováním než prostřední díl trilogie od samotného strýčka Stevena. Na nic si nehraje, my všichni víme, že to není ten pravý Park, je to druhá jakost a jsme ochotní hrát tu hru s Johnstonem. S těmito sníženými očekáváními se s nedomrlou trojkou dokáži smířit více, než s přehypovaným sequelem. 50 % ()

yeniczek

Dinosauři a dr. Grant, co více si snad přát;) Myslím si, že to na trojku, která vůbec nemusela vzniknou (kdyby nevznikla, tak by se svět nezbořil), to dopadlo nad očekávání. ()

Danny F.

Uchvátili mě ti neskonale inteligentní dinosauři. Trocha humoru zde byla odlehčující změnou a film celkem pobavil. 70% ()

Unnamed

Horší než díl první, přesto o dost lepší než díl druhý. Atmosféra byla poměrně dobrá, sice mi vadila "rodinnost" filmu, ale sledovat se to dalo a místy i bavilo. Slabší 4* ()

Sany33

Pri natáčaní podľa scenára, akým disponuje Jurský park 3, musí herec pociťovať strašnú bezmocnosť. Musí si uvedomovať, že akákoľvek snaha dodať postave rozmer je márna, a napriek tomu musí konať. Výsledná zmes sebazaprenia a rezignácie sa prejavila v práci celého hereckého tímu. Hrajú na pol plynu, veľa scén vyzerá ako "povinné cviky". Sam Neill v úlohe Alana Granta ešte ujde, ale William H. Macy, ktorý brilantne zahral antihrdinu vo filme Fargo, je ako Kirby len tieňom samého seba. Téa Leoni (Kirbyová), Alessandro Nivola (Billy Brennan) a Trevor Morgan (mladý Kirby) boli úplne nevýrazní - po dvoch dňoch by ste ich nerozoznali medzi ľuďmi na ulici. Pokiaľ sa vám nad posteľou nehompáľa replika lebky triceratopsa, ani nad touto snímkou nerozmýšľajte. Ak máte deti vo vhodnom veku, povedzme, ale budete trpieť. Darmo, tretí diel je tretí diel. 22% ()

fabecc1222

Trojka má oproti dvojce tu výhodu, že divák od začátku jasně ví, na čem je, a co od filmu dostane. Tady už si tvůrci nedělali žádné přehnané ambice, a od začátku jasně servírují akční béčkovou vyvražďovačku. Triky vypadají hůře, než osm let starý film, ale kuchání postav Dinosaury je stále efektní. Filmu taky pomůže krátká stopáž, takže tu není moc hluchých film, a jelikož se celý námět řídí tím, že stále musejí přibývat větší, nebezpečnější monstra, tak se divák vesměs stále baví. ()

lykan9

Jurský park už je takovým ždímáním kultovní značky, ale pořád se na to dobře kouká, herci jsou sympatičtí a jelikož film trvá jen hodinu a půl, tak se dá i k tomuto pokračování vracet stále dokola. ()

VanTom

Chcete napínavé úprky před žravými dinosaury (a nic víc)? Tady dostanete několik slušně natočených, výpravných, posléze však už přece jen únavných variací (letadlo, voliéra). O rozcupovaném scénáři jinak nemá cenu mluvit, přijatelnou záminku pro návrat Alana Granta (skvělý Sam Neill) a na Isla Sorna vypotil, čímž své ambice vyčerpal. ()

cross

Veleještěrům už před nějakým tím pátkem odzvonilo a třetí díl Parku je pouze dalším nadstavovaným filmovým gulášem s notnou dávkou akce a sentimentu. Dokonalá nuda občasně zpestřená slušnými vtípky. ()

Ravi

No nebyl jsem z toho moc nadšený, Will H. Macy se věru moc nepředvedl a i Sam Neil byl horší než v 1. Líbila se mi T. Leoni a hudba, nelíbil se mi nápad s dalším ostrovem (už zase) a s úplně jinými potvorami, než minule (už zase) - sice to bylo vymyšlené fajn, to jo, ale potřetí omílaná písnička chtěla trochu víc, než jen fajn. Spielberg dokázal akční potenciál jedničky ve dvojce zdvojnásobit. Trojka vedle toho stojí jako nevlastní a trochu debilní sestra. Musím dát jen 50% = 2+/5 ()

J-o-k-e-r

Tady je hodně cítit změna režiséra. Atmosféra filmu je o poznání jiná, a už to není ten Jurský park, který známe z předchozích dvou dílů. Dobrodružná jízda je to ale pořád dobrá, dr. Grant v podání S. Neila je skvělý, objevují se zde i noví dinosauři (Rudla z Ice age, okřídlení pterodaktylové), jen ta rodinná zápletka mi tam úplně nesedí. Dočetl jsem se dokonce, že se plánuje čtvrtý díl, tak jsem nesmírně zvědav. ()

Avari.73

S přehledem nejslabší díl série. Chybí tomu kouzlo předešlých dílů, což je dáno nezajímavou a sterilní režií. Johnston prostě není Spielberg a nejspíš nikdy ani nebude. Plus je za Sama Neilla, hudbu a design Spinosaura. :) Nejlepší akční scéna je ta v kleci. ()

vyfuk

Producenti Jurského parku ve dvojce spoléhali na druhého hlavního hrdinu z prvního filmu. Ve trojce se snaží přinést prvního. Jestli to je dobrý tah nebo ne... nuže... samozřejmě tam musíme mít toho chytrýho, toho drsnýho, toho vtipnýho, a pak někoho kdo je tak pekelně otravnej, ale zároveň tak sexy, že ani nevíte jaký názor na tu postavu mít. A ne, nemluvím o Neillovi. Scénář filmu doufá, že vás stále bude tak strašně moc bavit ten povyk okolo parku, že úplně zapomenete na příběh. Ale pokud máte víc rozumu, než který bohové nadělili řepě, tak víte, že tohle není úplně v pohodě. Scénář vás zavede do situací, které jsem naprosto zbytečné a kupříkladu samotný závěr je tak strašně přehnaný, že ani nevěřím, že to opravdu zfilmovali. Spíše mě naštvalo, že Dern je prostě odsouzená být s nějakým random chlápkem a starejte se. Absolutně to nedává smysl, ale natož že jde o třetí pokračování ztraceného případu... to není zase tak špatný. Naštěstí mám zkušenost, že znovuzrození nějakých projektů po mnoha letech přináší ovoce. Tak doufám, že se nedočkám zeleniny. ()

Death

Pomerne sympaticky snimek, ktery uz z dost provareneho nametu vymackava jeste slusnou stavu. Ke hlavnim kladum patri delka filmu, proste se nic dlouho neresi a hup na vec. Dinosauri jsou pomerne povedeni, to same se da rici o scenari, ktery sice neni kdovijak prevratny, ale ujde. Pokud necekate nejaky velkofilm, myslim, ze budete spokojeni. Jestli ale bude i ctyrka, budou se muset scenaristi hodne snazit, aby to jeste za neco stalo. ()

Philoun1

Tak na tomhle filmu sem byl dokonce v kině, jako že tam nechodím moc často. Přišlo mi to lepší než dvojka možná díky tomu, že se vrátil Sam Neill. Taky asi proto, že se tady střídá více obrazů útěku. ()

Problémové filmy

Problémové filmy