Saw: Hra o přežití

• USA Saw (více)

Krvavá hra s pravidly ostrými jako pila... Ve špinavé sklepní umývárně se proberou z bezvědomí dva muži, fotograf Adam a doktor Lawrence Gordon. Oba jsou připoutaní okovy k potrubí a nemají tušení, jak se zde ocitli. Mezi nimi leží muž s prostřelenou hlavou. Z magnetofonových pásek, které u sebe najdou, se muži dozvědí, že se stali oběťmi sadistického maniaka, zvaného Skládačkový vrah. Jeho specialitou je vhánět nic netušící lidi do důmyslných pastí, z nichž zpravidla není úniku. Každá z nich však má svůj skrytý význam. Oběti se vlastně ocitají v krvavém očistci, a jen málokoho čeká vykoupení. Pro Adama a Lawrence platí v této smrtící hře pravidlo, že místnost opustí živý jen jeden z nich... Psychothriller, který si libuje v rafinovaných krvavých nástrahách, natočil jako svůj debut režisér James Wan ve spolupráci s hercem a scenáristou Leighem Whannellem. Nízkorozpočtový snímek se stal senzací na festivalu Sundance v roce 2004. Kromě šokujících výjevů totiž nabídl i to nejlepší, čím se vyznačovaly podobné snímky z poslední doby, zejména thriller Sedm, horory typu Cela a Kostka, ale i nesčetné počítačové hry s dobrodružnou tematikou. (Česká televize)

DansteR

Základní kámen celé neočekávaně dlouhé série vyvraždovacích hororů je vážně zároveň i tím nejlepším co mohla celé série zatím nabídnout. Je to tím, že všechno je nové a neohrané. Bohužel v ostatních dílech se furt omílá to stejný dokola. Mile mě překvapilo jak celý tento "kolotoč" vražd funguje a jak je to do detailů úžasné (což s dalšími díly taky upadá :-()...takže dostatečná spokojenost 80% PS: těším se až vše bude definitivně u konce :-D ()

Bornd

Tak tohle byl fakt nářez. Film začíná poměrně zajímavě, ale celou dobu se pomalu táhne. Ale konec to všechno vyřešil a parádně zakončil. Za originalitu a napětí 4* ()

Kybela

Sice geniální horor, ale už ho nikdy, NIKDY nechci vidět znova. Asi jsem tady jediná, ale přijde mi to příliš zvrácené a nechutné. Nutno dodat, že nejsem hororový typ. Přesto, Se7en se mi líbilo (taky však dost nechutné), protože tam šlo především o to skvělé herecké duo, ale vůbec bych ho s tímto snímkem nespojovala. A nedá mi to, ale tady v komentářích jsem postřehla zmínku o "průměrné divácké obci"... dobrý divák se snad pozná podle toho, že snese víc odhalených střev než ostatní? C'mon... ()

misul96

Fakt boží! Poklona patří hercům i režisérovi. Vynikající výkony, skvělá hubna, dokonalý lekačky, horor k zamyšlení a neodnesete si z něj jen vystrašené oči. ()

Ervum

Legendární série, která se odlišuje od všech Psycho / Hororů není to snímek pro každého, ale své oblíbence si našel a já jsem byl jeden z nich viděl jsem všechny díly. A vychutnal jsem si zážitek i v kině za což jsem vděčný. Jigsaw a jeho nekonečné hry, které mají vždy myšlenku a nejsou jenom bezduchou prasárnou vždy vyvolají napětí, očekávaní. Ode mně zasloužených 9/10. A jsem rád, že i finální díl skládanky SAW 3D se dočkal zpracovaní které nezůstalo v zapomnění. ()

toushirop

Hra o prežitie ktorú by som nikdy nechcel hrať. Skvelý a originálny scenár. Najlepší horor/thriller aký som kedy videl 5*. ()

Edgerton

Paráda, tak tady by se dala atmosféra krájet. Týhle sérii sem se doteď vyhejbal kvůli gore scénám, který maj obsahovat, ale nebylo to tak hrozný, jak sem čekal. Jinak ty smrti byly nápaditý a potěšil Danny Glover v konečně nějaký pořádný roli od Smrtonosný zbraně. ()

pokormar

Velice pěkně zpracovaný horor! Opravdu dobrý nápad a následná propojitost. Některé záběry jsou drastičtější, ale to zkrátka film vyžaduje.. Velice dobré a napínavé. ()

Lomprdik

Hodně dlouho jsem seděl opařenej po konci filmu, což se mi u jiného nikdy nestalo. O kvalitě svědčí i to, že se film stal šablonou pro mnoho dalších hororů, ale Saw jen jeden. ()

RomanBond007

Človek zo búdzajúci sa v starej kúpeľní , omráčení a k tomu priviazaní reťazami k tyči... Lepší začiatok filmu som nevidel :) . Ak človek čaká od tohto filmu iba bezduchú vyvraždovačku , bude sklamaní. Mysteriózny , ale najmä hororový film , ktorého pokračovania lákajú stále viac ľudí do kín(oprávnene, ľudia chcú zistiť ako príbeh pokračuje) . Tento film je príkladom najmä toho , aká je psychika človeka, čo dokáže zniesť, a čo je už priveľa. Rovnako ako i telo má duša človeka jednu základnú vlastnosť. Prežiť! Kto prežije vyvraždovačku a naučí sa vážiť si život, ten má naň právo. Filmu dávam 80%!!! ()

Hakuna Matata

Opravdu jsem velmi překvapen tím, co jsem viděl. Myslím, že celá série trpí pověstí bezduché série krvavých masakrů. Nevím, jak jsou na tom ostatní díly, ale jednička je naprosto famózní thriller s perfektní zápletkou a atmosférou, která vás nepustí. Ať si říká kdo chce, co chce - zdejší hodnocení si film zaslouží. Krve a řezání končetin je tu minimálně a víc už toho nemám moc co říct. Každopádně za 5 hvězd, určitě se někdy musím kouknout i na pokračování. ()

martin5504

SAW patrí medzi moje TOP horory, lepší horor som ešte nevidel. Neskutočne dobrá myšlienka filmu a výborný nečakaný koniec. Viac už prezradiť nechcem a presvedčte sa sami. Samozrejme nič iné ako 5 hviezdičiek nemôžem dať. ()

Kozlowski8

Jedna špinavá místnost, v ní jedna mrtvola muže a dva spoutaní živí chlapi, kteří nevědí, jak se sem dostali a proč zde vůbec jsou. Přítomná magnetofonová nahrávka začne osvětlovat souvislosti. Muži jsou součástkami v hrozivé skládačce psychopatického vraha Jigsawa...Působivé a nápadité dílo, představující mučení velice drsným, naturalistickým způsobem. Nejedná se ale o představení samoúčelné a bezduché - naopak, film staví na vcelku duchaplném příběhu. Nemyslím, že by tento snímek měl zanechat hlubší stopu v mojí filmové mysli, avšak ani v úplné zapomění rozhodně neupadne, jednak proto, že je velice žánrově a stylově vyhraněný a k tomu velmi dobře natočený. 70%. ()

SZYslak

Frezku a soustruh bychom meli, par moc "hodnych" lidi se vzdycky najde, az se deti rozleti do sveta, tak si urcite zahrajeme moc peknou a zabavnou hru ... Pozrav kolegum na CNC forum :-) ()

TonoM

SAW-Hra o přežití:Tak tomudle se říká bomba za málo peněz,originální thriller v režii Jamesa Wana mě velice mile překvapil.Skvělá napětí od začátku do konce,atmosféra,hudba,prostě super film 90%! ()

SlepeOcko

Napínavé až do samého konce, troufám si říct, že nikdo nemůže tušit, kdo je vrah, dokud se sám neodhalí! Nadchla mě strašidelná atmosféra, avšak osobně bych film nezařadilo do kategorie horor. Děj je propracovaný, nepostradá silnou myšlenku, graduje a závěrečná hudba a hláška "game over" trefně zakončují celý příběh. Film bych nedoporučovalo slabým povahám, jelikož základem celé Saw série jsou brutální vraždy. ()

Jimmoris

SÉRIE SAW: Jestli na to pohlížíte z pohledu - jde jen o bezduché mučení a zabíjení apod.- nemá cenu na tuto sérii koukat. Postavy ve filmu mají svojí temnou minulost, která vyplouvá na povrch - jde jen o to se ,,správně" rozhodnout a změnit se. V prvním díle jsem absolutně nevěděl nic, ale po zhlédnutí dalších dílů, mi skládačka ukázala celý obrázek. I když 7díl, byl pro mě silná káva, mohu tuto sérii vidět stále dokola a vždy najdu další díly skládačky. ()

Rust_Francis

James Wan posunul horor zase o něco dál. Průkopnický snímek, který všem vyrazil dech, jak svou originalitou nebo příběhem, tak i svou surovostí. Konečně bylo zase něco trochu jinak, než na co jsme my fanoušci filmů zvyklí. Palec hore za poslední scénu a děj i šok podporující píseň Charlieho Clousera. Hororový kult. ()

Lucibuska

Ze začátku jsem byla k filmu velmi skeptická, avšak po shlednutí filmu jsem svůj názor velmi rychle přehodnotila. Horor, který zaujme svou originalitou a příběhem. Doporučuji shlédnutí. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (více)