Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

L´Aura

Nesklamal Tykwer a Natalie Portman, taktiež Juliette Binoche, Quais de Seine, humorno-akční Coenovci, Place des fêtes a rasová neznášanlivosť...sklamal Elijah Wood a klišéovité "lovestory" :D ale mozaiku ako celok hodnotím tak na 75% ()

HouseMK

Sled krátkých scének a příběhů odehrávající se v mnoha částech rozlehlé Paříže. Některé lepší, některé slabší, úsměvné i smutné, plné malých roliček i amerických hvězd první velikosti...a nad vším se snáší genius loci prý nejromantičtějšího města na světě. Mě osobně se líbila scénky s mimy, slepcem, kovbojem, na hřbitově, Buscemim a Noltem...no koukám, že je toho víc, než jsem čekal :-). Naopak úplně mimo byla scénka s Woodem a vůbec mi do mozaiky nepasovala. Určitě si tenhle snímek pustím po své první návštěvě Paříže (pokud jí přežiju). ()

Gastovski

Různé lidské osudy napěchované do 18 povídek, z nichž mě většina bohužel moc neinteresovala. Nebudu zbytečně rozepisovat jednotlivé povídky takže stručně: Nejlepší povídka Faubourg Saint-Denis od Tywkera, povídky od Coenů, Chadhy, Isabel Coixet a Wese Cravena jsou za 4*. Zbytek, je velmi, velmi slabý. Nejhorší povídky jednoznačně od Alexandra Payna, Assayase a Sylvaina Chometa. Ty hodnotím odpadově. Když to sesumíruju, tak mi vycházejí 2*. ()

zahadum

Plánujete cestu do Paríža ? viac ako rôzne letáky a cestopisy vám poradím túto mozaiku 18 mini príbehov ktoré spolu súvisia len tým ,že sa odohrávajú v meste lásky a bezpečného metra :) Najviac ma zaujali bratia Coenovci s tradične dobrým Buscemim ktorý sa na vlastnej koži presvedčí o " bezpečí " metra ... .jednoznačné plus ešte dávam príbehu o mímovi ktorý našiel čo hľadal :) ()

malypivo

Sympatické krátké příběhy spojené do jednoho filmu. Některé zajímavé a dojemné, jiné až pitomé. Kdyby se film neodehrával ve čtvrtích Paříže, tak bych dal o hvězdu méně. ()

in4mator

Byl jsem celkem zvědavý, jak jde vyjádřit to, co má film v názvu, tolika způsoby, aniž by se náměty a scénáře jednotlivých minifilmů aspoň trochu neopakovaly. Nakonec jsem zjistil, že to "Paříži" pro většinu tvůrců znamená jenom to, že se příběh odehrává v Paříži. Příběhy, které mají aspoň nějaký emocionální odkaz na Paříž, by šlo napočítat na prstech jedné ruky. A to ještě ruky dělníka, který řeže dřevo na cirkulárce. Nejvíc tak zadání splňuje trochu paradoxně příběh poslední - Američanka na výletě v Paříži. Jinak jde o více či méně "love stories" aplikovatelné skoro na jakékoliv velké město. ¤¤¤ Jinak je potřeba říct, že se s tím režiséři poprali velmi dobře. První dva příběhy jsou v podstatě podobné (á la "v nouzi poznáš přítele") a zároveň průměrné. Třetí má sice lehce překvapivou pointu, ale jinak je trochu divný. Čtvrtý - od Coenů - je zas trochu potrhlý, ale přináší oživení. Pátý má posmutnělou náladu, ale podle mě zatím nejlepší. Šestý je úlet, podle mě bezkonkurenčně nejhorší. Sedmý je průměrný, ale osmý (kovbojové jsou) patří k těm nejlepším. Devátý je zajímavým předělem mezi první a druhou polovinou celku. Desátý si s námi pěkně zahrává a patří k těm lepším. U jedenáctého si nejsem jistý, jestli jsem ho pochopil tak, jak byl zamýšlen... Dvanáctý, osudový, a jeden z nejlepších. Třináctý si s námi opět zahrává, ale jinak mírně lepší průměr. Čtrnáctý, hororový, to celé zpestřuje; patnáctý patřící k těm lepším, hlavně kvůli pořádné dávce cynismu; šestnáctý, o nevidomém - poslední ze čtveřice nejlepších příběhů; sedmnáctý, úsměvný rozhovor dvou rozvádějících se manželů a poslední, příběh o již zmíněné Američance nacházející zvláštní pocit lásky k Paříži - oba lehce nadprůměrné. ¤¤¤ Celkové hodnocení - tři a půl hvězdičky. ()

Darkslayer

Pre mňa dosť sklamanie. Ako pri väčšine poviedkových filmov som čakal slabé (Porte de Choisy,Quartier de la Madeleine) a silné (Faubourg Saint-Denis,Tour Eiffel) príbehy. Pomer by vyšiel približne 50/50, avšak epizódky sú len surovo nasekané jedena za druhou bez akéhokoľvek pojítka, veľakrát príliš krátke a v závere s malou výpovednou hodnotou fimu ako celku. Ku koncu som už mal dlhú chvíľu. Dať viac priestorú tým lepším a vyradiť tie slabé mohlo to dopadnút lepšie. ()

PaSup

Brilantní mozaika Paříže! Nehodnotil bych, které příběhy byly lepší a které slabší...stejně tak je to totiž i v životě-nemůže vás pokaždé potkat silná událost, která s vámi pořádně otřese. Na takto krátkém rozmezí filmečků se přesně ukáže, kdo jak umí se scénářem a technikou pracovat...90% ()

S.Dedalus

Zajímavý pokus. Některé povídky dokázaly i v tak krátkém čase navodit krásnou atmosféru a dojmout srdce divákovo, především samotář Buscemi v metru, slepec a jeho dívka Natalie Portman či znovunalezená láska díky Oscaru Wildeovi. Na druhou stranu zde bylo až příliš nic neříkajících počinů. Celý film tak vychází jako pouhý průměr, což je trochu škoda. ()

Páně

Z celkového pohledu spíše průměrné, nevyrovnané dílo. Ale našel jsem si zde tři příběhy, které přeci jen stojí za zmínku a díky kterým jsem sáhl po jedné hvězdě navíc. Především je to trochu překvapivě nádherný, velice intenzivní a pohlcující "Place des fêtes" Olivera Schmitze. Takhle si představuji maximální výpověď na minimálním prostoru! Potom samozřejmě velmi vizuálně příjemný "Faubourg Saint-Denis" Toma Tykwera. Taktéž velmi citově promlouvající dílo. No a nakonec nelze opomenout originální a hřejivý "Tour Eiffel" Sylvaina Chometa. ()

Radek.SCH

Ten samý den, co jsem viděl Neviditelné děti, jsem si pustil i Paříž. A vidět napřed sedm povídek a potom dalších osmnáct, to bylo prostě moc. Van Sant byl tradičně nudný. Cuarón mě překvapivě nenadchl. Ale Natali, Coeni a hlavně Chadha mě mile překvapili. Zbytek, to byla jenom segmentová nuda. ()

toofo

Bruno Podalydes: *** Gurinder Chadha: *** Gus Van Sant: *** Coenovci: *** Walter Salles & Daniela Thomas: *** Christopher Doyle: * Isabel Coixet: *** Nobuhiro Suwa: * Sylvain Chomet: ** Alfonso Cuaron: ***** Olivier Assayas: **** Oliver Schmitz: ***** Richard LaGravenese: ** Vincenzo Natali: odpad! Wes Craven: ** Tom Tykwer: *** Frederic Auburtin & Gerard Depardieu: ** Alexander Payne: **** ()

Loooki

"Ukážka rôznych foriem lásky, medzi rôznymi ľudmi. Ktorá v niektorých shortoch vyšla a v niektorých nie". Konečný verdikt, je spriemerovaný jednotlivými hodnoteniami filmov a výsledkom je 3.61 čiže zaokruhľujeme nahor. ()

Smejdik

1. Montmartre-Bruno Podalydès: 60%-trošku hloupé a naivní | 2. Quais de Seine-Gurinder Chadha: 90%-milý kluk, milá holka a velmi milý příběh | 3. Le Marais-Gus Van Sant: 70%-hezké :) a vážně mě to celkem pobavilo | 4. Tuileries-Joel & Ethan Coen: 100%-úžasné a bezchybné, tady jsem se fakt zasmál | 5. Loin du 16e-Walter Salles & Daniela Thomas: 90%-moc smutné…každý den opustit dítě proto, aby mohli žít, to je moc smutné. A dokazuje to i výraz v matčině tváři. | 6. Porte de Choisy-Christopher Doyle: 30%-??? | 7. Bastille-Isabel Coixet: 90%-krásné a smutné, velmi pravdivé. Jen škoda té poslední zbytečné scény | 8. Place des victories-Nobuhiro Suwa: 100%-nádherný smutný příběh, který snad každému vžene slzy do očí. „Běž, táta tě čeká.“ | 9. Tour Eiffel-Sylvain Chomet: 90%-překrásný příběh ze světa mimů, na kterém mi vadily snad jen efekty běžícího mima | 10. Parc Monceau-Alfonso Cuaron: 70%-líbilo se mi, jak režisér spojil bližší představení hrdinů pomocí slov a kamery a i když to byl příběh téměř o ničem, tak byl vcelku pěkný | 11. Quartier des enfants rouge-Olivier Assayas: 60%-pěkně udělané, ale trvalo mi, než jsem pochopil | 12. Place des fetes-Oliver Schmitz: 80%-moc krásný příběh… | 13. Pigalle-Richard LaGravenese: 55%-úsměvné , ale nechytilo mě to tak jako ostatní příběhy| 14. Quartier de la Madeleine-Vincenzo Natali: 30%-proboha, režisér asi nevěděl, jaký film natáčí, že ne? Jako zpracování celkem šlo, ale…no prostě bez komentáře | 15. Pere-lachaise -Wes Craven: 90%-ukázka, jak Paříž mění lidi. Moc pěkná :) | 16. Faubourg Saint-Denis –Tom Tykwer: 100%, beze slov… | 17. Quartier Latin-Auburtin & Depardieu: 80%-úderné, vtipné a dokonce i romantické :) | 18. 14e Arrondissement-Alexander Payne: 100%-nádherné ukončení celé série! Ano, tenhle příběh dává konkrétní podobu a název celému filmu: Paris, je t’aime. || Shrnutí: 85%, film se mi velmi líbil, ukázal nám všechny stránky Paříže a i přes některé víceméně zbytečné příběhy ho považuju za jeden z nejoriginálnějších filmů. ()

NikaLango

Tenhle film staví na jakési nevšednosti, ale zdá se mi, že je to trochu nevšednost za každou cenu, především za cenu mírně znuděného diváka. Podívaná je to zajímavá, dobře zpracovaná, s dobrou myšlenkou a obsazením, ale jaksi tomu něco chybí. ()

jamesjimbo

mno, pár povídek mne dostalo opravdu dokolen, byly naprosto geniální a excelentní, na druhou stranu tu jsou ale i povídky, které za moc bohužel nestojí. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)