Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

Chester7

No teda, nevím nevím. Nebýt Buscemiho a Klauní rodinky, tak je to za čistou nulu. Nudil jsem se, asi jsem špatnej romantik :)) ()

haWranka

Nekterý příběhy byly nádherný, některý ne až tak nádherný a některý jsem popohnala. Něco se mě hluboce dotklo, něco se mi vcelku líbilo a něco šlo úplně mimo mě. (Třeba ta upírská historka - a to mám tuhle tématiku moc ráda.) Takže budu hodnotit jako průměr. I když hudba to možná pozvedá ještě trochů výš. ()

FireTight

Ó, jak byla Paříž letos v srpnu nádherná! Proto jsem se na tenhle film nesmírně těšil a včera jsem kolem desáté usedal před obrazovku v totálním očekávání. Čeho jsem se však dočkal? Převážně zklamání a rozpaků. Ano, některé povídky jsou opravdu dobré a některé z nich vskutku geniální (umírající černoch, metro, mimové, nemocná manželka, smiřovačka manželů v bordelu), jenže dostávají až příliš málo prostoru a rychle se střídají, skoro jak na běžícím páse ve fabrice. A když se náhodou přepne na některou z těch slabších, jako například ta v čínském kadeřnictví nebo s upíry (hlavně tady jsem si říkal, na co že se to sakra dívám), jde hodnota filmu rychle dolů. A proto si nebudu pamatovat Paříž z tohoto filmu, ze které toho vlastně stejně není moc vidět, ale takovou, jakou jsem ji poznal já. Nejprve mne totálně vydeptala, aby mne pomaličku přijala mezi sebe. Už se těším na srpen příštího roku... :-* EDIT 2.6.2011: Tak nakonec jedu v červenci! :D ()

Hackthor

Některé povídky jsou pěkné, nekteré bych při dalším shlédnutí asi rovnou přeskakoval. Na mě jsou ty povídky prostě moc krátké a opravdu špatný český dabing hodnocení asi nepomohl.. ()

josieaddms

Některé povídky velmi dobré, některé perfektní, některé slabé. Tak to bývá u povídkových filmů, a je to tak i tu. Nicméně celkový pocit z filmu jako takového, je pro mě dobrý, a uspokojující. ()

bono22vox

Osmnáct milostných vyznání potěší i ty méně romanticky založené, a věřte mi, že blíž už se u televize k Paříži nedostanete... ()

markotter

Rozkoukáno, nedokukáno, rozkoukáno, dokoukáno. Celkem třikrát a jednou světe div se, jsem měl takovou náladu, že na mně povídky působily asi takovým dojmem, jaký chteli docílit režiséři. Bohužel další ty druhé dva pokusy byly jen snahou překousnout začátek a doplnit prospané. Myslím, že 16 kousků je na jeden film moc a udržet jakousi kontinuitu je dost těžký úkol. Takže asi 4 povídky výborné, 4 docela dobré a zbytek průměr. ()

E lan

V té době určitě originální a roztomilý počin. Kupa slavných herců a režisérů, miniaturní příběhy sem bez pointy, sem tam moc hezké. Dobrý film, nic víc nic míň. ()

neo93

Filmová mozaika 18 krátkých romantických příběhů a jednoho krásného města. Těžko vůbec vlastně hodnotit takový to snímek, když je pospojován s tolika různých povídek, navíc každý od jiného režiséra, ale celkově u mě převládá spokojenost. Většina epizod se mi líbila, některá více, jiná méně, ale nebyla tu asi žádná, kromě možná jedné či dvou, která by mě doslova nudila, nebo mě přišla zbytečná. Občas ale i přes různorodost příběhů, se tempo snímku docela vleče. Škoda možná také toho, že příběhy nejsou nijak navzájem provázané. Mezi ty nejlepší historky patří rozhodně Steve Buscemi show, mateřská ukolébavka, manželská věrnost až za hrob, setkání mimů, jedno záběrový otec a dcera, sjetá Maggie Gyllenhaal, smutné kafé, bizarní upíři Olga Kurylenko a Elijah Wood, Rufus Sewell a Oscar Wilde, Natalie Portman a rychlý průřez jejich vztahu nebo poslední příběh, vystihující Američanka v Paříži. A to vše, už nepochybně stojí za to, aby člověk zhlédl tento zajímavý filmový počin. ()

Lestat

V podstatě zbytečný film, který evokuje atmosféru Paříže asi jako přívěsek na klíče s Eiffelovkou. 90% povídek je naprosto průměrných a v kvalitnějším celku by mohly sloužit leda jako spojovací části. Takže se omezím na ty, které mi (ať už byl důvod jakýkoli) utkvěly v paměti. Tykwer zdá se vyčerpal veškerou inspiraci z Kieślowského a pustil se do Truffauta. Nutno dodat, že s nevalným úspěchem. Spolu s Cravenem a Natalim vytvořil asi nejslabší části skládanky. Potěšil naopak Sylvain Chomet se svým klaunským capricciem, ze kterého dýchá Paříž asi nejvíc. Maximálně "nepařížská", ale za to pekelně vtipná, je část Tuileries od bří Coenů. Překvapivým vrcholem celé antologie je tlustá a na první pohled omezená americká turistka pojídající v parku senvič. Alexander Payne jí totiž nechá lámanou francouzsštinou předčítat ze svého deníku (?) a zdá se jako by ta dáma na něco přišla...a proto se vyplatí počkat si do konce. ()

Chamyl

Zajímavý projekt trpící značnou nevyrovnaností jednotlivých epizod a to jak v herecké, tak i scénaristické rovině. Některá dílka přitom dokáží na svém malém prostoru sdělit mnohé a oslovit více, než rozsáhlý velkofilmařský epos, jiná ovšem zůstávají na půli, či možná lépe na začátku, cesty - ať už měla vést kamkoliv. Jednoduché historky s velkým srdcem se střídají s prázdnotou a účelovostí tvůrčí manýry. Hezké, zvláštní, ale asi ne pro každého. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale k dobré zábavě má tento projekt kvůli zmiňované nevyrovnanosti rovněž daleko. Velmi dobrý komentář od Mattyho. ()

perutman

Bohužel to na víc nevytáhne ani těch šest statečných, kteří by si zasloužili vlastní, klidně jenom hodinový film. Ano mluvím tu o Coenech, Tykwerovi, Sallesovi, Cravenovi - pro mne velmi příjemné překvapení, Cuarónovi - jsem rád, že vtipem zavzpomínal na svoji prvotinu a především o Alexandru Paynovi, který by to klidně celé mohl natočit sám, protože nikdo nedokázal zachytit magii Paříže (nebo cizího města vůbec) jako on. Pakliže bych měl hodnotit jenom těchhle šest neváhám s plným počtem. Jenže film je prezentován jako corpus děl jejich a děl dalších. Mezi těmi dalšími je několik snímků průměrných, které člověka nenadchnou, ani nepohorší, ale několik totálních bezkrevných, rádobypooetických hovadin. Za všechny mluví první trojice v jejímž čele stojí marmeládová srágora - povídka č. 2 - která by jistojistě usilovala o Oscara, kdyby k ní napsal hudbu Glen Hansard. ()

Tamdydam

Paříž miluju a proto jsem tento film dokoukal až do konce. Ale být to z jiného města ( možná ještě tak s vyjímkou Říma ), v životě bych se konce nedožil. Jednotlivé povídky jsou tak kraťoučké, banální a nudné, že to opravdu ani ta Paříž nezachrání ()

Freemantle

Hodnocení jednotlivých povídek se mi nechce rozepisovat. Každopádně první třetina až polovina je (téměř!) výborná. S další vlnou šlo hodnocení směrem dolů. V některých případech se dostavil pocit naprosté zbytečnosti, ztráty času a nepochopení, střídaný nudou a odpočítáváním minut do vytouženého konce. ()

john.h

Některé přiběhy byly dobré, jiné méně. Nejvíc se mi asi líbil příběh z metra od bratrů Coenů se Stevem Buscemim v hlavní roli. To prostě nějakým způsobem vyčnívalo nad ostatníma. Špatný nebyl ani bezdomovec se sestřičkou, zamilování puberťáka do arabské dívky, fetující herečka s Maggie Gyllenhaal a slepec s Natalii Portman, který ale byl takový dost artový a těžce uchopitelný. Solidní byl také upíří úlet s Elijahem Woodem a chůva, ve které si člověk uvědomí, že život a práce emigranta s roztomilými dětmi v krásné Paříži můžou být klidně i dost stereotypní, nudný, samotářský a až depresivní a nezachrání to ani Eiffelova věž. Zbytek už byl takový průměr až lehký nadprůměr. ()

MRPitivier

I přes dobré herecké obsazení, skvělé režiséry tento snímek mě nezaujal, místy až nudil! Láska nebeská je úplně jiná liga a hlavně ta originalita mi zde doslova schází! Nebýt mé náklonnosti k mé sladké Francii a Paříži, šel bych nejspíš s hodnocením ještě nížeji! Chybí tomu ucelenost, logická návaznost nebo nějaká celková pointa, důvod, smysl počínání režisérů! Pardon, ale doopravdy mě to neoslovilo, nelze srovnávat s Láskou nebeskou, protože to bych tento snímek musel ohodnotit daleko hůř! ()

araBaraB

Opravdu se mi líbilo pouhých 6 povídek. Celkem mě zaujalo 9 povídek. Na to, že jich bylo natočených 18, a to velice dobrými režiséri, považuji film za nepovedený. U některých filmů si říkám, že bych se na něj podívala klidně ještě jednou, nebo hned několikrát. To se bohužel u Paris, je t'aime nikdy nestane. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)