Ostrov

• USA The Island (více)
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

Silverluv

Technicky dokonalá záležitost. Výborně zrežírované akční scény (scéna na dálnici se opravdu povedla). Prostředí a atmosféra trochu připomínají Proyasova "Robota" akorát s trošku jiným product-placingem..:o). Scénář taky nebyl vůbec špatný ale jako celek to na mě působilo dost chladně a sterilně. Herci jako McGregor a Johanssonová podávají tradičně dobrý výkon, ale zdá se mi, že tady ani nemají co hrát. Výborný je Steve Buscemi a Michael Clarke Duncan, ale ti zde bohužel moc prostoru nedostali. Sean Bean jako záporňák Merrick ujde, Djimon Hounsou už mi v roli lovce lidí přišel místy docela prkenný. Suma sumárum, ideální podíváná pro kina, podruhé už to ale vidět nemusím. ()

S.W.A.T

Geniální Sci-fi,Bayův druhý nejlepší film,hned po Skále.Vynikající příběh,který má své překvapení.Herecké výkony na vysoké úrovni,hlavně McGregor hraje skvěle,Johansson tady sice nehraje jako v Match pointu,ale její postava lecos vynahradí.Hounsou hraje tradičního policistu,který je nejdřív zlí a potom hodný.Bean je jako záporak Merick hodně zlí a jeho herectví je na stejné úrovni McGregora.Celkově se Ostrov povedl na výbornou,jen nechápu proč ho označili za nejhorší film prázdnin.Jest-li Bayův další film bude stejně dobrý,mamé se naco těšit. ()

Crawler-D

Michael Bay natočil vzhledem ke své osobě netradiční film. V akčních scénách se vyžívá a zároveň jako by se snažil předat nějaké poselství. Tyhle dvě věci vskutku nejdou dohromady, ale námětem to je zajímavé. Proto Bayovi odpouštím a půjdu se na to ještě jednou podívat. ()

starbrejkr

Sám se těm pěti hvězdičkám divím, ale Bay mě Ostrovem naprosto dostal. Vždycky jsem jeho filmy měl rád (až na Mizery, kterým se už léta úspěšná vyhýbám, protože nesnáším Martina Lawrence), ale něco jako Ostrov jsem od něj nečekal. Řekl bych, že je to dost netypický snímeb mezi jeho počiny a musím souhlasit s některými z vás, že dost možná nejlepší. Takřka tu chybí typické velikášství a americkost, ale je to nahrazeno silně originálním příběhem, který v sobě míchá Matrix (už jen hláška "Jmenuju se Lincoln"), Modrou Lagunu a bůhvícoještě.....dost mě pobavila i reminiscence na Star Wars v podobě honičky na vznášedlových motocyklech. Herci byli skvělí od úvodního dua (a Scarlett je opravdu objev:-)) přes Steva Buscemiho až k Michaelu Clarku Duncanovi. ()

JohnRambo

Naprosto úchvatná štýlová lahôdka ktorú si treba vychutnávať od začiatku do konca podobne ako pri TRANSFORMERS. Ewan bol úžasný! Myslel som že je na vrchole tohto filmu ale bohužiaľ preňho, Scarlett sa mi páčila viac :) ()

DruidKarel

680. hodnocený film: Často na mě vykoukl plakát k filmu Ostrov a vždy jsem jej jen přehlédl s tím, že na obrázku je Drew B., kterou rozhodně nemusím. Podíval jsem se ale blíže na seznam rolé Scarlett Johansson a tam našel právě tento film. A? Byl jsem nadšen, jako pokaždé, když jsem se díval na film s ní. Navíc se mi zde ukázala jako femme fatale budoucnosti, společně s Ewanem Gregorem, který se skutečně předvedl ve skvělém světle... Vynikající příběh, krásné scény a zasazení filmu do úchvatných prostor, tohle dělá z Ostrova film na 5*. Ona je skutečně prostotypem krásy a po dlouhé době, kdy jsem měl za nejkrásnější herečku Catherine - Zetu Jones, je právě Scarlett Johansson tou nej. Skutečně facsinující zjev. 5* ()

Wladi.mir

Překvapení! To je na prvním místě. Michael Bay umí točit a sci -fi mu jde i když mě trapný Transformeři nějak nechytly u Ostrova mě dostal. Skvělej příběh, který určitě není úplná pitomost, ale dostaneme se k zamyšlení. Nádherná Scarlett Johansson. Opravdu jsem nevěřil, že je tak krásná. O Ewanovi se snad ani pochybovat nedá. Provedení výborné a obsazení skvělé. Určitě to není čistých pět, ale i tak je to oblíbený film. ()

Amroth666

6.7. 2010 - místo Bayovských priorit tipu : velké výbuchy, podpora americké armády, letadla nebo stíhačky, náznaky americké hrdosti, akčnost, krásná auta nebo třeba skvělá hudba doprovázená skvělými skladateli jich zůstalo v tomto filmu jen pár. Jsou to právě krásná auta, také krásné ženy(S.Johansson), akčnost, svělá hudba a navíc Bay trochu přestylizoval svůj své umění. Dal tam navíc logiku, delší dialogy, více emocí, ale opět tady byly hrdinové. Perfektně hrající Ewan McGregor a Scarlett Johansson filmu dali jinou šťávu. Klony? Klony byla velká otázka, na kterou jsem po pár desítkách minut veděl odpovědˇ. Klony mě přinutily přemýšlet sám o sobě. Bay přidal do filmu reklamy na x-box a třeba na značku Puma. To on umí. Námět : Naprosto totožný námět jako kdysi vytvořil můj nejoblíbenější seriál Stargate SG-1. Vzpomeňte si na díl http://gateverse.cz/sg1/epizody/4-serie/410/, přesně to samé. Také mi to trochu připomínalo svou vizáží Já Robot. Pro mě naprostý ideál. Steve Jablonsky předvedl navíc svůj osobní rekord a na svět přivedl super soundtrack s nezapomenutelnou poslední skladbou : http://www.youtube.com/watch?v=7V-9X35vB4M. Ještě vizuální efekty : bezchybné a znovu bezchybné. Nářez film ! ()

wohna

Od Michaela Baye se vždycky čeká hodně. Avšak ted poprvé mohu říci, že překonal všechna očekávání a tímhle filmem posadil všechny jeho odpůrce na zadek. ()

laik_60

Aj keď scifi nemusím, áno bolo to pestré ... dobrá zápletka . malo to spád ... Konečne sa podarilo zahrať aj trošku kladnejšiu rolu tomu v "človeka preklonovanému mloku" (Buscemi) .. Aj keď vo vedľajšej úlohe. Chudák koľkí asi ho takto ohovárajú ako ja. Asi ho začnem mať rád. A veta na záver ? "když lidi jedí maso, neznamená to, že chtěj vidět taky krávu". Pekné 4 bodíky ()

C0r0ner

Michael Bay je můj oblíbenec a proto mu občas i něco málo odpustím. Především proto, že v podstatě v každém filmu trefuje mojí krevní skupinu (B-) naplno a servíruje jednu parádu za druhou. Ostrov je skvělé akční sci-fi, které sice má pár logicky děravých míst, ale víc než dvě hodiny spolehlivě baví a přináší originalitu, které si u filmů velmi cením. 90% ()

Wormboy

Konecne zabava, v ktorej sa obcas (ale naozaj len obcas) da najst aj nejake to ponaucenie, ma myslienku, no a k tomu vsetkemu nadupany styl Michaela Baya...proste od Skaly jeho najlepsi film. Ale bojim sa vzhladom na katastrofalne trzby v USA, ze ide aj o posledny takyto experimentalny pocin majstra akcie. Je to skoda, pretoze ako citam a pocuvam, nam Europanom sa film pacil :) ()

agathon

Co napsat k podle mého názoru nejlepšímu Bayovu filmu? nezasloužilo si to býti propadákem, protože to plní v jeho filmografii podobnou úlohu jako THX 1138 v kariéře G. L. - Baye to jednou provždy odstředí od jakéhokoli pokusu o sofistikovaný mainstream "s myšlenkou". Je to škoda. A nejen proto, že Scarlett je tak nádherná, boží, překrásná, nedostižná... A exkluzivní. ()

Andre3000

Viděno podruhé a musel sem zvýšit hodnocení. Je to prostě napínavé, zajámavý nápad, skvělí herci, dobrý konec, co víc si přát. ()

Laputa

Michael Bay si trochu napravuje reputaci. Povedená role Ewana McGregora ( pro mě vždy jen Obivan ). Zato Scarlett Johansson je tam jakoby naprosto zbytečná a jen " lítá " za Ewanem. Pozvolné rozuzlení a překvapení, jak to všechno je. ()

matt6

Po dlhom čase som sa opäť rozhodol zhliadnuť Ostrov a musím povedať, že toto bolo osvieženie ktoré som potreboval. Jeden z najvážnejších blockbusterov z repertoáru Michaela Baya dopadol po druhom zhliadnutí ešte lepšie ako pred rokmi. Prvý krát sa mi film páčil, no tentoraz mi priam vyrazil dych. Film nepôsobí príliš Bayovski, (samozrejme okrem akčných scén, pri ktorých som sa nachvíľku dostal do mojich detských liet) má to dej, skvelý príbeh, dobrých hercov....V bočných úlohách potešili Buscemi, Duncan. Akcia je však niečo čo mu fakt ide, scéna na dialnici je eyecandy a je poznať typický Bayov rukopis(tie dialnice mu idú to sa musí uznať). Vyvrcholenie č.1 bolo skvelé, jediné čo mi na filme vadilo bolo dosť ohrané vyvrcholenie č.2. Nebyť tohto záveru, vážne by som sa rozhodoval či neudeliť 5*. S odstupom času to je vážne lahôdka nielen pre oči. 85% ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)