Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

rigby

Perfektní, ba i bezchybné zpracování, které ale není originální. Humor a lehkost bohužel dost často zabíjí momenty, ve kterých se nic neděje a divák začíná zívat. ()

kejly

Krásná pohádka pro dospělé, vynikající hudba (hlavně klavírní část pro čtyři ruce Viktora a Emily) a příběh, který chytne za srdce, až se chce brečet. Ale hlavně mrtvá nevěsta plná života, citů a porozumění. A přesto všechno je to velmi vtipný, i když možná barevnou kompozicí moc temný, příběh. ()

jjjerry

Pro mě nejlepší film od Burtona (Beetlejuice a Střihoruký Edward mně nepřišli ani tak vtipný ani tak zajímavý). Děj je sice předvídatelnej ale hezý. Pro mě je to morbidní pohádka, to asi nejvíc vystihuje žánr. Loutky se mně libily, pejsek super jak vrtí ocáskem. Dialogy jsou perfektní, přípomínají krátkometrážní Burtonův film Vincent, hezké rýmy. Pro mě byla trochu nudná pasáž kde se dlouho zpívalo-tanec s kostlivci mně přišel zbytečný a ten "červ" se mě tam prostě nehodil. Jinak super př "Ztiště se člověče, jsme v kostele" :-D ()

Veju007

Tim Burton je skvělý a jeho Mrtvá nevěsta taky. Krásný příběh, který je doplněn naprosto kouzelnou hudbou Dannyho Elfmana = to prostě nemá chybu. ()

yarghoul

Zpívané pasáže mě popravdě řečeno nudily, to by byly jasné 3*, ale výtvarné zpracování mě vážně nadchlo, proto s jedním přimhouřeným okem a jedním červem za 4*. ()

KacHnAop

Výtvarná a režijní práce je skvělá a dává zdánlivě jednoduchému příběhu další zajímavý rozměr. Depp opět originálně pojal hlas své postavy, roztržitého Viktora, který není ani schopen odříkat jednoduchý svatební slib. Jeho loutka vlastně i jako Depp vypadá. Film si mě získal hlavně pro svoji temnou poetiku a občas až pohřební humor. ()

@nthr4X

V porovnání s Karlíkem a továrna na čokoládu se mi tohle líbilo víc. Tenhle styl animace postav mám rád (např. ve filmu Úžasňákovi). Časté zpívání mi tam trošku vadilo a moc se nehodilo k příběhu. Jinak pěkný nenáročný animák. ()

wray

dobre, ale (u mna) nie vyborne :/ animacia pekna, hudba fajn, vtipne, originalne... ale aj tak ma to akosi nedokazalo uplne zaujat. proste pekne, velmi pekne, oplati sa pozriet, ale vynimocne? to zas nie ()

Kada80

Morbidní humor skloubený s tak kouzelnou atmosférou,to dokáže jen Tim Burton.Krásný animák,který mě moc a moc potěšil. No a doufám,že po smrti si budu taky užívat skvělý párty s takovou povedenou partičkou kostlivců. NEZAPOMENUTELNÉ : Viktor na své mrtvé štěně : Kost'o udělej mrtvýho. Anebo jeden z kostlivců : Miluju ženský,co mají na kostech maso. 90% ()

KeiGe

Není to takové zpracování pohádky, které já mám ráda. Je to přesný opak. Je to morbidní a ironické a hlavně temné. Prostě můj oblíbený kousek od Burtona :) ()

TheMe

Děj, humor, nadsázka, dobrá animace, dobré písně, ale také i předvídavý konec zhruba od půlky filmu a tak nějak chybějící vrchol z mého pohledu. Nějak tak bych vypsal základní charakteristiky. ()

Rampa Mc Kvak

Vrchol mého top ten. Pro všechny, kdo i v pokročilém věku zůstávají dětmi. Typicky burtonovské, nádherná animace, spousta narážek, kontrast mezi světem živých a mrtvých, love story, hudba Dannyho Elfmana, od začátku do konce dokonale vybroušený šperk. Moje oblíbená scéna : piano duet.. ()

Nakash

Není to úplný Burtonův top. Dal bych lepší 4 hvězdy ale inteligentní stopáž to vytáhla až na 100%. Nádhera. ()

HennessyVSOP

Ačkoliv nejsem fanynka Tima Burtona, tak tenhle film byl příjemně fajn. Animace je typicky Burtonovská s prvky romantického naivního horroru. Za vizuál si film zaslouží plné hodnocení, děj už je trochu bez hloubky, ale dá se s klidem zvládnout bez ztráty mozkových buňek. Hodně prima je styl humoru, nebudete se sice za břicho popadat, ale úsměv dokáže tenhle animáč vykouzlit hodněkrát. Při krátké stopáži je tenhle film skvělá oddechovka, a kdybych nevěděl, že Burton umí líp, dal bych snad i pět hvězd :) ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia