Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Predin

Tenhle film naprosto miluju. Libi se mi, jak je vyobrazen kontrast mezi svetem zivych (nuda, sed) a mrtvych (pestre barvy). Elfmanuv soundtrack taky zveda hodnoceni. Je to proste klasicky kvalitni spojeni Burtona s Deppem, uprimne me chytl za srdce vic nez Nightmare Before Christmas. ()

fero_lašák

Zase pěkně postavičky jako ve vánocích, ale písničky ve vánocích byly lepší. Celkově originální ale něco mi tam furt nesedělo. A ted sem na to přišel. Bylo to strasně povrchní a citově plochý. Prostě ty vztahy zadali do scénáře a a loutky je zahráli a plakali při tom ale nedali jim čas aby se to nějak reálně uvěřitelně rozvinulo. ()

hudson07

Bizardní, úsměvné, hezky propracované dílo. Typický styl Tima Burtona, který své díla zasazuje do podobné linie. Ve svém žánru animovaných filmů určitě vyjimečný snímek v celkovém hodnocení avšak jen mírně nadprůměrný. Dávám 3,5* zaokrouhleně 4* :-) ()

Bohulib

Černý humor mám moc rád a tady ho dostanete v nejlepší kvalitě. Jen co jsem se dodíval, pustil jsem si to znovu a vychutnal některé vtípky - swingující kostlivce, zprávy o počasí, zmetajícího hodináře atd. ()

Laure

Tim Burton opet predvadi svou uchvatnou fantazii a vytvoril unikatni svet, ze ktereho je Burton citit kazdym coulem. Velmi originalni vizualni zpracovani, notna davka humoru a pekna hudba Dannyho Elfmana radi film k umeleckym skvostum. ()

shinlove

Nevím, možná jsem nebyl v té správné náladě, ale tento film mě až tak moc neoslovil jako ostatní uživatele. Ano, nápad dobrý, ano, realizace moc dobrá, ale přesto na můj vkus morbidní verze lásky, která v mých očích a mém srdci nenalezla dostatek pochopení k lepšímu ohodnocení, než jsou 3* ()

Terminator101

Fakt skvělá hororovomuzikálová pohádka od mého oblíbeného režiséra Tima Burtona i když se mi víc líbili ,,jeho" ukradené vánoce. ()

ThomYorke

Burtonova poetická animovaná hříčka je ve vší své absurditě jedním z nejlepších filmů, které mistr natočil. Mám prostě slabost pro jeho schopnost dokonale vykreslit atmosféru (ať už to je skvěle ponurá viktoriánská Anglie nebo barevné, rozjařené podsvětí) a postavy (Helena Bonham Carter vede). Navíc mám rád jeho styl humoru a miluju soundtracky Dannyho Elfmana, který se zde opravdu činí. Takže není co řešit, pálím do plných. ()

Naby

Jakozto ze nemam moc rad zpivane filmy, tak to budu muset prehodnotit. V tomhle filmu nebylo zpivani az tak moc a opravdu to naherne zapadalo do deje. Celkove cely dej, i kdyz nebyl nekterymi prvky nejak extra originalni, tak byl vybrne zpracovany. Aneb herci uz se muzou pomalu strachovat o svoje fleky, protoze takovehle a jinak animovane filmy jdou s kvalitou velice nahoru a vyraz "kreslenych hercu" je proste vytvarovan presne podle toho jak chce reziser, takze spatny herecky vykon nemuze ohrozit ci zkazit cely film. Myslim, ze 4,5* si tenle film urite zaslouzi, takze za tu velice kvalitni muziku je to 5*. ()

P@\/EL

Vynikající animovaná pohádka, která se nese v ponuré, dechberoucí atmosféře. Nechybí tu humor v podobě všelijakých komických situací, no a ani někdy až hororově laděné napětí. Příběh je velice vydařeně promyšlený a samozřejmě i zpracovaný. Dále se mi líbily jednotlivé postavy, které jsou velmi komickým způsobem karikaturně ztvárněny. ()

kpt.Marťas

Jo, je to klasická burtonovka. Atmosférou, pojetím,stylem. Ale je skvělá. Nádherný design, nádherná hudba. Možná je děj chvílemi příliš řídký a zaměřený na jednotlivé scény, místo na celkové vyznění, ale to pohádce dokážu odpustit. Když už pro nic jiného, tak pro romantické scény u klavíru. Není to tak zběsilé,akční, vtipné, originální a úžasné jako Ukradené Vánoce, ale je to fajn. ()

marttul

Dokonalé dílo pana mistra Tima Burtona. Úžasná podívaná, která ukazuje náš lidský život jako neustálou šeď a problémy a záhrobí jako svět plný barev a radosti. Úvodem můžu říct, že jsem necítila žádné sympatii k Victorii, ale celou dobu jsem fandila úžasné Emily, která měla tolik krásných krásných vlastností jako nemá kdejaká živá žena. A Victor pro mě tudíž vypadal jako tupec....Jeden z mých nejoblíbenějších filmů 5*. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia