Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

krt7236826

skúšal som to pozrieť dva alebo tri krát a vždy som bud zaspal alebo mi prišlo zaujímavejšie pozerať do steny ... nebolo to zlé len tomu niečo chýbalo resp hlavná myšlienka a vizuálne poňatie ma absolútne nezaujalo ()

HellsAngel

Nádherná rozprávka, prekypujúca povestnou burtonovskou atmosférou. Krásna animácia, vypiplané dialógy a fantastická výprava spolu nechali vzniknúť nezabudnuteľnému príbehu, ktorému každý musí odpustiť jeho gýčovosť. ()

r007

Po pravdě, dlouho jsem váhala, než jsem si film pustila.Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na zvláštní postavičky, ale čím víc se děj posouval, tím víc jsem Victorovi přála jeho lásku, jen jsem netušila, že to opravdu bude mít šťastný konec. I když - ne pro všechny. ()

serdehelan

Rewatch 2020. Esenciálny Burton so všetkým čo k tomu patrí. Vizuálna stránka úžasná. Animácia tiež. Po rokoch potvrdil absolútne hodnotenie. ()

MrKrahujec

Tak podle mě jedině takhle by bylo možno zfilmovat proslulý Velký román Ladislava Klímy! Tohle mě napadlo už v samém začátku filmu a bohužel to nakonec srazilo i jednu hvězdičku, protože děj tohoto filmu ve výsledku přece jen Ladislav Klíma není... (Škoda, že se Tim Burton nakonec asi o existenci Ladislava Klímy ani nedoví) ()

PTuranyi

Vizuálne unikátna Burtonova temná rozprávka s až Dobšinského atmosférou. Výborne graficky spracovaný príbeh lásky a boja dobra so zlom. Žiaľ príbeh je prostučký, ale našťastie Burton to nenaťahuje a nesnaží sa príbeh vypchávať zbytočnosťami. Produkcia je perfektná a animácia si nezakladá na dokonalosti ale skôr na umeleckej forme pripomínajúcej Fimfárum. ()

Daredevil_cz

Corpse Bride je snímek oplývaný tajuplnou emocionální atmosférou s horovo-komedialním nádechem typickým pro tvorbu Tima Burtona, může jenž má dar převzít jednoduché téma a přetvořít ho v něco nádherného a velmi komplexního, jako je příběh o nešťastné lásce, její světle, tak i temné stránce, o kontrastů barevnější ho světa mrtvých až po ponurejší svět živých a o tragickém životě a neživotě krásné Emily, mrtvé nevěsty, jenž pouhý cit stal úplně vše co kdy měla, tak i vše co si kdy přála. Jedná se o velmi tragické a zároveň překrásné dílo doplněno hravou lotkouvou animací a podtrženo kouzelnou hudbou Dannyho Elfmana. Mrtvá nevěsta je nejlepší film Tima Burtna a zároveň jeden z mých nejoblíbenějších kinematografických zážitků v mém životě. ()

F2003F

Keby sa to netvrárilo tak chrumkavo obmedzene. Burtonovu tvorbu moc nemusím, aj keď by som rád. Tento animák je výnimočne sľubným pokusom pretaviť odviazanosť a svojskú originalitu do prístupného diela, ale presne tam to zakopáva. Teda z hľadiska ustráchanosti naplno sa prejaviť vzniká dojem neúplne využitého potenciálu a vlôh. Úsilie je naopak citeľné obrovsky, daný princíp tvorenia až udivuje ako pohľadne, príjemne a precízne je spracovaný. Prostredie a vyšperkované postavy si ma získali, zároveň držia atmosféru nad hladinou. Vo výsledku sa jedná o milé stvorenie, ktoré malo rozhodne na viac. ()

Nakor

Na Nightmare before Christmas to nema, protoze to neni tak naslapane a originalni, ale prilis to nezaostava. nejsou tu hlucha mista a celkova stylizace je opet vynikajici. Cynicky humor, hororove prvky a ujetosti delaji z tehle ve sve podstate pohadky dost skvelou zalezost. :) ()

ashton

Veľmi poteší. Konečne animovaný film bez akýchkoľvek hovoriacich zvieratiek, rybičiek a pod. a ešte k tomu od Tima Burtona! Animácia pôsobí ponuro, čierny humor kam sa pozriete("Why go upstairs, when people are dying to get here!"), ale napriek tomu úžasne živé a muzikálne dielko, kde vám však nebude prekážať ani jedna z piesní. Skôr naopak. ()

AcHeRoN

Nadherne rozanimovane, perfektna atmosfera, vyborna hudba a postavy. Aj ked koniec bol dost predvidatelny a mozno az prilis rozpravkovy. Ale aj tak pekny filmovy zazitok. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia