V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

Sofia

Srovnávat to s 1984 mi přijde stejně zcestné jako srovnávat LOTR s Narnií. Hodně dobře napsaný scénář, výborná Natalie Portman. Film, ze kterého mě mrazilo. Doufám, že podobné budoucnosti se nikdy nedočkáme a když ano, tak snad se nějaký ten šarmantní V objeví :-) ()

Jenda

Vážne Velice Velmi Vtipné. Víte? Po dlouhé době, film podle komixu, který za něco stojí. Musím říci, že jsem měl občas i husí kůži. Atmosféře určitě prospělo i to, že se mstitel neproflákne hned na úvod, jako třeba ve vráně. ()

JASON_X

Film začíná sice trochu zmateně, ale zajímavě, jako taková filmová kombinace Shakespeara a Orwella. Děj se odehrává v blízkobudoucí klerofašistické Británii, očištěné od muslimů, imigrantů, homosexuálů, liberálů, Irů a podobných nežádoucích živlů, což jistě na tváři nejednoho dnešního Angličana vykouzlí nostalgický úsměv a v jeho mysli vytvoří líbivé a žádoucí obrazy. Ale bohužel děj postupně přechází v imbecilní kombinaci Chaplina, Špílberga a Rosamundy Pilcherové. Navíc Natalie Portman hraje hloupou a tklivě čumící husu, a tak mě na celém filmu nakonec zaujala jen jeho pohledná vizuální stránka, jinak je mi ale na tenhle zvratkopudně patetický blábol líto jakýchkoliv dalších slov. Nevím, jestli by to brácha a ségra Wachowští natočili líp, ale s tímhle jejich silně přitroublým scénářem o tom silně pochybuju. ()

Mgb21

Právě jsem dorazil z kina a jsem plný dojmů! Nevím ani, kde začít. Asi rovnou u toho nejlepšího, ale co to bude? Na tomhle filmu je asi nejlepší, jak to pěkně zapadá do sebe. Hudba s obrazem, postavy do příběhu, herci do toho všeho. Nádherné propojení hudby s obrazem dokumentuje výbuch parlamentu. Jednotlivé výbuchy přesně zapadají do hudby a člověku to několikanásobně umocní zážitek. Další podstatnou složkou filmu jsou herci. Zde se nad všemi tyčí Hugo Weaving, který dokáže i nehybnou masku přinutit k hraní. V některých okamžicích jsem měl dokonce pocit, že se její výraz nepatrně změnil. A pak je tu příběh. Neznám sice comiksovou předlohu, ale v nejbližších dnech to budu muset napravit. Příběh o osamělém revolucionáři si mě získal. Možná někomu (či spíše většině) bude připadat můj komentář zmatený, ale to je tím, že se mi ten film stále dokola promítá v hlavě. A asi ještě dlouho bude. ()

mm13

Prepis látky je úplne v poriadku, snáď si mohli bratia Wachowski trošku zaexperimentovať, občas im to šuští papierom, ale inak pohoda. Casting ideálny (Hugo famózny!), výprava podmanivá, vynikajúci hudobný doprovod... Problém je žiaľ na stoličke najdôležitejšej a týka sa pána Jamesa McTeiguea, ktorý má citeľne málo skúseností, nevložil sa do príbehu ako by si to žiadalo, iba ho suchopárne, naviac nie veľmi trefne (totalita ...kde?!) vyrozprával. Problém má aj s vedením hercov, napríklad Stephen Rea akoby (hlavne zo začiatku) ani nevedel, koho má vlastne hrať a Natalie Portman si tiež nie je práve naistejšia. Pritom sú to jednoznačne kvalitní a tvárni predstavitelia, keď si je ale nie istá ruka dirigenta, orchester nemá šancu podať bezchybný výkon... A tak veľmi som tomu projektu držal palce, tak mi do poslednej chvíle bolo jedno že sa od neho (hoci poloboh) Moore dištancoval, tak som pre istotu zostával triezvy - kameň úrazu priletel z najneočakávanejšej strany. Mali si to zrežírovať sami - väčšia teatrálnosť by v tomto prípade nie nevadila, ale priam nádherne súznela s charakterom hlavnej postavy a hlavne by to bolo podmanivejšie. Škoda ver preškoda. ()

Bauer

Na tento snímek jsem se opravdu těšil, už jen kvůli tomu, že zde figurují jména jako jsou Andy a Larry Wachwski, takže není divů, že jsem čekal akční pecku s perfektními vizuálními efekty. Bohužel jsem se ani jednoho nedočkal. Když je tam nějaký výbuch, tak je celkem dobře natočen ale jinak je to prostě nuda s nudnými dialogy, žádnou akcí a ničím co by oslnilo. Samozřejmně film má velmi povedenou atmosféru a originální scénář ale nestačí to. Všechno tak nějak zachraňuje krásná až roztomilá ( a to i s hlavou do hola ) Natalie Portman a vynikající Hugo Weaving, který i když má masku, tak je vidět co si pod maskou myslí a jaké má pocity a co tedy doporučuji, tak je sledovat tento kousek s původním dabingem, protože nic nemá na jeho hlas a australský přízvuk. Dále mně celkem štvala délka, protože jsem sledoval něco málo přes dvě hodiny nudy. Tento film možná stojí za zhlédnutí ale určitě už bych ho vidět nemusel. Jednou a dost!! ()

Hogun

Neskutočne patetická sratchka, kde ma takmer všetko maximálne iritovalo, na čele s prehrávajúcou Natálkou Portmanovie. ()

snaked

Efektní nic, které se snaží hrát na city. Bratři Wachowští u mě tentokrát nezabodovali. Jsou vypočítaví a předvídaví. Fuj, chlapci... Styďte se! ()

oLí

7/10 V jako Vegeta má zajímavé téma a mělo být daleko lépe zpracované. Masmedia, manipulace s lidma, totálně nevyužito. Takhle je Vendeta filmem bez hloubky, na který se "pouze" moc dobře sleduje. Potenciál to mělo bez debat o mnoho větší. ()

Sawy

Komiks jsem nečetl,což je v případě tohoto snímku možná i výhoda,protože nemám s čím srovnávat.Jinak se mi tento film líbil hodně,hlavně díky velmi sympatické hlavní postavě(Hugo Weaving exceluje i se zakrytou tváří).Je poznat,že se na filmu podíleli Wachowští,i když to samozřejmě není nový Matrix.Na Hollywood poměrně netypický velkofilm.85 % ()

Lucasion

Na V jako Vendetu jsem slyšel samou chválu. Film jsem viděl, kdysi v jazykovce druhou půlku a film mě zaujal. Nyní jsem si film v klidu pustil od začátku. No přiznám se, že jsem zklamán. Ten film ve mě nevyvolal žádnou emoci. Kladnou ani zápornou. Příběh z totalitní Británie s maskovaným hrdinou s hlasem Agenta Smitha mi proběhl před očima a já ani nevím, co jsem to viděl. Příběh pomsty? Boj za svobodu? Nebo detektivní drama ve kterém ostříhají Natálku Portman dohola. Na mě tento film nijak nezapůsobil. Neměl pro mě napětí, charaktery, gradaci příběhu a nebo nějaký silný zvrat. Já si asi na V jako Vendetu, budu vzpomínat jako na film, který mi skutečně proběhl před očima a já mohu říct, že jsem ho viděl. Ale nijak zvlášť mě nebavil a dojmy z něho nemám prakticky žádné. To je prostě zvláštní. (50 %) ()

Mordenroth

Dobrý príbeh, holohlavá a napriek tomu stále príťažlivá Natalie Portman a skvelý Hugo Weaving, ktorý dokáže dobre zahrať aj pod maskou (áno, s hlasom sa dajú robiť naozaj divy). Tomuto filmu však kraľuje jednoznačne John Hurt. Čakal som síce viac akcie, ale v tomto prípade mi tam akčné scény nechýbaly. Mohlo to byť však trochu kratšie. ()

Shaqualyck

Tak z Anglie už je zase totalitní stát. Naštěstí jsme v comicsu a tak tu musí zákonitě být i někdo, nejlépe neohrožený hrdina, který s tím chce něco udělat. A ten někdo je tentokrát tajemný pán s lišácky vysmátou maskou Guye Fawkese, která dává vyniknout úžásné hlasové dispozici Huga Weavinga. Pak tu samozřejmě nesmí chybět hrdinova femme fatale, kterou hraje Natalie Portman. Ta nejprve v lolitovských šatičkách zavzpomíná na LEONA, aby o chvíli později s oholenou hlavou všem ukázala svou verzi G.I. JANE. Ale největším překvapením byl pro mě John Hurt. Po tom co v Radfordově adaptaci "1984" nadchl rolí Winstona Smithe, lidské trosky sužované totalitním režimem, postavil se zde na druhou stranu barikády a s velkým přehledem ztělesnil samotného stranického šéfa bigbrotherovského typu. Jinak mě ale Vendetta moc nezaujala. Výbuchy londýnské architektury za zvuků úžasné Čajkovského Slavnostní předehry 1812 sice mají něco do sebe, tak jako tak tímhle scénářem bratři Wachovští ze stínu Matrixu rozhodně nevystoupili. ()

jerry12

100%. Co je idea? Slovo, které se příliš často nepoužívá, a když, tak většinou chybně. Správná idea musí mít nápad, musí být významná, musí mít plán, cíl, příčiny a důsledky. Musí mít stoupence a odpůrce. V for Vendetta má tak pevnou, přesvědčivou a významnou ideu, že po prvním i několikerém shlédnutí zatajuji dech, zapomínám na okolní svět a vytvářím si svůj vlastní, kde pro mě neexistuje nic než vendeta za mé ideje. Když takovou ideu, která ve vás dokáže vyvolat tyto pocity, zvládne někdo geniálně promítnout na stříbrné plátno, vybrat toho správného herce, který i bez použití mimiky dokáže odehrát bezchybný herecký koncert, a opepřit to úchvatným technickým zázemím, vznikne ta nejsilnější a nejskutečnější (ačkoli ne příliš věrná) adaptace komiksu všech dob a subjektivně také jeden z nejsilnějších příběhů vůbec, který dokazuje, že film nemusí být jen filmem, ale může ve vás vyvolat emoce, které vám doslova změní život. Neexistuje ve filmovém světě film, který by lépe dokázal, že "účel světí prostředky". Film, díky kterému paranoia realistického obrazu orwellovské antiutopie ožívá. ()

Lacike

Mne to nejak extra podnetne nepripadalo. Klasicky film o boji proti totalitnemu rezimu, ktory je obohateny o liniu pomsty a okoreneny stipkou romantiky. Bohuzial nezazivne prevedenie ma vôbec nebavilo. A tie nabubrele pseudointelektualne dialogy ma doslova srali. A akcie tu je minimum. V rezii niekoho lepsieho a s menej nabubrelymi dialogmi si viem predstavit, ze by ma to aj bavilo. Ale v tomto prevedeni to nezachrani ani moja milovana Natalie a charizmaticky Hugo. 5/10. ()

HateBreeder

Příjemné překvapení roku. Od filmu sem moc neočekával a o to víc mě překvapil. Herecké výkony byly znamenité, v čele s Hugo Weavingem, který předvedl skvělý výkon, a i skrze masku bylo možno domyslet si pocity hlavního hrdiny- vztek a nebo ďábelský úsměv. Kdo ve filmu jenom potvrdil slova mnohých filmových kritiků byla Natalie Portman, která zase zazářila a byla krásnou ozdobou oné ponuré země ve které vládne diktatura a strach. Také oba Stephenové ukázali kvalitu tentokrát té britské filmové školy. Obzvláště Fry se mi líbil. Trochu mě zklamala jen nepatrná účast Johna Hurta, který si myslím mohl dostat více prostoru, určitě by to bylo ku prospěchu filmu :) ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)