V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

subic

Co kdyby za pár let země jako Británie měla diktátorský režim, který se masivně vrývá pod kůži všem prostřednictvím televize? Jak s tím pak může a dokáže bojovat jednotlivec? Pro mě zajímavostí tam je televizní zpravodajství o občanské válce už v bývalých spojených státech, o územích se znečištěnou vodou, o územích, kde populace vymírá na virová onemocnění. Nasadit viry je přeci mnohem jednodušší než shodit atomovku. To se nemohlo vylíhnout jinde než v hlavách autorek kultovního Matrixu. Copak holky vidí do budoucnosti? Kdyby jenom věděly, jak blízko jsou reálné budoucnosti. ()

bohhous22

Škoda, že v současné době (a posledních několika letech) děvčata odevzdala kulky na úkor kvality jejich děl=předěl=hele poděl!!! Nechat si každá aspoň jednu, nebyla by potřeba těch Tykwerových kustovnic ani příležitostně.Je to už jen hutná soulož bez mrdu,macatá prdel bez prdu ba dokonce Řitka bez Brdů!!! Což postrádá smysl a logiku s ohledem na minulosti se jmény Matrix, výše uvedená V či dokonce pár vybraných Animatrixů,jak jsem konečně zjistil.A Řitka bez Brdů???? ()

ACDCKL

Komentář přidávám až teď, jelikož vidím, jak film dokáže být vizionářský. Strach z neznámého donutí lidi k zvolení populistických nácků, kteří slibují ráj na zemi, výměnou za odejmutí základních svobod, hlavně že se budeme mít jako prasata v bahně. Tento film by měl být varováním pro nás všechny, dnešní populisté se vezou na podobné vlně jako filmoví náckové. Ve zdejším filmu Natalie ukázala, že rozhodně nemá problém s hraním dramatických rolí, Hugo je bohužel celý film za maskou, ale jeho hlas je ve filmu to hlavní, co táhne. Pro mě jasných 5*. ()

johnny01

Veliká škoda části příběhu odehrávající se ve vězení, která vůbec nedává smysl, do filmu nezapadá a je zbytečně brutální. Určitě se šlo obejít bez ní. Další výtka míří k šéfinspektorovi, který je zahrán velmi podivně, zrádcovsky až přihlouple. Jinak jde o skvělý film s úžasnou atmosférou. ()

adamix

Antitotalitná dark drama ponechaná v koncepte anarchie, ktorá by mala byť príkladom súčasnosti a všetkým na hlavu postaveným režimom. Pilierová postava V kontrastuje medzi poetickosťou a vzdorom a temnejším (zato zaujímavejším) spôsobom symbolizuje slobodu. Postava Portman sa zas utápa v celom deji, predstavuje skôr dezorientovanú ľudskú sprostosť, ktorá rýchlo mení názory. Jej postavu by som lepšie vyšperkoval. Film ako taký je ptezentovaný pútavo. Netvrdím však že všetky scény sú veľmi dôležité. Po dopozeraní filmu však po krátkom čase zabudnete, o čom vlastne bol. Chýba tomu však niečo dychvyrážajúce, viac ako len postupné odhaľovanie nie moc ohurujúcej pravdy. U mňa 80%. ()

LAZARUS111

Herecké výkony docela ušly ale príbeh je strašne lacný a predpokladatelný, nechápem ako toto môže mať tak vysoké hodnotenie. ()

PlysovyMacko

Cely cas boli moje oci na postave V, velmi ma fascinoval a ak vdaka tomu , ze nezlozi masku, ho berem ako ideu. Keby som ho brala ako cloveka, rozmyslala by som ako nahy , popaleny muz si uplne sam vytvori podzemny ukryt so vsetkymi vychytavkami, sam ukradne vzacne umelecke diela, vie sa bit, vyzna sa vo vybusninach, sam ich nastrazi, je basnik a stiha pestovat vyhynutu odrodu ruzi. Vsetko vo fasistickom Anglicku, bez povsimnutia. Tiez som si nebola ista jeho motivaciou, hovoril o spravodlivosti a slobode, ale islo mu o pomstu. ()

Tominni

Povedený film na motivu DC comicsu o odplatě a anarchii proti totalitnímu systému. Hugo Weaving se svojí maskou a proslovy je prostě báječný, ale i Natalie Portman mu zdatně sekunduje. Prostřední část filmu je sice trochu slabší, ale závěr je prostě povedený. Za mě čtyři hvězdičky jen s malým odstupem za 5*. Asi mi plnému hodnocení chyběla možná o něco ostřejší totalita, kde kromě vůdce atmosféra trochu zaostává. ()

Napoleon-B

Opravdu promakaný snímek do nejmenších detailů. "V" zde vystupuje jako ztělesněná dušička každého utlačovaného človíčka nějakým režimem či vládou. Musel jsem konstatovat, že toto je po dlouhé době film , který má inteligentní konec, který není ani přemrštěný ani nedotáhnutý a ani hollywoodský "HAPPY END". Bylo zde několik nezapomenutelných silných momentů, jako například to, když je Evey (doměle) zatčena policií a mučena tak dlouho dokud si neuvědomí že jediné co má není život ale to v co věří. A tak se postaví čelem smrti jen pro to aby ochránila sídlo "V". Opravdu se mi tento snímek velmi líbil a to možná hlavně proto, že jsem se obáva,l že se bude jednat jen o nějakou slátaninu, která bude těžit z úspěchu bratří Wachovských. ()

MaxPower

Hlavní hrdina v připitomělé masce a s noži. Děj jedna velká blbina. Natálka Portman předvádí svůj standartní "výkon". Ale dohromady to celkem funguje a dá se na to dívat, ale pro mě spíš zklamání. ()

LucLuc

Velmi vychytané! Comics se mi ani trošku nelíbil - jediné co zaujalo, byla zápletka s uvězněním Evey, takže comics jedna * ale film, který je lépe "čitelný", i když naštěstí ne tak doslovný jako Eqilibrum, jsou pro mě velmi slušné čtyří **** ()

tygr!

Nečekal jsem, že Wachovští napíší nový Brazil , ale tohle je už vážně moc! Alan Moore se od filmu distancoval s tím, že jeho komiks byl "přeměněn na alegorii Bushovy éry natočenou lidmi, kteří byli příliš zbabělí na to, aby politickou satiru umístili do jejich vlastní země... Ten film je zmařená, frustrovaná a velmi impotentní americká liberální fantazie o někom s americkými liberálnímí hodnotami bojujícímu proti státu vedenému neokonzervativci - o čemž komiks V jako vendeta nebyl. Byl o fašismu, byl o anarchii, byl o Anglii." Pitomoučká, s absencí stylu natočená slátanina. Přesto je na IMDB v top 250. Tady je něco špatně. ()

Marg

Utopické, poetické, vtipné, provokativní. Hugo Weaving hraje skvěle i bez mimiky a Natalie je sexy i bez vlasů. Slabší 4 hvězdičky. ()

Nowecki

V-elké zklamání. Promrhaný potenciál vykreslit příběh na pozadí úvah o totalitě a terorismu realizovaný ve špatně napsaném scénáři, který snad může poučit jen americké publikum ("Hele taťko...oni možná taky budou mít nějaký důvod, proč nám napálili do těch dvojčat, že jo?"). Nic neříkající výkon Natalie Portman, který spolu se špatnou choreografií scény zabíjí potenciálně nejnosnější moment ve filmu - její východ z V-ězení. První hvězdička je za úvodní V-eršované proslovy, které mě dostaly do V-elkého očekávání dobré comixové adaptace, a za závěrečnou scénu v metru; druhá je za Stephena Frye. Dvě ponaučení - přečtu si původní comix a jméno bří Wachovských napsané na scénáři mě už příště tolik neosloví. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)