Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

Izz

Film,kterým si náš milý Wolfgang vykopal hodně hluboký hrob a já jen doufám,že mu to nezničí celou kariéru.Protože jakkoliv je Poseidon špatným filmem,pořád je to velmi nadaný režisér,který i nejpatetičtější hollywoodské blbůstky dokáže obdařil brilantní řemeslnou strukturou,která diváka zaujme a nepustí ho k nudě.U Poseidonu ovšem krutě narazil,protože na předraženou a přitom nepříliš efektní nudu vskutku není nikdo zvědavý.Nezachránil to ani šarmantní Josh Lucas a jeho krásně Over the Top skok do hořící vody. ()

Shitonit

Ale jo, proč ne? Tohle zkřížit s Titanikem, a byla by to docela prdel. Věc se má asi takto: Díky podobným filmům šetřím obrovský prachy za lodní letenky, páč je mi jasný, že i sebenepotopitelnější loď se prostě potopit může. Takže je lepší se uvelebit v židli, křesle, gauč..cokoli, nažhavit kukadla a sjíždět podobný hovadiny, jako je tohle. Díky za další promrdanej čas. ()

Scraffy

Keby sa filmu viac povenovali, tak by to nebol až taký prepadák. Hold, mohli ten film viac predĺžiť a začiatok venovať hlavne postavám a pekne nám ich predstaviť. Takto aj keď niekto zomrie, tak sa nič nestane, pretože sme ho vlastne ani nepoznali. Wolfgang Petersen si zobral veľký scénar z ktorého neskôr nedokázal takmer nič vycucať. Aspoň, že to má pekné efekty, keď nič. ()

mysiouxsie

Ano, příběh je nehorázné klišé..ale zatraceně dobře natočené klišé! Nevím, kdy naposledy jsem koukala na katastrofický film s otevřenou pusou a ještě u toho rozčílením nadávala jako dlaždič. No rozhodně bych se nechtěla ocitnout na palubě zrádných Petersenových plavidel. ()

Ex_Machina

Všimli ste si niekedy, že keď vo filme niekto dlhšie pláva pod vodou, tak podvedome zatajujete dych spolu s ním ? Tu sa vám to stane mnohokrát. Z hercov za zmienku stojí iba charizmoš Kurt Russel. Zvyšok pôsobí ako komparz. Priemerné béčkové posedenie na nudný večer, kde si nestihnete zájsť do kuchyne ani po pivo a chipsy, lebo lodička sa prevráti hneď po prvých minútach filmu a to je zle. Po tom je to už len o neustálom lezení klaustrofobickými útrobami interiéru, pričom stúpajúca voda nekompromisne skracuje stopáž filmu na prijateľnú úroveň. ()

martin.ufo

Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl. Jednu * dávám za délku filmu a to, že jsem se docela zasmál chybám a nelogickým věcem :). ()

LukeSharp

Na tento film jsem se strašně těšil.Ne proto,že by to byl nějáký megafilm století,ale proto,že to byl jeden z propadáků století.Tak v čem byl problém?Úvodní průlet kolem lodi byl celkem pěkný,vlnka taky nebyla špatná,pár efektních výbuchů taky nebylo příčinou problému.Ten byl v tom,že jsem se nestihl dostatečně seznámit s postavami.Lodka se převrátila tak rychle,že jsem ani nestihl říct žblunk.A tak mi bylo naprosto jedno kdo přežije,kdo umře,kdo se zmrzačí atd.Teda s jedinou vyjímkou.Opět tady po delší době bylo nesnesitelně uřvané děcko,které si zasloužilo(omlouvám se za ten výraz)chcípnout a když už to vypadalo,že by i mohlo(nutno dodat,že po právu,protože jak se ten spratek dostal to toho tunelu na to jsem nepřišel)tak přišel pan veliký zachránce a bylo po srandě.Nakonec ani nebylo komu fandit když tam umřeli 3 lidi(těch dalších pár set nepočítám ti si to posrali sami),Kurt nesmyslnou smrtí,osmahlá černá pasažérka a stejně osmahlý číšník/kuchař.Takže to by mohl být jeden z problémů.Druhým byl konec,kerý byl tak neskutečně debilní!!!!Kde se tam na konci sakra vzal už nafouknutý člun!!!A třetí bylo asi to,že se jednalo o normální remake,který nepřináší nic nového.A tak vznikla jednoduchá popcornová zábava s 50% ()

epoh

Něco tak vlažnýho jsem už dlouho neviděl. Snad jen ten úvodní záběr mě dostal a smrt jedné z hlavních postav, o které jsem se domníval, že přežije. Jinak je Petersen zcela evidetně v hluboké krizi ()

courage

Uff tak toto je strašný prúser :) Klady filmu : efekty Zápory filmu : všetko ostatne :) a ako to mohlo sakra stat 200 melónov ??? Petersen sa topí sám v sebe. ()

thornhill

Vypnut mozog,uvolnit sa a vychutnávat si tuto jednohubku. Vela ludí nat týmto filmom ohrnie nos ale ja som sa bavil a to tip týchto filmov určite nijak zvlást nemusím ()

Adámo

Proč jsou tyhle filmy vždycky stejné? Na začátku se dozvíte, kdo přibližně přežije, pak se něco stane a dál je to jen sled různých "místností" s různými "nástrahami". Ještě ke všemu je vidět, co všechno je digi. Ale koukat se na to dá, to jo, jen s dojmem, že "tohle" (všechno) už jsem někde viděl. Na konci mě zklamalo, že Dylana nevcucnula ta trubína, alespoň tohle by mohlo být odklonem od stereotypu a ostatní by se líp vešli na ten záchranej člun =))) A tu hvězdičku navíc dávám jedině kvůli Emmy Rossum .-) | 03/2009 ()

deep

Po shlédnutí originálu musím snížit na dvě. tohle je ukázka toho jak zprasit zajímavý námět. Není tady snad jediná dobře napsaná postava, zato kupa dobře napsaných nesmyslů a nelogičností. jeden bod za efekty (to je taky jediná věc, která je lepší než v dobrodružství poseidonu z roku 1972, což se ale jaksi dalo čekat že?), a druhá za kurta russela, pro kterého mám od dob The Thing slabost a i když tady nemá co hrát, nemyslím si, že patří do starého železa. ()

RobbieM@N

Ačkoli je to typický "hollywood", tudíž postavy jsou přehlídkou prázdných a nudných charakterů, scénář je plný nutných cliché. Tak na druhé straně stojí výborné scény různého prolézání a zalezání, kde Petersen buduje hutné napětí a spolu s "příjemným" vybuchujícím prostředím to dává ucházející popcorňák, který je samozřejmě prázdný atd......ale jako bohapustá zábava to vystačí. ()

jafuska

průměrný film, nová verze od toho starého filmu, napínavý, katastrofický děj, o záchraně lidí, u potápějící se lodi, jako film na večer proč ne ()

habertek

4* za krásně udělané převrácení lodi! To teda klobouk dolů...to byl zážitek! Pak už film trochu upadá, ale dobrý zlatý střed a něco...70% ()

Tuniak DF

Odporúčaný komentár: Djkoma . Je to remake, ako obvykle zlý. Súčasná kinematografia má schopnosť vymazať charaktery hlavných hercov, čo znamená že je nám úplne jedno čo sa s nimi stane. Tým pádom je to len katastrofický film, kde typujeme kto skôr umre, preplnené akciou a efektami (nie sú bohvieaké), ktoré sami pozornosť aspoň troška náročného diváka neutiahnu. Stratila sa ľahkosť a zameranosť na dej, namiesto toho len bezducho pozeráme "akože sa z tej sračky dostanú". A naozaj - kde sa podelo tých 160 miliónov dolárov? ()

macetoma

Toto je pro starší diváky zbytečný remake původního "Dobrodružství Poseidonu" z roku 1972. Je to snad nějaká nová móda znovu natáčet to, co již bylo natočeno? Asi jo, v původním kabátě by to mladí asi už nebrali. Nudné to není, to ne, ale podle mne je to často zbytečné. Zvlášť, když to přinese víceméně jen lepší obraz a dokonalejší efekty. Proto dávám 2 hvězdy. ()

gicous

Interiéry, triky a herci jsou výborní. Abych řekl pravdu, když se chci odreagovat, tyhle ingredience mi úplně stačí. Dobrá letní zábava. ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky