Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

Eeve

Pre mňa veľmi až priveľmi nudný, rutinérsky a hnusne klišoidný film. Po úvode ako zrýchlika má Poseidon tú smolu, že narazí na dačo (alebo skôr ono narazí doňho), čo už nerozchodí. Keďže sa to odohrá v prvých 10 minútach filmu, je nám hneď jasné, že zbytok bude celý o survival ceste za prežitím - a práve tu tkvie hlavný problém, keďže tento štýl dal vyniknúť najmä priblblému scenáru, viacerým wtf momentom (na celej tej obrovitánskej lodi som nevidela ani jednu vestu, koleso, čokoľvek) a takisto nezávideniahodnému castingu - Russela som teda ani nespoznala, ostatok nekomentujem. Samozrejme, ako ide čas, preživší nám "odpadávajú" od hlavnej grupy (čiže klasika:)), no a nakoniec happyend, ako inak, len pre hŕstku vyvolených. Z najhoršieho dna Poseidon ťahajú jedine dosť drsné úvodné "umieracie" scény, ktoré mu ale až tak zase nepomohli. Podpriemer. ()

Saxos

Efekty celkem zdařilé, zbytek slabý průměr. K dosažení celkové dokonalosti složení party přeživších v ní už pouze chyběl afroameričan. ()

Lukys

Jednoduchý survival film, který má Kurta Russella a to je vše. Je hloupý, vizuálně nudný a po kamerové stránce i hodně televizní, kdy kameraman asi usnul, když musel natáčet ten samí záběr za sebou...Bum, napětí, prásk, smrt, bum, napětí, bum, dvojnásobné napětí. Nic jiného ani film nenabízí. SCÉNÁŘ 2/5. POSTAVY 3/5 HUDBA 2/5 VIZUÁL 2/5 AKCE. 2/5. = 11/25 ()

Kushina

Upřímně to nebyl špatný film. Byl to takový hodně slabý Titanic s málem romantiky, ale napětí se dá srovnat. Stále bylo hodně zvratů a hodně akcí, kde hrály roky každé milisekundy. Takže film fakt utekl hodně rychle. 60% ()

huriccan

Zbytečný a nezajímavý. Hvězdička za K. Russella, fakt dojemný, jak se obětoval aby všem zachránil život, není to náhodou am.film? ()

Luke55

Na tento film jsem se strašně těšil.Ne proto,že by to byl nějáký megafilm století,ale proto,že to byl jeden z propadáků století.Tak v čem byl problém?Úvodní průlet kolem lodi byl celkem pěkný,vlnka taky nebyla špatná,pár efektních výbuchů taky nebylo příčinou problému.Ten byl v tom,že jsem se nestihl dostatečně seznámit s postavami.Lodka se převrátila tak rychle,že jsem ani nestihl říct žblunk.A tak mi bylo naprosto jedno kdo přežije,kdo umře,kdo se zmrzačí atd.Teda s jedinou vyjímkou.Opět tady po delší době bylo nesnesitelně uřvané děcko,které si zasloužilo(omlouvám se za ten výraz)chcípnout a když už to vypadalo,že by i mohlo(nutno dodat,že po právu,protože jak se ten spratek dostal to toho tunelu na to jsem nepřišel)tak přišel pan veliký zachránce a bylo po srandě.Nakonec ani nebylo komu fandit když tam umřeli 3 lidi(těch dalších pár set nepočítám ti si to posrali sami),Kurt nesmyslnou smrtí,osmahlá černá pasažérka a stejně osmahlý číšník/kuchař.Takže to by mohl být jeden z problémů.Druhým byl konec,kerý byl tak neskutečně debilní!!!!Kde se tam na konci sakra vzal už nafouknutý člun!!!A třetí bylo asi to,že se jednalo o normální remake,který nepřináší nic nového.A tak vznikla jednoduchá popcornová zábava s 50% ()

zaack

Počítačová hra, kterou za vás hraje někdo jiný. Herci jen lezou z jednoho zatopeného levelu do druhého. Poseidon je důkazem toho, že akce bez psychologie v katastrofických filmech nefunguje. I když je natočená sebelíp. Vidět se to ale dá. ()

Fill16

Ale jo, ono to něco do sebe přeci jenom má. Je to akční, napínavé, ta loď je krásná - co víc? Jen ten scénář je poněkud děravý. Ihned s tím do půjčoven! ()

Vital

Jestli tohle byla snaha nějakým způsobem překonat původní film,takto stroskotalo jako samotný Poseidon.Odvážné záchranářské kousky,které by mě měli ohromit,mě spíše rozesmívaly a maximálně ohromovaly svojí neskutečnou nelogičností.Kdyby jich tam aspoň nebylo tolik,tak by se to dalo i vydýchat. ()

Klišé

Od tohohle filmu jsem čekal víc. Vzhledem k téměř žádnému příběhu (pouze bezduché prolézání lodi) dávám pouze 2 hvězdy...a to za akční scény, efekty a možná i nějaké to napětí. Bohužel se film nepodařilo zachránit ani takovým jménem, jako Kurt Russell. Poseidon je příkladem toho, že se film nedá postavit pouze na efektech. ()

Trescha

Tak čekal jsem televizní driják,kopírující slavného předchůdce,jak jsme to už jednou měli možnost pozorovat..Kupodivu jsem dostal svižný,dobrodružný film jdoucí v rámci tzématu svou vlastní cestou.Ovšem chyba je že u stejného námětu už prostě nelze vymyslet nic světoborného.Je pravda že zde chybělo úvodní dlouhosáhlé představování charakterů budoucích nebožáků,ovšem to filmu neubírá,naopak zkracuje stopáž což u tohohle snímku není tak uplně od věci...Průměr který režisér zbytečně nenatahoval.. ()

schindler

Film není samozřejmě žádný zázrak, drží se schématu původního snímku, to je, že skupina lidí se prochází skrz celou loď, která je vzhůru nohama. Takže tu máme typické charakteristické postavy pro katastrofický film jako zasnoubený pár, starostlivý otec, dítě, starostlivá matka, hrdina a nechybí ani tuze nesympatický týpek. Dialogy jsou ve stylu,,Co budeme dělat, musíme rychle pryč, ale kudy, tamhletou šachtou". Na druhou stranu Petersen si nehraje na Titanik,což je dobře, obří vlna se přiřítí už ve 16 minutě, vůbec celková stopáž má rozumnou délku. Na speciální efekty peníze zbyly a Kurt Russell zalapá po dechu znamenitě. Když to zhrnu, oproti německým katastrofickým filmům z rozpočtem 0,XY je Poseidon veledílo, takže na 3 hvězdičky to má, ale nabízí se u mě otázka jestli je někdo na filmy tohodle typu zvědavej?!!! ()

Dr.dogous

Já mám rád tyto katastrofy z tepla svého obýváku, maj sedět na zadku. Moc rád se dívám, jak jsou uchlácholeni a pak bác!jako čistý blesk s čistého nebe. Lidi jsou moc pyšní, nemají pokoru před Poseidonem. 58% :-)) ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky