Reklama

Reklama

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Obsahy(1)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

(více)

Recenze (363)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je to jen pouhá variace na Indiho, mě vážně bavila. A dost. Film má svižné a rychlé tempo, příjemný děj a spoustu skvělých vtipů. Zatímco Indiana Jones je klasika teď, za pár let bude klasika toto. Mix dobrodružství a komedie velmi dobře funguje, Noah Wyle je dobrý herec, Flynn Carsen moje oblíbená dobrodružná série a dobrá oddechovka což dokazuje i dvojka a bohužel nakonec i trojka. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Jako malému děcku se mi to líbilo, ale teď po opětovném shlédnutí po letech vše vypadalo neuvěřitelně odpudivě. Efekty jsou takřka na 0, souboje nepromyšlené a umělé. Dále ženská představitelka je nesympatická mužatka a tak jediné co ve filmu šlape, je ucházející příběh. Za to a mé pocity v minulosti zůstávám shovívavý.. Slabších 50% ()

Reklama

Ondatra 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malý, tak jsem Flynna Carsena naprosto zpožňoval. Vždycky jsem si říkal, že to je takovej béčkovej Indiana Jones v kombinaci s Mumií. A po letech můžu říct, že je to vlastně pravda. U tohoto filmu nebylo prioritou natočit oskarový snímek, který by vydělal miliony. Ale stejně si trilogii Flynna Carsena jednou za pět let pustím a je to prostě taková oddechovka, u které se člověk občas i zasměje. 5,5/10 ()

Praxis 

všechny recenze uživatele

Proboha ono to snad zkopírovalo všechny dobrodružné-fantasy seriály posledních x let. Efekty jak vyrobené na 486ce, naprosto debilní humor, totálně přihlouplý scénář a ujeté dialogy a postavy. Ještě že ten lojza Noah hraje celkem dobře, i když to pitvoření a tlemení se do kamery mi přišlo dost umělé. Jedna hvězdička je za občasné vtípky a "sympatickou" pani z muzea a její geniální hlášky:-) jinak je to hloupost, kterou s chutí nedoporučuji ()

Crazer 

všechny recenze uživatele

Děsný! Umělý sníh, kameny, mosty, miniatury letadel .. asi byl tenhle film ochuzen o hodně peněz. Všechna ta umělotina pak kazí divákovi celkový dojem z filmu. Kdyby vizuální efekty byly více propracované a většina nápadů dotažená více do detailu, jednalo by se o nového kvalitního Indiana Jonese. V tomto filmu se každý krok a další scéna daly očekávat .. vše bylo vyřešeno téměr ihned díky megachytrému studentovi, což filmu také zrovna nepřispívá do kladného hodnocení. Ke konci už jen ubohá bitka mezi důchodcem a hadí sektou. Film který zaujme asi jen nejmladší skupinu diváků. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (13)

  • Když je Flynn (Noah Wyle) doprovázen po schodech z knihovny ke svému prvnímu úkolu, strčí si knížku i s letenkami do tašky. V následujícím střihu, kdy je opět záběr na tašku, drží knížku v ruce. (Kubula333)
  • Může to být pouze nepřesný dabing, ale když Flynn (Noah Wyle) osvobozuje Nicol (Sonya Walger)z pout, říká: "Houdini, Praha, 1926". Mistr útěků Harry Houdini však absolvoval evropské turné na začátku 20. století a do USA se vrátil v roce 1904, od té doby v Evropě nikdy nebyl. Mimochodem, Houdini zemřel právě v roce 1926. (Robbi)
  • V místnosti s létajícími šípy a kyvadly říká Nicol (Sonya Walger), že jde o waltz a musejí si cestu protančit. Jenže následná melodie, která jim k tomu hraje, je valčík "Na krásném modrém Dunaji" ("An der schönen Blauen Donau") od Johanna Strausse syna. Tyto dva rytmy nejsou zcela totožné. (Robbi)

Reklama

Reklama