Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

Steiny

Som skôr fanúšikom filmov z druhej svetovej vojny, ale tentokrát som bol milo prekvapený ako sa podarilo autorom zvládnuť tuto vo filmoch malo objavovanú tému. K hereckému obsadeniu nemám žiadne výhrady, zvlášť sa mi páči Jean Reno v role francúzskeho dôstojníka, ktorý je pre svojich podriadených skôr priateľ ako veliteľ. ()

amyth

Úsměvné. A hodně moc nerealistické. Kdo se zajímá o letecké souboje z první světové války tak byl pravděpodobně zděšen. Fokker Dr. I v červené kamufláži byl výsostný stroj Von Richthofena a při vší úctě k ostatním pilotům by jeho letka dokázala roztrhat spojence během několika minut. Nadvláda němců ve vzduchu byla nezpochybnitelná téměř po celé období 1916-1918 s vyjímkou pár měsíců kdy němci téměř nelétali a čekali na konkurence schopný stroj. Zobrazení němců jako pravidla nerespektující hyeny mě ani moc nepřekvapilo, byť obě strany po celou válku dodržovaly pravidla vzdušných soubojů té doby. -- Drahý a nepřesvědčivý kýč -- ()

LuNaj

Lehce naivní film o tom, jak letadla začínala ovlivňovat válku. Kolikrát velmi přehnané, vzdušných soubojů mohlo být podstatně více (s podstatně větším počtem letadel), přesto nelze hodnotit jinak než pozitivně. Takových filmů je poskrovnu- sám si teď z hlavy vzpomenu možná tak na Pearl Harbor a Tmavomodrý svět. Z těch, které se inspirovaly válkou. Takže po zhlédnutí filmu u mě samozřejmě vládla spokojenost. ()

alpeew

Vynález letadla zrodil hrdiny nové doby-válečné letce a o nich velkofilm Tonyho Billa vypráví. Třebaže osud amerických dobrovolníků-Laffayetovy eskadry-bojujících v 1.sv.válce za Francii budí nemalé očekávání, po svižném úvodu následuje jen průhledná snaha o hrdinský válečný film pro celou rodinu, to vše podbarveno heroicky hřímavou hudbou. Za shlédnutí stojí jen asi 30 minut velmi zdařile natočených válečných leteckých scén. což k hlubokému zážitku bohužel nestačí. ()

Stejšn

Skutečně si autoři myslí, že VŠECHNY Fokkery Dr. 1 byly červené a že Němci v 1. světové válce létali s tímhle jediným typem? WTF... ()

helrohir

Ale áno, má to niečo do seba, aj keď hlavnú zásluhu na tom majú vynikajúce súboje. Zvyšok deja mi príde akýsi plytký, vyplnený len klasickou klišovitou love story a "americkými" kecami o živote. Ako vraví text distribútora, prostredie je to naozaj atraktívne, ale spracovanie je, bohužiaľ, priemerné. 60%. ()

WolfIssen

Působí to tak komorně, žádné přehnaně megalomanské scény, není tady zbytečně mnoho postav. Naopak obsazení herci jsou velice příjemní (Franco, Reno, Jennifer Decker...). Klasický válečný příběh podle skutečné události s kapkou nezbytné romantiky a skvělými leteckými souboji. ()

Guran odpad!

Blábol a hodně velká zhovadilost, kde vás kromě postav se špatnými hereckými výkony nepřekvapí ani scénář, který je tvořen ze samých klišé. Film snad natočily děti! ()

shade000

Za mňa slabší Pearl Harbor, no to bolo kvôli tomu, že to nedostal Michael Bay s obrovským rozpočtom. Každopádne som rád, že existuje aj film o pilotoch z čias prvej svetovej vojny... ()

benyy

Je to film, ktorý si zaslúži aj piatu hviezdičku, mimoriadne dobre sa naň pozerá, aj keď je mi trochu smiešne prirovnávať to k Top gunu. Príbeh je síce podobný, ale preda len keď vidíte letku dvojplošníkov a vzdušné súboje, pri ktorých po sebe strieľajú aj pištoľami...V každom prípade je to veľmi sympatický film ktorý rozhodne predčil moje očakávania ()

ric

Oj to bylo plytké a v kom to vyvolalo nějaké emoce, ať se příhlásí. Ke škodě věci jsem měl pořád dojem, že dost odboček z hlavní dějové linie jsem už "někde" viděl, přesněji v Tmavomodrém světě. Válečné téma 1. Světové války si zaslouží něco o moc moc lepšího, než popcornovku s Jamesem Francem. ()

petz1985

scénářově to příliš nevybočuje z průměru, děj je minimálně od poloviny filmu předvídatelný ale to mi až tolik nevadilo, protože filmů s tématikou letců v první světové válce není moc a tento rozhodně zaslouží uznáí za skvělé letecké souboje na létajících žebřiňácích. ()

honzic

Pěkný válečný film, idylický, kvalitní hudba, střih i kamera. Scénář je trochu kostrbatější, dialogy též, ale děj má dobrý spád a herecké výkony nejsou špatné. Letecké souboje jsou hezké, leč ne moc realistické díky všudepřítomně viditelné počítačové grafice, která má do reálna ještě daleko, ale třeba za pár let už rozdíl téměř nepoznáme. Film je docela dojemný a dobře ukazuje, jak se za první světové válčilo, i když trocha nadsázky a patosu je tam též. Podobné jako Svěrákův film Tmavomodrý svět nebo Pearl Harbor, které zase měli něco jiného, každý má chybky a lépe vyvedené něco jiného. Romantická scéna je zde slabší, není tak silně přebuzená jako u Pearl Harboru. Hodnocení: 75 % ()

xSxEx

... tak ten konec jsem nejak nedal - cekal sem klasiku v lovestory stylu, ale nee a pak sem si uvedomil, ze je to podle skutecne udalosti... :) ()

Ygan

Pěkně dobový, zručně natočený a solidně vysokorozpočtový film z období 1. světové války o soubojích ve vzduchu. Akce není až tak dobrá jako v Pearl Harbor (navíc je trochu trapas, že nejstylovější scény jsou ze zákopů), romantika není až tak poetická a silná jako v Tmavomodrém světě, přesto jde o slušný nadstandart. Herci jsou fajn, Franca mám rád, ale největší problém filmu je asi v odtažitosti od jejich postav. Hudba není žádný zázrak. Taky je škoda, že je to trochu méně drsné a scény se zabitím pilota na zemi, s rukou a sebevraždou mohli být víc silné. Teď to vypadá, jako kdybych komentoval skrz na skrz špatný film, ale opak je pravdou a já se dobře bavil a někdy jsem byl perfektní obrazovou stylizací (zákopy) nebo bojovou velkolepostí (konec) velice příjemně překvapen. ()

sirrgulo

Dlouho jsem film odkládal a nechal ležet v poličce. Nakonec, když sem přemýšlel co si zapnu, mi padl pod ruku. A musím říct, že zklamání se rozhodně nekonalo. Možná by mohlo být obsazení trošku jiné James Franco mi moc neseděl. Ale všechno ostatní, až na pár scén, bylo fajn. A celých 140 minut jsem se dobře bavil. ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)