Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

losganjos

Ano dočkali jsme se stupidní zápletky a otřesných hereckých výkonů v podobě pubertálních děcek. Ale to by mi tolik nevadilo. Co mě na tomto filmu opravdu zklamalo: pokud jste někdy pracovali jako komparzista ve filmu plném bitev, tak určitě víte jaká dřina to byla. Ano, brnění něco váží a v některých scénách jste nuceni běhat opakovaně a velmi rychle, když za vámi běží koně! Navíc scéna v řece zabrala měsíc natáčení ve Slovinsku. V nedokonalých neoprénech jsme byli nahnáni do řeky, která měla sotva 6° Celsia. 5 měsíců natáčení, minimum spánku a pak tohle? Co si kurva režisér myslí? Záběry vojáků a Narnianů byly nejenže trapné, ale navíc jich bylo žalostně málo. Neočekávám, že by někdo ohodnotil práci komparzistů, není ani co ohodnotit. Nejlepší scény, v kterých jsme ze sebe vydali maximum, zmizely někde pod lajnou koxu pana Adamsona. Filmu dávám 4* jenom proto, že jsme se u natáčení výborně bavili! 75% ()

Sollertia

Původně jsem chtěla jít na Kaspiana jen proto, že jsem viděla předchozí díl a chtěla jsem mít celou ságu kompletní, ale hned na začátku jsem si vzpomněla, co se mi na prvním dílu tak líbilo-ta hudba!!! H. G. Williams mě opravdu dostal! Triky a vyprava taky na docela slušné úrovni, ale scénář a herecké výkony opravdu mizerné. ()

elvis172

Len pred chvíľou som si ho „vychutnal“ v kine. Aj keď by sa viac hodilo slovo pretrpel(zbytočne vyhodené kilo a ½ ). Bolo to dlhých predlhých 147 min. Po zhovadelej jednotke prišla ešte viac zhovadelá dvojka. Filmu by pomohlo keby sa skrátil na takých 90 max 95 min. Niežeby mu to pomohlo na kvalite, ale aspoň by ma z toho tak nebolel zadok. Strašne dlhé a nudné dialógy. Na atmosfére neridali ani 9 ročné deti ktoré celý ten dlhý film chrúmali pukance z obrovského vedra a ked píšem vedra myslím tým naozaj vedro. Jediné malé plus patria efektom. ()

marocco

Nudné, neoriginálne a totálne detinské. Jedna hviezdička je za triky, ktoré sú premakané a ktoré zhltli väčšinu z gigantického rozpočtu. ()

Spasy

Ačkoli je pro Vás - nejspíš (velké kluky) tento film nudný pro mě jako mladého teenagera se mi film líbil. Právě včera sem na něm byl v kině. Už jen podle traileru se mi film zamlouval a já věděl že to je jeden z mála z filmů na který "musím" jít. S tím dějem máte sice pravdu, ale pokud se do filmu zakoukáte a viděli jste první (velmi povedený) díl tak při malém domyšlení děju je to výborný film. Navíc jsem u něj spolu asi s čtyřmi lidmy poprvé v kině málem plakal :D jak po útoku na hrad nechaly ty beznadějné vojáky za bránou a zbabělý telmaríni je postřílely kušema. Jak myslíte pouze můj názor! ()

f.AJimMy

Musím říct že po prvním dílu jsem se na dvojku těšil a i když už se netočilo v krásném bílém hávu tak mě dvojka mile překvapila. Jen mi tam chybělo o trochu víc akce. Ale scény kde Narniané ničili kamené podpěry a jezdectvo se zřítilo do propasti se mi spolu s nočním náletem velmi líbily a proto dávám 80% z nadějí že 3 díl bude přeci jen zaměřen na starší publikum.. ()

senoritar

Líbilo se mi to. Původně jsem se na film ani nechtěla dívat, ale musím říct, že po jeho shlédnutí jsem ani trochu nelitovala. I když je film docela dlouhý, v žádné své části nenudí. Je sice pravda, že čtveřice hlavních představitelů je mimořádně protivná, ale Ben Barnes hraje celkem slušně. Rozhodně musím ocenit kostýmy, výpravu i hudbu. Sečteno a podtrženo - daleko lepší než jednička. ()

Hepi

Zápletka i celý děj hrozně jednoduchý...se scénářem si tedy scénáristi moc práce nedali, ale líbilo se mijak to bylo natočené..! Některé záběry byli vážně pěkné a zajímavě pojaté..:-)..!! ()

maromark

Musím přiznat, že jsem se ke zhlédnutí filmu musel víceméně dotlačit, protože hodnocení filmu mě ze všech stran odrazovalo. Ale protože jsem viděl jedničku, tak jsem si kladl za povinnost zhlédnout i dvojku. Nakonec jsem až tak zklamán nebyl, i když ani zdaleka nadšen. V poklidu a bez emocí jsem přečkal Prince Kaspiána, který byl o něco málo horší než jednička. Bráška Pána prstenů tak pro mě zůstane už asi vždy jen zklamáním, i když se na to dívat dalo. Fanoušci Narnie ať raději zůstanou u knih... Pro závěrečnou bitvu dávám tři hvězdy. ()

Raviola

Příběh nechám stranou, protože to je věc názoru, ale mám výtky k formě, jakou byl film natočen. Chyběla mi taková ta velkolepost, co předvádí ve svých filmech Peter Jackson. Škoda, že si nikdo nepohrál se světly, stíny a barvami. Dodalo by to filmu mnohem větší šťávu. ()

maat.re

Už hodně dlouho jsem se tak nepobavila. Koukala jsem na to s kamarádkami a smály jsme se téměř od začátku do konce. Všechny postavy vyrostly a dospěly. Jak po fyzické, tak po duševní stránce. Petr na mě působil mnohem chytřejším dojmem, ale po jeho větě "...když Aslan zuby cení, rampouch v květ se mění..." jsem svůj dojem znovu přehodnotila. Ovšem Petr respektivě William Moseley na tom nebyl tak špatně jako Ben Barnes (Kaspian). Choval se chvílemi naprosto nelogicky. Neustále na něco čekal a díval se, místo toho, aby něco dělal. V českém dabingu zněl jeho hlas jako "Týjo, ono se něco děje? To se mě, ale netýká ne?". Nevím, jak je na tom originál. Nejlépe působil Skandar Keynes (Edmund), ten hodně vyrostl, měl nejinteligentnější repliky a působil nejšikovněji. Musím pochválit skvělé efekty, ty se filmařům opravdu povedly. Stejně tak hudba a kostýmy. ()

paja78

Ještě slabší než první díl. Spoustu kvalitních triků a efektů, které slabý příběh, režii a nedobré herecké výkony nezachrání. ()

dobruca

Samozrejme ze kniha je daleko lepsi, ale musim rici, ze se mi presto film dost libil. jenom si myslim, ze kdo knihu necetl, nema moc sanci pribeh pochopit. Ja knihu cetl uz pred nejakemi sesti lety a taky jsem se ztracel. A myslim, ze zde byly odlisnosti mezi knihou a filmem. Presto film me nadchl predevsim do vytvarne strance. Davam ctyri hvezdicky, ale mozna si to jeste rozmyslim. ()

Swordmaster

Byl jednou jeden režisér.Natočil moc krásnou fantasy jménem Lev,čarodejnice a skříň.I chopil se režie podruhé a stvořil film,jehož komentář právě čtete.Rozhodl se přitvrdit a ztemnit děj.No a výsledek?Veliké zklamání,největší od výpravy do Alagésie s Jeremy Ironsem a mizerným Edwardem Speelersem.Narnie vypadá skoro jako Země po soudném dni ve filmu Terminator Salvation. Kouzlo Narnie se smaží kdesi v pekle,příběh je vykastrovaný jak eunuch, hudba (dříve nadprůměrná) je v tahu.Pryč je ono kouzlo.Mluvící myš,skoronávrat Tildy Swinton do Narnie a Edmund (po Petrových nemožných hádkách s pitomcem Kaspianem nejsympatičtější postava) byly jediné klady tohoto zmrveného béčka.Rozhodoval jsem se, ale útok na Mirázův hrad,závěrečná bitva,a Ben Barnes-hrozný to herec-vzali zasvé,a tak pln bolestného napětí čekám,s čím připluje Jitřní poutník. PS:Dal jsem **.Teď jsem zjistil že jsem se spletl.Baví mě lord z Lichometníku a generál Podlštejn. PSS:ZABIJTE BENA BARNESE!!!!!!!!Prosííííííííííííííííííííííííííííííím..... PSSS:Ošklivá parodie na LotRa a první díl kterého má být pokračováním.Tak blbé pokračování tu nebylo od dob Shreka (jaká to podobnost).Scény s chodícími stromy jsem už OPRAVDU někde viděl,a toho vodního muže taky. Po vnitřním boji ***. ()

engu odpad!

Pro rozhodně pěkné triky, nádherná výprava a vizuálně (!) koukatelní herci. A proti? Úplně všechno ostatní a ještě něco navíc. Když kdokoliv promluví, celá atmosféra jde do háje, a není to vinou dabingu, ale dialogů a v jednom případě i akcentu.... Hrozná režie a příšerný scénář. Osekání celé dějové linie na ukázku toho, jak parta dětí vraždí všechno co jim přijde do cesty, a to takovým způsobem, že sem nevěřícně zíral, jak je možné, že tohle je film pro děti. Na drsné děti jsme si tak nějak zvykli, ale v tomhle případě k ničemu nejsou donuceny, nejsou posedlé, nejsou to japonští výrostci ani zdeptaní američtí teenageři. Tady je prostě cesta násilí a smrti volena jako morálně správný a jediný možný postup. A Lev ? Z duchovního vůdce se mění na ultimátní zbraň. Naprosto nechutné. ()

Polda99

Oproti prvnímu dílu výrazný posun k lepšímu. Konečně je zde alespoň náznak propracovanosti hlavních postav. Navíc se mi podařilo v tomto díle pochopit význam 4 králů pro celou Narnii (v prvním díle mi to jaksi uniklo...) To však nic nemění na tom, že je to přeplácaný vším možným a naivní konec je přímo do nebe volající. Celkově mi přijde ten film velmi nevyvážený...celý příběh, postavy a celé vyznění je vytvořeno pro dětského diváka, na druhou stranu tolik mrtvých neuvidíte ani v některých hororech. Možná ubrat na tricích a zaměřit se na jednotlivé postavy a příběh, přidat trochu temna a moh by z toho i být megafilm. To by se ale muselo k tomuto dílu postupovalo úplně jinak, takhle je to jen průměr, který vás ničím nenadchne, ale ani nijak neurazí. ()

Podhorsky

Ani druhý díl není podle mě pro děti. Nějak si nedokážu zvyknout na děti, které zabíjejí tak lehce a snadno. Chápu, že je potřeba zabíjení ve filmu zobrazit, ale tenhle způsob se mi nelíbí. Pokud si o tom dítě čte je to jen na jeho fantazii. ()

SalikT

O proti prvnímu dílu je to opravdu slabší. Ale myslím si, že je to dobře zpracované. Četla jsem knihu, z profesního zájmu, a byla jsem z ní trochu zmatená, unikalo mi tam pár zásadních detajlů. Ve filmu je vše ale ujasněno, což mu pouze přidává. Jinak platí vše, co jsem napsala k prvnímu dílu: Pohádka pro děti, kterým bylo dílo (knižní) věnováno. Optimistické a odpočinkové. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)