Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Fíla

Podle mě absolutní blbovina. Wich sice u této projekce použil vhodné skladby, ale to je všechno. Pan Schmitzer a ostatní se mohli jít radši ztrapňovat jinam. Vyzdvihnu jen výkon Jana Krause. 2/10 ()

honajz2

Jako jo, je mi celkem jasné, že Vorel chtěl natočit kritiku dnešní doby, ale ukočírovat to vůbec nedokázal. A že se mu to nepovedlo se dá dokázat už jen na tom faktu, že ten film si získal fanklub těch, kteří to berou jen jako komedii, ztotožňují se s ústředními postavami a že zde nešlo jen o jejich rebelii, ale taky o něco víc ze všech stran, jim absolutně nedochází, hlavně když se můžou smát "zaostalým" učitelům... Takže z toho chtě nechtě vypadla jen teen komedie. A není to jen vina nepochopení pravého záměru, je to vlastně i vina samotného Vorla, který tu kritiku nedokázal dostatečně podat jako kritiku a stopáž nadměrně vyplňoval těmi "rádoby cool scénami", které v sobě teen komedie mají. Depku jsem z toho sice měl a z toho děsně bezradného záběru obzvlášť - což taky nemyslím zrovna jako klad, víc utnutý závěr jsem už hodně dlouho neviděl - ale brzo vyprchala a za nějaký ten měsíc si budu Gympl pamatovat jen jako typické české plácání se odnikud nikam, které sice něco rozehrává v osudech několika postav, ale skoro žádný nemá koule pořádně zakončit. Vlastně je jen utne, stejně jako ten závěr. Pak tím pádem nefunguje pořádně nic. Jsou tu scény, které jsou natočené emotivně a také tak chtějí působit, ale kvůli tomu mdlému scénáři nikdy nevyniknou. Zvlášť, když "cílovka", která si to oblíbila nejvíc, jeden typ postav bude adorovat a považovat za kladné už jen tím, že k nim mají věkově blízko. Přitom tu žádná kladná postava není - jen hloupé, otravné a ty, které mají život na prd. A těch je tu asi nejvíc, ale kvůli výše zmíněným problémům jsem s nimi sympatizovat nedokázal. Snad jen té Pavly mi bylo chvílemi skutečně líto, ale její osud utnul Vorel snad úplně nejvíc, takže si tím u mě získal další mínusové body. Ty dvě hvězdy dávám jen za dobrou kameru, za to, že mě to moc nenudilo, za malý počet povedených scén a za to, že nějaká myšlenka v tom přeci jenom byla. Jinak se mi ale bohužel potvrzuje, že se Vorel opravdu vyčerpal na konci minulého století, z tvůrčí krize Kamenného mostu se moc nevyhrabal a i přes částečné zachování jeho specifického stylu se dal jen na typické české nicoty o ničem. 2* ()

balba

Docela slušná teenagerská komedie.Skvělí herecký výkon Evy Holubové a Tomáše Vorla juniora.Musím uznat , že jsem se dosti bavila a hlavně mě to po deseti minutách neodradilo a dokoukala jsem to do konce .To se nedá říci třeba o filmu Ro(c)k podvraťáků nebo Panic je nanic ....atd. ()

Lyncha

Část filmu je pravdivá (od srdce jsem se zasmála), část přehnaná (cítila jsem se trapně) a část ukazuje, že tvůrci filmu navštěvovali školu již před drahnou dobou... Herecké výkony některých studentů nebudu raději komentovat. ()

Nuala

Úžasná kamera, zajímavý střih, pěkné obrazy, detaily... prostě všechno tohle je dokonalé, zajímavé a hlavně zábavné. Co už tak zábavné není, jsou bohužel příšerné(!!!) herecké výkony. Děs běs. Ploché, bezcharakterní, nudné a hlavně totálně mimo. Obzvláště se to týká slabšího a krásnějšího pohlaví, které je zde opravdu jen slabé a krásné a tím to celé začíná i končí. Ale ani zbytek osazenstva na tom není o moc líp. A to se zde objevují samá hvězdná jména. Jediný, na koho mě docela bavilo se dívat, byl Vorel junior. A něco málo ze své postavy vytěžili také Matonoha a Bydžovská. Dalším velkým mínusem je pro mě nedořešenost těch pár zajímavých situací, které se ve filmu objeví. Jako například Vorlova přítelkyně, její rodinné zázemí... popřípadě situace u Vorla doma. Je to vážně škoda, tyhle příběhy měly aspoň nějaký potenciál. Ale abych tady nepsala jen negativně, musím říct, že scény se sprejováním mě docela dostaly. ()

lekr

Tak za prvé....TENHLE FILM NENÍ VŮBEC KOMIEDIE!!! Jakýkoliv komediální pokus způsobil absolutní fiasko. Snímek se dá brát spíše jako drama dvou kluků na šikmé ploše nastíněné na pozadí jednoho gymnázia. Ale to je na dvě hodiny dost málo a snímek je většinou nudný a trapný.....Vorlovi se to moc nepovedlo a opět mi dokázal že český filmy jsou většinou brak.....mrzutá zkušenost.... ()

rakovnik

Kéž by mi tak nevadila ta hudba k filmu, ale musím uznat, že přestože se mi nelíbila, tak sem prostě sedí. Ale to, jak zde byli podáni učitelé, se mi nelíbilo ani s nadsázkou. Každopádně Jirka Schmitzer je fajn a Tomáše Matonohu pořád nemám rád. ()

Hennes

Dobré hlášky a dramaticky úsměvný pohled do zákulisí školy a rodin se střídají s přehnaně nereálnými momenty. Herecké obsazení je však skvělé, takže se snímek stále drží nad průměrem českého filmu. Výborná Bydžovská, Hanák, Mádl, Kraus a krásnými tvary oplývající Lenka Jurošková. ()

Martin741 odpad!

Od filmu som nic necakal, a dobre som urobil. Rezia je otrasna, herecke vykony Madla a Matonohu na bode mrazu, radoby snaha o hlasky. Cesky film, ktory mam tak rad, mi umiera priamo pred ocami, dokaz : Gympl. Sracka : 0 % ()

Lischai

Jsem zcela zmaten. Tento film osciluje mezi normální trapnou komedií ze školy s otřepanými vtipy a sociální sondou do bezvýchodnosti mladického života, kterou kdyby natočil Kim Ki-duk, tak posbírá ceny na všech festivalech, co na světě jsou. Film nemá jednotný příběhový oblouk, jen oblouky jednotlivých postav, které většinou vedou od jedné deprese k druhé depresi. Když se na to člověk podívá s odstupem, je to vlastně tragicky smutný film - ale nikdo tam tu zoufalost nijak nereflektuje, takže těžko říct, jestli je to záměr nebo vedlejší produkt. Poznámka pod čarou je, že kromě Mádla nikdo z "dětských" herců nehraje přesvědčivě a celý film vypadá dost levně (i když by nemusel). Pusinky válcují Gympl na všech frontách, ale přesto je v tomhle filmu cosi zajímavého, nekončeného, co nějak nutí k přemýšlení. ()

zdenotvor

Pozrel som sa na gympel znovu po pár rokoch a musím hodnotenie znížiť. Tie herecké výkony boli strašné,neveril som to vôbec nikomu,možno snáď tomu utláčanému učitelovi,ktorému žiaci tikali a zdravili ho čau. Téma však bola atraktívna, dej ma oslovil a nemôžem povedať žeto bolo zlé. Najviac sa mi páčil Kraus ako arogantný podnikatel,škoda že nedostal viac priestoru,pretože na jeho správaní som sa naozaj pobavil. ()

delaware

Gympl je třeba vzít opravdu s velkou nadsázkou, ostatně podobně jako další Vorlovy filmy. Rodiče přišli z kina šokováni s obavou, že všichni dnešní gymnaziální studenti se dnes chovají podobně jako Petr a Michal. Vždyť je to fór. Učitelé jsou přivedení do extrémů schválně, není to výsměch zvlášť mířený proti nim. Studenti jsou náhodou docela povedeně vybraní a speciálně jeden pobaví... "Hele, oni pěstujou rybičky. A stejný jako u nás doma." "Vždyť jsme u tebe v bytě, vole." Gympl dokonce dopadl nad má očekávání. Jde o to mít ten správný nadhled. ()

cariada

Občas jsem se slušně zasmál . Některé postavy opravdu sedí perfektně viz češtinář v podání J.Schmitzra či rodiče J.Mádla rovněž či máma dalšího hrdiny Z.Bydžovská. Naprosto jsem nechápal roli třídního kde mu žáci tykají a on jim zakrývá neomluvené hodiny klidně si je veznme do bytu kde vesele chlastají a hulí. Pochybuju že se to normálně děje ,i když dnes je možné asi všechno. Za mě ( do roku 95) jsme měli z učitelů a školy respekt samozřejmě taky jsme měli náký průsery apod. ,ale to jak se chovají ty dnešní děti hrůza. Bojím se představit až budu mít svoje vlastní co z nich vyroste. Velice se mě líbí postava toho věčně zhulenýho spolužáka s dredama a bradkou. Přesto tenhle film je pěkný zatím mu dávám těch 60%. ()

Petoss1

Fúúj mám sto chutí to so sebou skončiť. Prečo sa to muselo tak vyvinúť, mohla to byť pohodová komédia. 40% ()

bourec

Film jsem po delší době viděl podruhý,a i tim,že jsem ovlivněnej dost děsnym Ulovit miliardáře,musim přiznat,že to neni špatný.Kromě dost špatnýho(jako vždy)Mádla a přehrávajícího Schmitzera,film po herecký stránce funguje,děj mapuje poměry mladý generace na školách a jejich zazobanejch rodičů,ale i samotnejch učitelů.Tenhle film se Vorlovi ještě dost povedl.80%. ()

Langy10

Jako na to, že to je český film, tak je vynikající! Fakt takhle jsem se dlouho uz nepobavil:D...... hodne vtipna komedie a taky dobry cesky drama!.... Sprejery nemam rád, ale ty herce jo! fakt to hodne dobre zahrali hlavne mádl... A takovýho třídního jako meli oni bych taky chtel mit :D , abych mu mohl tykat :D to sem v životě nevidel :D:D:D...., ale jinak vynikající! ()

Nach

Gympl má několik skutečně kvalitních zábavných i emotivních scén. Bohužel jich je na té, téměř dvouhodinové stopáži příliš málo. Většina filmu se vleče, herci ani moc nehrají a texty jsou spíše čtené, než přirozeně odříkané. 65% ()

Rodriguez

Gympl je postupem času výrazné dílko v té široké šedi neuměleckých děl, které se v poslední době u nás točí! Sem za něj rád a OST si rád poslechnu na cestách, protože si při tom můžu zavzpomínat i na jednotlivé scénky z filmu. 90% ()

Streeper

Tohle bylo pro mě skoro jako mučení. Vyhýbala jsem se tomuhle filmu jak jen jsem mohla. Graffity mi nic neříkají, rapová hudba taky moc ne, asi třikrát za ten film jsem řekla, že nechci zažít pubertu svých dětí, protože to chování je příšerný. Práce s kamerou docela podprůměrná, vůbec se mi nelíbily ty blízké záběry herců, cítila jsem se nepříjemně. Herecky je to katastrofa, jen pár jedinců tam umí hrát, ale zbytek předvedl totálně prkenné výkony, měla jsem z toho úzkosti. Dávám dvě hvězdy, jednu za to, že jsem se tam fakt párkrát zasmála a druhou za ten trošek povedených hereckých výkonů. ()