Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

4daPeace

Verdikt: Výborná hudba, prostředí, nápad a repliky, které mi ovšem v takových 80% přišly jako opravdu strašné postsynchrony, dodělávané po natočení filmu, aby šlo hercům (a zejména mladým herečkám) lépe rozumět, což působilo jako pěst na ucho. ()

Crawler-D

Upřímně jsem se po Skřítkovi obával, že se Tomáš Vorel nechá strhnout groteskní zjednodušeností a pitvořivostí, ale výsledek mě více než potěšil. Všechny postavy příběhu jsou silně zakořeněny do reality, ačkoliv v rámci nejlepších úmyslů jsou jejich charakterové vlastnosti vyvedeny do extrému. Nejvíce si toho v Gymplu najdou obdobně mladí lidé, o jakých příběh pojednává, takže se dost dobře může přihodit, že se Gympl stane Cestou do hlubin študákovy duše generace studentů počátku 21. století. Oni totiž nejsou drzí, oni jsou holt pouze upřímní. ()

cubajz

typický český průměr zaplněný plochými postavami, které během děje neprocházejí naprosto žádným vývojem, a pár povedenými gagy. Celý film na mě působil poněkud rozpačitě, vždy když to vypadalo že se už už pustí do vážnějších témat, tak na poslední chvíli ucukl a vrátil se zpět ke svému ne moc poutavému vyprávění - věčná škoda. ()

snob

Začíná mi připadat, že české filmy jsou o něčem jiném, ale stále o tom samém. Není mezi nimi příliš rozdíl. Možná bych byl schopen dát gymplu 4 hvězdy, ale za Matonohu dostane jen 3. Nebyl mi ve filmu sympatický. Byl jako právě nalezený problém, který si žádá vyřešení. Nikdo nemá rád právě objevené problémy. ()

bukowski83

Je to menší zlo, když nehraje Mádl s Kokotkem a film není jen o těchhle dvou blbečcích. Gympl ve své podstatě není špatnej film, děj je dobrej, kamera se mi taky líbila, soundtrack taky v pohodě, ale řekněte mi proč mě chvílema tak neskutečně nudil a sral? ()

dubinak

Jedna z těch lepších českých komedií, kterých není, přiznejme si, až takové množství. Je to asi můj nejoblíbenější studentský film, který si ve škole ještě občas ráda zahláškuju a vždycky mi vzpomínky na něj vykouzlí smích. Mě Vorel s Mádlem prostě baví. V Gymplu jsou ale mimo nich zahrnuti i další obstojní herci a humor tu má také vcelku časté oplejtačky. Mně se Gympl líbí rozhodně víc než třeba Snowboarďáci a Rafťáci. Koho bych z tohoto filmu ale úplně vyškrtla je Martina Procházková, která mě až nepřiměřeně otravovala svými patetickými grimasami. ()

C0r0ner

Pro mě jedna z nejlepších českých komedií, kterou řadím minimálně do TOP 3 tohoto výběru. Pravděpodobně to je tím, že jsem sám takovým hovadským ústavem prošel a můžu říct, že ty charaktery jsou prostě přesné. Myslím si, že v každé třídě jakéhokoli gymplu se najde podobná skvadra mentálů. O učitelském sboru netřeba mluvit, ten je zkopírovaný komplet. My jsme akorát měli mnohem víc fašistickou ředitelku... 100% ()

zette

Vorel opet v lehkem grotesknim pojeti. Uz dlouho jsem se u ceskeho filmu tak nenasmal! Par scen asi umyslne priostril ( extremne kamaradsky vztah tridniho ucitele, nebo otce mladeho Madla ), coz zase nebylo na skodu. K hereckym vykonum "stare gardy" netreba nic dodavat a Madl skutecne pozitivne prekvapil, pak jeste ten vecne zkoureny spoluzak, to byl uder:-)! Myslim, ze tento film bude mit u dnesnich teenageru velky uspech. Ja mam proste pro Vorla slabost a 4 hvezdicky davam snad jen proto, ze Kour, Kamenny most a Cestu z mesta radim jeste o neco vys. Ja ale z kina odchazel maximalne spokojeny! ()

lilina133

Bola som na Gympl zvedavá, ale je pravda, že veľa som od toho nečakala...Takže príjemné prekvapenie:-))Musím uznať, že všetci herci boli úplne úžasní, či už mladšia alebo aj tá staršia generácia, vďaka nim je práve Gympl taká lahôdka, na ktorej sa výborne zasmejete, aj zamyslíte...Jediná chybička hádam je, že herci mi pripadali na septimánov zase až príliš starí, mohli im ešte ten jeden rôčik prihodiť, ale to je len detail:-))Tento mesiac už druhý vydarený český film, čo som videla...Vidno, že naši susedia to jednoducho vedia(narozdiel od nás...) ()

carly

skvelý casting a herecké výkony (Jan Kraus a Ivana Chýlková :)). bolo to milé a príjemne skutočné. a možno práve to mi na tom prekážalo. že som si nebola istá, či nieltoré tie scény majú byť vtipné, alebo kritické. a hrdinove "já nejsem .., ale úpřímnej" mi prišlo po každom ďalšom zopakovní neskutočne pokrytecké. ale možno bola chyba v prímači. alebo som už na to jednoducho trochu stará ()

McLushi

Konečně po celkem dlouhý době zase nějakej slušnej českej film. Bavil jsem se dobře...nevím co dále bych dodal... ()

Flynn odpad!

Koukání na tuhle naprosto nesnesitelnou kombinaci nudných záběrů zachycující z 20cm obličeje, z kterých se linuly zcestné dialogy bylo nejhorším zážitkem za poslední dlouhou dobu. Když si představím, že na něco podobného se dalo jít do kina tak musím jen kroutit hlavou, kdyby raději za investované peníze natočili několik reklam na prací prostředky a intimní vložky udělali by stokrát lépe. ()

lakikaki

Vážení producenti českých (a slovenských) filmov, prestaňte už, prosím, obsadzovať herečky(?!) podľa ochoty vyzliecť sa pred kamerou. A prestaňte vypúšťať do sveta takéto sračky. Ďakujem. [19%] ()

necisty

Jestli jsem někdy Snowborďáky nazval českýma Prcičkama, tak tohle je nefalšovaná dvojka. Každý kdo si prošel gympl, nebo aspoň jemu podobnou školu, tak musí uznat, že je to velmi dobře zpracované. Školník, tělocvikář, fyzikář, češtinář, no prostě bych tak diktoval dál, jsou to pomalu věrné kopie reálných učitelů. Já z některých vtípků opravdu nemohl:), zatím co ti mladí si zde rozjíždí kariéru, mimo teda Mádla samozřejmě(ten je dokonalý), tak ti starší si odbývají vrcholné role, jako např. paní Bydžovská a pan Kraus. Nechybí ani krásná česká těla a spousta potřebných sprostých slov, dokonce se to obešlo i bez nějaké, pro tento žánr typické, nechuťárny:). Nakonec i soundtrack je velmi dobrý a to z pohledu člověka, který nesnáší hip hop, je nejlepší možná pochvala. Díky Vorle:). ... Souhlas s Malarkey ()

PainM8

Skvělý. Zhruba by to tak odpovídalo. Ty co dali odpad asi nezkoušeli tenhle typ školy. Nejlepší hlášky tam byly. Musíte to ale chápat, aby vám došlo o čem tento film je.... ()

Martrix

Vorel se pokusil procpat do jednoho filmu většinu toho, co by mohlo trápit dnešní gymnazisty. Sebepoškozování, nepochopení ze strany rodičů, hormony, školství s demotivujícím přístupem...je tam toho vcelku dost na tři filmy. Přesto se nedá říct, že by ten film nefungoval, nebo že by se tvůrci za cenu šokovat, snížili k nějakým zavlasypřitaženostem. Ani jsem neměl pocit, že by pointou mělo být pochopení těch kreténů, kteří nám "zdobí" MHD a fasády domů čmáranicemi. Prostě vcelku realisticky vykreslený příběh o lidech, kteří na gympl chodí nejen studovat, ale i učit. A navíc místy vtipný příběh. Takže příjemné překvapení. ()