Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

c.tucker

Slušná komedie ze života, postavy sice mírně nadsazené a napasované do charakterů (což možná bylo účelem), ale jinak celkem vydařená groteska. Vtipné pasáže výborné, ale občas mi nesedly některé dramatické scény. ()

O´Hara

Za poslední dobu jedna z nejlepších komedií pro teenagery, tedy i pro mě :-) Jinak dobře jsem se bavil a užíval si kino... ()

Maty85

Ani komedie ani drama, ale spise jen nejaka ta fraska mezitim. Film naprosto o nicem. Od reality to ma hodne daleko. Videl sem teda rozhodne uz spousty lepsich ceskych filmecku...dve hvezdy za snahu ()

DominikV

Řeknu to narovinu. Nemám rád teenagerské komedie a na tento film jsem šel do kina z donucení. Když jsem vylezl z kina a přišel domu, okamžitě jsem si stáhl úvodní písničku, poslouchal jí stále dokola a nemmohl se dočkat až film vyjde na DVD. Snímek mi vůbec nepřišel jako komedie, ale jako drsné drama z pražských ulic s několika vtipnými momenty. Ovšem starším lidem kteří film viděli (viz např. moje máma) přišel film až moc vulgární a zneklidnůjící tím, že ukazuje mládeži špatné věci (grafity, kouření, alkohol). Na to jsem z klidem odpověděl, že film sice toto všechno ukazuje, jenže neukazuje to proto aby to rozšiřoval, ukazuje holou realitu dnešní mládeže. A hudba byla, i když hip hop moc nemusím, neskutečně bazchybná a do děje se naprosto hodila. 85% ()

dr.fish

Podstatný na tomhle filmu je tradiční humor a pohled na věc, který Vorel neztratil ani v Gymplu. Je to téma, na kterém by si určitě většina našich rejžů vylámala zuby. Vorel nejen neztratil cit pro vykreslení jednotlivých postav, ale vše zabalil do kabátku absurdity, který nutí k zamyšlení a možná nechtěně sonduje stav naší společnosti. Hlavně se tomu smějeme, ale taky nás to pěkně sere. Postavy jsou povahově až nelidsky černobílé, občas mění strany, když jim to vyhovuje, to vše pro umocnění dojmu, že svět je velký rej masek, velká šaráda. Ke každé postavě ve filmu musíme zaujmout postoj, a to se mi líbí. A jsou v něm reprezentovány opravdu různé složky společnosti. Musím říct, že tuhle volovinku o školácích žeru i po třetím shlédnutí. (leden 2013) Na nedávno vydaném Blu rayi zvuková i vizuální lahůdka. 80% ()

Ice123

Dějově nic moc, ale některý hlášky co tam padaj jsou k neuvěření.... Ty vám zůstanou zaryty v paměti dlouhou dobu ;) jinak herecky až na Milana Šteindlera nic moc... 50%. ()

Kolikokoli

Co se týká režie, je to bída. Herci přehrávají, scénář je nic moc. Ale přesto jsem si Gympl opravdu užila. Proč? Protože je přesný. Scény ze školy, hlavně vyučování a jednotliví profesoři, jsou naprosto autentičtí. Každou chvíli jsem se smála a říkala si: "Jo, tohle je celá naše matikářka! A tohle je jasnej fyzikář od nás ze školy!" A právě díky tomu dávám jinak dost podprůměrnému filmu 3*. ()

KajusaK

Překvapivě mě hlavní hrdinové příliš nezaujaly,zato vedlejší role byly vynikající - Eva Holubová, Tomáš Matonoha, Zuzana Bydžovská, Jan Kraus.Děj byl skvělý - sprejeři,vandalové..Super..Film byl pro mě skvělý. Zasmála jsem se (hlavně scénce Krause s květinou) , grafitty byly také skvělé. ()

WolfR

Jeden z hrstky Českých filmových výtvorů posledních let, který má úroveň. Hlavně to tahá skvělý Mádl. Spíše se to ale mělo jmenovat Grafiti, nebo Sprejeři, 4 hvězdy. ()

campix

Pro mě osobně klasika na které jsem vyrůstal. Jasně těch nedostatků tam je, ale na druhou stranu těch hlášek, které prostě nestárnou. Mádl prostě táhne a bavilo mě to i po letech. Zkouška časem, to je asi ten největší test a Gympl u mě alespoň tímhle způsobem zabodoval. ()

czejny

"To je psycho." aneb klasickou Vorlovinu nečekejte. Je vidět, že český film překročil jistý mezník a nyní nastupuje nová éra. Nechci zrovna tvrdit, že právě Gympl je ten film překračující mezník, ale Vorel nám předvedl hořkou komedii z pochmurné Prahy, která si ani náhodou netyká se Snowboarďáky a komediemi jim příbuzným. Mezi řadami školních lavic visí ve vzduchu mezigenerační problémy, "nová doba", či rozdíly v sociálním zázemí. Jak je vidno ze snímku, život gympláka není vůbec jednoduchý a jeho učitele zrovnatak (z vlastní zkušenosti potvrzuji). "Slyšíte to? Tady někde musí bejt transformátor." Většinou statická kamera a mlžný opar okolo každého záběru, působí dosti tísnivě. Výkony herecké jsou díky sklepácké společnosti kvalitní a co se žáků týče Vorel ml. a Mádl jsou fakt "cool" a hrát asi fakt umí, ale co ta dámská společnost? Fraška. Výstupy přirozené jako poprsí Pamely. Suma sumárum tag na zeď Gympl by nemusel jen tak vyšumět, neb v něm je určité poselství. Teď jen otázka jestli i ostatní vidí to poselství, nebo jen blbost plnou hip-hopu, těch co čmárají po zdech, aj. Svou vnitřní hloubkou 4*, s tím gulášem okolo tak 3,5* (štěstí, že 5 zaokrouhluje nahoru). ()

tom88

Tento nový český film nedopadol až tak zle ako som čakal, no stále zaostáva v mnohých ohľadoch. Dejovo je to jednoduché a ploché, herci neboli zlí, práveže ma celkom potešili (teda až na niektorých). Kamera bola slabšia, nasvietenie hrozné. Vtipy sa vyskytujú, no je ich málo, ale niektoré stoja za to. Konečný výsledok je, ale celkom znesiteľný. 46%. ()

wendelin9

Nemůžu si pomoct, ale podle mě je tento film pouhou omlazenou kopií Samotářů, která se pouze schovává za sprejerské téma... Jako pohodovka fajn film, ale vidět ho jednou mi bohatě stačilo... ()

otík

Chvílemi vtipná, jindy zase hodně sprostá a urážlivá komedie o stavu našeho školství (kdyby to tak vypadalo, školství by už nikdo neřídil).Film sice rychle uteče a občas pobaví, ale svým zbytkem nadělá spíše škody než užitku. ()

Radiq

Něholduju grafitti, ani hip-hopu, ani nemám rád ty blbý puberťáky s kšiltovkama o číslo větší a s vyžehleným kšiltem. Ale mám pro grafitti pochopení. Ale tenhle film není jenom o tom. Tomáš Vorel ukázal, že z jeho sémě vznikl celkem pohodovej kluk, kterej hraje sympaticky a přirozeně. Jinak s těma mladejma hercema to bylo tak půl na půl, ale většinou mi byli sympatičtí. Stoprocentně film patří k tomu lepšímu z české tvorby. Každej v učitelích, spolužácíh a zážitcích pozná "ty svoje". A některý fóry jsou fakt super a drsný. Nejvíc se mi na tom líbila ta normálnost a přirozenost a ta mluva - prostě režisér vzal herce a řekl jim: vzpomeňte si na střední a když před kamerou řeknete "ty kokote", tak se nebojte, že to nepoužiju... A to je dobře. ()

Benjamin-L

Myslel jsem si že to bude další česká hloupost ale byl to spíše takový průměr.Jiřího Mádla moc nemusím ale tady to sním šlo. ()

Noviik

Čekal jsem trochu něco jiného, ale dá se říci, že jsem byl příjemně překvapený hlavně za herecké výkony a vtipnost filmu, tahle stránka se povedla. ()

HorrFi

Absolutní kravina o ničem :) 1* za hereckej výkon Jirky Mádla a za jeho hlášku ve filmu: ,,Ale já to nechci umět, mě to nezajímá" ... :) ()