Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

bubun

Velmi schematický a podbízivý film. Herci (i ti slušní) přehrávají, ale nejhorší je představitelka hlavní dívčí role, Martina Procházková, ta má k herectví asi tak daleko, jako Matonoha k Buddhovi. ()

Tyny

Jakožto já, bývalí rebel, jsem Gympl opravdu žrala. Dnes můžu říct, že se mi stále líbí a nezapomenutelné hlášky ještě nevymřeli. ()

Ryuuhei

Učitelské stereotypy, život na hraně, zdůraznění závislosti na sprejerství a s ním spojeném adrenalinu... všechno tohle docela fajn. Jen, kdyby to ve výsledku nepůsobilo moc plytce, střih nebyl divný a hudba nezněla jak z laciného filmu pro dospělé. Z českých filmů určitě ten lepší průměr, ale těžce amatérský. Něco podobného bych si představil jako studentské filmové dílo, než jako plnohodnotnou kinoprodukci. ()

Lachtaan

Byl jsem asi ve 3. třídě, když Gympl obletěl celou Českou republiku a já byl zrovna ve věku, kdy jsme se se spolužáky teprve seznamovali se sprostou mluvou a líbila se nám v jakékoli podobě v jakékoli situaci. S odstupem času už zrovna tuhle hořkou komedii nevidím v tak skvělých parametrech, své kouzlo nezávaznosti a pohodářství ale stále má. Dneska by už tahle tématika u nového českého filmu neuspěla. ()

Akira777 odpad!

Nevtipná kravina, co se ani o ten vtip nesnaží, viděno před deseti lety, nikdy si to už nepustím. Ale jak to začalo, to jsem chodil na střední a prostě bylo to o Vánocích a někteří učitelé holt chtěli být hodní, pak někdo donesl DVD s tímhle filmem. Jak já ho nenáviděl, ten film samozřejmě, ostatní to bavilo, jenže já se u toho příšerně nudil. Do dnes jsem nezapomněl jak mě to nebavilo. Asi bych měl dat jednu hvězdičku, že to ve mě vyvolalo takové zhnusení, ale nedám. ()

Endyis odpad!

Je vidět jak Tomáš Vorel jde se svojí tvorbou níže a níže, až se opravdu dostal na samé dno. Tento fim je totiž tak tupý, nudný, bezmyšlenkový a trapně trendy, že mě opravdu mrzela ztráta času jeho sledováním v kině. Tomáš Vorel ml. hraje příšerně, je úplně bez talentu a jeho postava byla strašně nesympatická, Mádl o malinko lépe, ale je to taky děs, rozhodně NENÍ DOBRÝM HERCEM, jak zde mnozí "odborníci" píší. V ČR je daleko více o moc lepších herců (i mezi neherci), než tahle vymedializovaná hvězdička. Tenhle film nemá v sobě nic - poselství, myšlenku, duchaa snaží se být hrozně cool a zároveň by chtěl být uměleckým drsným dramatem ve stylu kritického realismu a to celé smíchané s nablblou teenagerskou komedií a příšernými hereckými výkony i dobrých herců(sklepáky, který jinak mám velmi rád, zde hrají hůř než parta ochotníků ze Sámovi lhoty, Schmitzer rovněž šílené přehrává, jedinej Kraus a Hanák zde tak nějak ještě v mezi). Trendová postava huliče, opraná ze Samotářů, mě taky hrozně srala. Nechápu že někomu, ty jeho už několikrát okecávané hlášky příjdou jenom trošku vtipné. Rozhodně běžnýmu člověku komunitu writteru nebřiblíží a zarytým odpůrcům ještě přidá svou sračkovistostí na odporu. Závěrem prostě naostro: SHIT 0% - jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl a to mam první tři Vorlovi filmy hodně rád... 61% - - - nechápu!!! ale jako vůbec... ()

Zdeňka odpad!

Ubohá česká novodobější komedie s dějem o dvou sprejeristech - řeknu to asi takhle, nesnáším sprejery, nechápu co to je za koníček či módní trend a co tím vůbec chtějí dokázat? Především by si měli zmalovat vlastní barák a potom otravovat život někomu jinému. Když je to však na nějakých vyhraněných plochách, tak to dokáži překousnout a považovat za umění, ale čmáranice lihovkou jsou uhozený!!! P. S. Pozavírejte je všechny!!!!! ()

Tomasso001

Nebýt to český film, 4 hvězdy bych nedal, ale protože to je jeden z mála zajímavých, ikdyž zdaleka ne dokonalých, filmů poslední doby, tak je dávám.... Mádl mě tu příjemně překvapil a jeho jediná postava má charakter, kterému lze věřit. (Ještě možná Bydžovská) Zbytek hereckých výkonů náhodně kolísá od dobrých scén až po klišé. ()

Nihlathak

čtyři *, příběh je docela dobrý a film má i úchvatnou atmosféru, ale vlasy mi vstávaly na hlavě z hrůzostrašných hereckých výkonů mladých holek, to bylo fakt něco strašnýho. Asi jim v uších hučel taky nějakej transformátor :-) ...jinak Mádl je velmi dobrej herec. Skvělý Bydžovská, Schmitzer. ()

T-pack

Správně pojatý film, který mi v mnoha ohledech přišel jako docela hezký psychedelický snímek. Rodina Kolmanů byla prostě perfektní! Možná třeba dotáhnout výkony herců, škoda, ta hérečka sebepoškozovací holky a zhulenec (ač dobře myšlený) to stáhli na 4*. A timhle nechci bejt drzej, já jsem jenom upřímnej. ()

gjjm odpad!

Hlavní výhrada: nemělo to děj. To nemusí být nevýhoda (Pulp Fiction), ale potom musí být film po všech ostatních stránkách vynikající. A tenhle je skoro po všech stránkách příšerný. Prostě nic, spletení několika stupidních historek spojených jednou třídou. Několika nerealistických historek odtržených od skutečnosti (což by mi samo o sobě taky nevadilo), ale několika absurdních, dějově nedomyšlených historek (což mě irituje). Začíná to někde a končí to někde, ale mezi tím se nic neděje, jen nesouvisle sprejuje, hulí, blábolí a hraje na kytaru – ale zaplnit tím 105 minut je trochu moc. Postavy jsou zcela samoúčelné, jejich jednání není nijak vysvětleno. Herecké výkony – nula, myšlenka – nula, vtipy – smál jsem se jednomu (rybičky - ten je navíc vykradený ze Samotářů), ostatní jsem nepostřehl, hudba – příšerná, dialogy – jaké? ()

galba

Na tento film mě bohužel kdo si vytáhl do kina. Stálo to spoustu peněz a to sem se ani nezasmál. Nevím jestli jsem nějak mimo mísu, ale tento styl filmů mi přijde stejný krok vedle, asi jako říkat rapu hudba. ()

Thommie

Opět a zase, některým věcem ohledně českého filmu nerozumim. Film nepřináší nic nového, snaží se šokovat, ale nedochází mu, že šokuje spíš tím, že nemá ani ty nejmenší kvality. Scénář je sentimentální snůška keců a nesmyslů. Kvalitní čeští herci si tady hrajou pro sebe. Občas mi to připadá, jako by hráli v úplně jiném fiílmu. ()

Beky

Milé překvapení!! Čekal jsem něco strašnýho a dostalo se mi slušné žánrovky, výborného Mádla, strašného Vorla ml. (...ten kluk neumí vůbec hrát!!), hvězdného obsazení, několika super trapných hlášek, dvou vynikajících hlášek a scénáře, který kombinuje všechno možné a diváka uspokojí v každém případě minimálně z poloviny. Poctivých 60%!! Jednou větou: Mádla začínám mít rád, je dobrý herec nebo náhodář?? ()

honz

Jméno režiséra Tomáše Vorla je pro mě léta "zárukou kvality". Ale Gympl mě fakt zklamal. Nedostal mě ani děj ani herci, kromě Zuzany Bydžovské - proto dávám 1*. P.S: Na gympl jsem chodil (asi na štěstí pro mě) v letech 1990 - 1994. Jestli dnes na gymnáziích "studuje" to, co v tomto filmu, tak to teda potěš...!!! ()

lennyd

Takovéto filmy se mi hrozně těžko hodnotí. Když se na to člověk podívá z širšího pohledu, tak film nemá žádný příběh, žádné hlubší zamyšlení - je to jen pohled na střet současné mladé generace s tou starší (učitelé, rodiče). Podle svého věku si pak divák sám tvoří sympatie k té či oné skupině - a ani jedna z nich rozhodně není bez chyby. Pokud bych měl film hodnotit z lidského pohledu, tak neváhám nad odpadem, protože z některých postav se mi dělalo zle (obdivuju, že ještě v dnešní době má někdo chuť dělat učitele - a to na gymnáziu by měli být ti lepší!), ale pokud hodnotím film z pohledu uměleckého (filmového), tak jsem byl docela dost potěšen. Většina herců se docela překonávala - ale někteří rozhodně vystupují z davu - Holubová, Mádl, Schmitzr, Kraus - naopak na celé čáře to projel Tomáš Vorel mladší - s jedním výrazem na celý film nevystačíš chlapče.... ()