Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

tranquill

Tři hvězdy jen díky Evě Holubové, Zuzaně Bydžovské a Tomáši Matonohovi... Zpočátku tam byl náznak poetiky Sklepa, ale pak jako by režisér nebo scénárista nevěděli o čem ten film má vůbec být, zda to má být komedie nebo tragikomedie... ()

pouler

Po druhém promítnutí mi to nepříjde už jako tak velká hovadina. Hudba dobrý (ještě aby ne... Indy diktuje). Zbytek klasika komedie, střeštěnost, českost... 4 hvězdy za ty kočky tam (hlavně za "Kláru") víte koho myslím )) ()

KafuR

Nezasvěceného diváka může tento snímek přivést do slušné deprese, protože pokud by to mělo na všech gymplech vypadat tak jako v tomto ústavu, zanedlouho by v tomto státě nebylo slušného člověka. Většina prvků v tomto filmu je mírně nadsazená, hlavně profesorům jsem jejich chování občas ani za mák nevěřil, ale na druhou stranu to jako dokreslení zmaru a skepse životního stereotypu fungovalo dobře. Skrze tuto nadsázku autoři nepokrytě odkrývají úskalí života teenagerů, i života s teenagery, a samotný konec, který nic neřeší, pocit beznaděje a nemožnosti úniku z tohoto života ještě umocňuje. ()

Ozzy2

Nikdy by mě nenapadlo,že z Mádla se stane opravdový herec.Dávám čtyři hvězdy,ten film mne pobavil.A i když nenávidím sprejery,tak jsem měl chuť se zvedenout a jít něco posprejovat:) ()

Ondr@932

Velmi zábavná česká komedie + skvělé herecké obsazení a i dokonce výkony herců byly celkem dost dobré! Po dlouhé době český film, který bavil. 75% ()

Lucas87

Hudba dobrá, jinak je to taková sračka jako většina nových českých filmů. Ten hulič a jeho řešení roztažnosti mostu je fakt super ! ()

Kingjiri

Většina pokusů o dramatický dějový linky vychází spíš na prázdno a scénář má (nejen) kvůli tomu nízkou vypovídací hodnotu. Gympl je hlavně o více či méně povedenejch scénkách, který jsou propojený různýma oslíma můstkama. Ale charaktery postav žáků, učitelů a školníka jsou správně přepálený, takže vyniknou jejich typický rysy, který musel každej během svýho studia zažít. Ať už je to školníkova starost o přezůvky, češtinářovo přesvědčení, že je na ty smrady lepší hodit atomovku, přesvědčení každýho učitele, že je zrovna ten jeho předmět nejdůležitější nebo názor žáků, že se učej kraviny, který nikdy v životě nebudou potřebovat. Jedna z mála českejch komedií novýho tisticiletí, u který nejsou opětovný projekce ztrátou času. Za schopnej casting (víc prostoru pro Schmitzera by bylo fajn), stylovej soundtrack a místama realistickou atmosféru školního ústavu čtvrtá slabší hvězda. ()

Plechpetr

Klasický newage czech film. Pobaví se u něj celá rodina. Hlavně teens si zde přijdou na své díky graffity oblasti a školy, která se dá celkem považovat za trošku silnější odvar reality. Spousty momentů připomíná reálné scény ze škol. ()

TheSompeque

Ve srovnání s Vejškou je Gympl v podstatě ten samý film. Není tam nějaká větší inovace se odlišit, je to furt o tom samém. Graffiti, vztahy, nasraný Kraus. Ale to není chybou. Film pobaví, nenudí a pěkně rychle utíká. ()

FilipStinef

Asi chápu, co tím chtěl básník říci, ale v těch situacích, kdy to má být vtipné, je to spíš trapné, a v situacích, kdy to má být dramatické nebo romantické, jsem se tomu smál. Gympl přinesl řadu hlášek, na které nezapomenu, ale převratný filmový zážitek to skutečně není. ()

Stíba

Ke Gymplu jsem se dostal až trochu oklikou po 14 letech od jeho vzniku a to s sebou mimo jiné neslo ukázkové uvědomění si toho, jak ten čas neuvěřitelně letí. Což je vidět jak na hercích, tak třeba mobilech nebo celkově na feelingu, který z tohohle filmu číší. Málokde je to tolik znát jako tady. A byť je to film který místy kvalitativně docela ulítává někam do Troškova stylu, má něco do sebe a ten jeho feeling je nezpochybnitelnej. Odkaz jedné doby. ()

Urukhaj98

Kdyby to bylo celý o postavě toho dredatýho vyhulence, bylo by to mnohem zábavnější. To by člověk možná s klidem ustál i to neskutečně špatný (ne)herectví. 2/10 ()

Vabr

Česká klasika. Jedna z kultovních českých komedií, která není až tak komediální, jak jsem si vždy myslel. Překvapila vcelku nezvyklá kamera (přímo na obličej), chytlavý hudební doprovod a drama, které bylo pro každou postavu pěkně napsané. Jinak to ale jako celek trochu vázne a něco tam zkrátka chybí, takže z toho 4⭐ opravdu jen tak nevykouzlím. Vyhodnocení: Kéž by takhle vypadal můj gympl, to bych hned do školy chodil radši ()

Saimon

Záchodová záležitost z českých luhů a hájů. Mám tenhle film na pc už něco přes měsíc a stejně jsem z něj viděl za celou dobu asi jen prvních 40 minut. Do konce roku to snad dokoukám a budto jednu hvězdu ještě prihodím nebo uberu...čert ví! ()

depp

Konečně nějaký český film, který má atmosféru, je hodně vtipný, ale hlavně - opravdu obsahuje něco jako "generační výpověď" o mladé generaci. Myslím že filmů o krizi středního věku bylo v Česku natočeno už hodně, tak doufám že více snímků se vydá cestou Gymplu. Shrnuto a podtrženo - nemohu dát méně než 5 hvězdiček. PS: Wichova hudba je absolutně skvělá! ()

Sosak

Co říct, aby člověk nevypdal zaujatě k současné české "tvorbě", nebo co to je? Dva smrkáči v Praze čmáraj po zdech, jedna emo neherečka se trápí, druhá je nadržená flundra, třídní učitel se vyobrazuje jako hipízácká rajda co pořád usrkává čaj z korýtka namísto hrnku a plácá strašný kraviny...a ti všichni se protloukají ne-dějem o...hm, o čem to vlastně bylo? Jedna hvězdička za toho zrzavýho huliče, ten byl tak mimo, až se člověk celkem zasmál. ()

SMJSmoK

Film o dnešní mládeži no...kdo dneska neni mladej, asi to těžko pochopí...něco to o dnešní generaci vypovídá... ()