Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Fallout

Po nešťastné dvojce pochytila story alespoň nějaký ten drajv, který místy prosakuje (flashbacky osvětlující předchozí díly), ale totálně ho mrší Jigsawova šíleně tupá pomocnice, střih, že by jeden blil, plus dementní dilema uvězněného nešťastníka ve stylu ublížil ti, zachráníš ho? Nejvíc zamrzí ejakulace napínavé atmosféry, která vystříkla kamsi do prázdna. ()

weasel.p

Oproti dvojce si Saw u mě zase napravila reputaci. Každopádně se tu vyřádili na nechutnostech, které byly ze všech dílů zdaleka nejvíc hardcore (musim přiznat, že sem občas koukal stranou). Ale i děj byl jiný a lepší (bez hodně postav, ale zato temnější a působivější) a byly tu flashbacky do předchozích dílů, což mě osobně přišlo jako dobré obohacení děje. Konec opět trochu moc překombinovaný, ale jinak slušný zážitek. ()

pasqviL

Jednička byla úžasná, dvojka byla koukatelná ale to co předvedli ve trojce je skoro odpad. Půlku filmu sem odvracel oči protože nejspíš chtěli udělat nejnechutnější film dějin a druhou půlku sem kroutil hlavou jak je možný že i s tímhle Jigsaw počítal. ()

Miloško

Najhorší diel z doterajších častí.Až príliš samoúčelnej krutosti,a neskutočne nezmyselne naťahovanej pointe. ()

matoon97

Do kina som vkročil plný očakávania, no odchádzal som sklamaný. Scenár katastrofa, herecké obsadenie totálny chaos. To by lepšie zahrala Pamela Anderson, ako Shawnee Smith. Zbytočné vyvražďovanie, ktoré ma už vôbec nedesilo tak ako v jednotke. Ešte váham, či pôjdem na 4. diel. 45% ()

akcul

Snesu hodně, ale málem jsem vrátila večeři na denní světlo. Kdesi hluboko "Trojky" byl příslib lepšího příběhu než jakým byla "Dvojka". Linie Johnova boje o život i cesta muže za pomstou by se mohly dát slibnými, ale nesmyslné flashbacky, ať ty do předchozích dílů, i ta bizarní scéna ala I John kdysi miloval, destruovaly to, z čeho se dalo trošku těžit. Takže úplně zcela neodsuzuji, ale nános nesmyslností je patrný:-) Jednoduchost by byla k užitku, nemluvě třeba o charakteru Amandy, který postrádá smysl a jednotu. A k pastem? Fuj! nechtěla bych to ani vymýšlet, ani natáčet a ani se na to dívat (znovu). Ale můžu si za to ostatně sama. Pokud pokračování těží z promyšlenějších verzí smrti, tak jsem asi u této série skončila. ()

Seuata

Stále opakující se námět... Bohužel, lidská zhrzenost, touha po pomstě, brutalita, atd... je snad nekonečné téma a vymýšlet nové a nové ohavnosti není zas takový problém. Můj názor je, že SAW je dobrý, skvělý nápad, ale ikdyby byl sebelepší, dalšími díly z něj bude jen něco nepovedeného a nudného... ohraného... řekla bych: "KONEC...!" další díly už ne! (Ikdyž komerční důvody byli silnější) ()

Toumyk

Ohraný nápad a opravdu už jen "skládačka" jedné nechutné scény za druhou, která tvoří "film". Autoři by si měli uvědomit že všecho moc škodí...nechápu že plánují 6 pokračování... ()

Beckett

When you're watching a horror movie, do you want to experience a real fear, or do you just want to be nauseated? "The choice is yours" :) ()

Unterschleif

Tento film už nemá s jednotkou veľa spoločného. Tvorcovia sa proste snažili natočiť film s čo najabsurdnejšími a najhnusnejšímí úmrtiami. Je to doslova hnus ()

Vegavinc

Vždyť ono to zas tak špatný neni. Jasně je to morbidní. Chování nějákých postav je trošku zvláštní. Jasně, děj nemůže být originální, když nám první díl předvedl to co předvedl. Ale i tak lepší než dvojka. Možná že dávám až moc velký hodnocení ale pravě teď po shlédnutí je to na ****. Možná že časem se mi to rozleží a dám méně ale teď nemůžu jinak :) . ()

gotham

S jedničkou se to vůbec nedá srovnávat a i dvojka byla o dost lepší. Saw 3 je v podstatě na úrovni teenagerských hororů, jako je třeba Hostel, absolutně tomu chybí děj, herecké výkony i dramatické scény. O asi 3 závěrečných pointách škoda mluvit, tohle se prostě nepovedlo, ani pasti nemají to své dřívější kouzlo. V trojce je více krve, praskajících kostí a brutality na úkor kvality. 30% ()

sunjata

Trojka se narozdíl od předchozích dvou dílů táhne uondaně jak med po ledě. Nestačila by o půl hodiny kratší stopáž? Už mi to v hlavě nešrotovalo jak při jedničce, kdy jsem s napětím očekával další vývoj příběhu, ani to nemá dynamiku dvojky, kde skládačka připravil mejdan pro skupinku asociálních týpků. Dějové zploštění jde ruku v ruce s nárůstem velmi názorné brutality. Trošku se to probudí až v závěru, který vysvětluje celý příběh a soustředí se na vztah Johna a Amandy. Ve smršti masakrů to poněkud zapadá, ale Amanda je typická sebeškozovačka, co se řeže nožem do stehna, a má poněkud úchylný vztah k člověku, který ji málem připravil o hlavu (viz první díl). V čem to je, že lidi násilí na jedné straně znechucuje a na druhé straně je fascinuje a přitahuje a rádi obětují vstupné, aby se šli podívat na takovéto filmy? Zajímavé je, že se vůbec někdo v Holywoodu věnuje tématu pozitivního významu vědomí vlastní smrtelnosti na prožívání svého života. To je pro mě docela silné téma. Skládačka je ovšem zvrácené hovado, které si hraje svévolně na Boha. Jeho postava je ovšem poněkud netypicky (nevím jestli realisticky) vykreslená. On ty svoje zvěrstva dělá s takovým nadhledem, vniřním klidem, přesvědčením a odpoutaností. Vůbec nepůsobí prasácky ani úchylně jako masoví vrazi z filmů jake je Mlčení jehňátek či Sedm. Skládačka spíš působí jako by dělal vědecký výzkum či provozoval nějaký neškodný koníček. Přese všechnu brutalitu nepovažuji tuto sérii jen bezduchá řezničina. Některé díly mají napětí, zajímavé dějové zvraty, nečekaná odhalení, občas se mihne psychologie postav (nebo aspoň pokus o ni). Má to prostě svoje silné stránky i slabiny. ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí