Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sunjata

Trojka se narozdíl od předchozích dvou dílů táhne uondaně jak med po ledě. Nestačila by o půl hodiny kratší stopáž? Už mi to v hlavě nešrotovalo jak při jedničce, kdy jsem s napětím očekával další vývoj příběhu, ani to nemá dynamiku dvojky, kde skládačka připravil mejdan pro skupinku asociálních týpků. Dějové zploštění jde ruku v ruce s nárůstem velmi názorné brutality. Trošku se to probudí až v závěru, který vysvětluje celý příběh a soustředí se na vztah Johna a Amandy. Ve smršti masakrů to poněkud zapadá, ale Amanda je typická sebeškozovačka, co se řeže nožem do stehna, a má poněkud úchylný vztah k člověku, který ji málem připravil o hlavu (viz první díl). V čem to je, že lidi násilí na jedné straně znechucuje a na druhé straně je fascinuje a přitahuje a rádi obětují vstupné, aby se šli podívat na takovéto filmy? Zajímavé je, že se vůbec někdo v Holywoodu věnuje tématu pozitivního významu vědomí vlastní smrtelnosti na prožívání svého života. To je pro mě docela silné téma. Skládačka je ovšem zvrácené hovado, které si hraje svévolně na Boha. Jeho postava je ovšem poněkud netypicky (nevím jestli realisticky) vykreslená. On ty svoje zvěrstva dělá s takovým nadhledem, vniřním klidem, přesvědčením a odpoutaností. Vůbec nepůsobí prasácky ani úchylně jako masoví vrazi z filmů jake je Mlčení jehňátek či Sedm. Skládačka spíš působí jako by dělal vědecký výzkum či provozoval nějaký neškodný koníček. Přese všechnu brutalitu nepovažuji tuto sérii jen bezduchá řezničina. Některé díly mají napětí, zajímavé dějové zvraty, nečekaná odhalení, občas se mihne psychologie postav (nebo aspoň pokus o ni). Má to prostě svoje silné stránky i slabiny. ()

Petr59

Mnozí tvrdí, že pokračování SAWU za moc nestojí. Je to zajímavé, ale já tvrdím opak. Trojka, se mi líbila dokonce i více, ne-žli jednička. Opět se jednalo, o velmi smysluplný děj na přemýšlení (což mám v oblibě). Logika možná místy opět trochu drhla, ale film to podle mě, moc nepoškodilo. Opět se v trojce dozvídáme, o příběhu Jigsawa, trochu více, což film zkvalitňuje. Konec je opět velmi překvapivý, ale možná nemusel být tolik tragický. Děj byl navíc o trochu pochopitelnější, než ve dvojce. Brutalita, kterou nemám v oblibě, opět přibyla. U dvojky se ještě dala zkousnout, ale u trojky, mi připadá, že brutalita a sadismus, jsou už přehnaná jevy ve filmu, které film spíše shazují. I když některé ,,hry? jsou skutečně fascinující a film obohacují. ()

keyzar

Po vynikajícím prvním dílu a stále dobrém druhém dílu byl tohle příběhový odvárek, alespoň mám takový pocit... Pasti byly dobré, herci - až na Jigsawa samozřejmě - mi připadali poněkud horší. Příběh stejně tak, trochu jako nastavovaná kaše. Jinak řemeslně byl film opravdu dobrý, zvuk a kamera mají snad ještě vyšší důležitost než u předchozích dílů. No, určitě to může být pro někoho zajímavý film, i když mě nenadchnul tolik, jak jsem si představoval z titulku "budete omdlévat hrůzou". ()

Stanmi

Stále kvalitní, ale už o poznání slabší než předchozí dva díly. Film začíná tam, kde skončila dvojka, ale jinak přichází se zcela novou zápletkou a novými hrdiny, tentokrát je to Lynn, která musí udržet Johna naživu a Jeff, který musím projít zkouškami o odpuštění, kolem nich se celý snímek točí, ale sem tam se nám ukáže nějaký flashback z prvního filmu, samotný příběh sice není špatný, ale tvůrci tušili, že už to není úplně ono, i samotný konec se mi už nezdál tak kulervoucí, tak to zkusili dohnat pomocí nových pastí a detailů různých nechutností, jestli to bylo dobré rozhodnutí nebo špatné to ať posoudí každý sám..., pro mě je to stále dobrý thriller. ()

Matamoroz odpad!

Humus, naprosto zbytečná eskapáda, která mě nutí k vyprázdnění obsahu žaludku. Filmy, které jsou založeny na nesmyslném utrpení považuju za odpad! Je to naprosto zbytečné plýtvání filmovým materiálem. Saw 1 ještě beru, byl to jakýsi originální počin, ale tohle je prasárna beze smyslu. Saddám Husajn měl středověké mučírny, na mnoha místech na světě se tyhle humusy dějí neustále...proč bych se měl na tohle dívat? Dekadence je předstupeň paranoje. ()

meisje

Přibylo krve a vnitřností, zmizelo napětí. To nebyl thriller, to byly normálně jatka. Na čtyřku si nechám zajít chuť. ()

Berzeger

Po slabším druhém dílu mě díl třetí mile překvapil. Jigsaw už na tom není s rakovinou vůbec dobře a potřebuje lékařskou pomoc. Jenže je hledaným vrahem a do nemocnice nemůže. Rozhodne se proto se svou pomocnicí unést doktorku (chiruga), která by ho dokázala operovat. Jelikož se ale tímto doktorka stává součástí hry, i ona se dostává do situace, kdy selhání znamená její smrt. Třetí díl napravuje i dojem ze slabších pastí druhého dílu - zejména ta, v níž se oběť měla utopit v kanystru s rozemletými shnilými prasaty, byla bezkonkurenční. A jako tradičně nejvíc do kulí nakopávající částí filmu je jeho konec. Napravil jsem si chuť a dávám čtyři hvězdy. ()

FREEWHEELER

Pokus o svižný scenár a strhujúci pointu dopadol rutinérsky - na houby. Bublina ktorá sa fúka od (po) prvého dielu je nie nič mastné pre pravých filmových fanúškov. Krv a úsmevná operácia nestačia. Dokonca slabé výkony.. ()

HellFireFery

Je celkem sympatické, že každý díl pokračuje tam, kde předešlý díl skončil, takže i třetí díl můžete brát jako přirozenou součást. Opět se dočkáme řady brutálních vražd, které už skoro hraničí s perverzností (i když diplom za nápad by si tvůrce zasloužil :-) ). Korunu tomu nasazují i smrti "hlavních" postav z předešlých dílů. Samozřejmě nemůžeme upřít dávku kvality, protože vyznávačí krváků si skutečně přijdou na své. A to je teprve třetí díl! ...co je to však platné, když se z filmu stává klasické béčko (skoro až céčko). ()

BenchPress

Saw 3 je na tom asi stejně jako druhý díl. Postavy se sice nechovaj zase tak debilně, ale ty rádoby momenty překvapení, které ve dvojce ještě fungovaly, tak tady už ne. Závěr má být tak překvapující, až je skoro nepochopitelný a logicky se otvírají dějové mezery, které v předešlém díle (a už vůbec ne v jedničce) nebyly. Ale pořád se na to dalo docela koukat. 3/5. ()

Wulz

3 díl beru za závěr... Čekal jsem fakt moc, a to jsem taky dostal !! Sice je film někdy dost ambiciozní, a dokonce i dost tupej, (je jen pár takových scén), ovšem není vůbec špatnej. Dopadlo to prostě dobře.... A jako i u jeho předchůdců má film opět, VÝBORNÝ KONEC!! :DDDD Třetí nejlepší díl. Závěr první části..!!.. ()

eMeMko

Podobné jako předchozí díl a přeci úplně jiné. Je zde však nějaké zlepšení? Těžká to otázka. Brutálnost opět povýšila, záběrů, při kterých se vám bude chtít zvracet přibylo, a to co zmizelo nahradila spousta flashbacků a dlouhých dialogů v "operačním sále". Nenechte se zlákat dlouhou stopáží, více než polovinu filmu tvoří zmíněné flashbacky, které se snaží více vysvětlit děj předchozích filmů. Zarážející je také fakt, že scénář byl napsán za pouhý týden, což může potencionálního diváka odradit. Nebudu to natahovat, kouzlo prvního dílu se opět nedostavilo a hodnotím tedy stejně průměrně. ()

maverick080

Slabou stránkou tretiej časti Saw je hlavne to, že to režíroval (zas) Darren Lynn Bousman a to, že (zas) nevie vytvoriť žiadnu atmosféru k filmu. Saw 3 narozdiel od predchodcov je trochu akčnejší a využíva sa tu viac (ne)prepracovaných pascí, no zas aj oveľa nudnejší. Angus Macfadyen mi proste v ústrednej roli prišiel desne nesympatický, nepozeralo sa mi naň vôbec dobre a asi je to aj najhorší hrdina séria. Naopak príbeh Bahary Soomekhovej bol ešte celkom zaujímavý a pozeralo sa mi na to dobre, no stále som sa nudil (je to asi jediná časť, kde som zíval). Rozmýšľal som, že dám len 40%, no potom som sa rozhodol pre "len" 60% kvôli (znovu) výbornemu, perfektne natočenému a (možno aj) šokujúcemu záveru. ()

K1NGSLAYER

Parádně navazující pokračování je až nadmíru brutální a krvavé oproti předchozím dílům. Pasti rozhodně lepší než ve dvojce, avšak mě dost iritovala Amanda a její hry, které se nedaly splnit. Při Johnově operaci mozku jsem cítil úplně všechny kosti v těle a to ani nemluvím o scéně se „skřipcem“. Opět dobře odvedená práce ze strany Johna, všechno promyšlené a naplánované. Zajímavé flashbacky a doplněk hudby tomu přidávají na napětí. Závěr v tomto dílu je opět to, co diváka nadchne do pokračování. Zase tu máme dost nelogických rozhodnutí hlavní postavy (Jeffa), docela jsem s ním ale i soucítil a jeho psychiku to přeneslo i trochu na mě. Délka filmu měla být kratší, nebo v některých částech záživnější. ()

blondboss

Toto vskutku unikátne ukončenie trilógie Saw prinieslo opäť vzrušujúce, krvavé a dynamické divadlo, na aké sme u tejto série zvyknutí. Nerozumiem trošku hodnoteniam, lebo podľa mňa si toto pokračovanie uchovalo podobné kvalitatívne parametre ako dvojka a je tu vidieť producentský rukopis Jamesa Wana. Vzhľadom na to, že sa v tomto snímku objavili prakticky všetky doterajšie postavy, nemôžem byť viac ako spokojný. Samozrejme nelogických vecí bolo kopec, ale who cares .. pri takomto žánri ma to až tak netrápi. 75 % ()

Nikolas__

Po velmi podařeném druhém díle přichází trojka - a kupodivu se povedla tak moc, že nemůžu jinak než dát plný počet. Jednička je pořád samozřejmě na výši, ale tenhle díl za ní o tolik nezaostává. Je to nejdelší film série, a má dobré postavy (hlavně hlavní hrdina), nápaditý scénář, a dost dobrou hudbu. Je to brilantně natočené a zpracované. Pasti velmi vynalézavé (vlastně to pro mě bylo nepříjemnější než pasti z prvních dvou dílů). Jediná větší výtka směřuje k trochu natahovaným momentů (v druhé polovině). Jinak fakt parádní pokračování. 9/10 ()

J.Mayen

Ve 3. pokračování se setkáváme s příběhem různých objetí které dá se říct nemají šanci se svých pastí dostat, jenom za cenu svojí vlastní smrti. Gore scény jsou udělaný na jedničku, ale jinak příběh koresponduje s předchozí má dvěma a dá se říct že se nedočkáme ničeho moc nového. Jig Saw , Který měl na kahánku už ve dvojce se objevuje i zde upoután na lůžko, ale jakoby byl nesmrtelný, to už se mi přestává líbit. Jeho pomocnice mi zas tak sympatická nebyla. ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí