Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

greymon

Saw 3 mě zklamalo snad ve všech ohledech a už se tam objevovali věci,které jsem v pokračování nechtěl, mnoho násilí a jednalo se tam o to samé krev, krev,násilí,krev a tak bych mohl pokračovat až do neknečna. S něčím musím souhlasit s Isherwoode. Musím říct že pro svou úctu měli natočit Saw 1 a případně pokračování, které bych trochu oživil Saw 2. Pak už toho měli nechat. Saw 3 mě velice sklamalo, ale ty 3 hvězdičky si možná zaslouží i když o tom pochybuji. Obdivuji na filmu 3 věci: Pasti, snahu celého tymu a trochu děj. ()

Davis I

S hodnocením nesouhlasím. Tento díl se Bousmanovi povedl i když určitě všichni předpokládali, že pro trojku přijde někdo nový. Myslím, že filmu pomohly i flashbacky do dílů předchozích a umocnily tak opět závěrečnou pointu. Ani násílí nebylo nějakým způsobem zase tolik zobrazováno. Mozková operace hlavního "záporáka" byla spíše myšlena jako nahlednutí do nitra člověka, kterého nám scénáristi vymysleli. I volba pastí byla podmíněna rozhodnutím o odpouštění, které ovšem nemají diváci, kteří se na tuto sérii dívají. Nemusejí. It´s Your Choise !!! ()

Syna.1990

"Zahrajeme si takovou hru .." Průběh filmu byl na těch 60%, byl to až moc velký masakr i na mě!! Ale finále celého filmu mě opět dostalo a já znovu vytasím 4 hvězdičky, ale vážně jen kvůli tomu finále!! Měl jsem husí kůži jako u předchozích dílů .. Mám tuhle sérii docela dost rád. "Konec hry" ()

Boudyy

Hra je prostě hra. A je slušnost hru dohrát. Nepopírám, že jsem třetí část dokoukal, ale přišla mi zbytečná. Dost často se vracíme do dvou předešlých částí a nový příběh jako by ani příběhem nebyl. Krom toho je film proložen dalšími "hrami", které nemají s příběhem třetí části nic společného. Jsou zde prostě jen proto, aby zde byly. Myslím, že jednotlivé části série Saw je dobré vidět v rozmezí několika dnů, abyste nezapomněli děj předešlého dílu, jinak vám budou dost často naskakovat "WTF" momenty, v opačném případě se to dá chápat. Třetí dějství si sice chvíli hraje na to, že může dopadnout nějak jinak, než dějství předešlá, ale je to opravdu jen chvíle a závěrečné dění je opět klasické a otevřené. Jaké bude čtvrté pokračování? Bude ještě brutálnější? I když mi další pokračování série připadají zbytečná, těším se na ně. P.S.: Mimochodem, pokaždé, když sleduji nějakou část série Saw, slyším hudbu kapely Slipknot, která se hodí jak do prostředí filmu, tak atmosféricky. ()

Mire

Mňa to bavilo a celkom dosť. Začiatočné scény boli síce až neúmerne brutálne a ten koniec mi tiež prišiel taký divný, ale to inak nemám väčších námietok. Ako nezaujatého diváka ma to ešte zatiaľ stále baví. Teším sa na štvorku! ()

george82

Už mi přijde, že je to jak na běžícím pásu. Krvavá řež není to, co dělá Saw Sawem. Oproti dvojce žádná změna...takže nuda. ()

konysua

Nejnudnější hra s maníkem, kterého bych rád viděl mrtvého už u první pasti. Další dílky do skládačky jsou hozeny na stůl a další film je snad posune na vyšší level chápání. 5/10 ()

ManOfPhoenix

Docela slabý díl, ale dá se na to koukat. Amanda (vážně skvělá postava) zde dostává mnohem větší roli než v předchozích filmech, což je fakt dobrý. Líbili se mi flashbacky, a především návaznost na první a druhý díl, a ukázal nám to, co jsme dosud vůbec nevěděli. Jen postavy nejsou nějak extra zajímaví, tedy krom Amandy a Jigsawa. Zkrátka, sice je to nejslabší díl ze série, co jsem dosud viděl, ale pořád je to kvalitní film. Mimochodem, radím si při sledování filmu připravit pytlík na zvracení, budete ho potřebovat, obzvlášť v jedné scéně. ()

Brano

Príšerný scenár s veľmi zbytočnými scénami. Už to nie je čo bývalo, film bez akejkoľvek myšlienky a napätia. Podstatou filmu je ako najefektívnejšie nechať zabiť ľudí. Pár pascí bolo celkom vydarených a zaujímavý bol záver filmu, ale inač dosť slabé. V porovnaní s dvojkou o niečo horšie a s jednotkou sa to samozrejme porovnávať nedá. ()

Guran

Hrůza! Jediné opravdu dobré díly ze série Saw je jednička a dvojka, pak kvalita hodně poklesla. Saw 3 je zatím nejhorším dílem z této série. V jedničce dával Skládačka svým obětem nějakou reálnou šanci na přežití, zde už to tak není. Mučení lidí je o dost krutější a nedává to žádný smysl a to se mi hodně znelíbilo. Jako past, která vám otáčí končetiny o 360 stupňů je hodně bolestivá až k nevydržení a myslím si, že člověk, který by takovéto mučení podstoupil by omdlel bolestí, protože lidské tělo není schopno vydržet takový nátlak bolesti. Příběh je hodně BÉČKOVÝ a konec zase stejný. Ty zvraty se furt opakují a opravdu nemá smysl se na tento film koukat, nic nového se divákovi neodtají. Pořád to samé. Jestli se takovýto způsob filmů líbí Američanům, tak si neumím představit jejich životní úroveň. ()

Daertelon

I přes naprosto dokonalé první dva díly musím uznat, že třetím dílem si Saw pokazil svou reputaci a můj tajemně fascinovaný pohled na něj vystřídalo cynické opovržení. Z dokonale nemilosrdného a filmařsky dokonalého snímku se stal jen pouhý odvar. Dostává ode mě tři hvězdičky, a postarala se o to: kamera, hudba, střih a již celkem ohraná, ale stále poutavá promyšlenost her a celého děje. Zároveň jsem však dostal alergii na něžně stupidní ufňukanou Bahar Soomekh a její veliké oči, dlouhé vlasy a dementní výraz. Saw nedrží fazonu předešlých dílů, ale stále celkem solidně pasuje do rodiny, byť jako zatím výrazně nejslabší článek. Herecké podání nijak zajímavé, pokud pominu Bahar, děj úchvatný, s občasnými silnějšími i slabšími momenty, hudba jako vždy obstojně evokující dokonalé napětí a Tobin je prostě Tobin. Stojí za to se pro zajímavost podívat, ale nečekejte bůhvíjaké dílo (jako např. první dva díly). 60% ()

kelto44

Zo začiatku to bolo veľmi nudné, takže keď som to pozeral prvý krát som tomu nedal šancu a po pol hodine som to vypol. Keď som si to chcel pozrieť druhý krát, dal som tomu šancu a vyliahla sa z toho celkom v pohode časť. Koniec bol prekvapivý, aj keď som to tak trochu čakal a tak tomu dal bod navyše. /55%/ ()

hrumsrt

Brutálnější a už ani ne tolik kreativní. Až už si říkám, kde je hranice. Ano mě se po ní prošli v případě nahé dívky v mrazivém prostředí, kdy už si říkám, že tvůrci přestřelili! 45% ()

Hyperbolic

Oproti prvním dvou dílům mi zde chybí detektivní zápletka, změna "hry" na testování ne vůle přežít, ale vůle odpouštět to však zčásti vynahrazuje. Konečně jsem se setkal s legendou, Slow-ass-mother-fucking Jeffem. Ten člověk chodí pomalu, myslí pomalu a jedná sakra pomalu. Namísto přemýšlení jestli zachránit nebo ne, bude chudákovi v pasti spílat a řvát hlouposti. Finální twist mě zachytil nepřipraveného, ten byl výborný. Gore a brutalita/nechutnost/zvrácenost pastí se každým dílem zvyšují a měl jsem chvílemi co dělat nezvrátit. Jigsaw jako vždy co promluva to zlato, sarkastický hajdelák. ()

Nathaniell

Ačkoliv je celkový výsledek (na trojku) opravdu slušný, brutalita stoupla, což může dost lidí odradit a je to škoda... Taky pasti na téma odpouštění nějak postrádají původní koncepci výroku: "Žít nebo umřít. Vyber si." ... ... Ale dělal to Whannell, takže se jedná o originální námět. Hmm... to je jedno. Takhle prostě ne a to vím, že v jednom díle je to na podobné téma. Dávám 3* za celkový dojem. ()

sinom

Davno som nebol muceny tak dementnym scenarom, strasnymi "hereckymi" vykonmi, hlavne teda predstavitelka Amandy mi liezla ale neuveritelne na nervy, a nechutne nadstavovanou kasou ako v pripade tohoto uzasneho pokracovania. Jedine, co ma mohlo ako medika ako tak zaujat, bola trepanacia lebky. Toď vše! ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí