Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

wowylgu313

Stále se držím 4 hvězd. Uznávám že tady už procenta trošku poklesly. A proč? Protože mi oproti dvojce tenhle díl přišel "chudý" a malilinkato bezvýznamný k celé sérii. Snaží se do zápletky dostávat další zápletku. Což nedávalo moc smysl a spíš vytvořili zmatek. Samozřejmě pasti pasti pastičky, větší vychytávky. Víc násilí, víc krve. Prostě pokračování Saw se vším co k tomu patří. 75% ()

Arigato

Pokud považuji druhý díl za nejsilnější, tak třetí díl pro mě bude bohužel nejslabší. Na to jak se mi líbila Amanda v předchozím díle, tak mě tady neskutečně štvala. Nesplnitelné pasti, zcela protichůdné jednání a ten vcelku nešťastný závěr, byť je tedy objasněn v dalších dílech... I druhá dějová linka pro mě nebyla žádnou slávou. Nabízí sice zajímavý námět, ten je ale zcela přehlušen místy až otravnou nerozhodností hlavního hrdiny. ()

maruji

Výrazný pokles kvality! Zatímco první díl byl sice pouhý konstrukt, ale pomocí nevědomosti diváka a slušné invence tvůrců se na něj dalo dívat, ba dokonce překvapil, druhý již oba tyto klady postrádal. Jenže dokázal přijít s něčím jiným a přeci jen se díky vysokému tempu a očekávané pointě udržel v průměru. Saw 3 je ale už sračka, bez pardonu! Hloupý a stokrát viděný příběh, hrozné (tentokrát opravdu) herecké výkony a šíleně klipovitá režie. ()

anghell

I když je Saw třetím pokračováním, je to kapitola sama o sobě. Na premiéru tohohle filmu jsem se vydala v Anglii, když byl na csfd ještě šedým miminkem. Jako by tvůrcům docházela fantazie a zároveň jí překypovali. Za prvé myslím že připomínání předchozích dílů je nápad vyždímaný až z paty, a díky tomu je tam možno najít chyby (PROSIM řekněte mi PROČ doktora napadne si uřizout nohu a blbeho pojdu ji jen zlomit...). A hlavně za druhé, krvavé scény jsou umělé až směšné. Nejhorší je si “dokonce” myslet že díky více krvavějším a brutálnějším scénám uděláte lepší horor. Přesto jsem při sledování málem vykulovala oči, ale nad tím, že domácí diváci si zakrývali oči a z úst jim vycházelo trapné “oooh”,”wow”. A když jsem při jedné z “brutálních” scén zabublala smíchem, dívali se na mě jak na pitomce. Kdybych měla po ruce rajče, skončí na plátně a ti … angláni se ještě polekají že je to krev. A to tvůrci chtějí udělat další pokračování? Let the (already stupid) game begin…Poslední díl by se v případě větší “brutality” a vyčerpání číslic mohl jmenovat I SAW ENOUGH nebo I SAW NO WORSE SHIT. No tak dvě hvězdičky dávám za poučnou operaci hlavy, za ASPOŇ vymyšlenou pointu filmu a omílání jedné ale dobré písničky. ()

Nerajohn

Brutalita je moc samoúčelná. Třeba scéna s řetězama nebo s rozřezáváním prasat mi přišla až moc nechutná a scénář s tím, že na konci to Skládačce vyjde přesně tak, jak chtěl. Moc velká náhoda. A ta operace mozku ???? Neopisovat. ()

Elemmírë

Myslím že dokázal vytěžit naprosté maximum ze svého potenciálu. V životě bych nevěřil že můžou udělat po jedničce smysluplné pokračování ale stalo se, děj zapadal celkem dobře do sebe.. i závěrečné rozuzlení celkem přijatelné.. rozhodně to nepovažuju za neúspěch. ()

collapse

O nic míň kvalitní zakončení série s výbornym rozuzlenim. Každej díl byl trochu jinej, ale i když trojka vysvětlovala efektními návraty díly předchozí, i její konec nebyl úplně předvídatelnej, snad kromě toho, že happy end toho asi nebude:))) Ale znova už se na to dívat nebudu, při titulkách jsem se necítil zrovna na veselej taneček bongo bongo . ()

Dexter666

Film sa nedokáže vymaniť zo zaužívaných "hororových koľají podľa Randyho z Vreskotu." Trilógia sa tak stáva učebnicovým príkladom tohto žánru. V tomto prípade je to však skôr na škodu veci. Ťažko ho totiž označiť za horor. Píla podľa mňa definovala nový štýl v kinematogrtafii a to gore film. Samozrejme, surovosti sa objavujú už skôr, nie však tak hodnoverne zobrazené. Práve (dúfajme) posledný diel trilógie tento fakt iba podčiarkuje. Riggova smrť je toho jasným dôkazom. Milovníci tohto žánru sa tak určite prídu na svoje. Nepríjemný pocit pri jednotlivích Jeffových skúškach je jasne badateľný, atmosféra je kruto napínavá a nedovolí divákovi čo i len na zlomok sekundy odhliadnuť od obrazovky. Tu niekde však výpočet pozitív končí. Divák nemá dostatok času stotožniť sa s postavou skúšaného otca a preto mu jeho komentáre k vinníkom smrti jeho syna prídu zbytočné a hlúpe. Naopak, čas sa vyslovene zabil dvoma zbytočnými odbočkami v nezvládnuteľných skúškach, ktoré prichystala pre svoje obete Amanda. Jej charakteru sa tak dostáva viac pozornosti, ako je pre film zdravé. Za úplne hlúpy a scénaristicky nenápaditý považujem záver, ktorý sa tak pre diváka stáva ľahko predvídateľným v tom zmysle,že nič nie je, ako sa zdá. V prvom diely sme boli ohúrení, v druhom sme si povedali "tak toto som opäť nečakal". V "trojke" je to tak trocha obohratá platňa aj s tým, že tvorcovia filmu vyslovene klamú diváka, tým že Jigsaw nehovorí pravidlá tomu, komu ich vlastne hovorí. Vo všeobecnosti sa zdá zlý koniec predvídať a určite by bol v tomto prípade prekvapivejší happyend. Spolu s fúrou nelogičností, ktoré sa v tomto diely iba kopia sa film redukuje iba na gore horor, ktorý od prvého dielu neprináša nič nové, chýba mu invencia a hlbšie rozpracovanie postavy Jeffa. Vďaka bohu aspoň za relatívne únosnú metráž. Apropos, celý film som čakal kde sa vo filme objavia tie zuby z obálky. Kto bude čakať podobne, bude rovnako sklamaný ako ja. ()

mijano

Narozdiel od 1 a 2, ktoré boli napínavé a skvelé, bola 3 už len nechutný odvar. Nasilu ťahané peniaze od ľudí, ktorý po úspechoch predchodcov lákali ľudí na pokračovanie. Dej bol asi najlepšie prepracovaný zo všetkých, ale postavy neboli vykreslené vôbec. Som len skeptický, ako môže pokračovať 4, lebo mám len zlý pocit, že to bude už len nechutný americký horor. asi tak 2,5* ()

david666

Serie má klesající tendenci - trojka je určitě nejslabší (4 jsem ještě neviděl). Některé scény jsou nové (zmrzlá obět, kyselina) ale jinak se tady už opakují "staré známé" triky z předchozích dvou dílů. Taky děj mi připadá už trochu "tlačený z paty". Průměrná práce. Drsná je ale "operace mozku". ()

Creshaw

Prvni dil super, od pokracovani jsem si nic nesliboval a 2ka jen potvrdila ocekavani - docela to slo. U 3ky jsem doufal - a byl jsem prijemne prekvapen. D. L. Bousman tentokrat prichystal poradnou hororthrillerovou masaz, kterou stoji za to shlidnout a zavzpominat pri ni na nezapomenutelny Wanuv uvodni film. Dvojka neobratne parazitovala na uspechu prvniho dilu (i kdyz to ve vysledku nebylo az tak spatne), ale trojka dej neubiji, naopak ho dal rozviji. Samozrejme ze po prvnim dilu uz nema cim prekvapit, a tak si misty pomaha i vetsi brutalitou, ale je to horor, takze zadny problem. Film si drzi solidni tempo od zacatku do konce i s velmi dobre otevrenymi vratky ke ctvrtemu dilu. Navzdory horsimu hodnoceni 3ky, ktere me tak trochu prekvapuje, je tahle serie nejlepsim hororovym pocinem poslednich let a ja se moc tesim co prijde priste... Ale to lamani kosti vam panove jen tak nezapomenu, musel jsem odlozit svy oblibeny jidlo, nejak me v tu chvili presla chut.. :) ()

@nthr4X

Bohužel stalo se to co jsem čekal. Úroveň šla zase dolů. Po jedničce u které se skoro nenadechnete tak u tohoto snímku v klidu oddychujete a přelouskáváte další zvrácené hry Jigsawa. Tuhle sérii už drží při životě jen stále efektní způsoby zabíjení nic víc..45% ()

JHappy

Návrat na vrchol kdy příběh a děj vás pohltí od začátku do konce. Krve a brutálnosti přibylo ale na úkor děje a zápletky. A konečné vyvrcholení opět nedá a pustíte si film znovu. Řazení do hororů nevím nevím spíše brutální thriller. ()

Rieux

Najhorsi diel v serii - a to som videl uz aj Saw VI. Dej nezaujimavy, postavy nezaujimave, Jigsaw je tam uz akoby len z nutnosti. Tvorcovia sa nechali uniest a vsetko to co vytvorili v minulych castiach pochovali - napr. postavy Amandy a policajtky Kerry. Koniec chce byt sokujuci ale nie je a cely dej je vlastne len zamienkou na ukazanie co najviac nechutnosti, brutalnych umrti a surovosti, ktora casto nema logiku alebo ta logika pride az v dalsich castiach kde sa zopar veci vysvetli. Pripomenulo mi to stare beckove horory z osemdesiatych rokov kde platilo pravidlo, ze cim krvi, tym lepsi film... ()

radar76

Tento díl už za prvními dvěma filmy hodně pokulhává. Více nelogiky a více krve. Nicméně celou řadu Saw hororů nebo krváků považuji za originální.Nedá se od ní očekávat umělecký přínos světové kinematografii,ale rozhodně diváka pobaví. ()

brasek

Po slabšej dvojke opäť hrajeme prvú ligu... brutalita je ok, netreba zatvárať oči :) Napätie a atmosféra sú zastúpené v dostatočnom množstve aké je potrebné na thriller. ()

cici24

Já fakt nevím, po vynikající jedničce a slušné dvojce přišla nudná trojka...už to bylo moc překombinované, ale má to ještě trochu logiku...další díly jsou už jsou úplně mimo... ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí