Skupinka kamarádek společně slaví Vánoce. Bohužel v domě, kde před patnácti lety došlo k tragédii. Legenda vypráví, že malého Billyho zneužívala vlastní matka. Zamykala ho ve tmě na půdě a dolů směl jen o Vánocích. Když zjistil, že Santa Claus není, brutálně zabil svého otčíma, sestru i nenáviděnou matku. Znuděná děvčata vytrhne z vánoční pohody nejprve několik obscénních telefonátů. Později začne jedna po druhé mizet. Mrazivý sváteční večer a nezvaný host, který si přišel splnit své nejtemnější sny... (Intersonic)

zdenny

Horror, který si na nic nehraje a jde tvrdě na věc. Film nám nabízí klasickou vyvražďovačku, která dle mého pocitu není trapně klišoidní. V průběhu filmu, který má spád, je představen psychopatický vrah a jeho dětství. Což filmu přidává na grádech, protože divák ví, jaké pohnutky vraha vedou k jeho sadistickému počínání. Líbí se mi, že si tento film nedělá ambice udělat z vraha kultovní postavu – tak , jak se mnohem slabší počiny se svými dementními „hrdiny“ snaží. I dívky předváděly solidní výkony. Nebylo to to klasické, uječené, nelogické pobíhavání po domě. Samotný vrah (vlastně vrahové), byť nebyl detailně zobrazován, zabíjel krutě, brutálně a s chutí. Samotné vraždy si byly velice podobné a i proto na nich byl znatelný vrahův podpis, což dost nasvědčovalo o jeho profilu. Myslím si, že tento film je narozdíl od typově podobných velice dobře zpracován – reálný příběh, kvalitní vrah, dobré herecké výkony obětí. Co víc si může fanoušek takovéhoto typu horroru přát PS: Mám velice rád vánoční filmy, takže i tento… asi jsem fakt trochu ujetý. ()

lykan9

Velmi slušný remake klasiky z roku 1974. Pozitivum je, že byly tvůrci trochu inovativní a neudělali například to, co třeba tvůrci Cabin Fever, kde původní film jen zkopírovali. Oproti původnímu filmu však Černé Vánoce chybu mají a tou je závěr. To, co bylo tak úžasné na verzi z roku 74, je na verzi z roku 06 zklamáním. Film měl skončit, tak o pět až deset minut dřív. ()

liuk

Tak zaprvé Black Christmas nemají s originálem společného kromě Vánoc, holek a vražd skoro nic. I když ono je tohle u teenage hororů až až (což neberu rozhodně jako negativum!). Jinak by se dalo říct, že ačkoli se nové Černé vánoce neposunou dál než 5 metrů od jednoho jediného baráku, tak jsou docela i zábavné. Morgan má očividně rád oči a děla s nimi všechno nemožně možné a je to zábava, namíchal tam holky všech tvarů a barev vlasů a každý si vybere svou oblíbenou, bohužel se všechny chovaj jak polena, pokud teda zrovna nevykládají skryté významy Vánoc a původu Ježíše nebo co tam bylo. Ale jinak je prostě ve filmu takových kravin a hovadin, že to fakt nejde. Všechny ty flashbacky jsou zbytečné, ale hlavně totálně stupidní (sestra - wtf) Ty holky se leknou každý blbosti a myslejí si, že já se asi leknu taky. Jednou v nějakém alternativním vesmíru možná, ale když už potřetí otvírají skříň, uskočí a tam je jen nějakej klobouk, tak to fakt ne. Vrah si za mala po domě vykutiloval pár teleportovacích bran, jinak nevím. Atd. Ono by se to dalo všechno tak nějak omluvit, protože ten film je místy fakt dost zábavný - tím myslím vtipný - a na ty slabší 3* by se vyhrabal, jenže úplně posledních asi 5 minut je něco tak dementního, že to nejde. Škoda, protože takové filmové navození dojmu, že jedna z holek, která nosí brejle snad s půlmetrovým poloměrem, je vražedkyní, bylo neskutečně srandovní. ;) ()

Guzo

Zase jeden céčkový thriller. Bohužel ale, i když mam tenhle žánr rád, tady to nějak nefunguje, režie je zmatená, začátek je nezáživný a některé odbočky u postav nedořešené. Jediné, na co se dalo pořádně koukat, jsou slečny v hlavních rolích :-) ()

Kosmik 1

Průměrná vybíječka s pěknými herečkami. Samotný vybíječ však za moc nestojí. Některé scény jsou trošku mordibní, ale v dnešní době už nic neobvyklého. Ultimátní scéna pro mě byla s rampouchem. Od teď budu mít v zimě deprese když pudu kolem zamrzlého baráku. Rampouchy jsou krutě nebezpečné, pozor na ně! :D 55% ()

drackula

Zo začiatku trochu chaotické, ale keď sa v tom človek zorientuje, má to potenciál zaujať. "Materiálu" na zabitie je dosť, má to spád a zaujímavého zabijaka. Nič zásadné, ale neurazí. 60% ()

jefff

Myslíte že remake hororů jsou špatné? Pak jste jistě neviděli tento! Černé vánoce jsou totiž ještě daleko horší!!! Ukrutná nuda, necharizmatický zabiják a debilní postavy srážejí film nakolena. Pokud možnu běžte se raději projít ven nebo koukat z okna na důchodce jak venčí své obtloustlé psí miláčky, budete se bavit o dost víc. ()

Jello Biafra

Tento remake starého hororu z roku 1974 je tak nudná splácanina až hanba. Namiesto dusnej hororovej atmosféry sa dočkáme akurát tak obrovskej porcie dementností (požieranie vypichnutých očí) a pokusov o čierny humor. ()

Styxos

aneb jak si vyrobit vánoční ozdoby z lidských očí. Už dlouho mě z žádnýho filmu tak moc nebolela hlava. ()

Soweek

Viděl jsem pouze 80 minutovou verzi filmu, kde se mi tak nějak zdálo, že příběh je tak nějak vystřižený. Otázkou je, jestli u tohoto filmu příběh vůbec očekáváte. Musí se nechat, že atmosféra Vánoc je zde nastolena od začátku hrozivě. Nečekejte, že dostaví pocit strachu, je to opět jeden z těch filmů tipu Saw, tedy hodně krve, žádný strach. Nicméně verze je poměrně dost osekaná a chybí mi zde aspoň základní charakteristiky a atributy hlavních hrdinek(obětí:-) ) Je to škoda, mohl to být povedený remake. 2,5 ()

sedm.1

Něco strašnýho. Remaky mám všeobecně rád, jak hollywoodské předělávky mimoamerických hitů, tak "oprašování" přímo starších "júesej" vydařených trháků. Pak je ale ještě třetí možnost, kdy autoři dávají nový háv filmům, které se ale nepovedli už autorům originálů. Proč sakra opakovat něco, co není dobré hned původní? Každopádně, ať už někdo originál Černých vánoc zná nebo ne, tomuhle ať se vyhne každý. Horory jsou mým nejoblíbenějším žánrem, a tak jim dokážu i lecjakou botu odpustit, ale když vznikne film jako právě tento, který místo aby mě vystrašil, napnul k prasknuí, případně mě alespoň znechutil svou brutálností, tak mě zatím skutečně znechutil, ale pouze jen tím, že jsem u něj promrskal naprosto zbytečně téměř hodinu a půl svého života. Černé vánoce jsou opravdu černým snem, kde se nepovedo vůbec nic. Zápletku jsem tak nějak vůbec nevstřebával, chvílema to ani nedávalo smysl, všichni se tak nějak pohybovali nesmyslně odnikud nikam, lítali jak přitroublí, a to asi jen proto, že jim scénář nákázal, že jejich postavy už strašně sere život, tak ať co nejpitomnějším způsobem vletí do náruče vrahovi, který je ale stejně pitomý, stejně nudný a stejně oničem, jako jeho oběti. Mordy jsou pak zobrazeny způsobem, aby byl film přístupný zřejmně celé rodině, takže krve a nějakého otevřenějšího násilí se v této povídačce divák také moc nedočká. Budované napětí a atmosféra jsou také nezajímavé, vřeštící holky běhají po baráku, kde je spousta dárků, svítících barevných blikaček a jeden ozdobený stromek a tím to končí. Obsazení už jen obpovídá celkovému dojmu z filmu, takže herečky jsou sice pěkné na pohled, ale hrát neumí žádná a navíc ani jedna z nic není ani trochu zajímavějším, či výraznějším typem, takže musí být každému naprosto ukradené, kdo přežije a kdo ne. Černé vánoce z roku 2006 je zkrátka totálně otřesný snímek, který neměl radši vůbec vzniknout, protože dokáže nemilosrdně zabíjet svou hloupostí a nudou! ()

Forsberg11

Nehorázna, "načačkaná", vyfiltrovaná, vianočná nuda, pri ktorej je obrovský problém nezaspať. Napätie, či náznak hororovej atmosféru by tu človek hľadal márne. Toto išlo absolútne mimo moje preferencie. Nulový horor bez nápadu... 40 %!! ()

Han22 odpad!

I v roce 2006 měly horory rozdílnou kvalitu a tohle byla snad ta nejhorší sračka. Skupina debilních holek, vrah bez špekty charisma či originality, zoufalé nudné vraždy a vůbec ten nejprovařenější možný hororový námět. Nuda jak blázen. ()

BlackTom

Lepší priemer (nadpriemer) len vďaka pár ostrým scénam (lízanka v hlave), zaujímavému záporákovi a niektorým hláškam ("Santa je mŕtvy!"). Nudiť som sa zaručene nenudil, len tie efekty s popálenou Agnes mohli byť lepšie. Hlavne tá maska - no hrôza! ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)