Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

acruj odpad!

doufám že pana Vorlíčka nenapadne točit třeba druhou Popelku, nebo něco podobnýho...je to zajímavý že v 70tých letech točil takový skvosty a teď takový sračky. Moc to přehání s modernizací a měl by si uvědomit že pokračování filmu po 40ti letech asi fakt nedopadne dobře....a ty šílený efekty k tomu..muselo to dát tolik práce a stát tolik peněz a vypadá to šíleně ()

Stingray odpad!

Ježíši co je tohle! po včerejším výplachu V Peřině jsem myslel,že větší křeč o Vánocích neuvidím a ejhle je tu toto veledílo! Absolutně nechápu jakej byl (krom útrácení peněz) byl k vytvoření těch digitálních patvorů. Vypadají jako z deset let staré videohry a jsou tak i nadabovaní. Nymfomanská Bohdalka,která vypadne z vlaku....Crashman,Drak-Hroch,Morkolabové a pk už mi bylo tak stydno za tu trapnost,že jsem to přepnul. Hubero Korororo na všechny co to dělali. ()

figis20 odpad!

Václave,Václave toto je vaša najhorší film ktorý ste kedy režíroval. Proste hnus, odpad. Mala to byť novodobá rozprávka a je z toho ....... nemám slov ako to opísať..... dobré herecké obsadenie ale takýto dej?? cely film ONICOM!! ()

starr64 odpad!

Velké zklamání pro mě. Jak průvodní melodie tak vše ostatní. Nebudu to rozepisovat, protože to nemá cenu. Mám pocit, že už neumíme točit pohádky, chtělo by to novou režisérskou krev. ()

montrose odpad!

Vizuální podobu moc hodnotit nebudu, protože tomu až tak nerozumím, ale herecké výkony a příběh samotný, to bylo fakt k uzoufání. Jak Černocká s Hrušínským hráli v jedničce přirozeně a nenuceně, tak tentokrát to byla fakt síla. O kinder Saxáně snad ani nemá cenu hovořit, ale dětští herci typu Tomáše Holého se bohužel tak často nerodí. A kdybych měl někomu popsat o co ve filmu vlastně šlo, tak ani nebudu mít co říct. Možná o to, jak si Bohdalka hledala ženicha... ()

Johannez odpad!

Už se nebudu o Vánocích koukat na televizi! Po pár minutách sledování tohoto "velko" """filmu""" jsem dostal chuť na zlaté maliny, leč želbohu se mi dostalo jen řídkého filmového 3D-průjmu. Kdyby bylo pokračováním "Dívky na koštěti" porno, urazil by autor originál méně. Nevím pro jaké publikum byl vlastně film zamýšlen (asi hlavně pro fanoušky prvního dílu, ale ti si museli během projekce vyškrábat oči i uši), ale dětem bych to raději nepouštěl, aby si nespletly v zoo hrocha s drakem. Krystalicky čistý odpad. Bohužel. ()

RadimRay odpad!

Je až k nevíře, jak může režisér úžasných filmů z let dávno minulých natočit takovou sračku! Je mi to líto pane Vorlíčku, ale to bylo utrpení! Slavní herci tupému scénáři nepomohli a divím se, že se zaprodali této ohavnosti! Inu někde se vydělat musí :-) ()

ajne odpad!

Nádherná kompilace strašného příběhu, naprosto nesympatické hlavní hrdinky a strašných efektů. Jestli chtěl pan Vorlíček udělat za svou kariérou hodně zk**venou tečku, daří se mu to náramně. Poslední tři filmy - samý odpad...pane Vorlíčku vys**te se už na to... EDIT: A po osobní reakci jednoho silně hloupého jedince z ČSFD, tak se Vám na to vy**** doporučuji dvakrát! Už to nemáte zapotřebí. ()

BigJohn02 odpad!

Zklamaný jsem nebyl. Od filmu jsem očekával, že to bude srágora, a byla... Nelogický příběh, přeskoky odnikud nikam, zbytečné postavy (baba Jaga, dědeček netopýr) se vynořují podle toho, jak se scénárista(é) probudil(i)... Pár připomínek: a) neměla by Černocká být spíš ve svém věku Saxáninou babičkou?, b) Bohdalové je někdy dost, i když je ve filmu jen jednou, ale třikrát v roli nenasytné babice?, c) kniha s pohyblivými obrázky, která se v původním filmu vůbec nevyskytuje... Atd. Shrnuto s podtrženo: Dívka na koštěti byla geniální průkopnický film, TOHLE je zpatlaná variace na Harryho Pottera. Poslední věc: hudba! Ve starém filmu skvělá, dynamická a funkční, tady se táhne jak hlen (sorry, Radime) a přesrávka titulní písničky v závěrečných titulcích je prostě tragická. ()

PinkButterfl

Musím povedať že rozprávka ma príjemne prekvapila. Podľa recenzií, ktoré som si čítala som očakávala niečo oveľa, oveľa horšie. Samozrejme nie je cieľom porovnávať ju s pôvodnou Dívkou na košteti, preto som ju ani neporovnávala. Mne sa dej zdal celkom zaujímavý, viacero scén vtipných a aj efekty mi nepripadali slabé a trápne. Celkovo som sa pri rozprávke dobre bavila a hoci určite nepatrí medzi moje obľúbené, rada si ju ešte niekedy pozriem. ()

neo101 odpad!

Tady neni moc co hodnotit. Digitalizace zabíjí české filmy a pohádky a nepřidává ani holywoodské tvorbě v některých žánrech. Kung fu nevypadá jako kung fu, pěsti akčních hrdinů 80 let končí na předigitalizovaných nepřehledných bojových scénách a pohádka se stává sračkou a v českém podání obzvlášť. Proč kluka nemohl hrát kluk? Co ta kostra v hospodě? Klidně mohli na drátky pověsit jakoukoli kostru ze školního kabinetu a bylo to. Trpaslík? Klidně Jirka Krytinář a nebo trik po staru z filmu ať žijí duchové. Tam byli trpajzlíci mnohem lepší. I let na koštěti z původní Saxany překonává rádoby Potterovskou techniku. Hloupá zápletka, hloupé provedení, trapné herecké výkony jak herců tak neherců to korunují. Ostuda českého filmu, ostuda pohádkové říše, protože české pohádky patří k tomu nejlepšímu na světě a tohle je katastrofa. Odpad je tedy ještě mírné hodnocení. ()

Verdolin

Nevím, jestli jsem kdy viděla horší česko pohádku, jedničce se naprosto nemůže rovnat, a jelikož je to pohádka o Bohdalce, která tam vůbec není pro příběh důležitá, ale nasr.. ji do celýho filmu a já jí nesnášim, tak to pro mě nebylo vůbec o ničem ()

clubland odpad!

Tak tento film nedokázali zachrániť ani zvučné mená známych super hercov. Otrasná nuda, zlepenina totálnych blbostí. ()

faish

Hamba. Herecké obsadenie je tu voči iným českým filmom nadpriemerné, ale to je asi tak všetko, čo môžem pochváliť. Príbeh bol nudný, priznám sa, neviem či to bolo hlukom, ktorý občas moji menší súrodenci vyvýjali, ale nejako som sa nevedel dostať do deja, netušil som aký je vlastne úmysel niektorých postáv. Bo tam kladený veľký dôraz na 3D efekty, ale tie majú vyzerať realisticky, nie ako prikreslené. Od čechov, ktorý rozprávky robiť vedia, som čakal viac. ()

miki408 odpad!

na toto bolo škoda aj kameru vyťahovať a nechápem hercov ktorá sa na túto hovadinu dali nahovoriť,vydržal som až do konca ale zo zaprením všetkých síl a bojím sa že som mal v tej chvíli tlak 250 na 300 ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)