Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

schuby252 odpad!

Mé šestileté neteři se to ohromě líbí a věřím, že se to líbí mnoha dětem. Ale pokud se mam na to kouknout zhlediska scénáře, grafického zpracování, příběhu atd., tak tento film je i na českou kinematografii nehorázný propad !!! ()

hans74

V žádným případě se to nedá srovnávat se starou Saxánou, ale takhle to dobadne většinou u každýho pokračování, nebo skoro u každýho, ale odpad nee. Aspoň ** ()

Udet odpad!

..nooo, ani bych nevěřil že tenhle paskvil vyšel z dílny pana Vorlíčka.. ...brrr, nikdy víc.. ..je to asi stejné ,,kvality'' jako např. ,,Nekonečný příběh 3'' ...škoda slov.. ()

AndreiRanger odpad!

V osobním žebříčku filmů jenž nechci vidět nikdy více krásné 2. místo (po Stmívání). Nevím, co byl záměr autora filmu, odhadoval bych snahu o začlenění se do moderního trendu všechno dělat počítačově nejlépe ve 3D a na úkor příběhu... Splněno tak na půl. Příběh stojí opravdu za pendrek a ke všemu vůbec není pohádkový - smutné. Druhá půlka moc nevyšla, grafické propracování "pohádkového" světa bylo nejspíše svěřeno nejaké průmylsovce se zaměřením na IT. Celý tento velice nevydařený projekt potrhují naprosto odpudivé herecké výkony (snad s vyjjímkou P. Nárožného), které na diváka působí dojmem " Tak už to natočte mám lepší věci na práci" Podtrženo sečteno - shlédnout tenhle film má stejný význam jako pořídit si slepeckého psa, když jste hluchoněmí. ()

Zrzavakocka odpad!

Vážený pane Vorlíčku, měl jsem Vás za guru českých pohádek, ale tímto jste šlápl opravdu vedle ať už vezmu samotný scénář nebo herecké obsazení prostě to vše patláma patlama paprťála madam Bohdalová jakož to nenažraná a vdavků chtivá stařena chtělo se mi zvracet, proč prosím vykrádáte své starší pohádky které jsou modlou a ozdobou české kinematografie to snad ve svém věku nemáte zapotřebí !!!!!!!!!!!!!!!! ()

kinoholik odpad!

Vzkaz pro ministra Babiše a ministryni Marksovou: Vážně by nebylo možné důchodcům přidat, aby nemuseli vybírat popelnice a točit takováto díla? Moc prosím! ()

Nathana

Dokoukala jsem to jen kvůli dětem, kterým se to líbilo spíš proto, že se samy viděly, kterak lítají na koštěti a učí se čáry máry než co jiného, ale pro mě utrpení. On by samotný nápad nebyl špatný, kdyby to ovšem nebylo tak hrozně natočené. Od začátku až do konce šílený zvuk, "ujíždějící pusy", příšerně strašlivé "herecké výkony" a ještě strašnější dialogy. Když už se do toho paskvilu chtěli pouštět, proč neposunuli původní Saxanu do babičkovské role, která by alespoň trošku časově i logicky odpovídala vzhledem k původnímu vydařenému filmu? Absolutně nechápu, proč chtěli tvůrci ve filmu mít "umělé" postavičky, které se (a chápu důvody proč..) nemůžou rovnat podobným postavičkám třeba Pixaru. "Ševče, drž se svého kopyta", to je věta, která mě hned napadne. Samotné triky a kouzla ok, ale trojrozměrná figurka raracha tahala za oči a dabingem i za uši. Kdyby ho hrál šikovný klučina a počítačoví kouzelníci by si vyhráli jen se skutečnými příšerkami, možná by to celé dopadlo líp. Pak ještě změnit scénář, obsazení, odstranit některé nesmyslné dialogy a možná prostě natočit úplně samostatný film bez jména "Saxana" v názvu ani nikde jinde a možná by si to vysloužilo i víc než jednu hvězdičku. ()

Allica

Je smutné, jak dopadl takový film, který zabral tolik času, schramstnul tolik peněz a dal tolik práce. Ale dělat pokračování na dnes už filmovou legendu byla chyba od začátku. Trochu mě i zaráželo, když jsem byla ve studiu, kde se pracovala na tomto filmu, že pan Vorlíček tvrdil, že se film v ničem nepodobá Harry Potterovi nebo Alence z říše divů a přitom jenom tyto dva filmy měla produkce na stole jako DVD a ve filmu vidíme hodně podobných okamžiků, i když ne zcela zdařilých. Film byl pro mě ještě větším zklamáním, než jsem čekala. ()

jirka53 odpad!

Tak to je hodně smutná pohádka.Jenom by mě zajímalo jaký měli pocit tvůrci,štáb a herci když viděli co stvořili. ()

megacik odpad!

Absolútne nedôstojné pokračovanie československej klasiky. Najhorší z najhorších. Keď niekde zahliadnem už len ten komerčný názov filmu, rybička sa mi vo vrecku otvára(to isté platí aj pri filme Dedičství 2). Možno keby mal režisér k dispozícií Růžičkovú a Menšíka, dopadlo by to o niečo lepšie, tí vedeli vyčarovať zábavu aj z ničoho... ()

sbinda

Rád bych se autorů zeptal proč?! Tohle mi přišlo jak sprosté vykrádení kulturní památky československého filmu. Hvězdu dávám za velmi dobrý hudební doprovod. ()

DarkSikorski odpad!

Lepší název by byl Saxána a velký prů... problém. Myšlenka možná byla dobrá. Ale na tomhle se pokazilo všechno co se pokazit mohlo a dost možná ještě navíc. ()

energo

Jelikož jsem se na to koukal, jako kdyby jednotka nebyla, tak jsem to vydržel. Jedna hvězda za odvahu natočit film s náročnými efekty, což je v našich končinách vzácné. ()

woody.birch

Další případ, kdy lze jednou hvězdičkou vylepšit hodnocení. Jenže žena k tomu napsala knížku. :-( Utěšuje mě jen to, že všichni říkají, že je mnohem lepší než film. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)