• Faustka

Jediné plus... 3x nedostižná femme fatale.(2.1.2013)

• Allien.9

Čekala jsem průser, ale tohle předčilo i mé nejděsivější noční můry. Komu byl tento paskvil vlastně určen?!? Dětem školou povinným? To těžko, když hned v úvodu cca. desetiletý spratek rozebírá "bujné vnady", vylupování bank a vyhazování Prahy do luftu... Teenagerům? Možná, ale ti hodnotí (tedy krom humoru a vulgární mluvy) především efekty a ty jsou příšerné... Dospělým lidem? Pochybuji. Za prvé mají rádi originál, za druhé je to pohádka (respektive měla být) a za třetí to učí jejich potomky věci, které by ještě nějakou dobu znát neměli... Důchodcům? To ani v nejmenším - taktéž mají rádi originál a navíc neuznávají ani komiksy, ani oprsklé a přechytralé děti (a já se jim nedivím)... Dělám to sice nerada, ale gratuluji, pane Vorlíčku. Stvořil jste nechutně předražené pokračování, kterým jste nejen dokonale pošpinil originál, ale zároveň jste kompletně pokřivil význam slova "pohádka". Doufám, že bude brzy trojka - ještě dražší a ještě američtější!;-)(20.7.2012)

• Ruut

Protože je pan Vorlíček i v osmdesáti letech charismatický a upřímný pán, tak z respektu k němu nebudu Saxánu tentokrát hodnotit ...(15.9.2011)

• Chlupis

Film, ve kterém je Jiřina Bohdalová hned třikrát. V jednom záběru.(15.9.2011)

• Jacinda

Nehodnotím, jen píšu komentář. Už podle traileru to vypadá jako miss sračka 2011. počítačové triky které jsou ve filmu použity byly možná vyrobeny v MS DOS a nebo WIN95. Každopádně ve světě už jsou dávno přežité. Zápletku nechápu. Tenhle film uvidím jen omylem(18.9.2011)

• - Ve chvíli, kdy je paní Laštovková (Naďa Konvalinková) v nemocnici, v parku před nemocnicí se objeví drak, který poté následně opeče plamenem několik buřtů a dá je jednomu kolemjdoucímu, přičemž Laštovková vykoukne z okna a tvrdí sestřičce, že viděla draka, jak opéká buřty. Drak však griloval buřty ještě dříve, než se podívala z okna. (SimonSomin)

• - Hraná část filmu se natočila v roce 2007. Následovala triková výroba, která však neodpovídala požadavkům režiséra a producenta, a tak se po revizi celého projektu zadala kompletní výroba trikové tvorby studiu Qbone, vítězi tendru. Triková výroba započala v polovině roku 2010. (Lenka_Stan)

• - Na Saxaně pracovalo 20 animátorů. Triková část filmu byla realizována v průběhu 1 roku. (M.B)