• Mariin

Jejda mane, v pohádce pro děti tolikrát zbytečné klení (ježišmarijá, sakra...), to by teda být nemuselo! Ale, hlavně, ten film je neumělecký, špatný, přesycený zbytečnými trikovými harrypotterovskými efekty. To vše na úkor lidského, komediální prvku. Vorlíček totálně zklamal...(21.6.2012)

• swamp

Václav Vorlíček pochcal vlastní piedestal. Následující text je pouze nekonzistentním (jako film) výčtem výtek.. Petra Černocká, Jan Hrušínský, ale třeba i Jiřina Bohdalová hrají, jako kdybyste na ulici zastavili náhodně člověka s tím, ať vám monotónně přečte jakýkoliv text na papíře. - Chápu, že je nutné animovat některé věci jako třeba pozadí lokací, chlupáče či kostlivce v hospodě.. ale proč animovat cca stejně starého kluka, jako je malá Saxána?! Nemohl ho prostě zahrát stejně starý kluk? - A co ten Crashman??? To chtěl jako Vorlíček ukázat, jak je cool a jde s dobou? Nemohl raději předvést něco echt ČESKÉHO a POHÁDKOVÉHO? - Kde se poděl klučina, který Saxáně předal na začátku komiks? - Z dlouhého seznamu nelogičností jen pár: Je trochu zvláštní, když Crashman před zraky všech nejdříve "odchlupatí" chlupáče a pak ho nechá zkamenět, načež je chlupáč v další části filmu zachráněn a Saxána se ho zeptá "Kde jsi celou tu dobu byl?" Nebo eskapáda Bohdalky (tety Irmy) s Crashmanem a kouzelnou hůlkou. Nebo to, že se některé (nemagické a s magií nikdy nic nemaje společného) postavy ani na sekundu nepozastaví, když vidí nějakou pohádkovou bytost či kouzlo. A další spousta blbostí. - A proč Vorlíček neustále recykluje laciné vtipy typu "viděla jsem trpaslíka"? - A proč tam doprdele byl Vigo z Arabely? - - - Otázek je spousta, odpovědi žádné. Nechcete-li si ničit názor na výborného Vorlíčka, kterého znáte z dětství, nechte "Saxánku" být a pusťte si raději Dívku na koštěti. ;)(2.1.2013)

• Tetsuo

Jak kdyby to vyprávělo ožralé dítě nebo senilní důchodce... Administrátory ČSFD žádám, ať opraví délku filmu na 160 minut. (Subjektivně je to takto dlouhé.)(14.9.2011)

• Mertax

Nadržená Bohdalová v sexy (?) župánku, vtip se separovanýma záchodkama, drak-hroch a kostlivec-hospodský film zachraňují od monstrózního kinematografického exkrementu. A to mám pohádky velmi ráda. Než to vidět znovu, tak to ať radši přijede teta Irma na rok města... [Kino](14.9.2011)

Tak a jdeme na to, ehm... Co k tomu říct, je zde vidět, jak už tvorba Vorlíčka není taková, jak bývala. Jména postav v říši pohádek vypůjčené z Arabely, to bych ještě bral. Komnaty v říši pohádek mě místy připomínaly komnaty ze hry Return to castle Wolfenstein. I to bych ještě bral. Že se záporná postava jmenuje Crashman, to bych taky ještě bral. Ale určitě bych nebral děj, nebo zápletku, jak chcete. Ta byla velice slabá. Přesto si ovšem myslím, že zdejší hodnocení je velice přísné, a tak štědře uděluji 3 překrásné hvězdičky.(13.6.2012)

• - Film dotovala firma Desingbors, která v průběhu natáčení zanikla, poté se filmu ujala firma Pragofilm. (M.B)

• - 3D animace prostupuje až 60 % celého příběhu. (hippyman)

• - Ve chvíli, kdy je paní Laštovková (Naďa Konvalinková) v nemocnici, v parku před nemocnicí se objeví drak, který poté následně opeče plamenem několik buřtů a dá je jednomu kolemjdoucímu, přičemž Laštovková vykoukne z okna a tvrdí sestřičce, že viděla draka, jak opéká buřty. Drak však griloval buřty ještě dříve, než se podívala z okna. (SimonSomin)