Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  *

  Těžko říci, zda to někdy mělo scénář, který by dával smysl. Ale ono tu vlastně smysl nedává téměř nic. Od vizuální podoby, která vypadá v každé scéně jinak, přes triky, ve kterých se zřejmě ztratil i pan režisér, až po herecký výkon Jiřiny Bohdalové v hlavní roli. Děti naštěstí mají dost rozumu, aby se podobným taškařicím pro starší a pokročilé (to platí zejména o senilitě) vyhnuly.(5.1.2013)

 • Tetsuo
  odpad!

  Jak kdyby to vyprávělo ožralé dítě nebo senilní důchodce... Administrátory ČSFD žádám, ať opraví délku filmu na 160 minut. (Subjektivně je to takto dlouhé.)(14.9.2011)

 • Ruut
  *

  Protože je pan Vorlíček i v osmdesáti letech charismatický a upřímný pán, tak z respektu k němu nebudu Saxánu tentokrát hodnotit ...(15.9.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  *

  Už dlouho pozoruji tvé smyslné vnady, pravil hoch (třetí třída) své kamarádce Saxaně z 2.B. Králíček Hopsálek velký trhák ve světě dětské literatury v současnosti nebude (proč vlastně ne?) a rozlícená spisovatelka lezoucí hystericky do jednací síně, odkud ji její bratr soudce nechá vyhodit. Kladívka se v českých soudních síních nepoužívají už hezkou řádku let, ale ono to nemá být z minulosti. Malá Saxi objeví, jak si všichni pamatujeme, na mini upravené šaty své matky. I když zohledníme, že Saxaně bylo tehdy nějakých 18 a malé Saxi je asi o deset míň, jen těžko můžeme věřit, že by tu mini měla až na paty. Ale ono tohle je jedno v kontextu toho, že při dlouhém pádu studnou by dopadla mrtvá na dno a tam by se rozflákala do dost najemno podrceného karbanátku. Nebudu rozmazávat to, že draci tady vypadají jako hroši, kteří jsou součástí pouťové atrakce, je to jedna z těch povedenějších animací. Docela vtipné hlášky dávají tušit, že na scénáři se podíleli minimálně dva lidi a to jeden křečovitý osel, co chtěl být strašně cool a vtipný, jeho části tak jsou pro diváka něco jako studená sprcha, a pak někdo, kdo si z toho celkově dělal srandu a navzdory všemu do výsledného filmu nějaký humor i propašoval. Škoda, že se k tomu nenašel ještě někdo třetí, kdo by tam vpašoval aspoň zrnko logiky a divák by se tak něco dověděl třeba o pohádkové knížce, která byla hybatelem děje a byla mezi starými Saxaninými věcmi schovanými na půdě, kterou ale Saxana nikdy neměla. Byl by takový problém udělat to tak, že by kouzelné postavy jen za starou čarodějnicí chodily na kafe a malá je jednou stopovala? Nebo že by kouzlo bylo náhodou v normální knížce a ona si někoho přivolala jen tak?(27.12.2012)

 • swamp
  odpad!

  Václav Vorlíček pochcal vlastní piedestal. Následující text je pouze nekonzistentním (jako film) výčtem výtek.. Petra Černocká, Jan Hrušínský, ale třeba i Jiřina Bohdalová hrají, jako kdybyste na ulici zastavili náhodně člověka s tím, ať vám monotónně přečte jakýkoliv text na papíře. - Chápu, že je nutné animovat některé věci jako třeba pozadí lokací, chlupáče či kostlivce v hospodě.. ale proč animovat cca stejně starého kluka, jako je malá Saxána?! Nemohl ho prostě zahrát stejně starý kluk? - A co ten Crashman??? To chtěl jako Vorlíček ukázat, jak je cool a jde s dobou? Nemohl raději předvést něco echt ČESKÉHO a POHÁDKOVÉHO? - Kde se poděl klučina, který Saxáně předal na začátku komiks? - Z dlouhého seznamu nelogičností jen pár: Je trochu zvláštní, když Crashman před zraky všech nejdříve "odchlupatí" chlupáče a pak ho nechá zkamenět, načež je chlupáč v další části filmu zachráněn a Saxána se ho zeptá "Kde jsi celou tu dobu byl?" Nebo eskapáda Bohdalky (tety Irmy) s Crashmanem a kouzelnou hůlkou. Nebo to, že se některé (nemagické a s magií nikdy nic nemaje společného) postavy ani na sekundu nepozastaví, když vidí nějakou pohádkovou bytost či kouzlo. A další spousta blbostí. - A proč Vorlíček neustále recykluje laciné vtipy typu "viděla jsem trpaslíka"? - A proč tam doprdele byl Vigo z Arabely? - - - Otázek je spousta, odpovědi žádné. Nechcete-li si ničit názor na výborného Vorlíčka, kterého znáte z dětství, nechte "Saxánku" být a pusťte si raději Dívku na koštěti. ;)(2.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace