• Jacinda

Nehodnotím, jen píšu komentář. Už podle traileru to vypadá jako miss sračka 2011. počítačové triky které jsou ve filmu použity byly možná vyrobeny v MS DOS a nebo WIN95. Každopádně ve světě už jsou dávno přežité. Zápletku nechápu. Tenhle film uvidím jen omylem(18.9.2011)

• Malarkey

Saxanu jsem vlastně na etapy dal během Vánoc, kdy ji v televizi dávali. Dokonce to ani nebyl účel se na ní koukat, spíš to byl osud. Nechtěl jsem na to koukat, ale když už to v televizi běželo, tak jsem to nechal běžet. Bylo mi jasný, že nakonec skončím s odpadem, ale že mi bude tak zle, to jsem fakt nečekal. Pana Vorlíčka uznávám a mám ho moc rád. Proč si ale proboha dává tu práci, aby natočil něco takového? Je to podle mě promarněný čas a bohužel už i Saxána dostala deku druhýho dílu. Propojení kreslené a hrané podoby je příšerný. Neříkám, že animačně je to vysloveně špatné, spíš, že se to k sobě prostě vůbec nehodí. Je to hrozná blbost. Nevím jak děti, ale já bych se v prvních minutách filmu okamžitě ztratil, protože bych měl problém se vůbec čehokoliv chytit. A ta čórka všemožných filmů, co se promítla v příběhu? To mi je vážně až odporný.(24.2.2013)

• Ainy

Tak nějak prostě nudné... nezajímavé, bez pěkné výpravy, děje, bez zajímavého hudebního doprovodu... škoda škoda ...(26.12.2012)

• Mariin

Jejda mane, v pohádce pro děti tolikrát zbytečné klení (ježišmarijá, sakra...), to by teda být nemuselo! Ale, hlavně, ten film je neumělecký, špatný, přesycený zbytečnými trikovými harrypotterovskými efekty. To vše na úkor lidského, komediální prvku. Vorlíček totálně zklamal...(21.6.2012)

• M.a.t.t.

Nedôstojné pokračovanie námetu, ktorý mal ostať v minulosti a film, ktorého jediným zmyslom existencie je dokázať, že aj česi sa vedia v kvantite použitých počítačových trikov vyrovnať USA. Inak takmer po všetkých stránkach absolútne dno českej rozprávkovej tvorby, ktorého nízko nastavená latka sa len tak ľahko podliezť nedá.(25.6.2012)

• - Na konci filmu, kdy teta Irma (Jiřina Bohdalová) ukazuje své nápadníky, se ředitel (Josef Somr) představí jako Hyacint druhý, král říše pohádek. Jedná se o odkaz na seriál Arabela (od r. 1979), kde krále říše pohádek Hyacinta ztvárnil Vlastimil Brodský. (introvert)

• - Natáčení probíhalo v Praze, v Králově dvoře a ve Vraném nad Vltavou. (rafix)

• - Úplně první hotovou digitální postavou byl ohnivý dračí kuřák jménem Karamo. (hippyman)