Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporováni skotskou královnou Marií Stuartovnou. Aby toho nebylo málo, její rádcové v čele se Sirem Francisem Walsinghamem jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná královna měla nutně řešit. Všechny urozené potenciální uchazeče o její ruku strčí hravě do kapsy okouzlující mořeplavec Walter Raleigh, s nímž je ale jakýkoli oficiální vztah naprosto nemyslitelný. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie. (TV Nova)

PSyk odpad!

Co to mělo být, proboha?? Říkal jsem si, když jsem k tomu sedal, že v nejhorším případě to bude kýč. Bylo to mnohem horší než kýč. A navíc nám sir Walter Raleigh pěkně dovezl z nového světa nové jídlo, brambory! Když si autoři nedokáží ověřit ani tohle, tak jak jim věřit, ten ostatní bláááááááábol!! ()

Rikku

Ať se Cate Blanchett snaží hrát sebevíc, tenhle film působí ve všech směrech jako béčková televizní produkce. Fail. ()

robbez

Celý film se nese v duchu poněkud černobílého pojetí boje mezi racionální a svobodomyslnou Alžbětou (Anglií) a fanatickým a bigotním Filipem (Španělskem). Téměř mystická scéna zániku španělského loďstva v bouři u břehů Anglie je jistě velmi působivá, ale zároveň svým patetickým vyzněním až trochu trapná. Film ale také ukazuje Alžbětiny stinné stránky: především její panovačnost (což u panovnice není až tak překvapivé) a to jak "manželství s Anglií" poněkud leze na mozek, což se projevilo nepřiměřeným vztekem nad utajeným sňatkem jí dvou blízkých osob, které zřejmě chtěla mít jen pro sebe. ()

Krčmář

Velice zajímavý film. Místy se sice nevyhnul zdlouhavým scénám, avšak kompenzoval to realističností a skvělými hereckými výkony. Mezi nejlepšími bych vyzdvihl Geoffreyho Rushe. Co se týče historických souvislostí, byl film vcelku přesný. ()

paja78

Film na mě působil velmi ploše. S prvním dílem se to nedá (co se týče kvality) vůbec srovnávat. Produkce je sice mnohem více opulentní než u jedničky , ale to je tak jediný plus filmu. Porážka španělské Armady na moři je pojata dost béčkově. Velké zklamání i přes kvalitní herecký výkon Cate Blanchett. ()

Figuto

Snesitelné, bez hloubky, citelné zbožštění hlavní postavy, přebytečná hudba, Cate Blanchet ve zbroji tak bude možná jediné, co si budu pamatovat. ()

JerryPilsen

Fakta na úkor všeho ostatního.To neznamená že je ztráta času,ale přece jenom to chtělo asi více děje.Jedná se spíše o suchý výčet událostí s výbornými herci. ()

Mischak

Výborná kostimní podívaná. U tohoto zpracování mi ale něco chybělo. Možná mě mátla krásná tvář Cate. Ale nutno konstatovat že Shekarovi Kapurovi se film prostě povedl. Není co dodat, je to zábavná, poučná podívaná na život významné panovnice, která ovlivnila nejen dobu ve které sama žila. ()

Beetlejuice

Dvojice filmů Alžběta a Alžběta - Zlatý věk nejsou pro každého. V obou případech jde o spíše komorní záležitosti určené těm, kteří se rádi rochní v historii. U tohoto druhého dílu ale trochu postrádám nějakou komplexnost, mám pocit, že jsme se stali svědky největší filmové zkratky všech dob. V hodnocení souhlasím mj. s Mattym. ()

k.rakonos

Historické filmy s lehce komorní atmosférou, ale jinak kostýmní, výpravné, kde nemusí být přehršel akčních scén, ty mám rád a přesně se mi to dostalo i v tomto snímku s velmi dobrou Cate Blanchet. ()

andydufrsn

Dobrá kostýmní podíváná na zlatéí věk anglických dějin. Nejsem v téhle části dějin zrovna kovanej tak nedokážu porovnat scénář s realitou, ale pokud to vezmu jenom jako film tak dobrý ()

jerry007

Pěkně zpracovaný velkofilm, jen škoda že filmaři mají sklon upravovat historii i když ta sama o sobě je leckdy zajímavější než jimi vytvořený příběh. ()

Sejkorka

Přemýšlím, proč je tenhle druhý díl, natočený po 9 letech horší, že má nižší hodnocení, než ten první. Co se týče ocenění / nominací asi stejně. Něco naznačuje níže POMO Komorná dráma s prepracovanými charaktermi je fuč. Prišla na rad popcornová skratkovitosť, povrchné pozlátko v podobe krásnych kostýmov a ždímanie emócií z vody. Množstvo evidentne dôležitých postáv zmizne skôr, ako si divák uvedomí, o koho išlo. A jediné dve postavy, ktoré v príbehu dávajú zmysel (a sú výborne zahrané), sú záporáci Jordiho Mollu a Samanthy Morton. Co mi tedy dost vadilo, byla španělština bez titulků. V zajímavostech je mnoho o historických nepřesnostech (námořní bitva byla u břehů Francie apod.) Kromě CB hraje moc dobře i moje další oblíbenkyně - Abbie Cornish. Zde v podstatě na začátku kariéry. No, 70% by si tenhle film zasloužil, 3,5* výjimečně nahoru - abych přilepšil :) ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Královna, kam se podíváš

Královna, kam se podíváš

27.08.2007

Je srandovní, že tvorba takzvaných hodnotných oscarových filmů funguje na stejném principu jako běžný komerční Hollywood. Něco zabodovalo, tak to udělejme znovu, akorát v bleděmodrém! Rozdíl je jen v… (více)

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007