Noc oživlých mrtvol

Noc oživených mŕtvol

Horor / Thriller

USA, 1990, 88 min

Tom Savini

George A. Romero (scénář, původní scénář), John A. Russo (původní scénář)

Frank Prinzi

Russell Streiner

Tom Dubensky

Kostýmy:

Barbara Anderson

Páčilo sa mi to viac ako originál z roku 1968, jeden z málo príkladov, kde prerábka predčí pôvodnú verziu. Predovšetkým sa odstránil naivný herecký prejav a hlúposť chovania sa postáv (mám na mysli hlavne záležitosť s TV), divák si preto môže lepšie vychutnať čistý zombie survive a akciu, kde napätie ani na chvíľu nevychladne. Taktiež verzia konca sa mi páčila viac. Ja som spokojný, ako zombie chuťovka snímok poteší. 70/100 Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(12.4.2015)

Jsem skoro v šoku z toho, jak dobrý remake to je. Barbara se nám emancipovala do skoro terminátorky, ale změna je to funkční, stejně jako i v ostatním případech.(7.9.2010)

Málokdy je remake dokonalého filmu rovněž dokonalý film.(25.4.2006)

Tam kde kdysi George A. Romero položil základní kámen, tam se pokusil Tom Savini postavit vilku. No a celkem se mu to podařilo. V moderním svižném hávu, už v barvě a hlavně se skvělými vizuálními efekty (jak by taky ne když je na ně Savini takovej machr) je Noc oživlých mrtvol hororem první kategorie. I přes svou leckdy značnou béčkovitost se dokáže pokaždé přenést a i v okamžicích, kdy děj stagnuje nestrácí na své napínavosti. Ovšem pár mezer scénář má, hlavně závěr, kdy místo pořádného souboje se zombíky hlavní hrdinka jen kličkuje jako při slalomu a ten do té doby agilní čenoušek se zabarikáduje ve sklepě. Tam to chtělo drobátko přitlačit na pilu a mohla to být ještě lepší podívaná. Ale i tak, režijně velmi dobré, herecky slušné, vizuálně jak sem již zmiňoval výborné jen kultovnost je kdesi v tahu. Čtyři hvězdičky a s tím spojené doporučení všem zombíkomilovným jedincům.(28.7.2004)

• monsieurR

Neuvěřitelně trapná a nudná kravina.(31.5.2012)

• Tony Todd

• - Ve scéně, kdy vystupuje Johnnie (Bill Moseley) z auta, je před zavřením dveří možné spatřit v odrazu kameru. (Pepy)

• - Štítek se jménem M. Celeste na domě je podle Saviniho odkaz na loď Mary Celeste, která byla nalezena volně plující na moři bez pasažérů a posádky. (Chatterer)

• - Film mal pôvodne režírovať Peter Hyams, avšak uprednostnil prácu na filme Nebezpečný útek (1990). (beso74)