Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Brady

Víceméně špatný seriál na skvělé téma. Jako velký fanda kultu "Terminátor" nemůžu jít v hodnocení níž, jinak by to bylo minimálně o jednu * méně. Škoda. Z tohoto příběhu by se dalo rozhodně vytěžit více (o čemž také svědčí tři výborné filmy). Jsem spokojen, že se tento sci-fi svět plný strojů zase o něco rozšířil, ale na skvělý seriál s touto tématikou si budu muset ještě počkat. :-) ()

kubal18

Jako fanoušek klasických Terminátorů jsem byl velmi zvědav, jak to bude vypadat v seriálu. A musím říct, že po prvním díle, který mi přišel jako příliš velká snaha dát seriálu ten správný terminátorovský look, jsem to skoro vzdal. Další pokračování ale bylo lepší a lepší, plné napínavých momentů a samotný příchod Dereka Reese (vynikající Brian A. Green) celou sérii hodně zvedl. A Derekův dárek k narozeninám Johna Connora...no, pecka! ()

SMJSmoK

Zabaví to, ale s původníma terminátorama (a jejich kvalitou) to už má pramálo společnýho...myslim si, že to vůbec neměli dělat. Fakt, že to hrajou úplně jiný lidi to ještě podtrhuje... ()

Bart16

Tenhle seriál mě příjemně překvapil.Většina seriálů točená podle filmu nestojí za řeč(vyjímkou je snad jen Stargate) ovšem tvůrci si dali záležet a i s malým rozpočetem natočili solidní seraálové pokračování. ()

D.Paulus

Haló! 1)Hodnotíme tu seriál, kde nelze uplatnit stejná měřítka jako u filmů. 2)Nelze ohodnotit celý seriál podle pilotního dílu. A další díly první série mě přesvědčily o tom, že seriál o terminátorech lze nejen natočit, ale dokonce i dobře natočit. Má vše, co si jen fanoušek Terminátorů může přát. ()

Trifi

Pozor na "chytré" pračky, nikdy nevíte... Tohle by nemělo být bráno jen jak seriál, ale hlavně memento do budoucna... ()

BLADER

V rámci toho, čo v súčasnosti beží v televízii, je tento seriál rozhodne príjemným osviežením. A nie len to, je skutočne nadpriemerný a hodný pozornosti. Akčné diely sa striedajú s tými menej akčnými, ale zlú časť by ste zrejme nenašli. Aj keď musím povedať, že som ho celý nedopozeral. ()

Karp

Není to tak špatné, jak se obecně soudí. Ale nemohu si odpustit dvě věci. Johna přímo nesnáším a jeho matka Sarah je nesympatický "babochlap" - ani ne tak vzhledem, ale chováním. Chápu, že by měla být svým způsobem tvrdá a cílevědomá, ale tohle je na mě příliš. Nejradši mám proto onu mladou terminátorku, která jim dělá doprovod. Ta pravda alespoň zbytečně neřeční. Jistě nejde o nějaký průlom a nečekané nové myšlenky a nápady, ale domnívám se, že průlom nastal prvním Terminátorem..... Tím to také končí, proto to byl průlom. Triky jsou však poměrně solidní a scény v zásadě napínavé. Celkem slušné a "koukatelné" dílko, odmyslím-li si nesympatičnost obou hlavních postav:-)) ()

Ceberus

Dle mého názoru silně podhodnocený seriál jenom proto, že lidi nemají rádi, když se z něčeho násilím dojí peníze. To ovšem nemá s kvalitou díla vůbec nic společného. Byl jsem překvapen, jak kvalitní herci (zvlášť Dekker v roli Johna Connora) se v tomto seriálu skrývají. Stejně tak kvalitní byly příběhové linky s důrazem na vývoj postav a jejich vztahů. Už na začátku seriálu jsem si říkal, pokud to chce navázat na kult Terminátora, nesmí to být jen akční vymývárna, musí se zabývat lidmi. A tradá - seriál si vzal na paškál ten nejdůležitější a hlavně nejkomplikovanější vztah v daném univerzu: vztah mezi Johnem a jeho matkou. A toto spolu s oběma představiteli je zkoumáno do nejhlubších detailů. Z těchto důvodů jsem byl se směřováním seriálu naprosto spokojen. ()

Demonic189

Prvotné 4* po prvej sérií musia vystriedať priemerne 3*. 1 SERIA - každa čast je lepšia a napinavejšia, efektami sa nešetrí, dejové linky zaujímave, naprosta spokojnost. 2 SERIA - s kazdou dalšou častou to ide takpovediac do "kytek" a počet WTF momentov sa len a len zvyšuje. Za všetky spomenme - rodinka Connorovych je na uteku no peniaze nedochadzaju skor naopak, T 1000 pije vodu?, Terminator je vzdy o krok pred človekom, všetko vedel všade bol, prechod z buducnosti do minulosti je najmenši problem a cestuje sa tu ostošesť, Terminator ma pamat a spomienky?...akoze WHAT? I napriek tomu mi však prirastol serial k srdcu a som zvedavy na dalšie časti ()

Likan7

Chyba v Matrixu. Jinak si neumím vysvětlit, že moje průměrné hodnocení tohoto paskvilu se vyšplhalo na 2*. Lena Headey není špatná, Summer Glau je dokonce často výborná, jenže jí na začátku druhé série totálně odstřelili a byla prakticky nevyužitelná a k ničemu. Příběh je neuvěřitelně plytký a kvalitní seriál by tenhle příběh seriálového Terminátora (31 dílů) odvyprávěl během 10 dílů a k tomu by přidal mnohem víc akce. Častá snaha o filozofování je mnohem údernější během několika promluv Sáry ve druhém filmu, tady se to rozmělňuje na šíleně velký prostor a mě z toho úzko. Příběh Sáry Connorové je jen snaha přiživit se na legendární značce. ()

Railman odpad!

Špatné obsazení. Sarah Connor vypadá jako nějaká nervní housewife než jako bojovnice, z Johna se stal hodný hoch, místo drzého spratka z T2. Kladná terminátorka je mladší verze Lokennové, imho hraje ze všech nejlíp. Zlej terminátor je lacinější klon Joaquina Phoenixe. Akční scény jsou docela dobrý, občas je v nich použitej nějak divno-filtr, ale jinak mají fajnový spád. Kecací scény jsou ubohé až trapné, doufám že to nebudou v budoucích dílech moc dramatizovat a bude hlavně hodně akce a hodně robotů! ()

Bane

Poměrně průser. Čekal jsem, že seriál, navazující na jeden z nejkultovnějších sci-fi filmů vůbec, by mohl mít rozpočet odpovídající dnešnímu standardu - tvůrci však evidentně zdaleka nemají tak velké ambice. Sarah Connor Chronicles je levné, stokrát a lépe viděné (i Odpadlík měl lepší akci), zlý terminátor zoufale necharismatický a chvílemi to celé vyznívá dokonce až směšně. (Půl)hvězdička za pěknou (bohužel zrovna v tomto případě jenom pěknou) Lenu Headey, druhá potom za rozkošnou Summer Glau. Právě ona je totiž ten jediný důvod, proč bych měl seriál dále sledovat. Jedna a půl hvězdičky. ()

RedRose

po prvnich trech dilech zatim fakt slabsi televizni podivana... /// EDIT: zejmena Headey a Glau jsou zoufale tragicke herecky... po dokoukani tohoto veledila ktere pouze parazituje na kvalitni znacce se nijak zvlast nedivim ze to cele zrusili... ja jsem scifista a cokoliv v tomto zanru jsem ochoten prekousnout ale tohle je vazne desive slabe... ...pouze 38% za par svetlych momentu... ()

biergof odpad!

Urážka jak pro fandy, tak pro běžného diváka. Ano Cameron je sice pichatelná, ale to si potom radši pustě Pobřežní Hlídku nebo porno přece! Tohle má být Terminator!?! ()

nick_sekac

Když člověk nebude pořád srovnávat tenhle seriál s Terminátorem 2, tak je to celkem slušná podívaná. Co mě rozhodně na tomto seriálu potěšilo je Summer Glau (mám pro ní holt slabost, ikdyž v každé své roli hraje blázna nebo psychopata:-) ) a hudba. ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)