Pravěk útočí

• Velká Británie Primeval (více)
Velká Británie / Německo / Francie, (2007–2011), 27 h 10 min (Minutáž: 42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran (více)

Série(5) / Epizody(36)

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen... (Djkoma)

LordSnape

Tak tohle mě vůbec nebralo. Přišlo mi to pořád dokola, podle jedné šablony a prakticky jediné, co se měnilo byly příšerky.. ()

Lachtaan

Opět formou DVD ke mě kdysi přicestoval nevinný britský seriál, který se během několika málo dní stal mým nenahraditelným oblíbencem. S láskou k dinosaurům po celé své dětství jsem si plnohodnotně užíval každou epizodu a ačkoli se zde i na jiných databázích Primeval nepotýká s příliš pozitivním hodnocením, pro mě to bude ještě dlouho jeden z nejzajímavějších projektů do BBC. Až se člověk zpětně zaráží, jak na svůj malý rozpočet a nepříliš velkou světovou "fame" měl seriál propracovanou kontinuitu a potenciál, který stoprocentně využil. Jen škoda, že snaha o kanadský "spin-off" mě už tolik nezaujala. ()

shantim

Kromqě těch docela povedených pravěkých stvůr se není absolutně na co dívat. Jako akční seriál naprosto podprůměrný, smát se také není čemu. Zbývá tedy jen čučet na pravěká zvířátka. To ovšem k popření nudy zdaleka nestačí. 42% hvězdiček ()

!Malak-11!

Výborný seriál - 1.série. Průměrný seriál - 2.série 3. série - v něčem lepší a v něčem horší než 2. série Takže celkově dám 69 ()

philip.j.fry

Jako malé dítě(řečeno Lachtanem:Malý svišť :) jsem byl trochu jinde než ostatní človíčkové.Ostatní ve školce si hráli na motokárách,s levnými plastovými vojáčky,s autíčky a kuličkovými pistolkami.Mým parketem byli dinosauři,co jedli,kdy žili a tak.Ve školce nebyla jediná hračka dinosaura,musel jsem si plastové dinosaury nosit z domu a nejednoho pravěkého tvora jsem ve školce ztratil.Když se ve školce kreslilo na papír,člobrďové kolem mně kreslili tanky,koně,auta nebo vojáky.Já dinosaury.Pravda,připomínali spíš Jabba Hutta se čtyřma nohama,ale já jsem byl se svým výplodem spokojen.Postupem času ve mně však zájem o dinosaury začal opadávat,a jednoho dne opadl docela.Dinosaury však nahradilo fantasy,a já jsem za to rád.A dnes,když si chci připomenout staré časy,pustím si právě něco takového jako je Primeval. ()

Ravi

Něco do sebe to má, ale mě to z reality vytrhnout nedokáže. Vykrádačka kam se člověk podívá (paraziti co mění chování hostitele a potřebují tmu jako v SG-1, okno do minulosti už tu také párkrát bylo, atd.), herci jak z časopisu "Poznej charakter dřív, než promluví podle image" a mnoho dalších pro mě nestravitelných věcí. K tomu kupa nelogičností a polopravd, no a mohl bych pokračovat až třeba k hudbě. I na béčko je toho málo. Po 1. sérii (13 dílů) dávám 15% = 1/5 a dál na to nekoukám. ()

ZkuKol odpad!

Když si čtu komentáře ostatních mám pocit, že jsme viděli každý něco jiného. Špatné triky, akce i příběh, herci snad snesitelní, ale celkové pojetí je takové spíchnuté narychlo. Mám prostě pocit, že v BBC si někdo myslí, že je třeba usměrnit hranou tvorbu více ku mladým divákům, ale neví jak, odmítá si nechat poradit a hlavně nenechá to namladších tvůrcích a výsledek je snad ještě slabší než poslední seriálová verze Robina Hooda. Dostali se k nám Dinosauři (ale i jiná havěť)! Tak se s nimi musíme nijak vyrovnat a s tímto seriálem taky... 10% ()

iXtr3m3

Začalo to veľmi pozvoľna, ale rozbeh a vyvrcholenie fakt na úrovni. Veľká škoda, že to skončilo tak rýchlo a veľká škoda, že sa neujala ani americká verzia, najmä kvôli poslednej časti s prekvapením v previazaní s britským Primevalom. Nenáročná, zato však veľmi pútavá zábava. Škoda. ()

pavlikv

Tenhle seriál sem si oblíbil hned po prvním díle. 1.SÉRIE:Vydařený start seriálu které má v sobě hodně potenciálu. 85% 2.SÉRIE:Pokračování které se vydařilo a drží se na stejné úrovni jako první Série. 75% 3.SÉRIE:Velký spád dolů od této série sem čekal mnohem více.55% 4.SÉRIE:Po třetí sérii návrat k lepšímu.65% ()

Ripley

Ne moc dobře zrealizovaný námět.Režie,scénář,kamera,casting...vše průměrné.Z herců vyčnívá jedině výrazná Juliet Aubrey a relativně sympatický Douglas Henshall.Být ve školním věku,možná mě to osloví.Nejlepší ze seriálu byli kalhotky Hannah Spearritt.1.série:60%,2.série:40%. ()

Reckon

První dvě série opravdu super a skoro i na 5 hvězdiček, ale ta třetí hodně pokulhává, hlavně kvůli tomu, že se zbavují hlavních hrdinů. Aspoň že Ben Miller zůstal, bez něho si to jde těžko představit. Podtrženo shrnuto není to úplně dokonalý seriál, hlavně efekty vypadají docela trapně, ale je to jediný nekomediální seriál, který mě pohltil, protože já rád prehistorické potvůrky. (7/10) ()

dozana

Představovala jsem si to trochu jinak, ale i tak mě to bavilo....jen jsem se stále nemohla zbavit dojmu, že je to z nějaké špatné německé televize a ono jak koukám tak to skoro je. Triky jsou docela ucházející a příběh je trošku naivní ale není až tak špatný. ()

Yardie

Hodnotím zhruba po 6 dílech, přičemž ten šestý ve mě vzbudil obrovský zájem sledovat dále. Je to takový průměr, něco ve stylu Hvězdné brány, resp. naprosto to stejné. jen jsou tam dinosauři místo Goauldů. Co je obrovské mínus jsou ty dosti slabé efekty, to mě tam trošku ruší a snižuje kvalitu a působí malinko amatérsky. Nicméně nápad s anomáliemi je velice dobrý. Co se mi líbí, ale i občas ruší jsou vtípky, které tady jsou. Na jednu stranu občas výborně zapadnou,a le občas nabourají atmosféru a zbytečně to sebezesměšňují. Některé věci jsou taky na zamyšlení - celkem málo početné komando - pár vojáčků ma takové ještěrky, neozbrojení výzkumníci si tam sami pochodují apod., ale to se snad zlepší. Každopádně je to takový průměrný seriál, na který se dá v pohodě koukat. A třeba se to časem i zlepší. Howgh! ()

Zombi

Viděl jsem jeden díl zřejmě z první řady, pokud jich to má víc :o) a upřímně nic moc, nahánění dinosaurů v nákupním centru bylo takove nijaké, samozřejmě nemůžu hodnotit seriál jen podle jednoho dílu, tak to taky nehodnotím :o) ale na další ani nemám chuť. ()

Echelon1

Zaujímam sa o paleontológiu (isteže len amatérsky), takže mám na toto trošku osobnejší pohľad. Vedecké veci teraz vynechajme- neberme to vážne. Veľký potenciál, škoda že tento typ seriálov/filmov (nepočítam úplné odpady, ale tento priemer) sa stále stretáva sa rovnakými nepriateľmi- rozpočet, slabí dej, a neustále cítiť amatérstvo. Tak aj toto. Aj keď niektoré diely sú skutočne zaujímavé, nevie sa to vytiahnuť na niečo plnohodnotné, strašne to zapácha amatérkosťou a je to také „prázdne“, bez iskri, nulová akcia, proste nič a nuda. ()

dawe787

Seriál, který mě zaujal už proto, protože na toto téma moc dobrých filmů neexistuje. Myšlenka dobrá a tak trochu ukradená seriálu Hvězdná brána,ale co... My, fanoušci dinosarů, kvalitní snímky tohoto druhu jen uvítáme. ()

Meteorista

Čert vem příšery, mě zajímá kdy se už "Konr" a "Eby" dají dohromady! A ty dialogy! Viděl jsem jen pár dílů, ale i to mi stačilo. Nikdy víc, jednu hvězdu za to, že to má v názvu pravěk. ()