Ex Drummer

(festivalový název)
  • Belgie Ex Drummer (více)

Každá díra ve Flandrech má svou provinční rockovou kapelu, která hraje, kde se dá, a marně sní o slávě. Tři postižení muzikanti, kteří se podobně jako jejich idoly obrátili k drogám, hledají bubeníka pro svou skupinu The Feminists. Známý spisovatel Dries by byl ten pravý, ale má to háček – neumí totiž bubnovat. Přesto se tento arogantní manipulátor za skupinou vypraví, a odstartuje tak osobní šarvátky a rodinné sváry, jež dávají všanc křehkou budoucnost kapely. Násilí narůstá a Dries posléze dokáže muzikanty přimět, aby vzájemně pili svou krev. Ex Drummer rozhodně není konvenčním filmovým přepisem literární předlohy známého vlámského spisovatele Hermana Brusselmanse. Je drsný, vzdorný, hrůzný a příležitostně i komický a podobně jako Mortierovy krátké filmy je to především expresivně natočený hudební snímek. (oficiální text distributora)

pornogrind

Film, kterej jsem měl neskutečně dlouhou dobu ve chci vidět. Nevím proč ale měl jsem za to, že už jsem ho dávno viděl. Po dnešním WTF zjištění, že tomu tak není jsem to musel okamžitě napravit. Co se týče filmu tak tenhle skvost snad ani komentář nepotřebuje. Jde těmhle mongoloidům dát něco jinýho něž plnej počet hvězd??? Za mě teda rozhodně ne. ()

Snorlax

Ex Drummer je surrealističtější než Lynchova Mazací hlava, hýří ulítlými nápady a musela jsem ho dokoukat až do zdařile krvelačného konce. ()

Frajer42

Netvrďte mi, že tohle pan režisér myslel skutečně vážně? Nevím zda to mám chápat jako vydařenou komedii, či něco úplně odlišného vysoce zvráceného. Film naprosto jedinečným způsobem provokuje naprosto celou společnost. Nemám ponětí z čeho pan režisér vycházel, neboť s naprosto čistým svědomím mohu říct, že mezi českými kapelami to takhle nevypadá. A nevypadá to tak ani ve společnosti mnou prozatím poznané. Naprostá neúcta k rodičům, incest. Na každým kroku gay, nejnenáviděnější postava ve společnosti. Na každým druhém kroku šílenec, či idiot. Nemám ani tušení, jakou myšlenku, či poselství se nám tenhle film, založený na absolutní degeneraci společnosti a přemíře násilí, snaží předat. Možná někteří, kteří si do té doby nevážili života si ho vážit začnou. Nicméně tohle je naprosto amatérská filmařina. Maximálně nesympatičtí herci, příšerná hudba. A nebýt toho 5-ti minutového finále, tak bych nad odpadem asi neváhal. Takhle odpad dát nemohu za nesmírnou orginalitu a nebojácnost se vydat zrovna touhle nepříjemnou cestou. Tohle však nepovažuji za žádný druh umění. Tohle byl výplod nejzvrácenějších představ nějakého mentálně indisponovaného člověka. * sem přesto patří. P.S. Tenhle film má tak vysoké hodnocení asi hlavně proto, že ho zrovna moc lidí nevidělo, to svědčí o jeho kvalitě. ()

giallo

Šílené, bizardní, úchylné, ujeté? Ano, ale hlavně černohumorně zvrhlé!! Něco takového se často nevídá!!! Totální výmaz hlavy, u kterého jsem nevěřícně kroutil hlavou a hltal další záběr. Hudební doprovod sjíždím do teď a pozice nejšílenějšího filmu, co jsem kdy viděl, je neotřesitelně obsazena. ()

DwayneJohnson

No teda, to bylo něco!!! Už jsem za svůj život pár podobných kousků viděl, ale tomuto se asi nic nevyrovná. Naprosto šílená, ujetá, morbidní a nevím, jaká ještě podívaná, v tom nejlepším slova smyslu. Tři postižení muzikanti, na jejich vytoužené cestě k (nejen) hudební nesmrtelnosti. Pokud si myslíte, že už vás v životě nic nepřekvapí, tenhle film vás vyvede z omylu a to hned několikrát! Sám jsem to, hlavně na konci nedokázal pořádně spočítat, ale stálo to rozhodně za to. ()

Pedestrian

Říct, že Jimmyho prdel poznala středověk, by nebylo dost výstižné. To se prostě musí vidět. Kdo neviděl, nemůže pochopit. Většího pinďoura aby člověk pohledal. A konec je totální masakr. ()

Bachy

Samotný sliz mi problém nedělá, ale nějak jsem přes formu nemohl prokouknout dále. Jakoby tam více než sliz ani nebylo. ()

eLeR

Výborne natočená totálna šialenosť .. klobúk dole pred hercami, že sa na to dali. Skvelá muzika. A spevák kapely The Feminists riadny sympaťák. 3,5* ()

giblma

Jeden z nich je feťák, žijící se svou přítelkyní a dcerkou v bytě zavaleném odpadem. Druhý z nich málokdy souloží tak, aby netekla krev, udružuje poměr s plešatou matkou toho posledního, zatímco za zamčenými dveřmi je ve svěrací kazajce přikurtovaný k posteli už bůhvíjak dlouho otec. Třetí je gay, dříve terorizován a nyní terorizující rodiče. No a ten čtvrtý vše cynicky pozoruje z povzdálí a zkouší, jak až daleko může zajít. Tolik a ještě víc dobře natočené negace, hnusu, agrese a punku se do stopáže Ex Drummera vejde. ()

Flakotaso

Formálně vyjímečně natočený hnus. Jinak se to napsat nedá, protože v tomto filmu je koncentrovaný opravdu ten největší lidský odpad. Filmy o prasatech a fetkách nemám rád, sic natočené je to opravdu výtečně. ()

cunesk8

Absolutní pecka. Od filmu jsem nic neočekával, ale takový úlet jsem fakt nečekal. Tolik skvělých scén jsem ve filmu dlouho neviděl a nepobavil se. Trainspotting hadra oproti tomu. :) To je tak, když si 3 postižení založí kapelu. :D Perfektní soundtrack. Na film se každopádně nejednou podívám. 95% ()

ancientone

Ex Drummera predchádza vlastná povesť. Tak expresívne zvláštny film a dá sa charakterizovať jedným úplne bežným slovom, označujúcim jeden úplne bežný jav: bublina. Nechutnosť, bizarnosť, oplzlosť a ich násobky sú vo filme len samoúčelnými drístami tvoriacimi filmu arogantný pohľad, pod ktorým sa však schováva len historka postrádajajúca akýkoľvek hlbší alebo relevantnejší zmysel, čiže celý Ex Drummer je, ak je divák ochotný nazrieť pod povrch a blažene sa nečľapkať len v pekne zatuchnutom vizuálne s pár dobrými nápadmi (napr. byt naruby) a primitívnou genitalitou, zamenenou s genialitou. .......... Tiež mi uniká zmysel komentárov, kde je Ex - Drummer porovnávaný s Taxidermiou. Spojiť tieto dva filmy v jednej vete s podobou rivalského zápasu je prehnane nevyvážené. Taxidermia sa s témou hnusu štrukturálne hrá, preniká do jej hĺbky vytvára úrovňovo zložité príbehy vyvierajúce z jej metaforickosti, zatiaľ čo Ex Drummer si na nej stavia len (na prvý letmý pohľad príťažlivý) exhibicionistický imidž. Áno, je to drsné - ale neschopné vnútornej ofenzívy. ()

Terva

Zajímavě pojatý zpátečnický začátek filmu z vtipně vloženýma titulkama. Pokud film zaujme na začátku, znamená to, že buď bude pokračovat ve stejném rytmu nebo půjde totálně do kopru. Tady naštěstí pokračuje ve stejném rytmu a po celou dobu nabývá na otáčkách. Poznáme hlavní aktéry, jejich úchylky a slasti a postižení a život a sny. Citát z filmu: Postižený nebo mongol, to je stejný... Perfektní humor, dobrý příběh ze kterého se pomalu stává brutální živí koncert všech aktérů. Bando kreténů, přestaňte házet kelímky !!! The Feminist... A ještě otázka pro vás : Kde jste byly, když byl Boudewijn zavražděn? ()

Pishin

Siiileny to kus ale bavil jsem se az do konce.... 4* a pro zvrhliky co maj radi pulmetrovy pera, soustani kamosovi plesate matky si daji za 5 ()

Seminář britského filmu

Seminář britského filmu

10.11.2009

aneb „Zimní filmová škola“ je tradiční filmová přehlídka, která chce letos divákům přiblížit, jak se v kinematografii zrcadlily projevy subkultury punku a undergroundu. Tyto fenomény v 70. letech… (více)