poster

Solomon Kane

 • Velká Británie

  Solomon Kane

 • Francie

  Solomon Kane

 • Slovensko

  Solomon Kane

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Česko, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Spojiť Van Helsingov áčkový rozpočet so Solomonovou odvahou podrezávať malých chlapcov, a máme radosť. Každopádne dostatočne zábavná, hoci všetko si odniekiaľ požičiavajúca fraška. Purefoy OK.(12.7.2010)

 • TheDarKnig
  ***

  stylové, hlavně díky poctivé na nic nehrající zápletce plné krve (no, až tak plné ne, ale pg to taky není), démonů, prokletých duší a zatraceně fajn lidí. Z nich samozřejmě vysoko vyčnívá náš hrdina. James Purefoy aka Solomon Kane je charismatický tak moc, že sem se docela divil, jak to, že ti všelijací ghůlové a kdo ví kdo, nepadají hned, co se objeví na scéně. Ne že by žili stejně o mnoho déle. Kam Kane příjde, tam má zlo po srandě, a když mu unesou holku, je to možná horší než u Mačety (no, ok jde tam o hodně víc, ale... co je mocnější katalyzátor než nevinná dívka vydána napospas silám temna). Plášt, klobouk, meč a muškety + věrného a nahraditelného koně a jde se na věc. Nic víc, nic mín než stylová ukázka fantasy ve své nejčistší (ehm) podstatě. Projíždka temnými hvozdy Čech v kulisách středověku. Ale děj žel téměř žádný, na což si asi tento rok budu muset zvyknout. Dobré 3(26.12.2010)

 • Psema
  **

  Solomon je sympaťák. Hlavy seká zásadně na třikrát, kabát navléká ve slow-motionu, pistole si umí nadhodit nohama... no a zabije Vašuta, což se obzvlášť cení... jenže zatímco Bassett se snaživým Purefoyem sbírají pozitiva snahou vymlátit z minimálního rozpočtu maximum atmosférického deště a zábavy (repetetivní a samoúčelně prázdný symbolismus raději nepočítám), scénář kydá jednu upachtěnou bejkárnu za druhou s pro mě ubíjející razancí. Nemám rád, když jsem jen o krok před postavami. U Solomona jsem byl nejmíň o pět, což mě po řezanici v lese a následné naháněčce dovedlo k nejuzívanějšímu čumění na plátno a kroucení hlavou za dlouhou dobu. 3/10(16.7.2010)

 • imf
  ****

  Poor man's Hugh Jackman seká všechno na kusy, hláškuje jak Constantine a prochází světem tak ponurým, že nezbude než zavzpomínat na starého dobrého Conana. Ten sice Howardově předloze moc věrný není, ale Solomon Kane k němu odkáže... oba filmy prezentují hrdinu stavěného z masa, kostí a žiletek, který se musí pořádně ohánět ve světě, kde dobro definitivně odcouvalo a pomatené ženy a čarodějnice se tu grilují rychleji než burgry v Mekáči. České reálie, šedočerné kamerové filtry a zjizvený Marek Vašut ve své asi největší zápaďácké roli fungují stejně spolehlivě jako chrčák Jamese Purefoye. Bůh se na něj vykašlal, peklo po něm pase jako nadržený pitbull a to samo o sobě je dostatečný hybatel všeho kolem. Trochu se to zadrhne až v samotném závěru, navzdory vychytaným digitálním monstrům a kulisám, protože zauzlení dějových linií nelze jen tak přetnout mečem. Michael J. Bassett z toho přesto vybruslil se ctí a nejen fandové kalené ocele budou slintat po dalším dílu, seriálu, komiksu... knize... na celuloidový přídavek si vzhledem k tržbám musíme nechat zajít chuť. O to víc si těch sto minut v krásně hnusném středověku užijte!(18.5.2010)

 • Shushika
  ***

  Do vyvražďovačky v lese to mělo neuvěřitelný drive, atmosféru a emoce (byť příběh rozhodně nebyl z nejoriginálnějších) - takové high class béčko pro radost - pak se to začalo čím dál víc bortit, tématicky opakovat a vykrádat samo sebe i jiné... a samotný Solomon nějak pozbyl charizmatu. Posledních 20 minut bohužel doplachtilo do cíle na autopilota, přes zasávky, které nikoho zkušenějšího nepřekvapí. Každopádně Purefoy, ten Purefoy! Celková spokojenost. A chci to vidět znovu.(22.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace