poster

Solomon Kane

 • Velká Británie

  Solomon Kane

 • Francie

  Solomon Kane

 • Slovensko

  Solomon Kane

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Česko, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Velmi příjemná výprava do (českého deštivého) středověku s trochou magie, víry a hledání vlastního osudu. Prakticky po celou dobu jsem si nemohl na nic stěžovat, velký nástup byl vystřídán vynikající atmosférou, kterou dokázala hlavní postava, obsazená mladší a levnější verzí Hugha Jackaman, s klidem utáhnout nejen svým kloboukem, ale také stylem zabíjení českého komparzu. Hlavní dějová linie je vcelku jednoduchá, průhledná, ale nevadí, protože se divák má na co dívat, přestože už vše jako by odněkud znal... (je tam cítit středověký Constantine, Van Helsing a další). Potěší také hudba, kterou si užil Klaus Badelt a skvěle se hodí k celému filmu (včetně závěrečných, na "levnost" filmu velmi vymazlených titulků). Dost mě překvapilo, že některé scény mají opravdu skvělý náboj a hodně mě pohltily... což se často nepodaří ani výrazně dražším filmům. Takže celkově upřímná spokojenost a pocit, že i za relativně málo peněz se stále dá natočit velmi mnoho muziky, která si najde své fanoušky.(14.6.2010)

 • Falko
  ****

  Tieto filmy ma bavia, nech su akokolvek neoriginalne. Film si zachoval temnu, dusnu atmosferu dazdiveho pocasia na zaciatku 17. storocia a okrem toho je to fantasy film, vdaka comu ma bavil tento film o to viac. Temne sily a zlo tu zohralo hlavnu ulohu, bitky boli brutalne a hudba Klausa Badelta slusna. Aj ked si na tento film o par mesiacov uz len matne spomeniem, aj tak ma mna kludne 4 hviezdicky. _______ James Purefoy - (Solomon Kane) +++ Max von Sydow - (Josiah Kane) +++ Lucas Stone - (Mladý Solomon) +++ Rachel Hurd-Wood - (Meredith Crowthorn) +++ Patrick Hurd-Wood - (Samuel Crowthorn) +++ Pete Postlethwaite - (William Crowthorn) +++ Alice Krige - (Katherine Crowthorn) +++ Anthony Wilks - (Edward Crowthorn) +++ Marek Vasut - (Tattoo) +++ Jason Flemyng - (Malachi) +++(21.2.2012)

 • kitano
  ****

  Jediné čo skutočne chýba, aby sa Solomon zaradil medzi špičkové fantasy je 100 miliónov dolárov a dlhšia stopáž. Temný špinávý stredovek a mágia k sebe pasujú ako krv a víno. Prípadné drahšie pokračovanie by mohlo byť skutočne vinikajúce. (7/10)(5.6.2010)

 • Hellboy
  ***

  Takovýhle film na plátnech kin chyběl. Je to prostě nemilosrdná, špinavá fantasy zasazená do Anglie 16. století, která je prolezlá nejrůznějšími příšerami a čaroději. Uprostřed toho všeho stojí titulní hrdina, bijec Solomon Kane, který se bez mrknutí oka postaví ďáblovým poskokům a vy víte, že vyhraje. Film je ale hnaný do extrému a to mu ve výsledku docela škodí. Takřka celou stopáž jsem měl tendenci se smát, každá replika byla ve své macho drsnosti úsměvná. Je to prostě přiznané béčko, které "si na nich nehraje" - ale tu svou béčkovost dohání k samé hranici únosnosti. Na druhou stranu je nesmírně příjemné vidět film plný tvrďáků, v němž nemají roli teenageři a jak zmiňuje Quisp - mluvící zvířátka. Přesto se ještě mnohem víc těším na Conana (pokud se ovšem povede), který by měl být doufám ještě mnohem zlejší, nemilosrdnější a krutější. Kane je totiž puritán a v jednom kuse se dovolává Boha, což je pěkná otrava.(8.6.2010)

 • obitus
  ***

  Bassett špínu, mokro a bezútěšnost vždycky uměl a v Solomonovi se rozmách více, než kdy jindy. A to je dobře, protože extrémně depresivní atmosféra je zdaleka tím nejlepším na filmu, který je jinak až bolestivě průměrný. V porovnání s přiteplale růžovou Narnií a jejími klony ale působí svěžím dojmem a tak ani nevadí, že jsou souboje nudné, děj nenápaditý až to fyzicky bolí a hlavní hrdina má charismatu asi jako já, když se kolem čtvrté vracím z oblíbené restaurace Na Růžku. Přes to všechno na mě, ani nevím proč, působil tenhle kus jako návrat k dobám prvního Beastmastera (který byl samozřejmě úplně jiný). Bavil jsem se u něj asi tak stejně.(30.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace