Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

freddy

Nejsem takový pokrytec, abych se odmítl přiznat k tomu, že jsem tento seriál pravidelně sledoval. A nejsem ani takový pokrytec, abych tomuto seriálu dával tolik moderní hodnocení "odpad". Ano, nedělá mi problém přiznat, že jsem tak 3/4 dílů viděl, narozdíl od zdejších hodnotitelů a komentujících, kterým stačilo ke "spravedlivému" hodnocení několik minut. A mnohdy jsem se i docela bavil. Ale musím uznat, že tomuto seriálu v mých očích docela ublížilo jakési přešlapování na místě. To bylo někdy kolem poloviny celého seriálu, kdy bylo do konce daleko a seriál přešlapoval na místě a nic zajímavého se v seriálu nedělo. To potom byly trapné a ještě trapnější dialogy a účast Martina Maxy a Mahuleny Bočanové, kteří si zahráli sami sebe, tomu nasadila korunu. To mi bylo trapně nejen za herce, ale i za tvůrce. Naopak seriálu velmi pomohla přítomnost Lumíra Olšovského, který se ve své roli úžasně vydováděl a svou přítomností seriál vždy oživil. Pokud se mi bude po tomto seriálu kvůli něčemu stýskat, tak to bude kvůli tomu, že už neuvidím Lumíra v roli Huga. On mě opravdu rozesmíval od začátku až do posledního dílu, kdy byla úžasná jeho reakce na to, jak krásná ženská vlastně Katka je. Díky tomu jsem se hlasitě smál i v posledních minutách celého seriálu. Prostě úžasné. Stejně tak velmi skvěle hodnotím i jeden díl, který se celý odehrával na vltavském parníku a mohli jsme tak obdivovat krásy Prahy. Takže vzhledem k tomu, že pozitiva převažují, tak hodnotím vysoko. Bohužel musím s hvězdičkou dolů za již výše zmíněné přešlapování na místě, kdy se v seriálu nic nedělo a ty díly byly vyloženě trapné a odpadové. Ale celkově převažují pozitiva, a tak hodnotím čtyřmi hvězdičkami. A to myslím naprosto vážně! ()

Spooner odpad!

Nový primácký seriál naplnil ta nejhorší očekávání a ještě je možná malinko předčil. Člověk si při nakouknutí na Ordinaci a Křehké vztahy řekne, že hlubší už to české seriálové dno být nemůže. Ale Prima nás přesvědčila, že ubohost a demence nezná mezí a že to dno je ještě hlouběji, než jsme si mysleli. No až uvidíte návrháře Lumíra Olšovského, tak sami pochopíte. Toho jen tak z hlavy nevymažu. ()

MMR

Neviděl jsem víc jak jeden díl žádné jiné ošklivky, ale zde jsem viděl úplně všechny díly. Sice je to prošpikováno spoustou trapáren, opakujících se scénářů v každém díle, kde už člověk věděl, jak to dopadne, a tak se to stalo postupem času díl od dílu horší a horší. Nakonec to hodnotím průměrem, hlavně z toho důvodu, že jsem to dokázal dokoukat až do konce posledního dílu. Každopádně by se to dalo shrnout maximálně do 6-ti epizod, pak by to možná stálo i za víc, než za co to momentálně stojí. ()

sepp odpad!

Jako neodpustil Zidane Materazzimu "syna teroristicke de*ky", neodpustim Prime tento serial. Nejaky ten dil "VKVecek" se da s velkym premahanim preci jen shlednout, u Osklivky by se ale jiz jednalo o takrka sportovni vykon profesionalni urovne! ()

Phobia odpad!

Předělat dementní jihoamerickou telenovelu na české poměry? Který pošahaný bezmozek přišel s takovou zvrhlostí (proč ho/ji otec radši nestříknul do šprcky?)? Kdo je ochoten tuto zhovadilost sponzorovat (proč ty prachy nejdou radši na útulky pro psy?)? Kteří herci jsou tak zoufalí, aby v takové sračce hráli (proč nemají trochu sebeúcty a radši si nehodí mašli?)? Jak může existovat televize, schopná to odvysílat (proč do oné televize nenaběhne islámský terorista se slušivou dynamitovou vestičkou?)? Opravdu to někdo sleduje (neměl by dotyčný/dotyčná raději těch 52 minut mlátit hlavou do futer - třeba by pak dostal/a rozum?)? Opět hodnotím jen na základě spatřených upoutávek, co TV Prima vnucuje tak vehementně, až má i naprostý flegmatik nutkání rozkopat svůj televizor či libovolně drahé domácí kino. Každou vteřinu pohledu na tyto upoutávky slyším v hlavě smrtelný chropot mozkových buněk, co v šoku páchají sebevraždu nárazem do lebky. Odpad je slabé slovo, protože z odpadu může být i užitek, což se o tomto evidentním zblitku říct nedá. ()

lesumir odpad!

Konecne muzu rict, ze jsem videl ten nejhorsi serial na svete. Na tohle neni vubec pojmenovanim, hodnotim sice po prvnim dile, ale lepsi to uz urcite nebude. Tohle si prevzalo z originalu snad vsechn, dokonce to prevedlo jmena do cestiny vsech hlavnich protagonistu a nektere sceny paroduje hodne spatnym zpusobem.... -8/10 ()

cheyene

Dvě hvězdičky: 1. za pár pěkných záběrů Prahy a úvodní písničku, 2. za českou tvorbu (že nemusíme sledovat jen samé zahraniční telenovely). Ovšem když to shrnu, tak se jedná o dokonalou "šálovinu"! Velmi přemýšlím o tom, jestli nesnížím hodnocení na 1*. ()

kinej odpad!

Nekoukatelný odpad. Donutil jsem se, částečně s přepínáním, protože jinak to nejde, odsledovat jeden díl. A musím říct, že je to taková kravina, že by jeden blil. Scénáristi tam hodí každou blbost, kterou jim mozek vykálí, kameramani nejspíš berou všechno na první záběr, a nejhorší na tom je, že se tam nic neděje a za celou epizodu se nestalo vůbeac ale vůbec nic. Některé seriály jsou dobré, ale mají hluchá místa vyplněná vatou. Tohle je jenom vata. Debilní vata. Hůř by to natočit nešlo, ani kdyby o to "filmaři" usilovali. Ale královnou všeho špatného je Agáta Hanychová, její scény by se daly zařadit mezi nejhorší herecké výkony všech dob. Tento herecký antitalent se ji nedaří zamaskovat ani s věčně vyšpuleným rtíky. Je to tak hloupé až to bolí. ()

LiVentura odpad!

Jisté věci by se snad ani neměli točit a dostat tak před oči diváka, který tak jen stále dokola hloupne a hloupne sám v sobě.... a někdy se ta neuvěřitelně drzá hloupost dostane ven hlavami několika takto postiženými...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

paascha odpad!

Musím se podívat alespoň na jeden díl, řekl jsem si onehdá, abych mohl zaujmout relevantní a nezaujatý názor. Úmysl tu byl, snaha byla, ale nějak se to nepovedlo. Vydržel jsem úvodní titulky a prvních cca 3,5 minut. Pak jsem to s ošklivými nadávkami autorům, režisérovi, hercům, a všem, kdo se označují těmito názvy, i když na to nemají právo, vypnul. A pokračoval jsem nadáváním sobě, jaký jsem to vůl a proč to vlastně dělám? Proč chci zaujímat názor ke světům, které mě míjí velkými oblouky, nebo já je? Proč? ()

Boogeyman

Abych byl upřímný, čekal jsem něco o dost horšího. Dívat se na to stejně nedá, ale vedle takových Rodinných pout resp. Velmi křehkýh vztahů jde o jasný posun nahoru. Největší podíl na tom má samozřejmě jistý nenápadný nadhled a sebeironie, což je bohužel okoukáno (doslova opsáno) odněkud z jižní Ameriky.....dodatek: Když se děj točí kolem vedení firmy, je to docela dobré! Především díky výkonu "Tomáše Meduny"! Zvedám hodnocení z jedné na tři *. ()

petaspur odpad!

Měl jsem nutkání zaříznout tenhle seriál jenom na základě upoutávek. V rámci fair-play jsem se na celý jeden strhující díl soustředěně podíval a jsem naštvaný. To je taková nuda, že se tomu nedá ani zákeřně smát, což čas od času vědomě činím při náhodně puštěné desetiminutovce nějaké jihoamerické perly. ()

hippyman odpad!

kde začít...?! představitelka katky (Kateřina Janečková) je opravdu skvělá, hned si ji dám do Nejoblíbenějších hereček... scénář je pecka, tolik dramatických zvratů v jednom díle jsem opravdu nikde neviděl... interiéry jsou nádherné a nápadité, rovněž velice originální, neméně tak myšlenka námětu, kterou od nás okopírovali již před několika lety zdrogovaní teroristi z jižní ameriky či bůhvíodkud... je toho moc, co stojí za zmínku, to se prostě musí vidět! omlouvám se všemu, co jsem dosud nazval odpad!em... parodie na sebe sama, co dodat... ()

salahadin odpad!

Mé hodnocení je založeno na přesně 3 scénách, které jsem měl tu čest vidět. Přiznám se, že jsem chtěl odejít už od úvodních příšerných titulků na začátku, ale...jako statečný válečník jsem vydržel. Začala bitva a jak dopadla? Já odešel poražen, celý díl jsem neměl šajnu dodívat. Herecké výkony...pardon neherecké výkony, byly tak slabé, že...už to ani snad hůř nejde? O postupující dementaci scénářů nemluvě. O nějakých originálních nápadech vzdálených tvůrcům několik tisíc parseků se už vůbec nedá mluvit. To už na "Tak jde čas" bych se díval radši. Tohle je ultimátum všem, kteří si budou v budoucnu zahrávat s TV seriály. ()

GilEstel odpad!

Česká verze jihoamerické telenovely OŠKLIVKA BETTY, není o nic lepší, ba spíš horší (Ano, je to neuvěřitelné, ale jde to.) než její originál. Při tuzemském pohledu je totiž ještě více vidět ubohost příběhu a dialogů. V cizím prostředí je tento prvek lehce zmírněn. Tato programová výplň odpoledního vysílacího času má asi sloužit jako zábava pro ženy v domácnosti, které se potřebují nějak zabavit u žehlicího prkna. Pro ostatní to funguje jako dokonalé hodinové televizní vakuum. ()