Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

DansteR odpad!

Blbost na entou z českých studií. Vážně se na to nedá dívat, ale člověk se možná občas zasměje :-D ()

Veeria

Nebyla bych tak přísná, ty tři hvězdičky s klidem dám....nemyslím si, že by to byl odpad, nápad to byl dobrý a herecké obsazení bylo vybráno dokonale....jen škoda, že Katčinu proměnu nedotáhli až do konce a kvůli sledovanosti a hlavně financím museli seriál zkrátit....mrzí mě to, protože si myslím, že to mohlo vypadat líp....ale co, někdy jsem se i zasmála a to je hlavní....:) ()

josefklimes odpad!

Samozřejmě že se tvůrci vydají snadnější a mainstreamovější cestou a z trošičku zajímavějšího námětu ze kterého mohl být fakt vtipný a inteligentní seriál se stane trapná a hloupá srajda. Což je bohužel každý druhý český seriál. Kateřina Janečková aka Kačenka je úžasná herečka. Smát se jak myš je ojedinělá vlastnost. To by si měla dát do životopisu a svým hereckým umem zkazit další český seriál. I když takové skvosty jako Gympl a Doktoři z Počátků už nějak pokakat nejde. *0/10* ()

Jenn

Proč tohle má kurva 10% ?! Tenhle seriál sem si zamilovala, už jenom proto, že jsem studovala oděvnictví, takže dost věcí sem sama znala. Nasrat, já ten seriál miluju, nasrat vašemu hodnocení. Nasrat. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

EmilyL. odpad!

Možná nejstupidnější seriál, o který jsem kdy zavadila. Katka je sice ošklivá a nikdo jí nemá rád, ale přesto jí pořád všichni chválí a všude jí zvou. Když započítám naprosto žalostné výkony VŠECH účinkujících herců, pak seriál nemám za co chválit... ()

Fill16

Z originálu Ošklivky Betty si pamatuji pouze úvodní znělku, ze které se tenkrát v době vysílání dělalo těžko, jako při úvodních tónech z profláklé Esmeraldy. Pokud zapomenu na tuto venezuelskou trapárnu, vznikne mi z toho docela sračičkový, ale přesto naivně zábavný seriál, který si zajisté své příznivce najde. Mučte mě, ale mě se u toho opravdu dobře vypíná mozek! :-) ()

mikul odpad!

Někdy by sem si chtěl zahrát ve filmu nebo v nějakém seriálu, ale kdyby mně nabídly tohle, tak bych asi utekl! Něco tak trapného se jen tak nevidí ()