Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

sebuLba

Bylo hezké vidět Millu v něčem jiném něž v boji proti zombikům v sérii, která ještě neřekla poslední slovo. Film na obrnkané téma novomanželé na líbánkách pronásledováni vrahy bohužel zaujme maximálně výběrem herců a lokacemi, kde se točilo. Snad celou první hodinu se v podstatě NIC neděje a divák tak nějak doufá, že režisér přitlačí na pilu a propukne ten správný boj o život, místo toho přijdě pár výstřelů, propíchnutá ruka a tralalalááá happy end a titulky. Tohle mi opravdu ve filmu nestačí. Mohlo z toho být slušné drama o přežití v krásné, exotické přírodě. Bohužel nepodvedlo se a film si nezapamatujete do následujího dne. Škoda... ()

Davemix

Tomuhle filmu jsem moc nevěřil, ale nakonec mě to dostalo. První dvě třetiny psychorozjezd a v poslední třetině hodně vostrej nářez. K tomu krásný barvy, krásná příroda, krásná Milla a krásně červenej konec ! 75% ()

wesker

Film me bavil do svoji prvni poloviny.Od odhaleni pointy podprumerna podivana.Ovsem toto tema me zaujalo ale chtelo by to lepsi zpracovani.Podruhe bych ten film videt nemusel. ()

Dankaaa

Tri poloobnažené páry potulujúce sa po Hawaii, zabitá koza a pointa, ktorá Vám dojde príliš skoro na to, aby ste si čokoľvek z filmu užili...jedna hviezdička za pekné zábery prírody a jedna za herecké obsadenie...vlastne iba za Milu a týpka s titánom v hlave ()

Riker

3/4 filmu bylo pro mě jen pohlednicí do krásné přírody Havaje, ale přírodopisný film jsem vidět fakt zrovna nechtěl. Alespoň že finále je super, ale to je málo. Zklamání. ()

EnneX

Povedený napínavý a velmi zajímavý snímek. Nebýt občasných hluchých míst bylo by to za 5 hvězdiček. ()

orbil

Příjemné překvapení v kině. Úžasné exteriéry, krásné baby, drsný Timothy Olyphant, vtip, zábava, akce. S výjimkou scény odhalení totožnosti záporáků to do sebe všechno hezky zapadalo. A ponaučení: Počítej výstřely! ()

david666

Na to jak Vás film zpočátku napíná a nevíte kdo je kdo a jak se v příští chvíli projeví je závěrečné rozuzlení trošku nedotažené a šité horkou jehlou. Některé věci zůstávají ne úplně vysvětlené a to film kazí. Jinak se ale jedná o slušný thriller. ()

Ruadek

Perfektní resuscitace pana Twotyho, který konečně pochopil, že velkolepé projekty rozsahu Hvězdných válek jsou pro jiné, návrat ke strhující akci a zcela jednoduché ale o to silnější linii totiž zvládl na jedničku. Krásné prostředí, vcelku nápaditá kamera, dostatek krve a syrovosti, rychlý střih a přehlednost scén. Výměna rolí v pointě, která je sice průhledná už velmi brzy ale naopak tímto prozrazením film nabere ještě větší spád a nepustí až do finále. Prosté, jednoduché a chytlavé. Nemám víc proti, záměr natočit exotičtější formu akce s částečným vozením diváka za nos se povedl. Víc v této kvalitní žánrovce není potřeba. ()

ElKamil

Není to nejhorší, ale ani nejlepší. A rozhodně to není horor. Oceňuju, že film se nesnaží diváka šokovat lacinými lekačkami (až na jednu dvě výjimky), ale poctivě buduje atmosféru, kdy dlouho nevíme, kdo je kočka a kdo myš. A když nám to film konečně prozradil, bylo to pro mě dost překvapivé, zejména když to porovnám s předchozím jednáním těch "zlých", které tak trochu vznáší pochybnosti. Škoda, že se film neodehrával v trochu ponurejší atmosféře (třeba za šera, v noci), protože ty zářivé barvičky thrilleru moc nepřidají. Suma sumárum asi 70%, nebylo to špatné, ale ani to příliš nezaujalo. ()

oSiSko

Povedal som si, že nebudem sa pozerať na to, že to je nelogické, keďže buď trpeli postavy schyzofréniou alebo vážne neviem, ale vysvetlovaciu scénu na konci filmu som si musel pozrieť dvakrát až kým som si uvedomil, že vážne je pravda to, čo si myslím, ale vôbec to nedáva zmysel, nech robím, čo robím. Takže keď neberiem v ohľad záležitosť logiky tak pri tomto filme som sa ani sekundu nenudil a bol fakt perfektný. ()

Obenny

Už od začátku se Vás chytne kouzlo a průběh tohohle povedeného thrilleru. Adrenalinové turistické prostředí a do toho krásná přírodní panoramata, zamilované páry, dvě krásné hlavní hrdinky a toulající se psychopatický pár po ostrovech Havaje. Tohle všechno se Vám podá na podnose a jako desert dostanete závěrečné, i když velmi krátké a v té krátkosti rychlé rozuzlování celého zamotaného dobrodružství. ()

veverysiak

Aj keď je podobných kúskov habadej, rozhodne tento patrí k tým lepším, otrlejšiemu divákovi síce nemôže prvá polovica popliesť mozgy a je mu úplne jasné, že biele nie je biele a čierne nie je čierne, a teda kto sú tí praví niktoši, ale to klamanie telom je vcelku prijateľné a nerušivé, osobne by som preferoval, keby trvalo ešte dlhšie, len to by sme sa zrejme prehupli cez dve hodinky, čo by aj v takých nádherných kulisách bolo predsa len trošku otravné, takto to má aspoň šmrnc a zdravý spád a na ďalšie motanice niet času ani priestoru, takže 65%. ()

MFZB

Tak toto bola perfektná vecička, pri filme som sa nedudil ani minútu a prešiel mi fakt rýchlo. V prvej hodine som nemal ani poňatia, že kto je ten, čo to všetko robí, a tak ďalej a potom sa to rozbehlo v celkom fajn thriller. No čo k tomu ešte dodať, už asi len to, žesa film natáčal v peknom prostredí, príroda...80% ()

DjLibnei

Do konce filmu to bylo na 3 hvězdičky... Konec se totálně vymkl kontrole, stalo se z toho hloupé scifi! Proto filmu dávám 2 * * > 40 % ()

vlasto24

Tradičný survival thriller s netradičnou pointou. Medzi plusy by som zaradil okrem spomínanej pointy aj zasadenie príbehu do krásnej prírody. Medzi mínusy zase veľmi pomalý rozjazd, keď sa po ubehnutej hodine v podstate ešte nič vážne neudialo. Ale nudné to rozhodne nebolo. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)