Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

paolito

Tak tohle bylo zlý. Jako odkojený PCčkář jsem se s herní sérií RE víceméně minul (až na RE 2), a příběh znám pouze z filmové (zatím) trilogie, ale to, co nám tu tvůrci předkládají, celá ta báchorka kolem WilPharmaceutical, "nástupce" Umbrella Corp., mi přijde dost jako vaření z vody. Ale co, hlavně když to bude mít atmosféru... Jenže ouha, žánr horror jaksi někdo zapoměl doma v šuplíku, bloudění tmavými koridory za svitu baterky je tu všehovšudy pár minut a navíc jenom na začátku. Potom film přepne do polohy hloupé akce a vydrží v ní až do konce. Navíc snad nikde jinde jsem neviděl tolik klišé, ať už je to ohořelá rodinná fotografie, která vyvolá ty správné "emoce", nebo zbytečně natahovaný finální souboj. Prostě u řady scén budete mít pocit, že jste je jinde viděli už stokrát a lépe. A když už jsme u scén, spousta jich tu je jen aby ukázali, co všechno animátoři dnes umí, průlet obřím dómem, kde se všechno leskne a zrcadlí mluví za vše. Ale abych jenom nekritizoval, grafika je hodně povedená, prostředí vypadají nádherně, postavy taky. Tedy jen do té doby, než se začnou hýbat, bohužel trpí syndromem Final Fantasy: Spirits within, tzv. kočičí chůzí. Jo a víte jak se teď říká zombíkům? Bioterorismus :) ()

SkyCaptain

Konečně po těch třech hraných filmových sračkách, které měli se sérií RE společný leda název, jsem se jako dlouholetý fanoušek série dočkal pořádného filmu a oblíbených charakterů. Snímek sice nic moc nového nebo originálního nepřináší, ale pro mě je jako pohlazení po duši. To tombac: Teda jestli jsi skalní fanda RE jak píšeš tak víš že mezi Tyranty a člověkem infikovaným G-Virem (což je tady hlavní boss) je docela rozdíl, takže tohle fakt není "varianta na Tyranta", boss byl ve stejném stádiu G-Vir mutace jako William Birkin ve své 2. mutaci z RE2, takže fakt žádný Tyrant :-) ()

merigieren

Animace je hodne povedená a vlasy sou geniální, jen mi to trochu připadalo že sem to už někde viděl (ten styl), asi ve Final Fantasy, bude ještě pár let trvat než budou i obličeje dokonalé..., Děj se bohužel podřídil akci a akce se podřídila animátorským vychytávkám, takže to bohužel nedávalo smysl. I když se autorům povedlo jedno časové spojení v ději, ale to je podle mě na celý film málo. Je to pro mě docela zklamání, že se stále dělají filmy jako Advent Children, to úsilí by se dalo vynaložit někde jinde... ()

PDcz

2** body Residenty jsme koukli všechny a hru jsem kdysi hrál. Toť k důvodu proč jsme toto koukli.. [X] Minus 1* bod Hned z kraje odebere za přerušení filmu. Nějak jsme to nedokázali udolat na jeden zátah. [X] Minus 1* bod MakeUp herců nebyl nic moc. [X] Minus 1* bod PC grafika ještě nemá na to, aby dělala celej film. Prostě ne no.. Občas záběry hezké (ohěň dělat umí dobře), ale celkově nichc mochc.. ale ve hře by to bylo slušné. [X] Nehodnotíme blbosti v ději. Jinak by to bylo propadák :-) ()

P.J.2

Jediná opravdu hodně tmavá skvrna na tomhle filmu je to že je to produkt capcomu,který podle mě nevěděl co vlastně pořádně dělá,jestli plnohodnotné pokračování nebo datadiskový film. A ta animace měla místama trošku chybičky..ale jinak prostě průměr. ()

Hapretor

Rozhodně ne takové, jak jsem si představoval. Úplně debilní také ne. Prostě jen na zabití času. Je to zbytečná nastavovaná "kaše". ()

jirkis

Pěkná animace, skvělá akce, ale v tomto žánru mi prostě trochu chyběl pravý lidský charakter. Jinak mě to příjemně překvapilo..... ()

Johny M.

Animovaný horory moc často k vidění nejsou -v případě RE: Degeneration jde spíš o akci (tak jako v RE P.W.S.A.), která byla hlavně v první části na letišti fakt skvělá. Druhá část (laboratoř) už byla trochu slabší, díky (stejně jako v hranym RE) trochu divnýmu monstru. Ale mmj. i díky nádherný animaci: Parádní podívaná 4,5* ()

Perth

"Get down!" Aaah jaká nostalgie. :) RE Degeneration sice není kdovíjaký megafilm u kterého by si fanynky trhaly rodidla ale je pro příznivce série skvělou náplastí na hrané filmy... a co víc: snímek je pojatý jako survival horror, ne jako čtvrtý, nedejbože pátý díl herní série, které už s pojmem horor mají pramálo společného, a to je od Capcomu opravdu krásný dárek (především pro hráče 2.dílu). Film částečně zaplňuje velkou díru v celém příběhu, která mezi jednotlivými hrami chybí a přesto že scénář ani animace nepatří mezi absolutní špičku nenáročnému fanouškovi herní série to bohatě stačí. Závěr filmu je naprosto fenomenální. 5/5. ()

deepspace101

Konečně se v Japonsku probudili, přestali se spoléhat na Západ a natočili film, jenž mě jakožto fandu videoherní série neprudí, neuráží ani neštve. Základní kámen snímku je tedy položen dobře. :-) Příběh úspěšně osciluje mezi nehorázným vykrádáním prvních pěti dílů (či více, po RE4 mě to přestalo zajímat) a laškovným pomrkáváním oka na paži na předlohy znalého diváka, což znamená, že je to v podstatě úplně o tom samém jako vždycky a vrchol novátorství představuje umístění první části děje na letiště. Tím jsme odbyli veškerou originalitu a můžeme spokojeně přejít k osvědčené klasice. Mlask. Claire Redfield zčervenaly vlasy a bundy s queenovskými nápisy zůstaly ve skříni, ale jinak se nezměnila (ani co se týče hlasu, namluvila ji opět Alyson Court). Když oddaně ochraňuje malé děvčátko, stěží odolávám podezřelému posmrkávání nad povědomým výjevem; o jejím setkání s Leonem ani nemluvě, to mě teprve ovládlo dojetí. Průběh filmu má blíže k pozdějším, akčnějším hrám a jede po linii akce / dojemná chvilka / kecy o spiknutích, korporacích, blá blá blá. Neškodila by hororovější atmosféra a tradiční bloudění po kunsthistorikově ráji, před letištěm bych dala přednost panskému sídlu nebo roztomilému americkému městečku s útulnou policejní stanicí. Nu což, nemůžu mít všechno. Grafika zachovává videoherní ráz a vypadá parádně – s několika málo úlevami. Například mokré šaty jsou animovány skvěle, ale vzápětí zázračně rychle uschnou, postavy i po průchodu drtičem odpadků nemají nakřivo ani vlásek na hlavě apod. Nechybělo mnoho a hodnotila bych ještě výše, přestože RE: Degeneration hravě zdolal mé předsudky a zanechal ve mně velice příznivý dojem. Těším se na Damnation a s upřímným optimismem v srdci věřím, že ani tentokrát tvůrci nezklamou. ()

Saimon

Podle me druhy nejlepší RE! Po RE: Extinction tady mame velice dobry dalsi dil,ktery sice ze zacatku verne pripomina klasicke intro do hry,ale postupem casu se zmeni v celku slusnou podívanou. A taky se mi velice líbí Leon! Je to prostě frajer,jak má být!:)*** ()

boaka

Osobně nevím co si mám myslet, tenhle "film" je naprostý humus narvaný samým klišé až po okraj ... a to ještě nepočítám naprosté nelogičnosti. Kdyby mi bylo dvanáct (a měl místo mozku vařený celer), dokážu si představit že bych se příjemně bavil, bohužel nejsem retardovaný a tak jsem film dokoukal pouze z Resident Evil nostalgie. Malý výčet věcí které mi neskutečně lezly na nervy: - každá postava ja klasicky anime dokonalá, žádné šrámy, žádné nedokonalosti. - členové speciálního týmu S.R.T. jsou naprosto nedisciplinovaní rozcapení idioti na úrovni afrických bojovníků za svobodu. - pokaždé když se na sebe podívají dva charaktery, okamžitě na sebe navzájem zakřičí svá jména. - hlavní hrdinka, ačkoliv profesionální policista se nechává naprosto ovládat emocemi a ohrožuje tak všechny okolo. - i přesto že je hlavní hrdinka sestra jednoho ze záporáků tak není postavena mimo službu nebo odvolána z případu. - taktické informace není problém sdílet s civilisty. - na hlavní příšeru na konci neúčinkují 5.56x45mm NATO náboje ale 9mm z pistole Leona již ano (proboha!!!). - slyšet rádobydrsné řeči od CGI barbíny je vskutku makabrózní. Film měl rozhodně navíc, mohla se z něho stát úžasná řežba s hlubším poselstvím (třeba jako GITS2), bohužel japonci radší zaútočily na jednodušší publikum. * je udělena pouze a jenom za Resident Evil legendu a jeden (slovy jeden11!§§!1) souboj se zombiema. Prostě a jednoduše pokud si chcete uchovat aspoň ten malý dobrý pocit jež po sobě zanechaly Resident Evil filmy z produkce Hollywoodu nedívejte se na toto, pokud samozřejmě nejste retardovaní na hranici debility ... a nezletilí. ()

lickerman

Tak přesně takhle si představuji pokračování herní zombie série.. Děj má hlavu a patu a i grafika vypadá obstojně.. Upřímně, neumím si představit, jak by některé ze scén i přes úžasné současné trikové efekty páni filmaři převedli do reality.. Samozřejmě, "hraný" kabátek by tomuto kousku ještě více prospěl.. Také by to ale s Degeneration mohlo dost dobře dopadnout jako s přeplácanou trilogií v čele s Milou Jovovich - to znamená totální odklon od původní předlohy.. Což by byla zatracená škoda.. Film zajímavý a akcí nabitý, povinností pro všechny fanoušky série. Nudit se ale nebude ani "nezaujatý" divák, všechna důležitá fakta se v průběhu snímku postupně dozví.. Capcom se s vlastní filmovou verzí vyznamenal, pro mne příjemné překvapení.. ! ()

Tamten

Snímek má několik bodů, na které se někdo může dívat jako na klad, někdo jako na zápor. Zaprvé je to animace - postavy se tu skutečným hercům ani zdaleka neblíží, ale zase je to dobré přiblížení herní předloze a nekouká se na to špatně (i když alespoň nějaké modřiny či škrábnutí by si postavy po nejdivočejších akcích zasloužily, místo věčně čisté a hlaďounké pokožky). Za druhé je to děj, který je v "politikaření" trochu zamotaný, takže se v něm vyznají jen milovníci kompletní série, v akčních částech naopak zcela přímý. Třetím "problém" pro příznivce předchozích dílů je nepřítomnost Milly. Dvě dívčiny, které autoři namalovali jsou sice krásné, jenže je na začátku navlíknou do jednoho oblečení, které na nich "sedí" až do konce a ani se nepohne. Ne snad, že by v předchozích dílech Milla dělala módní přehlídky, ale bylo to přece jen trochu jiné. ()