Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

Aceboris

Ked zabudnem na to, ze patrim do tej rady fanusikov RE a pozriem triezvo na tuto snimku musim uznat, ze je to velmi pekny anime film aj ked par nedostatkov by som tam urcite nasiel, no tie dokazem prehliadnut. Po nedavnom snimku, ktory som videl k Dead Space, dost brutalna snimka s neuveritelnym mnozstvom krvy, Capcom ponuka na zhliadnutie klasiku medzi Survival horormi, ktory jednoznacne totu firmu vytiahol na pedestal. Po pravde, jedna so o najpresnejsiu kopiu hry, spracovanie a nasledovne udalosti, ktore dobre naseba nadvazuju. Dejovo, hudobne je film dobre zladeni. Ako je uz zname, film ma priaznivcov ako aj odporcov, tym moze trvat vecnost kym to skonci, no fanusik si to pozrie urcite este aspon raz. ()

obyč.divák

Animace jako z intra hry je super,pořád čekaš na okamžit kdy se to prohodí a bude to hra.Jako fanoušek jsem zcela spokojen,přiběh nekomplikovaný postavy známé a překvapení na závěr tak jak tomu bylo u původní serie "Biohazard 1-3" .Škoda že se tu neobjevila Jil Valentine.Přijemně stravený podvečer. ()

rotas

Odkojený hrou Resident evil 1-4 nemůžu jinak, určitě povinnost pro všechny fanoušky této herní serie ()

bocy

Najlepšie pokračovanie k Resident evil. Je síce celé animované, ale aj tak je super. Nič proti Mille Jovovich, ale hlavná postava tohto dielu má už aj poprsie. :-) ()

adooo

vizualne skvele urobený animovaný horor, škoda, že ten dej je trošku slabší ale animácie sú uchvatné ()

creTin

Filmová trilogie je sice brak, ale hlavně díky Mille a tupé akci měla své kouzlo. Tady Milla chybí, takže to co se v trilogii díky její přítomnosti ještě nějak dalo tolerovat vás tady bude srát. Většina postav je s prominutím debilních, trapným animovaným zombíkům asi moc lidí fandit nebude, prostředí taky nezajímavé, dialogy lepší nekomentovat. Animovaná akční béčka jsou jedna ze slepých vývojových linií filmu a tohle to jen potvrzuje. Hodně špatně zabitá hodina a půl. ()

Rustita

Takto si ja ako fanúšik hier Resident evil predstavujem filmové spracovanie hry. Najmä prvý filmový diel ma sklamal, čakala som dosť veľké priblíženie sa k hre. Aj keď Rozklad nie je úplne skvelé ani 100%-né dielko, RE hry naozaj milujem a tento diel určite odporúčam všetkým fanúšikom (samozrejme fanúšikom hier, nie predchádzajúcich filmových verzií). ()

D3NJI

Opravdu vynikající provedení. Mega grafika, mega příběh, MEGA postavy, a konečný boss byl super. Snad bude slíbená dvojka, suprové **** ()

Cralg

Laciné podání dosti podprůměrného animovaného filmu pod aktovkou Resident Evil series. V určitých okamžicích dokonce divák rozpozná souvislost s původním záměrem stejnojmenné hry, ale v důsledku se budete dívat na zcela odlišný brak. Film se Vám bude líbit, pakliže jste skalními fanoušky předchozích prvních dvou dílů Resident Evil ságy či hry, a nebo jednoduše, pakliže budete ve světě 11-ti letých chlapců, kteří sotva rozeznají realitu. ()

Ankroth

Skvělý přídavek do filmové rodiny série Resident Evil. S hranými díly to nemá vůbec nic společného a co se týče hry, tak s tou vlastně taky ne. Jde spíš o vlastní vývojovou větev, která ale není vůbec špatná a já se při sledování tohoto dílu docela slušně bavil. Samotné zpracování neoslní ani neurazí, defacto má stejnou kvalitu jako RE herní intra. Příběhové jde o čisté béčko, efekty jsou ucházející, akce dobrá a hororové části tedy pravda moc nelekají. I tak jde ale o CGI film, který mohu vřele doporučit, obzvlášť pokud máte rádi Resident Evil nebo prostě jen pohled na hnijící zombie. ()

Sandai

U mě platí totéž co u předchozích dílů. Jsem nekritický fanoušek téhle akční řežby s parádní atmosférou. ()

MorningStar

„We just ended up making things worse.“ „That's not true.“ Jako fanoušek herní série bych byl asi zklamán, kdyby si hlavní roli pro sebe urval někdo jiný (zastánci Chrise prominou), ale Leon je Leon. Pod dohrání RE4 mě vždycky zajímalo, jak se s tím příběhem vypořádal a teď už to vím. Můj oblíbenec zvážněl, pryč jsou jeho hlášky a utahování si z nepřátel, pryč jsou i jeho časté úsměvy. Hlavně že schopnost přežít zůstala, a byť je vymodelován poněkud divně, Paul Mercier hraje na jistotu a pořád se dobře poslouchá. Hodnocení filmu proto asi není objektivní, ale mně se líbil víc, než všechny výplachy s Millou Jovovich, hlavně proto, že se drží zaběhnutých pravidel, nehraje si na sci-fi a akční scény jsem si zapamatoval do jedné. Na příběhovou vsuvku mi to bohatě stačí. Jako horor to sice nefunguje, ačkoliv se první třetina s letištěm strašně moc snaží, ale příběh se mi líbil, včetně všech pomrkávacích odkazů (Leon a Claire se shledávají stejně jako kdysi, deštník se vzorem Umbrelly, zmínka o Chrisovi, Leonův sprint) a věcí, které se protentokrát dějí trochu jinak (ve staré verzi druhého dílu Leon Adu upustil a o to usilovněji nyní drží Angelu, infekce je po většinu stopáže pod kontrolou) a sled zvratů a horšících se překvapení drží diváka (tedy alespoň správného fanouška) v napětí, zdali se bude historie opakovat, nebo jestli tentokrát hlavní hrdinové všechno zvrátí včas. Kamera je díkybohu přehledná, dabing (ne ten český) vydařený a přítomnost smutných tónů nádherně umocňuje dojem, že se schyluje ke katastrofě, ačkoliv na tu nejdůležitější, výhružky teroristů, za chvíli nemyslí nikdo jiný, než samotné postavy, protože, popravdě, že všem běží čas tu nijak hroceno není. Na děsivý TIK TAK TIK TAK se protentokrát nehraje, a pokud něco hrdinové RE nikdy neměli, pak to byl právě čas a dostatek munice. Tak či onak, jako fanoušek jsem něco čekal a přesně to jsem dostal, takže z mé strany absolutní spokojenost, jíž bych vytknul jeden jediný moment: pískavou scénu s Tyrantem. Tyhle věci mají ve filmu slyšet jenom hlavní postavy, tak nevím, proč jí musím poslouchat i já jakožto divák. P. S. Pokud jsem dobře počítal, zastřelil tu Leon z dálky 39 zombií a ani jedinkrát neminul. Asi tolik k dohadům, zda je to horší střelec nežli Chris. Claire bohužel zůstala trestně nevyužita, tak snad někdy příště. ()

Pe4Ce22

Poměrně hezká grafika a zpracování, ale bohužel trochu pokulhávající příběh plný klasických klišé, které film sráží hodně dolů. 3 hvězdy ()

Wiceman

Díky bohu, že se tvůrci konečně už distancovali od děsnýho Andersona a konečně si vyrobili vlastní film z Resident Evil franchise. Ale proč sakra v tak hnusnym CGI? V tý době už určitě musela být lepší technologie než je tahle, nebo snad ne? Postavy postrádaj mimiku, podivně trhavě se pohybujou a ... no jsou prostě ošklivý :D Když ale pominu ošklivej vizuál, tak je tenhle film opravdu to, na co fanoušci Resident Evil čekali a doufali v něj. Děj se odehrává sedm let po neštěstí v Racoon City, po kterém celá organizace Umbrella zanikla, a co je podle filmu zřejmé, rozpadla se na menší spící buňky, přičemž její bývalí zaměstnanci rozprodávaj T a G virus na černym trhu a prodávají je teroristům jako biologické zbraně. To menší zlo pak zakládá nové obří firmy jako je Wilpharma a další. Vracejí se staré známe postavy a to Claire Redfield a Leon Kennedy, což je sakra velký plus, poněvadž tihle dva byli už ve hrách nejsympatičtější ze všech charakteru vůbec. Ti ostatní ... taky docela ujdou :D U závěru filmu pak díky závěrečnýmu ,,bossovi" zaplesá nejedno srdce fanoušků. Nebýt tak hroznýho CGI, šel bych s hodnocením ještě víš. Takhle se budu držet jen na pomezí průměru. Tři hvězdy. ()

Dalajlada

Žádný zázrak, žádná hrůza. Příběh je sice už ohraný, ale dohání se to akcí a podobou mutoše. Animace jsou v pohodě. Některý ty pixely se jim povedli náramně. ()