Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

Thomassi

Po třech dílech americké verze s Millou Jovovich natočili Japíci a Caprom další díl. A nutno říci, že právě tento se podobá nejvíce hře. Svůj podíl na tom má samozřejmě animovaný vizuál, který jakoby ze hry vypadl. Vidíme známé postavy jako je Leon. Ale to je asi tak vše. Jsem veliký fanoušek série Resident Evil, jak filmové, tak herní. Proto jsem se na to začal koukat z nadšením. Celkově to není špatné, ale mně to zase až tak nezaujalo. Na konci jsem byl zklamaný, ale otevřený konec navazoval na zatím poslední hru - Resident Evil 5. Tak uvidíme, jestli z toho ještě něco bude. Prozatím ale zůstanu u toho s drsnou Millou. ()

FilmFan24

Milióny barevných pixelů, zákeřné viry a příběh, odehrávající se někdy mezi druhým a třetím hraným filmem. Je to dost anebo málo pro celovečerní animovaný film pro dospělého diváka? Přestože jsem hru nikdy nehrál a asi ani nikdy nebudu, atmosféra je navozená i díky ponurému barevnému tónování a spoustě zombíků temně a ponuře. Fanoušek znalý herní předlohy bude nadšený, méně však nadšený bude divák filmové trilogie. Tak či tak zajímavý počin. ()

dawe04

Divná animace a nevyrovnané tempo vyprávění, přesto s výjimkou třetího dílu převyšuje všechny hrané Residenty. ()

Falconica

Nechce se mi na to koukat, takže nehodnotim, jenom bych ráda podotkla, že ten film vypadá spíš jak intro k starý počítačový hře. Myslim, že i intro k mýmu Heroes of MaM 3 je líp udělaný. Strašná kvalita na rok 2008. Jelikož nejsem hráč tý hry a RE beru jen jako filmy, tak mě ten vizuál opravdu neukájí. ()

Dexter1

V celom filmovom Resident Evil vidím obyčajný priemer. A toto dielko nie je výnimkou. Animácia vyzeralo akoby využívala herný engine a pri akčných scénach ste sa len obzerali, kam ste zapatrošili joyistick. Ľudia sa tam celkom podobajú na zombiekov(hlavne umelými ksichtami). Keď sú tam keci tak to moc nezaujme, ale akcia stojí za videnie. ()

Dubro

Ako neznalcovi hry a divákovi, ktorý pozná iba hranú trilógiu, je mi tu súdené spomenúť len pomerne vydarenú animačku (ináč mačkoidné pohyby si obzvlášť pochvaľoval náš kocúr) a miestami dobre zvládnutý slow motion. Samotný príbeh ma oslovil o čosi viac ako predavač Nota Bene, či obchodník s antidekubitnýmí matracmi a keby bol hraný, mal by som kvôli dementným dialógom problém to celé dopozerať. Film má od poriadneho hororu smiešne ďaleko a celé to divadlo môže slúžiť akurát tak Japoncom, aby sa mohli búchať do pŕs, ako vedia pekne kresliť. Tri slepé myši. ()

SonG

Fanoušek zaplesá, laik pláče.....Opravdu, jako velký fanoušek herní série musím konstatovat, že jsem se náramně bavil, nehledě na to, že hlavního hrdinu Leona S. Kennedyho mám ze všech dílů herní série nejradši....Jinak ale zapomeňte na předešlé filmové Resi, protože až TENTO film se hře opravdu podobá...a díky za to, dobrá zábava!!! ()

Pirabin

,,Konečně!“ Výsknul si každý fanoušek dnes již kultovní herní série. Po několik filmových zpracovanáních, které neměli s hrou společného snad jen bezduché kymácející se protivníky, přichází příběh, který přímo navazuje na hru. Jakpak by ne, když ho produkuje společnost, která stojí i za jeho herním bratříčky. Ovšem vznikla obava, zvládne herní společnost stříbné plátno? Nebude film působit moc plasticky? Začneme od začátku. Ději nechybí akce, humor, láska, nenávist, mrtvoly(stejně jako v každé telenovele). Leon S. Kennedy je stejný jak si ho hráči pamatují, s drsným hlasem a dsným pohledem. Claire je krásnější, než když ji ve druhém RE honily hromady umrnců. Příběhu nechybí humor, slizský záporák(Ten je zastoupen hned v několika druzích sliznatosti), překvapení, malé holčičky a hlavně hory zombií. Nepříjdete, ani o Claire bránící se jim pouhým deštníkem v barvách Umbrelly.Pravým bombónkem je část, kde jsou lidí, převlečení za zombie, mezi pravími zombie.Příběhu nejde nic vytknout, je tam vše co si divák žádá.Pro člověka co nezná mitologii RE je to průměr, ovšem pro fanouška splněný sen. ()

Chen

Milé intro k počítačové hře, které nemá až tak slabý příběh, jak je tu prezentováno. Po vizuální stránce to není žádná revoluce (předměty a okolí slušné, postavy vypadají jako z vosku), ale žádné utrpení během sledování se nedostavilo. ()

O´Neill

Degenare je absolutně nejhorší ze série Resident Evil. Ačkoliv ostatní díly taky nebyly nic extra, tady toto je absolutně nejhorší. Jediné pozitivum bych kladl asi efektům, bylo to natočene dobře. To je ale asi tak vše. ()

C0r0ner

Takový film o ničem, který trvalejší vzpomínky nezanechá, ale během sledování nenudí a neotravuje. Hodnocení tedy někde přesně uprostřed. První Resident Evil byla mrda, zbytek už šel tak nějak do hajzlu a tento animovaný díl jenom dokazuje, že kde je vyčerpáno, už není co najít. 50% ()

Maty85

Při sledování sem měl sto chutí sebrat joypad a vzít vše do svých rukou. Hezká pocta legendární hororové gamesce. Japonci todle umí a je to zkátka jejich styl... ehmm jenom nevím proč všem ženským postavám nutí ty pětky kozy ? ne že bych si stěžoval :-)) . . . . ()

c.tucker

Nebylo to bůhví kdovíjaké, je příjemná změna to určitě byla, děj příjemně utíkal a s filmovou sérií to nemělo moc společného a s herní to zas netuším, jelikož nejsem vášnivým hráčem. Ale kolem a kolem se mi to líbilo, svižná akce, plno zombíků a úlisný senátor. ()

Sabrewulf

Zklamalo mě to. Politické pletky a motanice kolem nových postav měly být zkrácené na minimum a naopak situace jako např. vznik finálního bosse, měly být rozvedené pomaloučku polehoučku - tohle bylo moc hrr hrr. V herních sekvencích bylo mnohem více nápadů, tady už jakoby vyvařovali z vody. Přesto mi u některých scén naběhla příjemná husí kůže >tohle je ten pravý Resident evil< zvlášť, když hrála pravá "residentovská" hudba (a ne ty zvratky od Mansona) a Claire s Leonem potěšili (už proto, že RE2 je můj nejoblíbenější díl). A proč i přes zklamání dávám subjektivních pět hvězdiček? Abych ve svých hodnoceních udělal propastný rozdíl mezi těma třema blitkama s (WTF?) Alicí. ()

tom88

Trocha priemerná zbytočnôstka Residentov, ale pre fanúšikov slušná podívaná. Dej nemá čím zaujať a akcie je pomerne dosť, ale vyskytujú sa aj slabšie pasáže a zbytočné dialógy. Animácia balancovala medzi dokonalosťou a amatérskosťou. Ja sa nepokladám za nejakého fanúšika ani filmovej ani hernej série a najradšej by som tomu naparil dve hviezdy, ale predsa som mal oči stále otvorené a koniec koncov nebola to taká nuda ako som čakal. 55% ()

Radiq

Sice animovany, ale už jenom kvuli tomu je to lepši, než hrany. Za prvé si to drží vzhled hry (kterou jsem sice nikdy nehrál) a myslim, že atmosféra je fakt pomalu lepší, než ve všech hranejch dílech Resident Evilu dohromady. Leon je sice moc velkej manekýn, ženský jsou skoro stejný a příběh mi místama přišel jako že mi něco uniklo, ale to možná taky proto, že jsem u toho dělal aji něco jinýho. Monstra a akce, obojí bylo přehnaný, ale v animovaným to právě až tolik neva a nejsou aspoň poznat tragický digi efekty, který vídáme ve filmech... Z mé strany posilám plus. ()

Prometheus69

Myslím že distributor udělal chybu v názvu.... nemá tam být rozklad, nýbrž ROZPAD. Tedy degenerace... Bohužel víc než na cokoliv jiného se hodí spíše ODPAD. Naprostá ztráta času, nesmyslný neuvěřitelně utahaný příběh.... až na finálních asi 20 minut... za což dávám alespoň jednu hvězdu. Natož ta animace! Je z obdivem že něco takového vzniklo zrovna na scenáristickém stolu CAPCOMU. Tedy že to vůbec někdo zaplatil a vydal. Kdyby tohle byla hra... tedy 5RE už by jsme o 6 nejspíš nikdy neslyšeli. No a +jednu za joke z dešníkem. :D Kdo nepochopil, tak ať si přeloží název organizace Umbrella a dojde mu to. :) ()