Počítačově animovaný snímek ze světa Star Wars odehravající se za Klonových válek (mezi Epizodou II a III). V příběhu se objeví všichni hlavní hrdinové z předešlých filmů a pomalu se začnou objevovat další v připravovaném seriálu, který bude navazovat na film.

Před filmem už vnikl seriál Clone Wars, který byl však kreslený, takže nový film + seriál je spíš remake a bude jenom dál rozvíjet svět Star Wars za Klonových válek... (chmíří)

Sany33

Príbeh: Dej sa odohráva medzi Epizódou II a III kedy sa Anakin a Obivan snažia nastoliť mier proti obchodnej federácií a separatistom. Podlé plány lorda Dooku a jeho snaha vyvolať vojnu s Hatmi únosom Jabbovho syna je na spadnutie ale Anakin s jeho novou padavankou Ahsokou sa snažia aby sa mu to nepodarilo. Herecké obsadenie: Dabing iba CZ čo ma teda moc nenadchlo ale oceňujem hlasy z pôvodnej série. Prevedenie: Príbeh to síce nijako neposúva ale za to sa dozvedáme čo to o Ashoke, ktorá čo nevidieť dostane vlastný spinoff seriál. Pocity: Rád som videl Anakina pred tým ako mu začalo kvapkať na karbit a rovnako rád som si rozšíril Obivanove univerzum ale na druhej strane sa mi strašne nepáči animácia ani zdĺhavé rozhovory, ktoré nikam neviedli iba opticky predlžovali film. Pridaná hodnota: Animovaný príbeh o hľadaní Jabbovho syna. 55% ()

JekoRek

Ach Lucasi, Lucasi, Lucasi, nejen že si naprosto pošpinil památku SW, ale aspon ty úvodní titulky bys tam mohl dát. Dávám 5*, ale jen proto, že mam rad SW. ()

Bagr_007

Tohle mělo skutečně zůstat jenom na televizních obrazovkách. Tupý příběh, hrozné efekty, strašná hudba, špatná akce a nulové emoce. Vážně by mě zajímalo kdo si myslel, že fanoušky uspokojí trapně se hádající droidi a hnusné mládě Hutta. Navíc je to celé zabalené do hrozně ošklivých postaviček, které běhají po nechutných texturách. A to jsme si mysleli, že více pro děti než "jarjarovská" Epizoda 1, už Star Wars být nemůžou. ()

blackJag

Především jsem velmi rád, že film u nás běžel bez dabingu, což je věc skoro neuvěřitelná, když si člověk uvědomí, že nové epizody, byť hrané, byly dabované. Je ale samozřejmě velká škoda, že většinu známých postav nemluví jejich filmové předobrazy, jinak jsem byl ale spokojen. Zvolený styl animace mi nijak nevadí (ikdyž použití realistické animace určitě skýtá nečekané/větší možnosti a... výdaje), protože mi dost připomína Keanu a ta se mi líbila hodně. Také děj byl velmi dobrý (ve smyslu tempa a přímého tahu), střízlivě čerpající z oblíbené mytologie (nebo legendárních hudebních tónů Johna Williamse) a mě osobně přišel dokonce i lepší než u tria nových epizod a to je eventualita, s kterou bych ani omylem nepočítal... spíš jsem byl připraven na výrazný propadák. Opravdu příjemné překvapení. 80% ()

svobik

Aneb jak jsem běžel proti zdi. Stihnul jsem si pročíst poštu, poslat mail a přečíst hlavní zprávy dne. Výborná kulisa. Vypnul jsem po 40ti minutách. Brrr, nikdy víc. ()

Ravi

Je to celkem koukatelné, ale oproti kreslené podobě tomu chybí nadsázka a napětí. Pokud Vám nevadí dialogy II. epizody a nápady ve stylu Jar-Jar, nebude Vám vadit ani toto. Pro fandy jednoznačně přínos, pro nefandy ztráta času. 60% = 3/5 ()

Kali4

Abych řekl pravdu, klonových válek už mám plné zuby. Co takhle zfilmovat Starou republiku, New Jedi Order nebo Legacy? Například takoví Revan a Mandalore the Ultimate by se spolu na plátně vyjímali pěkně, ne? ()

Guzo

Tenhle pilot určitě nedosahuje kvalit hraných filmů, ale jelikož jde jinou cestou, bylo by asi nesmyslné ho s nimi víc srovnávat. Animace postav se mi nejdřív zdály až moc hranaté, po chvíli si ale člověk zvykne a vůbec neruší, právě naopak. Navíc mě velmi mile překvapila přítomnost všech známých charakterů, protože jsem vůbec neměl tušení, o čem má příběh být - nových postav tu opravdu moc není, krom Ashoky, která skvěle doplňuje Anakina (ten je tu bohužel až moc plochý - vlastnostmi, ne animací). Za mě 6/10 ()

Myrreczech

Tak jsem se konečně dostal i k tomuhle malému rozšíření mé nejoblíbenější ságy. A bavil jsem se. Animace sice slabší než u klasických animáčů, ale na to se dá po chvíli zvyknout. Navíc se pořád něco děje, takže se nenudíte ani chvilku, jen ty souboje se světelnými meči mi přišly takové těžkopádné, animátoři si na nich mohli dát více záležet. Jinak velká nálož akce, minimum zbytečných scén a povedený dabing hlasově podobný hercům z novější trilogie dokázal, že tenhle animák neudělá Star Wars ostudu. ()

Styxos

Animované Star Wars? Proč ne, jen by to mohlo být více temnější a akce by tu nemusela mít hlavní slovo. Zážitek zabijí příšerná hudba Kevina Kinnera, který by zasloužil nakopat do p*dele. ()

Fony

Má očekávání byla hodně nízká, takže jsem nebyl téměř vůbec zklamán. Vypadá to jako videohra pro malá děcka s nálepkou SW a z tohohle pohledu to není zlé. Otázkou zůstává, jestli by něco s nálepkou SW nemělo mít vyšší ambice než vydělat nějaký ten dolar, pobavit děcka a pár skalních fanoušků, kteří se přenesou přes onu dětinskost, průměrnou grafiku, průměrnou zápletku a hloupý droidí humor. Naopak příjemným oživením jsou některé nové hlavní postavy. Doufám, že jsem drzou a ukecanou padawanku Ahsoku neviděl naposledy, i když chápu, že svým chováním vytáčí mnoho lidí podobně jako Jar Jar Binks :-) ()

pugs

"Palbu zaměřit na sektor 11347265!" - "1137... jakže to bylo?" - "Střílej prostě támhle!" Síce tu nie je taká nudná akcia, ako to bolo pri prvej trilógíí SW, ale práveže tu nie je tá pravá SW akcia. ()

jefff

Na hrané filmy samozřejmě ani zdaleka nemá, ale není to vyloženě špatné. Chybí kvalitnější děj a scénář je nahrazován neustálou akcí. Alespoň Anakin je zde o dost sympatičtější a dokazuje že Hayden je z velké míry ten, kdo se podepsal na neúspěchu nových Star Wars. ()

Darth_AK

Obsahuje SPOILERY! Klonové války začaly, a to v pilotním díle. Celou dobu jde jen o to, že hrabě Dooku, resp. jeho učednice Asajj Ventress, unesli malého Hutta od Jabby a schovávají si ho v největší díře v celé galaxii-souběžně s tím ještě Obi-Wan s Anakinem válčí na planetě Christopshis, kde dostane Anakin i padawanku Ashoku. Kdybych měl hodnotit co stálo za to, tak bitva na Christopshis relativně vypadá dobře a některé okamžiky i zvládnou pobavit-Obi-Wan vyjednávající o míru, ale po přesunu na Tatooine to jde od desíti k pěti do hnoje. Anakin osvobodí s padawankou pidiHutta za doprovodu otřesného elektra pří naprosto nereálném útoku na skálu v úhlu 90 stupňů. To by se jště dalo přežít, kdyby tam nepřiletěl Obi-Wan a nerozdal si to s Ventress v souboji-ten totiž stojí naprosto za houbelec. Anakin s padawankou Ashokou pidiHutta zachrání, přičemž Anakin to aspoň v lepším slova smyslu okoření při souboji s hrabětem Dooku. Ve finále ale nezbývá než konstatovat, že 3* to má proto, že=1* Christopshis, 2* Anakin vs. Dooku, 3* Jsou to Star Wars, což jak vidno jsou chatrné důvody. Je to prostě o dvě třídy horší než seriál a i o troch uhorší než Rebels. PS: Český dabing je v tomto díle opravdu hrozný-Anakin a Ashoka by ještě šly, stejně jako Dooku a Asajj, ale ten kojot co daboval Obi-Wana by zasloužil..to se nedá opravdu poslouchat, stejně jako dabing toho prasečího ksichtu z CIS na Christopshis. EDIT po 10 měsících: 2*, seriálu se to nemůže rovnat. ()

fiLLthe3DD

Byť je nízký rozpočet patrný a CGI lidských a mimozemských přímo strašná, vše ostatní jsem si nemohl vynachválit - pro zobrazení vesmírných plavidel, droidů a všemožných soubojů mi naopak digitální animace přišla více než vhodná, v porovnání s ryze kresleným počinem z roku 2004 tomu právě CGI dodává ty větší grády a výsledný produkt je jeden obrovský akční nářez :) V porovnání s hranými snímky pak vyzdvihuji kratší stopáž, díky které měl film rychlý spád a díky permanentní akci pak neměl šanci nudit. Příběh byl sice průměrný, avšak nikterak zvlášť mě nepohoršoval a rovněž nepůsobil až tak překombinovaně. Další zásluhy patří postavám - jelikož jsem prequely viděl dřív než původní trilogii, jsou k mému srdci blíž právě hrdinové jako Anakin, Obi-Wan či Padmé, z těch záporných samozřejmě Dooku, avšak i "nováčci" Ahsoka, Asajj a Ziro mne velmi mile překvapili a oblíbil jsem si je víc než protagonisty z "The Force Awakens." Rovněž mi snímek nepřišel nikterak zvlášť dětinský, ba co víc - v porovnání s "The Phantom Menace" je až překvapivě "dospělý." Stejně tak jsem ocenil a menší inovace soundtracku. ()

FeatherBoy

Myslím, že tenhle film je super náplast pro nás, kteří jsme při konci epizody 3 zamačkávali slzy v očích, že je to poslední Star Wars. Tenhle film měl výborný příběh, i když očekávaný, ale mě, jako fanouška Star Wars, prostě nadchnul. Jsem zvědavý, jak na tom bude seriál, který na tento film navazuje. Doufám, že tu s námi Star Wars ještě dlouho bude... ()

Looser

Infantilní děj, ubohá animace, nesympatické postavy. Přesto nabušené akcí a lehce stravitelné. Takový starwars večerníček. ()

DeLaMorte

Star Wars v novém kabátě...po několika negativních recenzí jsem se tohoto filmu celkem obával ovšem pak jsem začal sledovat právě běžící seriál a odhodlal jsem se na tento celovečerní pilot zajít a nejsem vůbec zklamaný!Možná je to tím že film tolik nepřirovnávám k filmové podobě Star Wars,kterou mám VELICE rád!Film má super atmosféru!Takhle akční Star Wars jsem vlastně ještě neviděl a to je to co se mi na filmu líbilo asi nejvíc že neztrácí akci stále se něco děje a děje se to dobře! ()

ZkuKol

Grafika nic moc, příběh taky není žádný zázrak, ale děj vcelku ubíhá, takže pokud je vám deset a nevadí vám infantilní dialogy, můžete si to užít. Mě už deset dávno bylo... 40% ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Další Indiana Jones

Další Indiana Jones

06.08.2008

Indiana Jones a království křišťálové lebky možná nebyla taková bomba, jak se očekávalo, ale každopádně ve světě film vydělal už téměř tři čtvrtě miliardy dolarů, což je suma, která ani hvězdy… (více)