Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

agamazx

Slusne finale, no ako jeden z mojich fave HP filmov to absolutne nepatri, a myslim ze tento som videl aj najmenej krat. ()

Overlord_04

Zkusím to napsat st(z)ručně. Film začíná stejným tempem jako předchozí díl Relikvie smrti - část 1. Cca v půlce film začne nesmyslně zrychlovat. Vážně. WTF? Dopr**le proč? Hlavní hrdinové MEH... Vedlejší postavy..... Fu*k.... . Všechno je tak, umělý a ten rozpočet byl taky nízký. Nechápu proč lidi tento film nadhodnocují. Napadá mě proč. 1) Rozloučení s našimi hrdiny. 2) Vizuální stránka 3) Příběh Snapea. ====== Není to nejhorší díl, ale patří to k těm horším. Ještě jedna věc: „Když Harry zabije Voldíka, žádná radost nad těžce vybojovaným vítězstvím ? 7/10 UŽ DOST #peace ()

MatyRock

Relikvie smrti část druhá...poslední Yatesova štace v kouzelnickém světě. Tedy ne tak docela, poněvadž se vrací v roce 2016 na režijní sesli u Fantastických zvířat. Druhá část relikvií smrti má mnohem víc co nabídnout. Děj se z velké části vrací do Bradavic, kde to má opravdu spád. Divák nemá ani čas uvažovat o tom, jak nelogicky se některé události dějí. Škoda hodně tmavých scén, kde člověk musí vážně hodně „žmourat“ očima, aby něco viděl. Hudba je excelant a celková atmosféra je dosti temná. Jedná se o téměř nejkonzistentnější díl série a patří k tomu nejlepšímu, co jsme v osmi dílné sáze viděli. Krásné zakončení všech předešlých filmů, kterou doprovází kulervoucí bitva o Bradavice. Čtenáři knih mají značně omezený pohled na věc, kde finální souboj proběhne v jiném duchu. Filmový konec je více konzumní a blockbusterový, což mně ani tolik nevadilo. Krásné finále s patřičnými emocemi. 9z10 (Hodně jsem sérii HP nadhodnocoval a nebral to objektivně. Subjektivní, nostalgií zalité, recenze mi snad pán zla časem promine.) ()

opatstviolov

Skvělý zakončení této série a nestydím se říct, že to je nejlepší díl Harryho Pottera i když Vězeň z Azkabanu je na těsném druhém místě. 7/10 ()

Jurys

Epické finále mělo všechny předpoklady k tomu, aby se stalo nejlepším dílem v sérii - ale není tomu tak. A stejně jako v první části za to viním Yatese. Zatímco u pátého a šestého dílu se to dalo svést na knižní předlohu, tady už není omluvy. O to víc bolí vidět výkony herců a jejich dialogy, kde předvádí zatím to nejlepší, co jsem od nich v sérii viděl. Musím vyzdvihnout hlavně výkon Alana Rickmana, díky němu je scéna s myslánkou jeden z největších klenotů ze všech 8 filmů. Skvělé efekty jsou sice obdivuhodné, bohužel na ně sází až moc a po páté přehlídce moderního CGI si říkám, že bych spíše uvítal nějaké obohacení příběhu. To by až tolik nevadilo, ale požitek z filmu je dost poskvrněn zpackaným finále. Každý měl jinou představu, jak by mělo vypadat, bohužel verze, kterou bych rád viděl, je úplně jiná. Yates v poslední půlhodině filmu zapomněl na všechny vedlejší postavy a věnuje se čistě Harrymu a Voldemortovi. Všichni ví, jak nakonec souboj dopadne, tak proč se místo několika minut, kdy oba po sobě švihají, mávají, mlátí se a létají, nedá prostor i jiným postavám? Bohužel tak finální film, ač není zlý, zůstává za svým očekáváním. ()

MatoPalkes

So záverom som nadmieru spokojný, kniha ma dojala viac ale filmu nemám čo vytknúť. Ako obrovský fanúšik Potterovskeho sveta som bol z celého toho filmového spracovania očarený. Veľká vďaka J.K. Rowling za vytvorenie sveta plného čár a kouzel. ()

Karzelek

Musím tomu tu pátou hvězdu dát.. I když bych si teda dokázal představit, že by se část před příchodem do Bradavic přesunula do části 1, která prostě (upřímně) dobrá není, od příchodu do Bradavic je tohle tak neuvěřitelná jízda, že Vás nenechá vydechnout ani když to vidíte asi po osmdesáté. ()

DiableBlanc

Poprvé jsem tenhle díl viděl v kině tzn. v roce 2011, kdy to pro mě byla událost - magické zakončení velké ságy poté, co mě první díl Relikvií značně zklamal ...každopádně už tou dobou mě mrzelo, že Snapeův příběh není více rozebrán ...takže jsem tu dal 4*  V roce 2022 říkám - bída, bída, bída - takže snižuju na 3* ...pořád se mi líbí scéna, jak Hermiona alá Belatrix vchází do banky, scéna s drakem nebo jak dospělí kouzelníci spojují síly v ochraně Bradavic ... ()

Ivana09

Nejtemnější díl ze všech ostatních filmů ze série... doslova. Nejvíce mě zasáhl konec Snapea, Naginy (nevím, jak se to píše, pardon) - ten had, byl noční můra filmu.  Ráda se podívám znovu na filmy o Harrym Potterovi, ale poslední dva filmy vynechám. Přijdou mi upřímně traumatizující. ()

GameOfThrows

V tomhle díle Harry Použije všechny kouzla co umí, obě dvě.  Jako dítě jsem na tom vyrostl, x let čekal na 4.díl, ale kdybych věděl jak to celý skončí tak se na to vybodnu. Série která skončila s v nasrávačkách a s dudlíkem i když to mělo dospět, ale nedospělo. ()

gggggg

Bohužiaľ, nič prevratné. Dej smeroval presne tam, kam mierili predchádzajúce filmy a ničím neprekvapil, nič neskúsil vylepšiť ani zmeniť. Síce chápem, že sa museli držať knižnej predlohy, ale ako záver ságy mi to príde nedostačujúce. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)