Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

PollyJean

Technicky samozřejmě téměř dokonalý film, kamera divoce krouží a najíždí, triky trikují a hudba bouří v patřičných okamžicích, jenže to všechno kupodivu nestačí k tomu, aby byl divák vtažen do děje. Ještě horší je to s příběhem, ve kterém logika v rámci doslovnosti dostává pěkně na frak. Postavy mizí a zase se zjevují, přesně dle potřeby scénáristů, tři hrdinové často bloudí zcela liduprázdnými prostorami hradu, aby se v dalších scénách náhle proplétali mezi desítkami studentů. Voldemort, který ztrátu prvních viteálů vůbec nezaznamenal, teď najednou při každém dalším sténá a okázale trpí. Nechat Pottera, aby konečně vyřídil Voldyho zcela o samotě, bez toho, aby to někdo nějak okomentoval či si toho aspoň všimnul je hodně podivné, zvlášť když šlo o jedince, který terorizoval celou zem. Taktéž zajímavou myšlenkou bylo ty dobré nechat zemřít, zatímco dva hlavní záporáci jsou po zásahu kouzlem rozptýleni do mikročásteček a rozfoukáni větrem. Velmi estetické. Každopádně, ještě že už můžeme s klasikem říci nad epilogem o 19 let později: „Tak končí (aspoň doufám!) naše komédie, zlo prohrává a dobro žije…“ ()

Zagi20

Epické zakončení??? Dalo by se říct. Hodně jsem se na film těšil a po uvodní lehčí hodince jsem netrpělivě vyhlížel onu epickou akčí řežbu. A ano, k mé veliké radosti se dostavila. Sice se z toho dalo vytěžit víc, na to že poslední díl rozdělili do dvou filmů mi to stále přišlo hodně uspěchané a ne všechno dotažené do konce, ale poslední Harry Potter stále nabízí víc akce než kolik jsme mohli vidět v jakémkoliv z předchozích dílů. Pomalu jsem se těšil na 5-ti hvězdičkové ohodnocení ale všechno pokazily DVĚ scény. Možná je to málo, ale myšlenka nebe jako ostře osvětleného vlakového nádraží s vyflusnutým Voldemortem pod lavičkou a naprosto zbytečný rozhovor s Brumbálem mě moc nepotěšil. Tou druhou je samozřejmě konec po nějaký x letech ve stylu žili spolu šťastně až do smrti. V Hollywoodu asi opravdu nikdo nemá koule na to, aby zabil hlavního hrdinu. Po druhém shlédnutí snižuji na 3 hvězdy. ()

Dreadd

Knihu jsem měl přečtenou mnohem dříve, než jsem viděl film a tudíž od příběhu jsem nemohl čekat žádné překvapení. Proto jsem se zaměřil hlavně na zpracování a výsledek je více než dobrý. Líbí se mi přerod od prvních dílů až sem. Harry Potter začínal jako rodinný film a skončil jako temné fantasy, přístupné až od 12 let. Rozdělení záverečného dílu prospělo dějovému obsahu, jeden celovečerní film je na tak obsáhlou knihu málo a všechnu akci, o kterou jsme přišli v prvním díle, nám bohatě vynahradí pokračování. David Yates se tímto snímkem zařadil mezi režiséry, jejichž nové filmy rozhodně chci vidět. ()

svobik

Hahaha, na tohle jsme čekali dlouhých deset let? Oproti předchozím dvěma dílům finální část aspoň utíká, ale její naprostá emocionální odtažitost jí podráží nohy osudovým způsobem. Všechno jednou končí, v tomto případě naštěstí. 7/10 ()

s.e.p.p

S Yatesem a jeho uchopením předlohy mám jediný problém - ten chlap prostě není schopný prodat potenciálně nejsilnější a nejočekávanější momenty knihy. Ať už je to smrt Snapea nebo Lestrangeové, to vše ve filmu působí jen tak mimochodem a zanechává diváka lehce frustrovaného. Kromě tohoto je ale Potterovské finále zvládnuté skvěle a musí zahřát u srdce každého, kdo s touto postavou dospíval. 80% ()

Taio

Také fajnové mierne nadpriemerová zakončenie Potteroviek. Nebyť Fiennesa tak neviem neviem aj keď naše tiež kúzelnícke hlavné trio to držali aspoň tuto časť nad vodou. Ono najprv som to chcel dať 3* ale ten koniec "19 years later" ma dostal aj keď som videl toho Feltona jak vypadal som si to pretáčal a tak som aspoň hvízdu přidal. Mohla by dať pokračovanie, že Albus Dumbledor Potter. ()

Ev.D.

Podle mě jeden z těch lepších dílů. Náležitě ocenuji efekty, kostýmy, režii, hudbu a herecké obsazení. A nechyběli ani vtipné scény. Závěr jak má být, sice by se dal ještě trochu vylepšit. ve srovnání s knihou je to přece jen slabší (kniha je kniha) ,ale jsou tu i scény ,které v knize nenajdete a i tak jsou dobré. A přece jen je to poslední díl takže 5*****. ()

klima777

Oproti Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 chybí takřka všudypřítomná paranoia, strach a pocit stísněnosti. Změnilo se celkové ladění snímku (více akce; více barev; pouze zřídkavé pokusy o budování atmosféry). Tady se kráčí za vítězstvím. Vážně? Když dojde na souboje (především s Voldemortem), působí jaksi bezkrevně a dokonce jsou trošku nezvládnuté po trikové stránce (několik zbytečně legračních a několik vyloženě zbytečných scén). Tak jo... budeme se válet po schodech; usmažíme pár hůlek atd. Tohle má být osudové, děsuplné nebo alespoň strašidelné?------------- Ale abych jen nehaněla: Snapeova postava je velmi zdařile uchopena. Rickmanovo intenzivní, ba duchaplné & úsporné herectví je skvělé (i v pohádkách pro odrostlé děti). DĚKUJI.------------------- A pak tu ještě máme záchranu mučeného ukrajinského draka :-D. Teď vážně: Jindřicha Hrnčíře léta učednická jsou pěkným filmovým cyklem. Jenže Yates tentokrát příliš spoléhal na "umělohmotnou" velikost a velkohubost ve stylu Stevena Seagala. Vadí mi, že se v podstatě vykašlal na temnou estetiku charakteristickou pro všechny díly počínaje Vězněm z Azkabanu (ovšem k hravosti prvních dvou počinů se již vracet nemohl což jest samozřejmě logické). Uvítala bych poněkud odlišné rozloučení. Méně okázalé, a zároveň méně odbyté Toť vše. P.S. Hvězdy jsou hlavně pro Alana Rickmana. ()

mkubalikova

Yates to zvládl a uzavřel sérii velkolepě tak, jak jsme si to všichni přáli. Mírně upravený konec mi nevadil, ale prostor, který dostal Snape, mě přímo nadchl! První film jsem dostala k 20. narozeninám, poslední filmový díl k narozeninám 30. Krásných 10 let s Harrym. Díky! 100% ()

Mr.KarlAdler

A je to. Poslední dozvuky kolem charakterní, chrabré, avšak v jádru povrchní ságy o Harrym (s tím, jak byl napsán, chudák nic neudělá), už jenom doutnají stejně jako Bradavice. Rozdílností v hodnocení v tomto případě se opět bavím, na druhou stranu nemůžu nikomu za jeho rozhodnutí nadávat, protože by si každý své důvody bezpochyby obhájil, a já mu je pak musel odsouhlasit. Digitálně je závěrečný díl tak parádní, jak jen být mohl, nudný ani za mák a konečně to (díky Feinnesovi moje oblíbená postava) Voldemort mohl vrcholně rozjet, což celý dvojdíl potřeboval. Nejen že nechybí pověstný "drive", ale můj senzor zaznamenal i pokus o hlubší myšlenky, a to minimálně v konverzaci Harryho s Brumbálem na přesvíceném nádraží King's Cross (což je překvapivě v souladu se samotnou knihou). Yates odvedl dobrou práci a až nečekaně se přiblížil předchozím představám, alespoň tedy těm mým. Jen jsem nepochopil tu scénu, kdy mají být všichni asi o 20 let starší. Někdo ji vydělil čtyřma ... Is this all real, or is this just happening inside my head? Of course, it's happening inside your head, Harry. Why should that mean..that is not real? ()

Gurtha

Velice neoriginální válečné drama, kde roli zlo-vůdce připadla na celebritu s nejhorší plastikou a partyzánský oddíl nahradila jistá elitní škola s křišťálově čistými ideály. Přesto musím uznat, že první půlka mi přešla na rozdíl od předchozího dílu docela svižná. Vítězí zkrátka scény, kde se hlavní trio, či jeho část, naloká mnoholičného lektvaru a je tak nahrazeno jiným ansámblem (zde úžasná slušňačka Bellatrix). PS: Nemůžu za to, že jsem to viděla, byla jsem držena v autobuse. ()

Bagr_007

Obrovitánské vyvrcholení. Zamrzí, že se vlastně moc neřeší to, co je v názvu (+ Brumbálova minulost) a třeba minimalistický závěrečný souboj z knížky je asi stokrát víc cool. Vlastně se dá říct, že Kloves to v některých pasážích zase úplně posral, ale celkově vzato ten film docela hodně žeru. Se schopným scénáristou to mohlo být na 100 %. ()

JohnSmith

Moc pěkné završení, chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách, ale nakonec lepší 4*. Dojemné, temné, vizuálně téměř perfektní, dramatické a výborné hudebně. Škoda, že si člověk musel projít všemi těmi předchozími díly. ()

Ravi

Velký konec velké ságy. Zfilmováno velkolepě, ale uceleně, avšak bez přesahu, což jednoho trochu zamrzí, ale dělat s tím mnoho nelze. Druhá část je rozhřešením nejen pro autorku i filmaře, ale také pro diváka, který konečně dostane to, o co byl předtím ochuzen. Bohužel to docení jen při shlédnutí obou částí v kuse, a proto 80% = 4/5 ()

Blackberry

Stále je to čiastočne rozprávka, preto chápem to ináč skvelé (lopatistické) rozuzlenie, ale nemalo to potrebné grády na záver, tak ako by sa takejto, asi najúspešnejšej novodobej sérií, patrilo. ()

Autogram

Je to vyvrcholenie série, ktoré je patrične veľkolepé, udejú sa veľké veci, ale prvá komornejšia časť sa mi páčila viac. Scénam, ani už takmer dospelým hercom nie je čo vyčítať, len toho bolo na mňa nejako priveľa a tak ma ani záverečné rozuzlenie nepresvedčilo, že som celú sériu nesledoval zbytočne. –––– Harry hovori zo spánku. Všimla si si? – Nie, nevšimla! ()

Jaro.Krafcik

Posledný Harry Potter je a bol velmi podarenym filmom. Aj ten samotný záver mohol otvoriť novú kapitolu s deťmi. Ale načo, ešte predtym zaverečný suboj s tým ktorého meno sa nehovorí. Trochu nezvyk že som to pozeral v českom dabingu. Tuším som videl len original verziu a tú slovenskú. Možno si dám aj fantastické zvery. Uvidíme čo všetko ponúka služba Hbo go, ochvílu už Max. 4* ()

stitch7

/// Druhá část Relikvií bohužel místy působí dojmem "tak ať už to máme za sebou". Když je na scéně víc postav, většina z nich prostě stojí jako tvrdé i a někam zírá. Smrti mimo kameru nebo dvouvteřinové záběry na padlé hrdiny s tím, že to stačí taky nepotěší. Jenže když učitelský sbor kouzlí, aby ochránil školu, cítíte to, co máte, a to sice velké napětí, že ty všechny roky vedly k tomuhle velkému momentu. Chválím, že epilog působí míň sentimentálně, než v knížce. A hledání posledních viteálů má taky konečně spád. S čím se ale nikdy nesmířím, je pozměnení toho, jak Harry naložil s jednou z relikvií. I kdyby snad tvůrcům bránilo to, že nechtěli používat mluvící obrazy, mohl Harry s relikvií udělat to samé, co v předloze a ne tu pitomost, kterou provede. Vždycky mě to spolehlivě rozčílí. Každopádně se za nějakou dobu těším na Bradavice zas! ♥ PS: Snapeovo backstory není hezký, ale spíš strašně creepy. ()

faraon

dokonalo uzavreté (aj s dodatkom:), DOBRODRUŽNÉ s nevídaným spádom a oplatí sa aj 3D (až na niektore tmavé scény). 90% (čo patrí k naj dielom) ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)