Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

geek.ondra

Emocionálně vyspělý a velkolepý blockbuster. Všichni do toho nakonec dali to nejlepší. Brilantní zakončení nejdůležitější ságy mého dětství. 8,5/10 ()

JamesConnorG

A jsme ve finále. Musím rozhodně pochválit zakončení celé ságy. Věřím, že to nebyl lehký úkol, ale klaním se a tleskám, že se to povedlo skvěle. Boj dobra a zla rozhodlo. Příběh postav byli spečetěny a příběh Chlapce, který zůstal naživu skončil. 85% ()

haroska

Velké,VELKÉ zklamání...po napínavé první části jsem čekala,že druhá mě "srazí" do kolen ...místo toho se zatraceně srazila kvalita...pro milovníky knižní předlohy snad nestojí ani za shlédnutí(jasně,že každého sem zvědavost ale dotlačí) pro neznalce knížky to musel být jen jeden velký zmatek - nelogicky a bez vysvětlení se zjevující postavy v situacích kde je nikdo nečeká.Těžké téma příběhu v mnohých místech narušeno nemístným humorem(asi aby se režisér zalíbil co nejširšímu publiku),zatraceně málo emocí v momentech "kdy umírají bližní".......a jako třešnička na konec sekce "po 19 letech",kdy už to mé koutky nevydrželi a začli cukat - ne však v tom dobrém slova smyslu.I pro mě je tato filmová kapitola zakončena -film už nikdy více,a zas a znovu jen a jen knihu. Pro už.Depony - jak kdyby mi někdo mluvil z duše;) ()

Melvej

Nejprve by mě zajímalo, kolik existje knižních verzí Harryho Pottera, a kterou jsem četl já a kterou David Yates. Upřímně řečeno, čekal jsem něco víc než jen komediálně laděnou slabší akci doplněnou sentimentálními žvásty, kterých je sice i v poslední knize hodně, ale tady jsou snad ještě horší. Jediné, co vám udrží oči otevřené, jsou celkem zdařilé efekty kompletně předělávající kouzla z knižní série, občasné vtipné pasáže a úžasný herecký výkon Ralpha Fiennese a Alana Rickmana. Během filmu mě několikrát napadlo, proč ksakru dostal Harryho Pottera do spárů právě David Yates a před ním mnozí další. Je přece tolik jiných dobrých režisérů, kteří by ze septalogie Harryho Pottera dokázali udělat film, po němž by divák z kina neodcházel s výčitkami, že si místo těch peněz za film nekoupil něco jiného. No, co se dá teď dělat, Harryho Pottera máme definitivně za sebou (možná), takže, milý Harry, podle filmu tě maminka miluje, tatínek miluje, ale mě jsi zklamal, alespoň svou druhou polovinou. ()

IrisHelenka

Vážení, tak to byla tedy pecka. První část mě mile překvapila, protože po Fénixově řádu a Princi dvojí krve konečně přišel film, vytvořený téměř přesně podle předlohy a ještě ke všemu vážně dobrý. Z druhé části jsem však naprosto nadšená! Je jasné, že rozdíly s knihou tu jsou, ale už jsem se během všech Harry Potterů naučila přimhouřit oko a snažit si jich nevšímat, neboť filmy o Harry Potterovi samozřejmě nikdy nemohou být tak dobré jako knihy. Druhá část Relikvií smrti byla přirozeně o dost akčnější, skoro mi připadalo, že se vezu na horské dráze od začátku do konce. No, život Albuse Brumbála byl vysvětlen dost zjednodušeně a jeho bratr měl být mimochodem plešatý... Potěšila i občas nějaká ta vtipná vsuvka, například scéna v Komnatě nejvyšší potřeby, kdy se Ron rozběhne za Dracem a jeho kumpány a křičí: "To je moje holka, vy kreténi!" Nebo mě i rozesmálo jeho panděro, které se mu udělalo po devatenácti letech... Mimochodem ten konec byl dojemný, i v knížce jsem nakonec byla ráda za lehce patetický happy end na nádraží devět a tři čtvrtě. Co se mi ve filmu vážně líbilo oproti předloze bylo to, že Harry mnohem víc bojoval, konečně se do toho trochu obul! Jeho bitka s Voldemortem byla akčnější a delší, celkově bitva o Bradavice by se naproti tomu dala ještě víc rozvinout, ale dejme tomu, asi už to lépe nešlo. Je tady však něco, co bych mohla vyčíst spíše Rowlingové. Myslím scénu, kdy si Harry přijde do Temného lesa pro smrt. Než by ho dostali, mohl stihnout pokosit alespoň deset Smrtijedů a pokusit se zlikvidovat toho hada, ale to už jsou takové maličkosti, do kterých možná zbytečně moc šťourám. Každopádně byl film hodně ponurý a kolikrát mě mrazilo v zádech, hlavně při s céně s duchem Heleny. Jinak 3D mě tak jako většinu lidí poměrně zklamalo. Filmové rozloučení s Harry Potterem bylo každopádně nanejvýš důstojné a já jako fanoušek knih, který byl sedmým dílem konečně uspokojen a potěšen, dávám pět hvězd bez pardónu. Jsem ráda za rozdělení na dvě části, konečně to mělo nějaký řád! ()

Black-star

No upřímně, celkem důstojné zakončení celé potterovské ságy. Možná jsem čekala větší žůžo, ale i přesto sem byla spokojená (kouzelnické souboje, napravení hříšníků a skvělé vyniknutí skvělého herce Alana Rickmana). Strhávám hvězdičku za to že nebylo vidět odrovnání důležitých hlavních postav, asi z důvodu přístupnosti pro mládež. A další hvězdu strhávám za 3D verzi, která mi přišla naprosto zbytečná, vzhledem k tomu že většina filmu se odehrává ve tmě a stejně stěží bylo něco vidět a navíc v tom filmu stejně nebylo nic extra na 3D-efekt. Na druhou stranu jsem ráda, že už je to všechno za námi. ()

MatySkills

Dlouho očekáváný moment mého života. Životní láska a sága se chýlí ke konci. Musím říct, že se filmaři pořádně vyřádili. Pro toho kdo četl knihu to musela být naprostá paráda. Avšak musím politovat ty co jí nečetli, poněvadž z toho museli mít pěknej buřtguláš. Jako největší výtku vůči filmařům považuji odrovnávání postav jen tak mimochodem mimo záběr. Dalo se z toho vydolovat zatraceně víc emocí. 90% - Možná to napraví Bluray rozšířená verze.... ()

jaki96

Druhá část Harryho Pottera byla několikrát označena jako velké finále. Toto očekávání tvůrci splnili. Akční scéna střídala další akční scénu a divák se mohl jen stále bavit. Jelikož jsem navštívil představení v originálním jazyce, nemohu posoudit český dabing. Herecké obsazení zůstává i v této části stejné, což je jen a jen dobře. Případné změny v rolích by nebyly vůbec dobré. Výborné herecké výkony předvela hlavní trojka, Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint, dále Maggie Smith, Ralph Fiennes atd. Škoda jen, že se ve snímku málo objevovala postava Severuse Snapea v podání Alana Rickmana. Plusem pro film jsou vtipy Rona (Rupert Grint). Efekty hodnotím jako velmi dobré, v dnešní době jsou velké možnosti a tvůrci jich většinu využili. Emoce hrály v tomto dílu velkou roli a herci je předvedli docela věrohodně. Moc mě nezaujal dodatek, postavy po 19 letech, ale to je už pouze věc názoru. Mně tak nezbývá nic jiného než hodnotit 5* a 97%. ()

Mira90

Tak, a je to tady. Konec jedné éry. První část posledního dílu mě docela namlsala. Jestliže v úvodu jsme si povídali, teď jsem očekával destrukci, souboje, monumentální vyvrcholení desetiletého snažení. A - dostal jsem komedii roku! Jako vždy byl Harry Potter třeskutě zábavný. Při nejednom dialogu vyprsklo kino smíchy. Svůj díl ,,viny" na tom nese určitě i dabing, který ... mohl být lepší. V originále jsem viděl snad jen dva díly, ale je to prostě něco jiného, lepšího. Chtěl jsem akci. Ta tu samozřejmě byla. Když profesorka McGonagallová vykouzlila armádu bojovníků, říkal jsem si - jde se na to! Chvílemi to mělo náběh i ke scénám z Pána prstenů, jenže: celé tohle bojování bylo jen velmi krátké, tvůrci mohli přidat alespoň deset minut navíc... Příjemnou změnou bylo opětovné zapojení více postav do děje. Samozřejmě mi vadilo, že ubylo Hermiony, ale zase jsem dostal úlitbu v podání Miss mokré tričko :-D Hermiona, resp. Emma Watson mi z titulní trojice jako jediná připadá jako skutečná herečka - Rupert Grint s Danielem Radcliffem zřejmě někde nechali mimické svaly a tak jim nezbývá, než poulit oči a divně se šklebit. Postava Harryho je tradičně Ťulpas Ťulpasson, velice dobré jsou scény, kde přebírá iniciativu někdo jiný než Hermiona. A ta se nestačí divit :-) Konečným rozřešením má být souboj Voldemorta s Harrym. A ten není nijak velkolepý. Bohužel. Stejně jako já i režisér skákal z jednoho tématu na druhé, takže celý film jakoby tvořilo několik (ještě rozdělených) epizod. Co musím dále okomentovat, je samotný závěr. Jestliže doteď se kino smálo, rázem celé doslova VYBUCHLO smíchem. Tvůrci se rozhodně měli zasnažit více. Jediný, kdo vypadal jakž takž věrohodně byl Rupert Grint - což pro něj jistě není lichotivá zpráva. Nikde jsem však nenapsal, že by poslední díl posledního dílu Harryho Pottera byl špatný. To rozhodně ne! Dozajista to byl jeden z těch (nej)lepších dílů. Navíc - konečně někdo zabil tu ***** Naginiho ;-) ()

Anayka

No. Nebylo to až tak špatný. Nějaká akce, nějaké to napětí, fajn efekty... a občas se člověk i pobaví (obzvláště tam, kde to asi režisér nezamýšlel). Ale pořádné dialogy už umí napsat asi jen Woody Allen. A vůbec.. jak může Yates nechat ty děcka hrát tak toporně? Navždy mi bude líto, že Alfonso Cuarón režíroval jen jediný díl. PS: Co si myslíte o rodičích, kteří vezmou malé děti na TITULKOVANOU verzi? ()

Pathrose

Nebýt hrozného konce, který je však dán již špatným koncem v knižní předloze, jsem neměl mnoho výhrad. Vše nasvědčovalo epickému finále, které jsem v části dostal. Nemůžu však dávat za vinu filmu špatný konec, který byl napsán v knize a proto jsem se rozhodl dát 5 hvězdiček, protože film jako takový si je opravdu zaslouží. ()

Trifi

Zasloužená filmová hostina, nebo jen osmý povinný zářez na docházkovém lístku s názvem Harry Potter? Těžko jednoznačně odpovědět, všechno je totiž hořce dvojaké, dvojsečné, rozporuplné. Monumentální bojové scény sice svou pompézností nostalgicky připomenou Pána prstenů, ovšem je jim věnováno nepoměrně méně času. Naprosto stejné negativum sráží i památné "duely" ( především Molly vs. Bellatrix), u kterých sice do morku kostí cítíte onu mimořádnost a epičnost, ale nemáte možnost je naplno procítit protože jsou okleštěny na nezbytné minimum. Zkrátka, David Yates se ukázal jako výborný šéfkuchař, který nám ale nedopatřením (?) připravil místo hostiny "jen" ochutnávku. Pokaždé, když má diváka na lopatě a už už ho stačí jen dorazit, nepochopitelně na poslední chvíli couvne. Je to nesmírně kruté, protože po nepochopitelně vatové první části bolí tyhle fofry dvojnásob... Co drželo režiséra na řetězu a nedovolilo mu rozpoutat pravé smyslové a vizuální orgie se asi nikdy nedozvíme, naštěstí i s ním ale dokázal vytvořit pětihvězdičkový film a hlavně jednoznačně nejlepší díl ságy (promiň Vězni...) rozdílem parníku. Konečně se totiž něco děje, konečně se máchá hůlkama ve velkém a konečně vylézají na povrch pravé charaktery a motivace... A ikdyž je tempo vražedné a revírem Stevea Klovese bylo vyklovat do scénáře opět pár pěkných nebojím se říct hovadin (jako například rádoby "vtipná" hláška Minervy, která zabije jinak jednu z nejpůsobivějších scén - přivolávání soch na obranu školy), neodradí mě to od maximálního hodnocení, protože si ho tenhle film jako celek prostě zaslouží. Vždyť mi dokázal otevřít ústa úžasem a dokonce i vypustit z očí trošku té slané kapaliny... PS: 3D opravdu výrazně nedoporučuji, tedy pokud si nechcete v absolutní černotě každou chvíli zvesela tipovat jestli vidíte stromy nebo Smrtijedy... ----- Plus: Akce, emoce, soundtrack, herecké trio Smith, Rickman, Radcliffe --- Mínus: Nedotažené scény, zbrklé tempo, děravý scénář ----- Recept: 50% kniha, 25% nezapomenutelné scény, 20% casting a herecké výkony, 5% režijní "jízda na půl plynu" ----- Hodnocení: 90% ()

upas

Zřejmě nejslabší film potterovské ságy. Úplná absence jakéhokoliv nadšení z porážky úhlavního nepřítele, fakt nechápu. ()

lubomir91

Velkolepé finále? No, nemyslím si.........nezáživné, neemocionální. Zkrátka jen spousta výbuchů záblesků, pár mrtvých a konec filmu. Snažili se to nejlepší naservírovat v závěrečném dílu...a očividně to byla chyba. ()

Mastersn

Asi nejlepší Potter co jsem viděl,pořádně depresivní pohádka která už není opravdu pro děti,sice se mi to dost líbilo tak proč 4* jak už možná tady je zmíněno,hlavní postavy umírají mimo záběr,čekal jsem trochu víc akce,skoro vše viděno v trailerech....a hlavně je tu strašný skoro až parodický závěr kdy jsou hlavní postavy dospělé,málem jsem se neudržel v sedačce.Jinak oproti ostatním dílům opravdu posun,přišlo mi jako bych koukal na úplně jiný film.3D opravdu k ničemu.Zlaté 2D s titulkama. ()

R.A.D.E.K

Použití hudby z prvního dílu, která je dle většiny fanoušků HP nejlepší + skvělé vizuální efekty a vůbec celkový fakt, že se tvůrcům i hercům podařilo ze slabší předlohy udělat nadprůměrný film dělá tento film výborným zakončením téměř desetiletého maratonu potterovské mánie na filmovém plátně. ()

RajAthen

Poslední (?) Harry Potter, juch. Ale abychom byli poctiví, tenhle díl přeci jen něco do sebe má, pokud pominu skutečně pozoruhodný a předně zbytečný konec. Velká škoda, že řada postav se musí spokojit s pouhým zjevem na plátně a (v tom lepším případě) několika frázemi. Doufám jen, že nikdo už nebude tvrdit, že tenhle film je pro děti. Udělat menším dětem potterovskou noc, tak už okolo půlnoci jdou pokoutně pátrat do koupelny pro žiletky. Ve výsledku ale jde o důstojné zakončení, na které s ohledem na konec, prosím, nenavazovat. P.S. Proč mají všichni kouzelníci takový fetiš na kouzelné hůlky? ()

Ergon

Sága ukončena! Očekávaný grandiózní konec přišel a já jsem velice spokojen. Velkolepé zakončení je přímo napěchované akcí, jeden souboj střídá druhý a kouzla jen srší. Akorát bych vytkl 3D zpracování, které filmu mírně uškodilo. Jednoznačně NEJLEPŠÍ díl. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)