True Blood: Pravá krev (TV seriál)

• Česko

USA, 2008, 80x60 min

Předloha:

Charlaine Harris (kniha)

Nathan Barr

Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Chris Bauer, Nelsan Ellis, Carrie Preston, Alexander Skarsgård, Todd Lowe, Deborah Ann Woll, Kristin Bauer van Straten, Jim Parrack, Joe Manganiello, Lauren Bowles, William Sanderson, Michael McMillian, Kevin Alejandro, Janina Gavankar, Adina Porter, Marshall Allman, Lucy Griffiths, Jessica Tuck, Denis O'Hare, John Billingsley, Anna Camp, Michelle Forbes, Michael Raymond-James, Mehcad Brooks, Lindsay Pulsipher, Kelly Overton, Brit Morgan, Mariana Klaveno, Tanya Wright, Fiona Shaw, Dale Dickey, Valentina Cervi, Scott Foley, Robert Patrick, Carolyn Hennesy, Lois Smith, Arliss Howard, Robert Kazinsky, Jurnee Smollett-Bell, Allan Hyde, Adam Leadbeater, Ashley Jones, Courtney Ford, Peter Mensah, Evan Rachel Wood, Tess Parker, Fiona Dourif, Aisha Hinds, James Frain, Grant Bowler, Wes Brown, Theo Alexander, Daniel Buran, Karolina Wydra, Lindsey Haun, Louis Herthum, Cooper Huckabee, Lizzy Caplan, Luke Grimes, Lara Pulver, Gregory Sporleder, Don Swayze, Christopher Heyerdahl, Melissa Rauch, Tina Majorino, Damion Poitier, Camilla Luddington, Christopher Meloni, Lynn Collins, Rutger Hauer, Alfre Woodard, Valerie Cruz, Natasha Alam, Pruitt Taylor Vince, Chris Coy, Kristina Anapau, John Fleck, Aaron Perilo, Brandon Molale, Stephen Root, Raoul Max Trujillo, Željko Ivanek, Alexandra Breckenridge, Christina Moore, Chris Butler, Danielle James, Andrew Rothenberg, Aunjanue Ellis, Dane DeHaan, Peter Macdissi, Brian Geraghty, Ed Quinn, Chris Gartin, John Hillard, Valorie Hubbard, Missy Doty, Grey Damon, Carlson Young, Brianna Lynn Brown, Emma Greenwell, Jayden Lund, Jonathan Kowalsky, James Parks, Rachael Markarian, Kevin McHale, Martin Spanjers, Dakin Matthews, Tamlyn Tomita, Preston Jones, David J. Wright, Ailsa Marshall, Cherilyn Wilson, Stacy Haiduk, Randy Wayne, Valarie Pettiford, Galadriel Stineman, Linda Purl, Greg Cipes, Kate Luyben, Steve Rankin, Natalie Dreyfuss, Keram Malicki-Sánchez, Neil Hopkins, Jessica Stroup, Adalia Braydon, Bill Maher, Randy Oglesby, Jeff Bryan Davis, Scott Alan Smith, Kelli Maroney, Nicholas Gonzalez, Camille Langfield, Arielle Kebbel, Daniel Gillies, Lorna Scott, Dawn Olivieri, Michael McCafferty, Elise Robertson, Michael Papajohn, Tamara Frapasella, Rebecca Wisocky, Hallock Beals, Sam Horrigan, Charlaine Harris, Sarah Blevins, Autumn Federici, Vincent M. Ward, Eugenia Kuzmina, Andrea Harrison, Jaren Mitchell, Erica Gimpel, Annalise Basso, Sienna Farall, Drew Powell, Del Zamora, Orson Chaplin, Tara Buck, Bruno Gunn, Troy Glass, Jorge Diaz, J. Smith-Cameron, Gideon Emery, Ronnie Gene Blevins, Brett R. Miller, Lynne Jacobellis, Paola Turbay, Lauren Weedman, Derek Ray, William Schallert, Colleen Craig, Jessy Hodges, Ashley Barron, Abbie Cobb, Leslie Stevens, Paul Haitkin, Lars Slind, Natalie Hall, Michael Bofshever, Giles Matthey, Blaine Saunders, Clint Culp, Melanie Camp, Jessica Clark, Kherington Payne, Dendrie Taylor, Ashley McCarthy, Ashley Hinshaw, Jade Tailor, Megan Albertus, Vedette Lim, Gregg Daniel, Nathan Parsons, Robert Baker, Jamie Luner, Grainger Hines, Danielle Sapia, Max Charles, Todd Giebenhain, Gabriella Wright, Hannah Kasulka, Matt Riedy, Bryan Becker, Patrick Gallagher, Tahmus Rounds, Molly Burnett, Chelsea Ricketts, John Prosky, Jamie Gray Hyder, Amelia Rose Blaire, Brad Carter, Terrell Lee, Zoran Korach, Scott Thomson, Jeffrey Nicholas Brown, Anastasia Roark, Maz Jobrani, Kandis Mak, Johnny Ray Gill, Loanne Bishop, Lucas Di Medio, Caitlin Carmichael, Christina Scherer, James Harvey Ward, Brett Rickaby, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Terry F. Smith, Skyler Vallo, Alec Gray, Jaala Pickering, Myk Watford, Alicia Vela-Bailey, Karina Logue, Judy Prescott, Barbara Whinnery, Dinka Džubur, Jodie Turner-Smith, Henri Lubatti, Lily Knight, Dean Chekvala, Conor O'Farrell, E.J. Callahan, Stephanie Erb, Steph DuVall, Stephen Monroe Taylor, Ben Lemon, Edrick Browne, Amber Dawn Landrum, Bill Stinchcomb, Malcolm Goodwin, Lawrence O'Donnell, Niko Nicotera, Chanon Finley, Tyne Stecklein

Andy Keir

Kostýmy:

Danny Glicker
  • LIVINGDEAD

Zpočátku mne to bavilo, ale pak nastal ZLOM a po 8. dílu jsem řekl dost! Pošahaná kozatá servírka, která si hraje na chodící morálku a zároveň s prominutím "šuká" s upírem, chodící penis ala bratr, černoška, která neví, ke komu by vlezla....... náměsíčný vedoucí restaurace, tak hrozně tajemný.............................a další pošahané postavy. No a hlavně "TOTÁLNÍ NUDA!(30.3.2009)

Hodnocení po první sérii, povedený upíří seriál, který byl zpočátku neslaný, nemastný ale potom se rozjel tím správným směrem. Plno zajímavých postav, což má za následek, že sledujeme více příběhových linií a o to je to zajímavější. Jsem rád, že jsem se dodíval až do konce, Bill je sympaťák. 2.Série-Myslím, že díky druhé sérii si seriál zaslouží o půl hvězdičky navíc, ještě víc našlapanější, napínavější a akčnější príběh, celkově atmosfára druhé série na mě působila více. Asi to bylo díky tomu, že se to odehrává v prostředí, kde se setkáváme s upíry častěji a ty jsou pro mě hlavní lákadlo série:) Přidám celou hvězdu navíc a budu se těšit na další série, po velmi zajímavém konci druhé série se určitě máme na co těsit! No...tak třetí série není špatná, ale je rozhodně slabší než předešlé, hodně jsem si oblíbil Erica Northmana, jeho postava se stala mojí nejoblíbenější ze všech sérií. Ať už sakra umře ta černá otrava Tara, mohl by ji konečne někdo zabít..doslova mě tam štve.(19.12.2009)

" This is all about you're ego! - This is about order, instead of chaos! This is about mercy, instead of sadism. This is about balance. This is about peace. - Peace is for pussies!" Nejdokonalejší satira na dnešní (nejen americkou) společnost. Zatím naprostá spokojenost. První řada - 90% ..... Druhá řada - 95% ...... Třetí řada - 95% ..... Čtvrtá řada - 100% ..... Pátá řada - 100% ..... Šestá řada - 70% .....(18.11.2011)

// Distribútor: Home Box Office (HBO) //(18.7.2014)

Upírská sága od Charlaine Harris má sice zajímavý nápad (upíří coming out a vše s tím spojené), ale jeho podání už trochu pokulhává. Příběh je vyprávěn očima mladé Sookie a i když to není tak špatné jako Twilight, tak pořád je to příliš "dívčí" a ztraceno v neskutečném množství popisu. Seriálová podoba se tomu však vyhnula a události jsou sice stejné jako ty knižní, ale příběh se neomezuje pouze na perspektivu hlavní hrdinky. Navíc je to celé temnější, je tam více sexu (hodně sexu) i násilí. Jih je v tomhle případě skutečně drsný, provoněn krví, živoucí a jednoduše fascinující. A člověk si nemůže být ničím jist.__Hodnocení se vztahuje hlavně k první sérii, druhá je slabá a doporučuji se jí vyhnout.(14.12.2008)