Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

miki68cz

Zase jeden z těch skvěle zahraných sci-fi kousků, kde kralují dva vedlejší hrdinové Keaton a Oldman. Perfektní digitální zpracování, dobrá muzika i tempo. Jen mi tentokrát chyběla trochu delší stopáž, jakoby autoři už moc pospíchali k závěru a příliš brzy otevírali dvířka pokračování. Vřele doporučuji, pro mne po Muži z oceli druhé největší komicksové překvapení za posledních pět let. ()

tartan

Zaujímavý a funkčný remake starej akčnej klasiky (no, starej), s výrazne aktuálnym a satirickým spoločensko-politickým podtónom, kvalitnými a snaživými hercami, uveriteľnými emóciami (o tie tu ide hlavne - súboj medzi ľudskou podstatou a robotickou časťou Alexa Murphyho je najzaujímavejšou zložkou filmu) a v neposlednom rade, samozrejme, s pomerne slušnou a primerane brutálnou akciou. Veľa som od toho nečakal, o to príjemnejšie som bol prekvapený. ()

Vykuk

Hmm.. klasika je klasika, tyto remaky mě spíš štvou. Film je v celku dobrý, ale chyběl tomu šmrnc, na jedno podívání dobré, ale za mě tohle zůstává ve stínu svých předchůdců (mluvím o Robocopovi 1 a 2, třetí díl se moc nepovedl). Takže lepší průměr.. ()

Dinsberg

Remake dopadl podobně jako Total Recall. Prosím, nechte už osmdesátkové klasiky spát a dopřejte jim status kultu. Nesnažte se na nich parazitovat. Opět zde chybí symbolika, jen doslovné nípání se v současných problémech. Přemýšlíme o právech strojů a přitom nemáme jasno o vlastních právech. Originál byl a je pouze o lidské krutosti, remake se dotýká tolika nešvarů, že se stává plytkou satirou na současný svět. A přitom o něm nic neřekne. ()

jafuska

Klasika, robocop, tak jak ho známe, jen v nejnovější verzi, která je vcelku povedená, počítačové programátorství, aby nakonec z člověka byl robot, to je trochu nad moje chápání, ale mělo to svoji logiku, sice průměrný film, ale dívat se dalo, a to je to hlavní, ()

Vocoun

Jo tak tohle se nepovedlo. Říkal jsem si, že po nepovedeném remaku Conana nebo Total recall by tohle konečně mohlo být slušné, ale houby. Nejdřív bych z popisu filmu odstranil slovo akční. Protože ve skoro dvou hodinovém filmu se té akce dočkáme asi 3x a většinou jde o stejnou akci jen s jiným komparsem ( jednou dokonce i ve tmě!!!). Paradoxně je smutné, když u akčního filmu je nejzajímavější část ta, kde Robocop poznává sám sebe a snaží se zvládnout "emoce". To ještě šlo. Ale po zhruba hodině a čtvrt, kdy by měla konečně přijít akce, nepříjde prostě nic. Tolik skvělých herců a tak málo herectví. Celý film na mě působil spíš jako počítačová hra. Souboje byly v tom duchu úplně a občas to prostě vyplnili nějakym tim videem s konverzací. Děj žádný, spád žádný, postavy žádné. Alespoň na tu Abbie se slušně koukalo. Abych to shrnul, pokud to má být úvodní jakýsi vysvětlovací díl třeba k trilogii, tak se dají zavřít oči. Ale pokud to má stát jako samostatný "akční" celovečerák, tak to je vážně průser, protože vůbec dokoukat tu nudu byl docela problém. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina. 2*, 50% PS. Samuel L. Jackson sice vždycky potěší, ale v tomhle filmu byl naprosto zbytečný, ba přímo otravný... ()

srncek

Nevidel som 1987 pôvodný film,ale táto verzia je viac menej akoby predstavenie Robocopa ako postavy pre ďaľšie pokračovania..lebo moc deju to nemalo,čo sa týka nejakého prípadu a podobne..nazval by som to "ROBOCOP : Stvorenie" :) 70% ()

Nessos

Neuvěřitelně ploché, bez výraznějšího okamžiku. Mdlé. Pokud bych měl hodnocení brát jako rozdíl mezi očekáváním a realitou, tak by to bylo možná tak na 2*. Ani audiovizuál to nezachránil. ()

Uberlord

Zprvu se Robocop jeví, jako skvělej akčňák, kde vás na skvělou akci připravují reportáže pod vedením Samuela L. Jacksona. A tak vstřebáváte informace, bavíte se a těšíte se co bude dál. Jenže pak přijde okamžik, kde se začnou hrabat hlavnímu hrdinovi v hlavě a vy začnete ztrácet optimizmus a vlastně nevíte, co si máte myslet. Z Alexe Murphyho udělali robota ještě dřív, než jste si k němu stihli vybudovat nějaké větší sympatie... a teď mu ještě ovlivní povahu a myšlení... Tím hlavní hrdina ztrácí absolutně jakoukoliv schopnost táhnout děj, až do chvíle, kdy se nezačne vše vracet do normálu. Ale do té doby, se jen díváte na nesympatickou plechovku. Musím říct, že to byla nejslabší část, protože ani akce ji nijak nevyrovnala. Holt by to chtělo o něco větší odvaz při přestřelkách apod. No z traileru to opět vypadalo na akčňák roku, ale je to jen další film, který neurazí. ()

Ivoman

Docela povedený remake. Krvavé řeži na policistovi z originálu se režisér vyhnul (asi kvůli ratingu) krásným výbuchem, bitky a střílečky jsou natočeny také skvěle. Např. sebevražední atentátníci, jsou natočeni pěkně drasticky. Samuelova plamenná řeč na konci o "úžasné zemi jménem Amerika" člověka úplně chytne u srdce a chtěl by se tam hned odstěhovat, naštěstí je poznat, že i Samuel měl problém s tím, se do takových žvástů dostat a stát za nimi. :-))) ()

Daryl.Dixon

Dějová linie má hlavu a patu. Nejedná se jen o akční podívanou, ale jsou zde řešeny i otázky identity hlavní postavy a dále morální zásady a politické otázky, kdy toto není na škodu, ale dává to filmu další rozměr, aniž by mu to ubralo na akčnosti. Dvě hodiny uběhly svižným tempem bez zbytečných dialogů a prostojů. ()

Daertelon

Tento film mi otevřel oči a já uvážil, že dnešní filmy nemají žádnou originalitu. Jak to dopadne bylo zřejmé od začátku všeho, co mohlo nějaké rozuzlení mít. Opět se setkáváme s dobrem, zlem a vítězstvím dobra přes všechny přírodní zákony. Takové filmy jsou tak nudné! Hlavní hrdina je v podstatě nezničitelný a přes to, že byl zmanipulován zlem, láska v jeho mysli, která má jen jediné procento možností, oproti 99% počítače, stejně nakonec zvítězí. Asi nejlepší ze všeho byly počítačové efekty, díky nimž má film mé tři *. ()

jayman

Absolútna spokojnosť! Prvého RoboCopa som nevidel, shame on me. Ale toto nebol len akčňák, toto bola psychologická dráma s veľmi zaujímavými filozofickými presahmi (nazvať hlavného doktora Dennett vo filme, ktorý sa obtiera o otázky vedomia strojov je geniálne! (Daniel Dennett je chlapík, ktorý rieši intencionálne systémy, pozn. autora) Ak neviete o čo ide a chcete byť múdrejší, google it up!) Okrem toho ma tešili aj prestrelky a Samuel L. Jackson si užíva snáď každú svoju rolu tak, že sa už len kvôli nemu oplatí vidieť všetky filmy, kde hrá. Solídne 4! ()

64B

Mě se film líbil. Ještě více naleštěnější, více počítačový a více lidštější než jeho první filmové zmíňka. Bohužel ale, příběhově je to laciná kopie a to ještě ne moc zdařile "přesmažená". Smíšený pocity, smíšené hodnocení. ()

Skendl

Úplně zbytečný film. Hlavní postava absolutně nesympatická, příběh čitelný a nudný. Hezké zpracování, ale to je tak vše. ()

Stranger77

Odvážně natočený remake, který nejen že má výborné obsazení, ale především se nebojí stavět na charakterech a hlavním dilematu mezi tím, zda mít dokonalou zbraň alias Robocopa bez svědomí, kterého jen brzdí nebo zda je jeho lidskost právě to, bez čeho nemůže být. Zajímavě pojatá kritika současné západní společnosti. Film se vydává jinou cestou než originál a je to dobře. Pro mě kvalitativně dost blízko originálu. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015