Jo, jo, jo. Losangeleští detektivové Riggs (Mel Gibson) a Murtaugh (Danny Glover) se vracejí do akce a pouštějí se do křížku s bandou kriminálníků, obchodujících na ulicích se zbraněmi – z policejních skladů! Joe Pesci je zpátky jako otravný bývalý mafiánský účetní Leo Getz a partu doplňuje Rene Russo jako drsná Lorna Cole, vyšetřovatelka z vnitřních záležitostí a – stejně jako Riggs – rozená hazardérka. Rizika jsou všude: věžák exploduje na mraky, obytný blok se složí jako domeček z karet, Riggs skočí na motorce do pětadvacetimetrové hloubky a Murtaugh prožívá svou obvyklou předdůchodovou paniku. Smrtonosná zbraň 3 není jen lepší. Je nejlepší! (Magic Box)

bery77

Joe Pesci v roli Lea je bravůrní. Pro mě je trojka na stejné úrovni jako 1 a 4 díl této série a proto dávám ****. ()

Menec

Podle mě nejslabší ze všech leathal wapon. Podívaná to sice pěkná, ale ani režisér takového kalibru, jako je Richard Donner, nedokázal trojkou příliš zaujmout. Očekávání byla po nejlepší dvojce příliš velká. ()

Tomulka

Riggsovi už tak něják tu jeho šílenost mám problém uvěřit, Murtaugho je až příliž starým dělaný. Výborná René! ()

Suchoš

Smrtonosná zbraň si stále drží svůj standard a přestože dvojka byla asi o krapánek lepší, trojka rozhodně moc nezaostává. Film je trochu více laděn do komediální stylu a Rene Russo výborně zapadla do obsazení. ()

cocaine

Ale jo, pořád stejnej standard...Joe Pesci dostal zase o něco víc prostoru.:-) Možná druhá půlka trochu slabší, ale stejně nadprůměr v žánru. ()

Lukkyn

Fíha potřetí a opět naplno!!!!!!!!!Opravdu nemám trojky v lásce , ale tohle je snad nejlepší trojka v dějinách filmu!!!Donner udržel vtip a originalitu a rozjel třetí akční jízdu s osvědčenou dvojcí na kterou si již divák zvykl a nedá na ni dospustit.Z mého pohledu to nemá chybu :-) ()

Chlo0opek

Oba hlavní představitelé zde opět excelují, skvělé vtipné scény. Např. scéna s chodcem, který přechází špatně silnici a Riggs poté, když neví, jak vyplnit pokutový bloček, se rozhodne jej prostě odbachnout, je zkrátka dokonalá:). Kvalitní práce. ()

davebono

Už trochu moc přehnané a vařené z vody. Převážně těží z dvojky namísto vlastních nápadů. Ještě že zůstal komický aspekt, který občas dobře pobaví a proto dávám zasloužené 2*. ()

Voxel

Co se týká humoru asi nejvtipnější díl z celé série. Jinak malinko slabší než první dva filmy, ale opravdu jen o kousek. Rene Russo ústřední dvojici skvěle doplňuje a postava Lea Getze naštěstí také zůstala a podílí se na některých úplně nezapomenutelných scénách (hlavně prodej domu). ()

Lal.V

Podľa mňa jednoznačne najlepší diel série, pribudlo trocha viac humoru, špinavý policajti a Rene Russo :) (plus ďalší skvelý pes - ach moje podivné úchylky) Najviac mi to asi pripomínalo Posledného skauta zo všetkých dielov :) Záverečná scénka skvelá vsuvka :) ()

Sevprince

Jak bych to jen řekl...první dva díly jsou rockové, nebo dejme tomu poprockové, tenhle je ovšem čistej popík a já jsem holt rocker. Když to půjde v telce, nemám problém, ale záměrně si to, na rozdíl do 1 nebo 2, rozhodně nepustím. ()

Otan

Velice průměrné,sice se dají najít vtipné dialogy,ale trojka je typickou ukázkou toho,že když se něco zalíbí,tak s toho vyždímejme co se dá.Další pokračování si opravdu rozmyslím. ()