Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

motyka52

OK, o čem že to vlastně bylo? Áááále, vždyt je to fuk. Hlavně že ta směs gagů, frenetických akčních scén (úvodní ničení wannabe Robocopa, WTF?!) a efektních honiček pořád v rámci možností funguje. Zápletka - či spíš její absence - v tom nehraje žádnou roli. Čtvrtá pokračování už většinou stojí za vyližprdel, ale tohle si pořád ještě drží vyšší standard a pobaví to. I když je to vlastně počtvrté to samé. Což je nakonec dobře. ()

Feacher

A i poslední díl je skvělý! Měl tedy trochu americký konec, ale co už, má to svoje kouzlo. Film se nějak moc neliší od ostatních tří, ale zároveň je originální, což je při dělání takových pokračování umění. Je z těch čtyř dílů nejslabší, ale i tak stačí na 5*! ()

babuška

píšu recenzi až k poslední části, doporučuji skalním si sehnat prodloužené verze, u 1 to stojí za to, já jsem celkově spokojený a rád se k této již klasice budu vracet, díky ()

Hixx

Štvrtá časť sa vracia qualitou ku jednotke, spracovaním je lepšia ako dvojka a trojka, príbeh je viac rozvinutý. Pribudol Jet Li ktorý skope našich dvoch hrdinov do kocky, a hláška "my nie sme starý" ma pár krát prinútila posilovať brušné svalstvo. ()

ado7

Jet Li vs. G&G. Keby Li pokungfuoval aj tychto dvoch šašov, tak ako ostatných, tak Smrtonosna zbran 5 by určite nebola ()

CrazyWolf

Nejslabší díl série, ale stále vysoko nad průměrem. Skvělá kombinace zábavy, akce a vinikajících dialogů. Občas se mluví o natočení pátého dílu, ale k tomu snad doufám nedojde. Pátý díl už by totiž musel být logicky jen a jen horší, tudíž propadák. A to by úplně zkazilo tak pěknou sérii. ()

Ušák89

Dobré zakončení celé série. Čtyřka sice nedosahuje kvalit prvních třech, ale podle mého názoru zapadá do celé tetralogie z přehledem. Scéna, kdy se Riggs, Murtagh, Butters a strýček Benny sjedou rajským plynem je prostě výborná. ()

Papinianus

Podľa nastúpeného trendu tejto filmovej série som čakal viac, no musím smutne konštatovať, že je to už len slabý odvar z jednotky alebo dvojky. Mel Gibson a Danny Glover už výrazne zostarli z posledného tretieho dielu. No najviac mi tam chýba ten ich svojský, uštipačný humor... ()

-rooney-

Čtvrté a zároveň poslední díl Smrtonosné zbraně. V první řadě je důležité se zmínit že Riggs se konečně ostříhal ´=D. Film už na mě působí jiným dojmem než doposud. Z filmu už na diváky dýchají pozdní 90’léta.Už to není to na co jsme se mohli dívat v předchozích dílech,kde se musel Riggs a Murto vypořádat ze zločinem jakéhokoliv kalibru.Ale musím upozornit na to že i přesto že na mě film působí jiným dojmem než doposud,tak na kvalitě neztrácí. Manící z čínských triád jsou určitě dobrými záporáky.A starším detektivům budou po celou dobu pěkně zatápět. ()

Foglis

Podle mě dobrá jako všechny díly serie. Nebudu vyzdvyhovat ani jeden díl, mě se libily všechny čtyři, rozhodně to není zklámání. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)